Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 17 vel 2020 11:14.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 28 vel 2010 17:39 
Početnik

pitanja od 26.2.
nacelo pasivnog personaliteta
materijalni pojam k.d,formalni pojam k.d,kad je djelo materijalno i formalno dovrseno i primjeri za sve
glumica misleci da su u pistolju corci ubije kolegu na predstavi ,svi ostali imali corke i ne zna se kako je pravi metak dospio u njen pistolj.
dali se tu radi o nesvjesnom nehaju i zasto ako da,i zasto ako ne?
kakav ucinak na krivnju ima: neotklonjiva zabluda o bicu k.d, otklonjiva zabluda o protupravnosti,neotklonjiva zabluda o neznam vise cemu ne sican se :)
3 vrste privilegiranih ubojstava u hrv.zakonu i jedan od njih koji ima posebnu namjeru,i kako se zove taj dolus...?
oduzimanje prava na upravljanje motornim vozilom i sve u vezi njega,2 uvjeta kad se oduzima,na koliko dugo,kad se moze izreci zauvijek?
i jos jedno pitanje ali je dugo pa cu otprilike... x je cuvao ukradenu robu od y koju je y ukrao provaljivanjem u neko skladiste. i na kraju je y osuden za tesku pljacku ,a x kao njegov sudionik (pomagatelj) u pocinjenju teske pljacke .je li sud pogrijesio,ako je kako je trebao bit osuden x i zasto?
To vam je vise manje to,ispit je bia prilicno drugaciji od svih dosad,masu je bilo podpitanja i bilo je jos jedno pitanje u kojem su uopce nije razumilo sto traze pa ga ne znam bas ni ponovit.....

A sta se tice profe i asistentice i svega ostalog,mislim da je najveci problem pismeni koji stvarno stalno mijenjaju i okrecu i nemas vise pojma sta bi najvise ucia jer je sve nekako prebitno a ima masu toga i onda ako i napises dobro i ides doma napokon sretan naspavat se,dodes tamo za par dana i vidis da ti je cijelo pitanje iskrizano radi jedne krive rijeci ,i da na racun nekih gluposti ne mozes ,ne dobit 4,ni 3,nego ne mozes dobit tu jebenu duju ,koja je na nasem faksu nazalost ponekad izjednacena s 5-icom. i onda pici doma i sve nanovo..... I tako 6,7,8 puta i ni ne okrenes se,a izgubia si 8 mjeseci na jedan ispit. a imat ces ih jos Bogu Hvala takvih jer su svi na drugoj godini lipo zgurani a ima ih jos i posli takvih....i na kraju izgubis volju,zelju i optimizam jer mjsecima stojis na jednom mjestu i to je ono najtuznije...sta bez obzira na to koliko su oni strogi,dobri ili losi...previse tuznih i vec vidjenih faca na jednom te istom mjestu a ne vjerujem da se bas svi ti ljudi zajebaju sa svojom buducnoscu i da bas toliko lose znaju da ne mogu dobit tu duju.malo previse dokazivanja po mom misljenju, a uistinu premalo poticaja nama mladim ljudima da zavolimo taj predmet , umjesto da ga zamrzimo. Toliko o tome...... Pozdrav

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 vel 2010 18:35 
Početnik

u grupi pitanja s paralelnim počiniteljstvom bila su još:
-koje mogućnosti ima država ako se ne plati novčana kazna;
-dvije medicinske sigurnosne mjere i može li se neka od njih primijeniti ne neubrojivu osobu;
-i primjer s ponuđenim odgovorima ovako nesto - počinitelj je izudarao svog bespomoćnog oca teškim cipelama i ostavio ga tako, nes sl. - je li a) kd ubojstva na osobito okrutan nacin činjenjem u pravom stjecaju s kd nepružanja pomoći nečinjenjem b) ili u prividnom stjecaju. objasni zasto.
zna li neko odgovor na ovo zadnje pitanje?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2010 16:43 
Početnik

ima di za skinit posebni dio? ovog novoselca , posebna kaznena djela, ima par tih posljednjih djelova iz svake skriptarnice i svi su bezvezni.

CCCP !

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2010 19:29 
Forumaš

nkmisic je napisao/la:
ko će ispitivati na usmenom kolokviju? i kakva je prolaznost?

Asistentica , a za prolaznost nemam pojma .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2010 14:01 
Aktivan

matejka je napisao/la:
Da li itko zna jeli se mijenjalo šta iz posebenog dijela što trebamo naučit?? Jer su mi rekli da su sad uveli nešto novo pa ako netko zna što sve trebamo iz toga naučiti da mi napiše?? Hvalaaa[/b] :lol:

Pogledajte na forumu pitanja iz posebnog koja se najcesce vrte ima ih desetak pa njih naucite,kad sam ja polagala bilo mi je jedno od tih 10 a i u drugim grupama :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ožu 2010 17:10 
Forumaš

treci test (od 200-280 str) - 3.8.2010

1. Koje teorije vezane za krajnju nuzdu poznaje nas zakon? Iz cega je to vidljivo ? (O: čl. 30)
2. Zapovijed nadredenog ? (O: čl. 388)
3. Nabrojit i objasnit metode utvrdivanja neubrojivosti ( O: bioloska, psiholoska i biolosko-psiholoska)
4. Zaokruzit sta od ponudenih odgovora ne spada u pretpostavke za uvazavanje razloga za iskljucenje protupravnosti kod pristanka ostecenika?
5. Koje kaz. djelo kval. tezom posljedicom ne postoji (isto zaokruzit, odgovor je: nehaj + namjera)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ožu 2010 22:17 
Sega mega kul forumaš

blondina je napisao/la:
jel neko mozda zna koliko kosta knjiga iz kaznenoga doli u onoj kopirnici priko puta faxa? :)

nije više od sto kuna ...mislin negdi 80 kn,ali nisan ti sigurna jer san je daavno kupila :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ožu 2010 11:45 
Aktivan

nkmisic je napisao/la:
jeli za usmeni kolokvij treba znati gradivo iz sva tri testa koje smo dosada pisali?

Da

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2010 19:50 
Aktivan

black19 je napisao/la:
čuja sam da studenti koji su prošli godine odslušali kazneno,mogu umjesto izlaska na cijeli ispit rješavati to u par dijelova preko nekih testova.To mi baš ne zvuči vjerodostojno i logično,pretpostavljam da se radi o kolokvijima i onim testovima koje pišu studenti koji su ove godine upisali kazneno.zna li tko šta više o ovome?unaprijed hvala na odgovoru :thumbsup

mogu, al moras bit redovit na vjezbama..i ti ispiti su ti vec poceli u 12.mj,.. imas 3 ispita koje moras imat pozitivne kako bi ima mogucnost pristupit usmenom kolokviju koji te tek onda oslobadja dijela gradiva.. tako da sad nazalost nemos nista.. tek slijedece godine..
pozdraav.. :)))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2010 20:08 
Početnik

ciao! jel istina da kad se izlazi na ispit u 6.mj. je dovoljan pismeni, ako je ocjena čista? Neki govore da je kod prof praksa da ne pita usmeno, ako ti je ocjena iz pismenog čista. Recite mi molin vas jel to točno, al pls budite sigurni barem 100%. HVALA!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2010 20:17 
Sega mega kul forumaš bez života

Ne to vise ne vrijedi...moras izac usmeno, ako prodes pismeni..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2010 20:28 
Početnik

I to bez obzira da li imaš 11 ili 12 bodova ili svih 13 koliko ih je potrebno da se smatra položen pismeni ide se na usmeni.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ožu 2010 10:27 
Aktivan

smile je napisao/la:
no name je napisao/la:
Jeli itko danas odg.kolokvij iz kaznenog? Kakva je profa? Šta pita uglavnom?

ima dobrih kolega koji su odg kroz ovaj tjedan, da nam kažu kako to izgleda??

ispituje asistentica, korektna je. znas, ne znas..
na pocetku pogleda koji je od 3 testa losije napisan..al to ne znaci da ce pitat samo taj test..pita se sve i svasta,,podpitanja..
sluzite se zakonskim definicijama..
i ne treba zablude..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ožu 2010 22:00 
Aktivan

brane je napisao/la:
smile je napisao/la:
a je li točno da asistentica nije skoro nikoga pitala dio iz prvog testa na ovim kolokvijima???

Je, par ljudi ali uglavnom škole, ništa drugo. Znaci, ja ne mislimucit odnose KP s drugima i te vrađbine.

U pon I uto je pitala vazenja, tumacenja, kaznjiva djela, medjunarodno kp...pita sve.
Ne bi rekla da neki dio manje ili vise pita..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2010 14:44 
Forumaš

koja poglavlja iz posebnog dijela treba znati? 1,3,4,6,8,12? ili još koje?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2010 19:40 
ona koja piše sa WC-a

mya je napisao/la:
tsk je napisao/la:
koja poglavlja iz posebnog dijela treba znati? 1,3,4,6,8,12? ili još koje?

i mene ovo zanima...pa ako ima neka dobra dušica da nam kaže..... :cheers

evo ja sam čula da treba ovo iz posebnog:

1.dio:u principu sve,bazirat se na k.d. protiv života
2.dio: protupravno oduzimanje slobode
4.dio: genocid, ratni zločini, opojne droge
6.dio: uvreda,kleveta,iznošenje os. i ob. prilika
8.dio: krađa,razbojništvo,razbojnička krađa
11.dio: izazivanje prometne nesreće
15.dio: samovlast
16.dio: pronevjera

PA SAD AKO IMA NETKO (A NARAVNO DA IMA) NEKA ME ISPRAVI AKO SAM DOBILA KRIVU INFORMACIJU....UNAPRID FALA

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ožu 2010 19:50 
Sega mega kul forumaš

mya,da to je to ... bar ono šta san ja u (podužem stažu ) "ubrala" da pitaju ....
posebice kd protiv života i razlika između razbojničke krađe i razbojništva ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2010 13:51 
Sega mega kul forumaš

tsk je napisao/la:
pokušaj,zakonska definicija?ako netko može napisat.

to je članak 33.

...čini tko s namjerom započne ostvarenje kd,ali ga ne dovrši kaznit će se za pokušaj kd za koje se po zakonu može izreči kazna zatvora od pet godina ili teža,a za pokušaj drugog kd samo kad je zakonom izričito propisano kažnjavanje za pokušaj.

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 tra 2010 15:14 
Forumaš

lola je napisao/la:
sad sam u skriptarnici skinula skriptu od 168 str,i kad sam je usporedila s knjigom,sve sto sam pocrtala je u njoj,pa sad ako netko ima iskustva s njom nek napise jer izgleda mi predobro da bi bilo istinito

iman i ja tu skriptu i meni nekako sve to izgleda predobro da bi bilo istinito al cula san od par ljudi na faxu da je skroz dobra, samo sta je krstulovicka ispituje sve zivo iz knjige pa je sad pitanje koliko je pametno ucit po toj skripti...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 tra 2010 21:24 
Forumaš

blondina je napisao/la:
lola je napisao/la:
sad sam u skriptarnici skinula skriptu od 168 str,i kad sam je usporedila s knjigom,sve sto sam pocrtala je u njoj,pa sad ako netko ima iskustva s njom nek napise jer izgleda mi predobro da bi bilo istinito

iman i ja tu skriptu i meni nekako sve to izgleda predobro da bi bilo istinito al cula san od par ljudi na faxu da je skroz dobra, samo sta je krstulovicka ispituje sve zivo iz knjige pa je sad pitanje koliko je pametno ucit po toj skripti...

Po savjetima nekih asistenata na faksu iz skripti se ne uči do četvrte godine jer su ove uglavnom bezveze sastavljene .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 tra 2010 18:38 
Sega mega kul forumaš

mya je napisao/la:
Može jedno pitanjce:

Koji zakonski uvjet nedostaje kod prekoračenja nužne obrane?

tnx... :mig:

daklem.mislin da je odgovor nešto u stilu ...kako je nužna obrana ona obrana koja je prijeko potrebna da počinitelj od sebe ili drugoga odbije istodobni ili izravno predstojeću protupravni napad.
kod prekoračenje ili je upotrebljena obrana koja nije prijeko potrebna ili je povrijeđen napadač dok napad još nije otpočeo ili je već prestao ...
dakle nedostaje istodobnost napada ...
ja bar mislin da je to odgovor. :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 tra 2010 18:59 
No life

maritim je napisao/la:
mya je napisao/la:
Može jedno pitanjce:

Koji zakonski uvjet nedostaje kod prekoračenja nužne obrane?

tnx... :mig:

daklem.mislin da je odgovor nešto u stilu ...kako je nužna obrana ona obrana koja je prijeko potrebna da počinitelj od sebe ili drugoga odbije istodobni ili izravno predstojeću protupravni napad.
kod prekoračenje ili je upotrebljena obrana koja nije prijeko potrebna ili je povrijeđen napadač dok napad još nije otpočeo ili je već prestao ...
dakle nedostaje istodobnost napada ...
ja bar mislin da je to odgovor. :?

postoji intenzivno i ekstenzivno prekoracenje.
intenzivno:
imas 120 kg i 2 metra u sebi, radio si 10 godina kao specjalac i imas pistolj u ruci. Sa 10 metara se zatrci zena na tebe koja ima 50 kg i koja te planira udarit. Intenzivno prekoracenje je ako joj pucas u glavu, umjesto da je jednostavno uhvatis, udaris ili na drugi nacin sprjecis od napada.
I ako se osoba koja je napadnuta ne mora braniti u srazmjeru sa napdom, ipak mora birati ono sredstvo/nacin obrane koji je za napadaca najmanje stetan, ako su svi nacini obrane/sredstva jednako efektivna.
ekstenzivno:
ova zena te napdne, udres je sakom, ona se srusi na pod i napad je gotov, a ti je mlatis jos pola sata dok lezi nepokretna na podu.
Pravo na obranu imas samo dok opasnost traje, nikako kad te opasnosti vise nema

Bas ljepi primjeri ,ha :mrgreen:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 tra 2010 11:06 
Forumaš

jel se moze sta prepisat na ispitu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 tra 2010 08:02 
Sega mega kul forumaš

tsk je napisao/la:
ambivalentnost?

okolnosti važne za odmjeravanje kazne mogu biti tegotne i olakotne.
stupanj krivnje ako je velik otegotna,a ako je mali olakotna.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 tra 2010 14:47 
Početnik

pitanja od danas...b grupa....koji se uvjeti moraju ispuniti za beznacajno djelo...primjer.,Sto su k.d. konkretnog ,a sto apstraktnog ugrozavanja,primjer.....Navedite najmanje 4 kvalifikatorne okolnosti usljed kojih usmrcenje predstavlja tesko ubojstvo ....2 glavna oblika pomaganja..primjer...U cemu se sastoji specijala , a u cemu generalna prevencija,iz kojih zakonskih formulacija zakljucujemo da KZ usvaja te prevencije..vjerodostojno tumacenje....i nesto tipa ..ako je neko bio uvjetno osuden za kradu ,a kasnije se ustvrdilo da je pocinio tesko ubojstvo ,sto sud moze napraviti (nisam sigurna kako tocno je islo )

Ako netko zna molim vas da nadopunite ono jedno pitanje koje mi fali...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 tra 2010 17:12 
Sega mega kul forumaš

opća,posebna ,vlastoručna kd.
zastara kaz.progona(i neka dva podpitanja o tome)
zaabluda o biću kd
nešto oko poticanja
zabrana obavljanja zvanja ,dj..... i kako zakon definira zvanje,dužnost ....
neubrojivost,koju metodu usvaja naš zakon.

hm...fali još nekaj ...neka napiša ko se siti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 tra 2010 23:46 
Početnik

maritim je napisao/la:
rezultati su u četvtak u 10h ...valjda će tada bit i usmeni (ovo vridi za pismeni od 19.04).

ajde molim te ako znas koga da je bio b grupa pitaj mi to jos jedno pitanje ...ne mogu ga se sjetit a mogla bi me pitat jer ga nisam znala...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2010 09:03 
Sega mega kul forumaš

...napisat će neko pitanja već do kraja ...bilo je ekipe koja je isprid zapisivala pitanja.
...ali mislin da ti ona ne pita ono pitanje točno koje nisi napisala nego nešto iz poglavllja kojem to pitanje pripada ili iz posebnog dijela,ukoliko se pitanje odnosi na posebni dio.

prolistaj malo po pitanjima na forumu možda nađeš to svoje ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2010 09:12 

Ako još uvik ispituje profeosrica, ona vam definitivno pita pitanje iz dijela koje niste napisali, a ne isto pitanje. Mene je npr. pitala uvjetnu osudu,a nisam odgovorila na pitanje o onim teorijama vezano za sankcije (ako se dobro sićan- dualističko i monističko shvaćanje), mislim da je to odma prva lekcija u sankcijama.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2010 13:57 
Sega mega kul forumaš

iosono je napisao/la:
jel istina da profesorica kurtovic ispituje samo tri najvaznija poglavlja, 3. 4. i 5., a ovo drugo ne? tako se prica, pa zna li neko jesu li glasine tocne... :)

pita posebni dio,a onaj orvi i drugi dio iz općeg dijela i nije baš da pita ...bar ja nisan čula.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2010 14:29 
Sega mega kul forumaš

hm,a ne znan ..nekako iman filing da oće ... u zadnje doba asistentica nije aktualna šta se ispitivanja tiče.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2010 14:32 
-Moderator-

Trebala bi biti profesorica Kurtović u četvrtak, ali to nije 100% provjerena informacija...

Pitanja od danas - A grupa :

1. Blanketne dispozicije
2. vis absoluta, vis compulsiva
3. 3 temeljna elementa krivnje, koju teoriju krivnje naš KZ usvaja ?
4. apsolutno i relativno neprikladni pokušaj, primjer
5. kada će prema limitiranoj akcesornosti odgovarati suučesnici (poticatelj i pomagatelj)
6. sigurnosne mjere - podpitanja a-b-c
7. nabroji 3 razloga za fakultativno ublažavanje kazne
8. usmrćenje na zahtjev - postoji li stjecaj toga i ubojstva ?

:3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2010 14:53 
Forumaš

danas pitanja. grupa b.
ustavne odredbe čisto kaznenopravne naravi i ustavne odredbe općeg karaktera
blanketna kaznena djela
genocid
idealni heterogeni i homogeni stjecaj samo napisati primjere,prividni idealni i heterogeni stjecaj opet samo primjeri.
samoskrivljena neubrojivost primjeri za namjernu i nehajnu.
zakonsko i sudsko ublažavanje
limitirana akcesiornost-poticatelj i pomagatelj
ambivalentnost

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2010 15:14 

Grotius je napisao/la:
Trebala bi biti profesorica Kurtović u četvrtak, ali to nije 100% provjerena informacija...

Pitanja od danas - A grupa :

1. Blanketne dispozicije
2. vis absoluta, vis compulsiva
3. 3 temeljna elementa krivnje, koju teoriju krivnje naš KZ usvaja ?
4. apsolutno i relativno neprikladni pokušaj, primjer
5. kada će prema limitiranoj akcesornosti odgovarati suučesnici (poticatelj i pomagatelj)
6. sigurnosne mjere - podpitanja a-b-c
7. nabroji 3 razloga za fakultativno ublažavanje kazne
8. usmrćenje na zahtjev - postoji li stjecaj toga i ubojstva ?

:3

Ovo su bila i moja pitanja....
Dodatak za 1 .pitanje je navedi primjer iz posebnog dijela..

A cura mi je neka rekla jos ova tri pitanja:
1.U kojem se obilježju razlikuje kd oduzimanja tuđe pokretne stvari i krađe.
Suglasnost i pristanak ostecenika
Medunarodni k. sudovi, zasto su ad hoc, koji nije i gdje mu je sjedište.

I da cula sam ko prode pismeni s dovoljnim brojem bodova (znaci 13 i nadalje) iduci put ne pise pismeni nego usmeno..
Rezultati cetvrtak 10h

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 tra 2010 20:56 
Forumaš

može odgovor?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 tra 2010 20:57 
Veteran

hvala :)

ja sam bila u c grupi jučer, ovo su pitanja koja se sjećam -

što pravni uvjet nedostaje kod putativne krajnje nužde u odnosu na krajnju nuždu kao razlog isključenja protupravnosti, o kojoj se tu zabludi radi (objasni)
koja je razlika u zakonskim obilježjima krađe i protupravnog oduzimanja predmeta
sud je za kd za koje je propisana kazna 5 god zakonski ublažio kaznu na dvi godine. može li sud izreći uvjetnu osudu i zašto
KOja je razlika s obzirom na pravne učinke između pristanka i suglasnosti oštećenika
Trajna kd, formalno i materijalno dovršenje
nešto o ad hoc sudovima
uvjetna osuda kod pravnih osoba
ne sićan se zadnjeg pitanja, sori

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2010 06:15 
Sega mega kul forumaš

tsk je napisao/la:

može odgovor?

ad hoc su zato šta će prestat sa radom/postojat kad obave ono za šta su osnovani .
riješene npr.zločine koji su počinjeni na području bivše Jugoslavije.

NIJE Međunoradni kazneni sud ,a sjedište mu je u Den Haagu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2010 12:54 
Početnik

ima li i kad predrok iz kaznenog , za ove sta su neke testove pisali ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2010 15:07 
Sega mega kul forumaš

može li ko malo napisat o maloljetničkom zatvoru ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2010 15:23 
-Admin-

Ne znam na sta tocno ciljas, al i ovaj je zakon u obveznoj literaturi, mozda se odnosi na njega:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/267328.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: