Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 14 lis 2019 14:54.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1578 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 ruj 2008 19:56 
Aktivan

11.7. jedno 30 posto ljudi je palo zato sta su govorili definicije po Šarac.. cak je u jednom momentu izasla na hodnik, trazila knjigu od Šarac da vidi je li kolegica rekla tocno kako u knjizi pise.. naravno, definicija je bila tocna ali se njoj kao takva bas nije dopala..
ma strasno.. :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2008 22:44 
Forumaš

sanja1210 je napisao/la:
Muholovac je napisao/la:
sanja1210 je napisao/la:
11.7. jedno 30 posto ljudi je palo zato sta su govorili definicije po Šarac.. cak je u jednom momentu izasla na hodnik, trazila knjigu od Šarac da vidi je li kolegica rekla tocno kako u knjizi pise.. naravno, definicija je bila tocna ali se njoj kao takva bas nije dopala..
ma strasno.. :roll:

ma zasto strasno??? Knjiga od sarac je preprepreprelosa!!! LJudi ucite po Horvatu ili Romcu...

ja kazem da je strasno to sta studenti moraju trpit nesuglasice na ovoj katedri.. tj. da jedna prof ne uvazava knjigu druge..

Pa ne bi ni ja uvazia onu knjigu... Sarac je ono napisala samo da moze vise zaradit, i ona sama zna da joj knjiga nista nevalja...

I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air. They fly so high. They reach the sky. And like my dreams. They fade and die. Fortunes allways hiding. Oh, I've looked everywhere. I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air.
UNITED!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2008 23:54 
No life

da i ja nesto kazem :mrgreen:
...
ja kazem da studenti znaju bar po godine prije kakvo je stanje sa tim predmetom pa se mogu spremit za to...
prakticki se moze birat u koga ce se odgovarat i to sto su profesorice totalno razlicite nije uopce losa stvar za studente:
u stanicic izađes ako ne volis ucit previse napamet i mislis da razumis gradivo
u sarac izađes ako si naucio njenu knjigu napamet i onda bar znas da ces sigurno proc

sta se ne mogu dogovorit oko te knjige je problem, ali ja razumim profesoricu stanicic koja ne zeli dopustit da studenti prođu sa netocnim ili iskrivljenim informacijama a razumim i profesoricu sarac koja zeli zaradit koju kunu kad je vec u poziciji da to ucini :mrgreen:

tako da se po ovome pitanju nece mnogo promjeniti ali sigurno ima i gorih stvari...
tko se sjeti procitat ovaj forum na vrjeme, bit ce upozoren i znat ce sta ga ceka. Tko ne, malo ce se vise pomucit ali upravo zato bi bilo bolje da svi citaju forum :mrgreen:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2008 14:11 
No life

pa ono, standardna pitanja su stvarno i obvezno, ali je meni uletilo legisakcioni postupak, a kolegu je bacila zato sta nije znao tko je pretor(mogao je isto tako ne znat sta je rim ili pravo :whyowhy: )...
ne moze se naucit kvalitetno stvarno i obvezno tako da se krene ucit od 100. str. pa do 265. stranice knjige od sarac.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 11:05 
Veteran

nekistudent je napisao/la:
a i ne bas...
nemoj napravit gresku koju sam ja napravio, pa ne naucit ono sta je između 210. i 240. str. u knjizi od sarac...
prestanak obveza ljudi vole preskocit, a mene je to pitanje dopalo oba puta kad sam odgovara...

da i mene..

a kolegu je bacila zato sta nije znao tko je pretor(mogao je isto tako ne znat sta je rim ili pravo :whyowhy: )...

Ja sam znala tko je,ali se nisam sicala tocno vrijeme kad je postavljen na duznost..pa ju je to naljutilo i rekla mi je da sam dovoljno budalastina rekla :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 11:11 
Veteran

pa 350. pr.kr i 222 2.
tako nesto :mrgreen:

mislin da je bila 242. :mrgreen: :mrgreen: ali nisam sigurna :beeelj:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 11:16 
No life

pa dobro, ako pogodis stoljece ona se nece ni naljutit :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 11:20 
Veteran

hm,ja sam falila cilo razdoblje..mislin da sam rekla da je u kraljevstvu a ne u republici..ili nesto tipa postklasicno razdoblje :mrgreen: :mrgreen: uglavnom neki teski balin sam izvalila,trema me uvatila a znas sto radim kad me uvati trema - kazem prvu stvar sto mislin da bi mogla biti tocna,bila ili ne :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 11:52 
No life

ajde, cak sam ja zabloka kod nje :?

e i nije dovoljno pogodit stoljece ako zaboravis ono pr.kr.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 13:34 
Forumaš

ma meni je rekla:

kolega jeli pricate da meni odgovorite ili samo da pricate?
i
kolega nemojte mlatarat rukama, pravite nas sve nervozne
i
kolega, jel vi to mene pokusavate smirit?
i
najgora uopce moguca izjava:
nije skroz netocno/blizu ste/ ima tu nesto , aj pokusajte opet sastavit (i tako 10ak puta dok ti samome ne dopizdi,uzmes indeks i odes)

ali ti se toga ne moras nesto ekstra bojat, prema starijim studentima je malo bolja :mrgreen:

uostalom, polozio sam i ja taj predmet i sto drugih ljudi tako da i ne moze bit toliko strasno

Pa ona čak ima smisla za humor :voodo:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 11:58 
Forumaš

sanja1210 je napisao/la:
enigma je napisao/la:
Ajme koliko je dobro da nas bude mali milijunčić? Ja mislim da će nju već nervoza uhvatit kad nas vidi toliko....

E, samo da kaže: kolegice, evo izaberite sebi dva pitanja....A onda kaže: kolegice, dajte mi index!! juhuuuu! my sweeeeeeet dreams! :happpy:

Kiki, je, u 8 ipo....

vjeruju dobro je! predobro je! ..tako nesto ce rec tamo vec oko podne.. ma i prije kad vidi koliko nas je :mrgreen:
samo treba izabrat pitanja na kojima ona nema sta puno pitat.. moje prije mahom su izabirale vrste posjeda na sta moze nadovezat pitanje sto je posjed, interdikti i koji su zasticeni, koji ne i zasto? i to je to.. provjereno.. tu stane :mrgreen:
i naknadu stete, neki kontrakt tipa stipulacije.. i prolazile 100 % pa i s nesto vecim tj velikim ocjenama..
ja mislim da ce to bit i moj odabir :cerek:

Ajme, ajme, hvata me optimizam....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 13:10 
Forumaš

Hvala na čestitkama! :happy Profa je nas šta smo ostali iza podne pitala 2 pitanja po vlastitom izboru,tako da bi možda najbolje ovim kolegama šta se nisu puno spremali ući među zadnjima,naravno ta 2 pitanja su za ocjenu ,međutim prof,pita oće li za veću ocjenu,ali vjerovatno ona poslije pita svoja pitanja.Ja sam odabrala razliku obveznog i stvarnog prava i pravni posao(s tim da sam uz def.i sadržaj prav.posla navela i vrste prav.posla,te o svakome nešto da mi nije postavila nijedno skoro potpitanje).SRETNO SVIMA IDUĆI TJ!!! :) Ja se sad idem uvatit u koštac sa soc.i finally gotova 1.god :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 15:04 
No life

a sta da ti kazem, evo ti prvo par pitanja koja ti savjetujem da ih ne uzmes:

interdikti,tuzbe,posjed,vlasnistvo

ova pitanja su ti dosta zeznuta jer, skoro svatko u nekoj recenici zezne vlasnistvo i posjed...
naravno,vjerujem da znas koja je razlika između vlasnistva i posjeda ali cim kod interdikta samo spomenes vlasnistvo/vlasnik/njegovo/svoje,profesorica odmah pise -, 2 minusa i pala si. Isto ti vrjedi za ostale kombinacije, znaci kod tuzbe posjed ili u istoj recenici vlasnistvo i posjed (osim ako nije vezano uz prjenos vlasnistva pa se bas mora spomenit prjenos posjeda).

isto tako je dosta opasno izabrat na prvi pogled jednostavna pitanja.

Dosta je ljudi palo na pitanju zajma. Kod zajma profesorica odmah prjeđe na pomorski zajam i pita sta je to. Zajam je uopće ne zanima jer joj je to kao previse lagano. A kod pomorskog zajma se naljuti cim netko kaze:
pomorski zajam je zajam...
e nije nego je pomorski zajam nego neka vrsta osiguranja.
meni je recimo suvlasnistvo dosta lako bilo, samo eto ima neke male cake pa ako nisi slusala ispit zna bit zeznuto za objasnit neke stvari

po meni je najbolje izabrat pitanje na koje znas tako odgovorit da u odgovoru svaku rijec znas objasnit,pa makar bila veznik :mrgreen:

to pitanje je kod mene bilo emfiteuza i ugovor , ali ne mora znacit da je i kod tebe to tako.
ako ne znas vrste pravnih poslova,sta je ocitovanje volje,volja, pravni ucinak,vrste pravnih ucinaka, dopusteni pravni ucinak... onda ugovor nije dobro pitanje za tebe.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 18:58 
Aktivan

sanja1210 je napisao/la:
Kirriemuir je napisao/la:
molim nekoga da napiše odgovore za sljedeća pitanja (koja prof. Staničić često postavlja a dosta ljudi pada na ova pitanja):

- što je stvar?
- koja je razlika između ugovora i kontrakta?
- koja je razlika između stvarnog i obveznog prava?

i moje jedno pitanje...koji verbalni kontrakt je zamjenio nexum nakon njegova ukinuća 326. god. pr.n.e.

jel zna ko koji je kontrakt zamjenija nexum?

ja o njegovom ukinucu znam da u cijelosti nije bio ukinut al da njegova uopraba vise nije bila toliko siroka jer je uvedena ovrha na duznikovu imovinu..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 19:06 
Aktivan

sanja1210 je napisao/la:
ja o njegovom ukinucu znam da u cijelosti nije bio ukinut al da njegova uopraba vise nije bila toliko siroka jer je uvedena ovrha na duznikovu imovinu..

ona je mene pitala baš koji je kontrak zaminia nexum...a nije mi tila reći koji je odgovor iako me vec bacila...

a virovatno cu opet isto pitanje izabrat (ako bude) pa bi molia ako ko ima knjigu od horvata da na brzinu pogleda...

Maybe I just dont believe
Maybe you're the same as me
We see things they'll never see
You and I are gonna LIVE FOREVER

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 19:09 
Forumaš

sanja1210 je napisao/la:
sanja1210 je napisao/la:
molim nekoga da napiše odgovore za sljedeća pitanja (koja prof. Staničić često postavlja a dosta ljudi pada na ova pitanja):

- što je stvar?
- koja je razlika između ugovora i kontrakta?
- koja je razlika između stvarnog i obveznog prava?

i moje jedno pitanje...koji verbalni kontrakt je zamjenio nexum nakon njegova ukinuća 326. god. pr.n.e.

jel zna ko koji je kontrakt zamjenija nexum?

piše da se smatra da je spadao u verbalne kontrakte.. da je zabranjen 326.da je time ukinuto duznicko ropstvo bla..al nista vise.nemam pojma..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 19:16 
Aktivan

kako to ne znas :?
nexum ti je zamjenjen zajmom koji je nacelno bio besplatan ali se mogla dogovorit stipulacija za kamate.
ima toga jos za rec ali sad nemam knjigu tu pa se ne mogu potsjetit

stari...cuješ, svaka ti čast, sve znaš, ali nemoj mi raditi te zbunjene face i sve to...pitan te za pomoć, napiši ako znaš, ako ne...bolje da ne pišen... :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 19:23 
No life

ma ne, nego cura je ljepo napisala koje je godine ukinuto i zasto, a koliko se sjecam u istoj se recenici spominje da je zamjenjen obicnim zajmom (ili pise odmah u zajmu da je zamjenio nexum ali svakako se sjecam bas te recenice).
uostalom,cini mi se da je kolegica dosta dobro naucila pa me cudi da joj je bas to izmaklo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 19:28 
Aktivan

kod nexuma se ne spominje s kojim je kontraktom zamjenjen.. njegova zamjena spomenuta je kod zajma.. al ok svejdeno..
stvar je rijesena to je bitno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 19:34 
No life

nemoj zaboravit uz to naucit kako je to islo sa stipulacijom za ugovaranje kamata, da se trebaju podici dvi odvojene tuzbe ako zelis utuziti i glavnicu i kamate (pogledaj to malo bolje u knjizi,to su vec datalji kojih se ne sjecam vise 100%, isto kao to di je na kraju bila ta recenica :mrgreen: )

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ruj 2008 12:41 
Početnik

zri** je napisao/la:
molim kolege koji su danas bili na ispitu kod sarac da napisu pitanja......hvala
:please:

evo danas je moj prijatelj bio u sarac i rekao je da ga je pitala postupke i da je znao..pricao joj je oko 20 minuta i da mu je samo bacila indeks..
ovako ljudi, svako od nas ima drugaciji dozivljaj s profesorima..meni je recimo Vilma bila super i pokazala se fer i korektnom profom, dok mi je Radic katastrofa bio. Ono sto vam zelim rec, nemojte sudit o onome sta drugi pisu..Stanicicka vjerojatno malo vise volim jebavat oko pitanja, ali to da ne voli kad se postavljaju neka pitanja nije istina...znam iz jako pouzdanih razloga, mozda i vise od nekih od vas..Nije da ovo nekom solim pamet ili da se pravim pametna a nisam odg kod nje nego samo zelim dat nadu ljudima koji previse slusaju price s foruma... Primjera radi...frendica je 7 dana ucila prvi put rim i prosla i dobila tri...aa znala je li-la...dakle, nije onda tak koma..Stanicicka je bezobrazna prema ljudima za koje vidi da se pravi pametni i pojma nemaju.. dakle, dragi moji, svi koji izlazite na rok...glavu gore, zracite samopouzdanjem (mada je to tesko, znam) i nedajte se ...i nemojte slusat price o profesorima jer svaki drugacije dozivi profesora i profesor se drugaciji postavi prema pojedinom studentu... Zelim vam svu srecu 15. i mislite pozitivno..Drzim vam fige..
I samo da se zna--Nikog ne napadam ovim postom, niti pobijam iciju post samo zelim da oni ljudi koji su u strahu sad shvate da se ne dozivljavaju sve na isti nacin. Po mom misljenji fali optimizna na ovoj stranici jer svi pisu samo grozne stvari i time ubiju pola ljudi.. a optimizam jer put do uspjeha..:):) Nedajte se...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 12:59 
Sega mega kul forumaš

kiki7 je napisao/la:
Koji je nacin ispitivanja kod Stanicicke? Da li se ulazi jedno po jedno unutra kod nje ili ih udje nekoliko pa ih nasumce ispitiva ili ispitiva jednog do kraja koji ili prodje ili padne, pa onda slijedeceg? Pitam jer idem prvi put kod nje. :bow

kad sam ja odgovarao uslo nas je cetvero ( taj dan je bila stvarno ludnica ). inace, prvo smo pisali pismeni, pa onda oni koji su prosli imali su jos usmeni.
pitala je jednog do kraja pa onda slijedeceg, s tim ako netko nije znao odgovor onda je pitala slijedeceg, pa opet ako nije znao slijedeceg, no uglavom bi dovrsila ispitivanje jednog, ocijenila, pa onda slijedeci.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 14:55 
-Admin-

Danny je napisao/la:
ne znaci ti to nista ako vas je puno. jos gore, onda su profesori opcenito nervozni.
uostalom, ako je previse studenata ne moraju pustati sve samo da sto prije zavrse, mogu i bacati sve nakon prvog netocnog odgovora pa ce isto prije zavrsiti ispitivanje. ja sam bio svjedok i takvih scenarija.
dakle, nema pravila! :wink:

Potpisujem, prvi put kad sam bila kod nje bilo nas je bas bas puno, bio je zadnji dan roka, i 90% nas je izaslo prije nego je uslo. Drugi put sam isla prvi dan roka, bilo nas je 10, 15 i bila je stvarno okej atmosfera, svak je ima priliku i vrimena pokazat sta je naucio.
Kiki da sam na tvom mistu nadala bi se da vas bude sta manje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 14:50 
Aktivan

Zanima me jedna stvar; ako postoji mogucnost da izaberemo 2 pitanja po vlastitom izboru i ako o ta dva pitanja kazemo sve, a profka postavi jos koje pitanje koje i ne znamo bas najbolje ili zablokiramo ili...vec nesto, da ipak na osnovi ona dva tocno odgovorena pitanja ipak prodjemo?
Drugim rijecima, moze li se proci samo na osnovu ona dva pitanja ili ipak te baci bez obzira sto si sve zna o ta dva pitanja, a nesto drugo ne? :please: :sok:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 16:30 
No life

Muholovac je napisao/la:
enigma je napisao/la:
ivana....) je napisao/la:
To bi i ja voljela znat. Ili ce nas bacati sve po redu na prvom netocnom pitanju da nas se sto prije rijesi zadnji dan prvog roka,ili ce se smilovati pa nam dati da sami biramo pitanja. :3
To bi mi definitivno prije odgovaralo.
A vjerujem i svima. :cry:

biti ce guzva tako da cete sigurno birati pitanja,tako je bilo i u 7 misecu
ali opet te ona sve zivo ispita, tako da ti na kraju dodje sve na isto

da, ali ako smo mi dobro pripremili ta dva pitanja, zašto bi došlo na isto, ti obuhvatiš sve i sritni i ti i ona :grin:

jep, i onda dobije jos par pitanja nevezanih za ta tvoja 2 i onda ona vidi jeli ti ista znas ili si samo naucila ta 2 pitanja. Nikad nije jednostavno..

kad sam ja slusao bas NISTA nije pitala sta nije bilo vezano za 2 izabrana pitanja.
Sad, da se moze dogodit, moze, ali nije pravilo...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 20:08 
Forumaš

kiki7 je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:
Nekistudent je napisao da dok je on slusao da profka nije pitala nista sto nije vezano za 2 odabrana pitanja.....

Znaci ako joj prospem sve u detalje vezano za 2 pitanja koja sam (u svakom slucaju) odabrala, mogla bi i proci, bez da me pita nesto iz nekog sasvim drugog podrucja??? :mig:

Ako je tako....wow, a jos ako i bude dobre volje... :heart

pa sad, nije ti to bas tako lako. Recimo, pricas o emfiteuzi, ona te pita:

zasto je emfiteuza stvarno pravo?

tebe iznenadi pitanje i padnes.

ili te pita usporedit emfiteuzu sa zakupom

zakup nisi pripremila i padnes.

Da se razumimo, mora se znat vrlo dobro sve iz stvarnog i obveznog + osnove iz povijesti i postupka da bi se prosao ovaj ispit.
Kad biras pitanja, jedina ti je prednost da odgovor dobrim dijelom mozes unaprjed spremit pa se ne moras puno mislit za osnovne definicije itd

Dobro. Ako joj npr. kazem o naknadi stete sve pocevsi od same definicije, o tome kakva steta moze biti, kako se nadoknadjuje, o kontraktnoj i deliktnoj odgovornosti, o pretpostavkama koje se traze za odstetni zahtjev, o trodiobi dolus-culpa-casus i sve to nadopunim primjerima ....sto me moze jos pitati vezano uz to? :ajme

ma ona te prekine odma poslije definicije s novim pitanjem..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 20:39 
Aktivan

Josephine je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:
S novim pitanjem ali vezano za to ili nesto drugo tj. nesto iz nekog drug podrucja?

Koja je poanta onda da sami biramo pitanja? Onda ih moze i sama postavljati jer na kraju dodje na isto... :(

Poanta je ta da ako padnete mozete sebe duplo krivit za pad, niste znali a i sami ste se doveli u situaciju da ne znate. Eto tako meni izgledaju ta dva pitanja :mrgreen:

Ako te ona odmah nakon definicije prekine s novim pitanjem dali je to pitanje vezano za isto to koje si odabrao ili iz nekog drugog podrucja?
Mislim da cu se sutra krivit za pad. po'ed jer mi ne gine...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 20:44 
-Admin-

kiki7 je napisao/la:
Ako te ona odmah nakon definicije prekine s novim pitanjem dali je to pitanje vezano za isto to koje si odabrao ili iz nekog drugog podrucja?
Mislim da cu se sutra krivit za pad. po'ed jer mi ne gine...

Kroz ta dva pitanja ispitat ce te sve, i ako imas rupa vjerovatno ce ih nac.
Nisu ta dva pitanja nikakva benificija niti slamka spasa.
Al opet veliku ulogu igra srica.
Rimsko je predmet za kojeg je pozeljno da jako dobro sidne u glavu, ja sada ne zalim niti jedan pad, a bila su dva.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 21:22 
No life

kiki7 je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:
Nekistudent je napisao da dok je on slusao da profka nije pitala nista sto nije vezano za 2 odabrana pitanja.....

Znaci ako joj prospem sve u detalje vezano za 2 pitanja koja sam (u svakom slucaju) odabrala, mogla bi i proci, bez da me pita nesto iz nekog sasvim drugog podrucja??? :mig:

Ako je tako....wow, a jos ako i bude dobre volje... :heart

pa sad, nije ti to bas tako lako. Recimo, pricas o emfiteuzi, ona te pita:

zasto je emfiteuza stvarno pravo?

tebe iznenadi pitanje i padnes.

ili te pita usporedit emfiteuzu sa zakupom

zakup nisi pripremila i padnes.

Da se razumimo, mora se znat vrlo dobro sve iz stvarnog i obveznog + osnove iz povijesti i postupka da bi se prosao ovaj ispit.
Kad biras pitanja, jedina ti je prednost da odgovor dobrim dijelom mozes unaprjed spremit pa se ne moras puno mislit za osnovne definicije itd

Dobro. Ako joj npr. kazem o naknadi stete sve pocevsi od same definicije, o tome kakva steta moze biti, kako se nadoknadjuje, o kontraktnoj i deliktnoj odgovornosti, o pretpostavkama koje se traze za odstetni zahtjev, o trodiobi dolus-culpa-casus i sve to nadopunim primjerima ....sto me moze jos pitati vezano uz to? :ajme

prvo ce te pitat:

sta je steta,
ti ces rec steta je smanjenje vrjednosti necije imovine
onda ce te pitat sta je imovina
itd.

svakako,ti njoj moras dokazat da razumis ono o cemu pricas.

a da se nadovezem na ono doli,
ona je meni ovako rekla, daje studentima da biraju sami pitanja da bi odmah eliminirala one koji nisu u stanju bar nabubat te 2 definicije.
Jer ako ona pita nesto iz bilo kojeg dijela knjige uvjek se moze desit da netko bloka i ne sjeti se definicije. A ovako ona bar ima neku osnovu onoga sta ce student rec i na temelju cega ga moze ispitat.
Sta se mene tice, to je sasvim korektno,samo sta studenti ne iskoriste priliku slusat ispit pa se iznenade kad dođu na ispit-

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 21:25 
Forumaš

nije vezano za to pitanje..ali je vezano za definiciju..to ti ovako nekako ide..izaberes zajam..
definiras ga (Zajam je ugovor kojim se zajmodavac obvezuje predati zajmoprimcu određeni iznos novca ili određenu količinu drugih zamjenjivih stvari....)..i nakon definicije te ona pita sta su to zamjenjive stvari..nakon toga sta je kontrakt (obvezni ugovor iz kojeg po civilnom pravu nastaje utuživa obveza)...onda sto je obveza..itd..ne vraca se bas na izabrano pitanje..tako da opet pita sve.. :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2008 09:52 
Veteran

da,slažem se da staničićka pita asocijativno..a stvarno,polovica devetog miseca,dosad ste mogli poslušat bar dvadesetak njenih ispita,a nekistudent ima pravo kad kaže da slušanje ispita jako puno pomaže za prolaz!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 13:09 
Forumaš

danas bila kod sarac...pitala me litiscontestatio i pluralističke obveze..rekla mi da kupim novu knjigu,procitam jedan clanak i da dodjem drugi dan da bolje naucim..sve u svemu nije tako strasna..valjda to sredim iduci tjedan.. :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 14:36 
Forumaš

Ja sam bila 15og, do sedam sati navečer, pa mi je lipo rekla da se vratim sutra.
Dođem sutradan, uđem među prvima i padnem jer sam rekla skroz glupu rečenicu iz Šarac knjige, i rekla mi da razmislim o tome šta sam rekla, kad ono, stvarno je bila u pravu....

Ali jbg, ko gleda je li knjiga točno napisana....
Probat ću opet 30og, samo me živcira kod nje šta je evo 15og bila odlične volje i dosta ljudi je pustila, a sutradan ko da smo joj pobili po rodbine.
A eto, bar sam vidila kako ta žena izgleda. :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 19:15 
Aktivan

evo moje iskustvo s prof. Stanicic.. prema meni je bila skroz korektna.. izabrala sam za pitanja vrste posjeda i stipulaciju..
vrste posjeda sam joj sve izbiflala iz horvata i primjere i sve.. od rijeci do rijeci.. sta joj se za neko cudo svidilo.. jer me nije trebala pitat podpitanja jer sam je ja preduhitrila :mrgreen:
prekinila me kod detencije i rekla da krenem na drugo pitanje.. stipulaciju sam isto tako znala sve iz horvata.. i na kraju mi je rekla da je odgovor za 3 i jesam li voljna odgovarat za vecu ocjenu..
ja sam s tricom bila i vise nego zadovoljna a izmedju ostalog nisam zelila riskirat.. zahvalila se i otisla slavit svoju tricu iz rima!! jeeeee :cerek:
sretno svima u drugom dijelu roka :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ruj 2008 10:27 
Forumaš

Moj prijatelj jutros proša u Šarac, i to sa četvorkom, a prvo mu bila Saničićka koja ga je oborila zbog "Šarac definicije", da bi sada dobio 4. :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ruj 2008 10:41 
Forumaš

Neće te s tim zamarat, bitno joj je samo da vidi da si kupila tu knjigu, da je ona zaradila, hehe :mrgreen: , i eventualno ćeš možda i počet pričat o nekom članku, a ona te neće niti slušat i dat će ti možda čak i ocjenu više, ali nisam sigurna za ovo zadnje.... :thumbsup
Čestitke, of kors! :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ruj 2008 23:03 
No life

ivana....) je napisao/la:
moze jedan savjet za ubuduce, kad te profesor pita hoces li odgovarat za vise, nemoj rec ne, cim te ide pitat za vise ,voljan ti je i dat vise. A recimo ocjena iz rima ti moze olaksat da budes na kacerovoj dodatnoj grupi, dosta podigne prosjek i spada u predmete na koje ti profesori pogledaju kad listaju indeks.
Nece te nitko bacit ako falis kod pitanja za vecu ocjenu (i ako bi najvjerojatnije falila jer za vise joj je standardno pitanje razlika izemđu stvarnog i obveznog i tu svatko da bar jednu definiciju ili primjer koji joj se ne sviđa).

a sto tu treba reci, koja je razlika, jer ocito netrazi ono sto pise u knjizi

e da ja to znam imao bi rim 5 :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2008 07:45 
Veteran

evo,ja sam govorila da je šarac više fer nego staničić,bez obzira na korupciju upisivanja ocjene..al kako kaže jedna pisma - nobody`s listening.. :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2008 14:25 
Aktivan

triba mi dva odgovora na sljedeća pitanja (opet mi prof. Staničić nije priznala odg)...

- Što je kontrakt?
- Koja je razlika između ugovora i kontrakta?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2008 12:50 
Forumaš

enigma je napisao/la:
Kolutanje jer mi je više pun kufer nje, njenog raspoloženja i njenih taktika?
Pa šta misliš?

A šta se tiče odg.na ova dva pitanja, mislim, odakle si ti njoj dao odgovor evo recimo kontrakta? Šta ti tu nije prihvatila?

evo kod kontrakta san krenia "kontrakt je unaprijed sastavljeni ugovor..." pa me prekinila, definiciju ugovora mi je prihvatila ali odma nakon toga me pitala razliku između dva pojma i bacila na kraju...

Ja ti znam najkraću definiciju kontrakata, dakle oni su ugovori zaštićeni po civilnom pravu. Dijele se na bla, bla, sada ide cila ona podjela.
A razlika, hm....Evo danas ću to ponovit, pa ako budem šta pametnija, javim ti.....
A vjerujem da ode ima masa onih koji su položili i kojima to još nije izvitrilo iz glave pa će ti dati potpuniji odgovor....

Je li ti opet izlaziš 30og, šta misliš hoće li dati da biramo dva pitanja i mogu li biti ISTA koja smo već pri prvom padu izabrali? :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1578 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: