Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 09 pro 2019 03:35.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 19 lip 2009 15:03 
Aktivan

Indiana Jones je napisao/la:
Mene zanima ovo... na pism sam imala 11 bodova. Imam li razloga nadat se da će me pitat usmeno???

ima. ja sam imala 3 boda i idem žicat prof.K.
još mi je samo ovo ostalo iz druge god.i ne mogu niš iz treće.ako triba ljubit ću joj nogice tamo samo da me pita. isplati se probat,lipo zamolimo i šta bude. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2009 15:04 
Aktivan

ANA J je napisao/la:
plavuša s harvarda je napisao/la:
ineess je napisao/la:
jeste čuli da je u utorak na pismenom bilo nadopuni rečenicu???? :wh

JE,BILA SU NEKA PITANJA DA SE NADOPUNI REČENICA.... :roll:

Može li mi netko odgovorit, je li ovo "nadopuni rečenicu" bilo za pitanje iz posebnog dijela, ili nešto drugo? Unaprijed hvala!

Nije nego iz općeg.ali nije problem,da ti nekoliko smjernica.npr.mani je došlo ovako:

Koja je teorija mjerodavna za mjesto izvršenja kaznenog djela?
_To je teorija --------------------,po kojoj....(objasni).
Eto ga. To je super jer te podsjeti ako i nisi baš siguran.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2009 16:13 
Forumaš

mene zanima dali treba znat one škole i onaj početak- dali to bude u pismenom

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2009 17:18 
Forumaš

za sada nisu bile škole, pretpostavljam da to ostavlja za usmeni isto ka i sankcije ali ipak te moze u pismenom zapast nesto opce, tipa opći minimumi i maksimumi, rehabilitacija, kaznena evidencija itd.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2009 10:35 
Forumaš

jeli ko zna sigurno jeli treba index na pismenom dijelu ispita? mislim jeli ko od vas doša bez indexa?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2009 19:56 
Aktivan

sonja1779 je napisao/la:
Moze li mi netko reci koliko grupa bude na pismenom?.... Koji je sistem bodovanja....koliko je bodova potrebno za dovoljan ..a koliko za dobar....? Da li je potrebno odgovorit na sva pitanja ili se moze recimo odgovorit na 5 pitanja u potpunosti tocno pa da tako skupis potrebne bodove ..a da ova tri ostanu prazna?? Molim vas ako znate odgovorite . Hvala
koliko znam-bude par grupa,za svako pitanje moš dobit 1,2, ili 3 boda i naravno 0,8 pitanja-24 boda max-12 za dovoljan,zašto ne bi mogla odg. samo na 5 pitanja ali moraš skupit 13 bodova

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2009 08:10 
Veteran

Koliko bude pitanja na pismenom iz posebnoga dijela?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2009 10:09 
Forumaš

bude ti jedno pitanje, uglavnom napisati neki opis kaznenog djela ili koje su kvalifikatorne okolnosti (ubojstvo-teško ubojstvo, teška tjelesna ozljeda ili slično...)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2009 17:07 
Početnik

tatjana_ je napisao/la:
sonja1779 je napisao/la:
Moze li mi netko reci koliko grupa bude na pismenom?.... Koji je sistem bodovanja....koliko je bodova potrebno za dovoljan ..a koliko za dobar....? Da li je potrebno odgovorit na sva pitanja ili se moze recimo odgovorit na 5 pitanja u potpunosti tocno pa da tako skupis potrebne bodove ..a da ova tri ostanu prazna?? Molim vas ako znate odgovorite . Hvala
koliko znam-bude par grupa,za svako pitanje moš dobit 1,2, ili 3 boda i naravno 0,8 pitanja-24 boda max-12 za dovoljan,zašto ne bi mogla odg. samo na 5 pitanja ali moraš skupit 13 bodova

a koliko je potrebno bodova za dobar?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2009 17:30 
Početnik

pa jel onda za dvojku treba 12 ili 13 bodova?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2009 17:36 
Početnik

Jos molim vas da li znate koliko sad traje ispit?.....i mozes li odustat kad vidis test?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2009 22:35 
Forumaš

za prolaz, tj.dovoljan je potrebno 13 bodova naravno mos otic na vlastitu odgovornost i pitat je da odgovaras ako imas 10 ili vise al ne znan jel kome dala. imas 45-60 min nisan sigurna i mos odustat kad vidis pismeni
jesu li sutra uvidi u pismene od 10? hitno odgovorite

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2009 15:01 
Aktivan

bok majo,taman vidila tvoje pitanje.uvid u pismeni je bio danas,ali ako i nisi bila-bolje si iskoristila vrijeme nego da si išla.
e sad,ljudi help me ako Boga znate,skrenit ću s mozgom.
prvo mi je bilo ok da sam sve napisala,i puna nade idem na net vidjet rezultate.dođem,pogledam,kad tamo 3 boda!! napisala sam svih 12 pitanja.i sad meni ništa jasno nije,kako tri boda,možda nisam učila iz prave knjige,i stalno me to kopkalo,dođem danas vidit pismeni. prof. je dala negativne pismene onim znanstvenim novacima,vrata preko puta profesorice i uputila nas njima ko oće vidit. Dakle-ko ih je tamo posadio sigurno nema smisla za humor.Ušla sam unutra,i tip mi je lijepo dao moj pismeni da gledam,i nastavio radit svoj posal,a meni ništa nije bistro. vidila sam da sam dva pitanja totalka promašila,i tu mi je jasno zašto imam nula bodova. sva ostala pitanja,tj.moji odgovori,nisu niti iskrižana,niti ispravljana,nike mi jasno di je greška jer nigdi ne piše ispravak,pa sam našla normalnim,jel,pitat asistente kojima su ti pismeni dani,(budući da ipak side tu i rade taj posao).
Ništa,kad sam vidila da me faca ne šljivi pet posto,pročitam pitanje,dam mu da pogleda di je greška,a ovaj se najprije afana jer sam ga prikinila,onda nije niti pogleda odgovor,i kad mi je triba reć,nešto bi promrsija i nastavija raditi svoj posao,a ja ostala stajat ka tele. nakon par pokušaja tako,pitam ga "pa dobro,koji je sistem vrednovanja odgovora,na čemu da se baziram idući put,jeli to šta ništa nije prikriženo znači da nisam dovoljno precizna (i opet mu dajem pismeni da pogleda),on opet promrsi "precizna",onda mi je dosadilo igrat se mačke i miša i skupila sam se ća.
eto.sad se osjećam jadno i bijedno,jer em šta ne znam di su mi greške,em šta me posralo uzduž und poprijeko,i uopće ne znam kako da ponavljam za idući put. :tenk da mi ga je bacit kroz ponistru sa trećeg kata po'ed po'ed po'ed

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2009 18:22 
Aktivan

Ajme užasa! Da se nije bojat tribalo bi ih prijavit dekanu! probaj otić na konzultacije kod profesorice

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2009 19:09 
Aktivan

baš sam jutros rekla curi koja je sidila kraj mene ispred kabineta-nakon šta sam prošla Kačera-moža mi bomba opalit kraj glave....
dobro,to je djelomično točno u smislu živciranja,al svejedno,ni im je neka organizacija katedre... :withstupid

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2009 17:24 
Početnik

Na ispitu je 8 pitanja. Svako pitanje se maksimalno boduje sa 3 boda ukupno 24 , a za prolaz je potrebno imati 13 bodova.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lip 2009 18:38 
Forumaš

ok, ko zna odgovore na:
conicio sine qua non kod kd nečinjenjem,
sudioništvo-dualistički sustav u RH i
2 uvjeta za oslobođenje kazne kod nehajnih KD. :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lip 2009 22:05 
Forumaš

tea0501 je napisao/la:
jeli ko zna, ako znam da sam pala ispit jer moram uopće doć vidit rezultate, tj. za upisat pad ili šta već?

ne trebas dolazit!100%!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 srp 2009 17:18 
Početnik

jeli još uvijek vrijedi ako si napisao dobro pismeni da nema usmenog? čula sam da je počela opet ispitivat i usmeno bez obzira na pismeni! jel to točno ili još ima nade da ako napišeš dovoljno da ne odgovaraš?!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 srp 2009 17:22 
Forumaš

to nije istina...ako ti je ocjena čista nema usmenog...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 srp 2009 17:43 
Forumaš

ma nije... sad na ovom roku nije ispitivala jedino one kojima je ocjena bila između, a ja koliko sam vidila i čula prepisat se ne može, jer na ispitu profesorica i asistenti non stop šetaju i prate...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 srp 2009 18:05 
Aktivan

profesorica uopće ne šeta, ali asistenti da. Ali ipak se može prepisati.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2009 04:36 
Aktivan

Ako u testu ne odgovorim na jedno od 8 pitanja,i to bas na ono iz posebnog dijela a ostalo napisem za prolaz,oce li test biti pozitivan?Ili je bas bas bitno to jedno pit.iz posebnog dijela? :please: :please: :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 srp 2009 20:58 
Aktivan

neka s prava je napisao/la:
jel se može naučit samo onaj opći dio ili triba naučit i poseban dio?? ako neko zna bila bi mu zahvalna..

Trebaš znat i nekoliko poglavlja iz posebnog dijela, pogledaj po forumu - piše ti koja. To ti stvarno nije problem, praktički su ti samo navedeni primjeri kaz.djela - sve u svemu max 3 dana posla

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 srp 2009 12:44 
Početnik

BARBIE je napisao/la:
neka s prava je napisao/la:
jel se može naučit samo onaj opći dio ili triba naučit i poseban dio?? ako neko zna bila bi mu zahvalna..

Trebaš znat i nekoliko poglavlja iz posebnog dijela, pogledaj po forumu - piše ti koja. To ti stvarno nije problem, praktički su ti samo navedeni primjeri kaz.djela - sve u svemu max 3 dana posla

hvala puno :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 srp 2009 19:25 
Veteran

Danny je napisao/la:
hvala! :wink:

tebi cestitke, nije bas da svi poloze iz prve kazneno... :roll:
zanima me, iako je to naravno individualno, koliko ti je trebalo da pripremis ispit?

Ja sam ti učio negdje sve skupa 30 dana ali mi je ispit bio dosta lagan pa i nisam neko mjerilo.I ja sam mislio da će mi trebati barem još mjesec dana učenja ali eto kada sam već položio ne žalim se :mrgreen: .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 srp 2009 19:23 
Aktivan

Danny je napisao/la:
trazim po topicu i nikako naci koja su to poglavlja iz posebnog dijela koje treba nauciti.
vodic za kp nije vise aktualan pa ni tamo nema prave informacije.
od jedne kolegice sam dobio info da su to kradja, prijevara i utaja. molim ako netko moze ovo potvrditi tko je frisko polagao ispit.
hvala! :thumbsup

Iz Posebnog dijela treba znat poglavlja: 1, 3, 4, 6, 8, 11

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 srp 2009 20:52 
Sega mega kul forumaš

BARBIE je napisao/la:

u kopirnici je poglavlje 12 umjesto 11... sad, koja je novija verzija ne znam... :roll:

no, kad smo vec kod posebnog dijela, koja je shema za ovaj dio. koliko cujem ne treba bas detaljno ovo uciti vec samo neke djelove... :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 kol 2009 08:03 
ona koja piše sa WC-a

Danny je napisao/la:
BARBIE je napisao/la:

u kopirnici je poglavlje 12 umjesto 11... sad, koja je novija verzija ne znam... :roll:

no, kad smo vec kod posebnog dijela, koja je shema za ovaj dio. koliko cujem ne treba bas detaljno ovo uciti vec samo neke djelove... :wtf

zašto san ja čula da se tribaju naučiti 1,4,6 i 8....ili su nadodali ova dva poglavlja ove godine?????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 kol 2009 12:20 
Sega mega kul forumaš bez života

Nemam pojma koga bi mogli to pitat...1,4,9 i 15,22,25,30....nisan pametna ni sama...Neparan broj... po'ed

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 kol 2009 09:47 
Sega mega kul forumaš

koja je shema za ovaj posebni dio?
navodno ne treba predetaljno uciti sve... :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 kol 2009 09:51 
Aktivan

Josephine je napisao/la:
1. Kaznena djela protiv zivota i tijela
3. Kaznena djela protiv RH
4. Kaznena djela protiv vrijednosti zasticenih medunarodnim pravom
6. Kaznena djela protiv casti i ugleda
8. Kaznena djela protiv imovine
11. Kaznena djela protiv opce sigurnosti ljudi i imovine i sigurnosti prometa

Valjda sam dobro prepisala :grin:

Puno hvala kolegice, spasili ste me da ne lutam puno jer ispit mi je vrlo brzo.

A što se tiče učenja, kolega, mislim da trebamo znati zakonski opis djela i malo iz onog posebnog dijela o tom KD (ali nemojte me hvatati za riječ).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 kol 2009 15:50 
-Admin-

Ja za sada ne mislim to ucit, cini mi se da mi je pametnije pozabavit se opcim dijelom sta bolje.

Jel neko kombinira onu skriptu od 168 strana, sta vam se cini?
Usporedivala sam ju malo sa knjigom i cini mi se ok.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2009 15:20 
Aktivan

Danas je bio ispit. Nije bilo puno ljudi, a nakon što ih je 10ak odgodilo, ostalo je isto tako, najviše 15 ljudi.

Ono što je novo za razliku od prijašnjih puta je što ponovno imamo usmeni... tako je bar asistentica rekla: "rezultati i usmeni dio ispita će vam biti sutra u 11 h ispred kabineta profesorice Kurtović-Mišić".
Još uvijek treba imat 13 bodova (iz 8 pitanja za proći - boduju se i dalje 3 za cijeli odgovor, 1 bod za polovični odgovor).

Današnja pitanja su bila:

1. Realno (zaštitno) načelo - dosta o njemu, tko, gdje, vrijedi li ne bis in idem itd.?
2. Posebna neprava KD (mislim da je to)?
3. Izravna i neizravna namjera?
4. Bilo je nešto nastavi rečenicu oko teorije o pokušaju... koja teorija u RH __________ pa opet neki tekst ______ itd. (nažalost ne znam detalje)?
5. Stjecaji (homogeni, heterogeni, idealni, realni, pravi i prividni - to je bilo pod a) b) i c) )
6. Neograničeno ublažavanje od kazne?
7. Oslobođenje od kazne za nehajno počinjena KD?
8. Prijevara.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2009 15:40 
Forumaš

ako su rekli i u 6 mjesec... rezultati i usmeni će bit tad i tad... al se to odnosilo na one samo kojima ocjena nije bila čista.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ruj 2009 20:10 
Aktivan

tatjana_ je napisao/la:
Josephine je napisao/la:
ANA J je napisao/la:
Ono što je novo za razliku od prijašnjih puta je što ponovno imamo usmeni... tako je bar asistentica rekla

Dobro su se sitili :cheers

Kolegice hvala na izvjescu, sretno sutra sa rezultatima :grin:
misliš imamo usmeni ako i nemamo 13 bodova ili

Ne znam, ja sam to shvatila da i svi oni koji imaju 13+ bodova imaju usmeni, a oni manje od 13 ovisno da li će ga pozvat ili ne (vjerojatno gleda kakav je pismeni općenito bio, stvarno ne znam).
Naravno da oni koji imaju nešto sitno bodova nemaju usmeni nego ponovno na pismeni.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2009 10:49 

ANA J je napisao/la:
tatjana_ je napisao/la:
Josephine je napisao/la:
ANA J je napisao/la:
Ono što je novo za razliku od prijašnjih puta je što ponovno imamo usmeni... tako je bar asistentica rekla

Dobro su se sitili :cheers

Kolegice hvala na izvjescu, sretno sutra sa rezultatima :grin:
misliš imamo usmeni ako i nemamo 13 bodova ili

Ne znam, ja sam to shvatila da i svi oni koji imaju 13+ bodova imaju usmeni, a oni manje od 13 ovisno da li će ga pozvat ili ne (vjerojatno gleda kakav je pismeni općenito bio, stvarno ne znam).
Naravno da oni koji imaju nešto sitno bodova nemaju usmeni nego ponovno na pismeni.

Moze li itko rec tko je bia na ispitu da li se ispituje sve neovisno o bod(mislim ona one koji su presli prag od 13)??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2009 11:06 
Početnik

ja san bila 17.07. i za prolaz je trebalo 13 bodova bez usmenog a 11 i 12 je trebalo za usmeni, tako san bar čula jer mi je bilo lino ić vidit rezultate budući da san unaprid znala :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ruj 2009 04:01 
Početnik

ineess je napisao/la:
Ja sam imala 15 bod al nije bilo dovoljno jer nisan odgovorila 2 pitanja iz drugog dijela...ma da tako je bilo ko ima vise od 13 ne ide na usmeni al sad se odi nešto provlači da će bit usmenog :whyowhy:

I jel ima usmenog ili se mozes provuc i sa dobro rjesenim pismenim

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ruj 2009 09:06 

Pa evo napisala je da ako imas 11 ili 12 da te pita, a 13 i vise prolazis znači sve ostaje isto..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: