Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 20 lip 2019 04:46.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 ožu 2009 19:32 
ona koja piše sa WC-a

kakava je ova skripta općeg dijela od 168 strana?.....plisić netko.....

nego, planiran učit po knjizi, pa me zanima oće mi bit dosta misec dana,al da se stvarno potrudin.....jer tu san vidila da neki pišu da triba barem 2 miseca,ako ne pratiš predavanja......??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2009 09:06 
Aktivan

bruca je napisao/la:
nekistudent je napisao/la:
nauci clanke 30 - 80 na pamet i prolazis

oprosti, al to je presmiješno :?

Slažem se!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2009 16:15 
Forumaš

tea0501 je napisao/la:
ako na pismenom bude čista ocjena jel ima usmenog i jel još ima negativnih bodova

nema negativnih bodova, a usmeni moze bit i ne mora..kako kad...najčešće je bilo ako je ocjena 3 i više nema usmenog....ali nije pravilo...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2009 17:14 
-Admin-

mala maja je napisao/la:
ovako- di se ima nabavit to posebni dio? moze li netko rec sa sigurnoscu da su to ustvari clanci ili posebna knjiga? :wtf

imaš dvi knjige iz kaznenog prava, jedna je opći dio kaznenog prava a druga je posebni dio kaznenog prava. u toj knjizi posebni dio kaznenog prava su obrađena sva kaznena djela propisana u kaznenom zakonu, znači tu su prvo definicije kaznenih djela i onda detaljnija objašnjenja. iz te knjige posebni dio kaznenog prava nemoraš znati sva kaznena djela. naime ona je podijeljenja na dijelove baš kao što su i kaznena dijela podijeljenja u nekoliko skupina u kaznenom zakonu. i imaš posebno određene dijelove iz te knjige koje moraš naučiti. mislim da negdi pri početcima ovog topica su ti navedeni ti dijelovi. knjigu imaš kupiti u knjižarama a kopiranu imaš naravno u skriptarnici preko puta faksa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2009 17:20 
-Admin-

tea0501 je napisao/la:
znači profesorica je ukinula negativne bodove

oprosti, ali zar je stvarno problem osvrnuti se na prethodnih nekoliko postova di piše da su ukinuti negativni bodovi jer više nema dijela na zaokruživanje gdje su se negativni bodovi zapravo i dijelili a i tebi je cura lipo odgovorila da nema negativnih bodova!! :whyowhy:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2009 15:22 
No life

Josephine je napisao/la:
Koliko vremena vam je otprilike trebalo za spremit ovaj ispit?

ja ti izlazim ovaj tjedan kolokvij i po mojoj nekoj procjeni je za pola gradiva potrebno barem 3 tjedna ucenja, koliko treba za drugu polovicu ne znam

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2009 15:24 
-Admin-

Meni se čini 2 mjeseca, ali sve se to razlikuje od osobe do osobe.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2009 09:58 
Početnik

jel istina da iz posebnog dijela bude jedno pitanje?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ožu 2009 15:18 
-Admin-

mala maja je napisao/la:
ok, nabavila sam posebni dio ali me zanima koja tocno poglavlja treba uciti jer je na pocetku topica drugacije nego u vodicu za drugu godinu :wh

Noviji ti je vodic za drugu godinu pa je vjerojatno on tocniji.

Mene zanimaju potpisi, ocemo ih dobivat svi ili ce se gledat dolazak na vjazbe? Kako je bilo u prvom semestru?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2009 09:48 
Veteran

nije nama dala potpis,rekla je da ce dat oba na kraju,ali jako strogo gledaju dolaske.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2009 11:19 
Forumaš

to nije točno, tako vam je i prošle godine govorila i na kraju su svi dobili potpise bez problema...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2009 14:22 
Početnik

tako je, svi daju, obiteljsko jedino zafrkaje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2009 18:10 
Forumaš

e a ostalo svi daju bez problema ne samo na prvoj godini nego i na trećoj....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ožu 2009 00:51 
-Admin-

Ok, hvala puno :thumbsup
Znam da je tako bilo prosle godine nego sam mislila da se ove nesto prominilo jer je dosla nova postava na vjezbama. Valjda nece bit problema.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ožu 2009 14:37 
Forumaš

kako izgleda pismeni iz kaznenog? :please: i zanima me jel istina da se postavlja samo jedno pitanje iz posebnog dijela? jel dovoljno posebni dio samo pročitat ili?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 tra 2009 02:47 
Aktivan

bart je napisao/la:
tako je, svi daju, obiteljsko jedino zafrkaje.

uopće nije istina za obiteljsko jer moš doć 2 puta i donit ispričnicu i sve ok,naravno s nekim realnim razlogom (ako si bija prva dva puta onda si moga imat mononukleozu do kraja godine,al nisi moga doć 3 i 7 put pa imat takvu vrstu bolesti,mislin to ni dite nebi virovalo),nije ona luda nego joj se neda s nama zaj..t

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 tra 2009 00:03 
Aktivan

ako nije problem da li bi mogao netko navesti koja poglavlja tocno trebe iz posebnog?cula sam da navodno on i nije toliko bitan(tj.da na pismenom bude samo jedno-dva pitanja iz njega) ili ima li gdje na netu taj vodič za drugu god.? hvala! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 tra 2009 19:39 
Aktivan

Molim Vas da netko napiše svoje iskustvo tko je prošao pismeni-zanima me kako je odg. na pitanja,sve po knjizi ili malo i svojim riječima,je li bolje napisati 4 potpuna odg. ili svih 8 po pola,itd. :please: :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2009 13:09 
김정일

mala maja je napisao/la:

ako tko zna za ovo međunarodno ratno pravo: jesu li to Haška, Bečka i Ženevske deklaracije :cry:

Mislim da jesu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 tra 2009 15:26 
Forumaš

moze li tko objasniti objektivno uračunavanje-ne kuzin bas :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2009 14:33 
Veteran

nekistudent je napisao/la:
plavuša s harvarda je napisao/la:
molim nekoga da mi napiše točnu literaturu za kazneno pravo. tj. knjige koje trebam kupit da bi spremila ispit? Hvala!

plava i smeđa

Novoselac, i koja još knjiga?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 svi 2009 09:58 
Aktivan

A valjda Opći i Posebni dio....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 svi 2009 10:25 
Aktivan

Zar je tesko pogledati prethodne postove,a i na katedri za kazneno na stranici od faxa pise potrebna literatura!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 11:45 
Aktivan

Jeli istina da knjigu iz posebnog dijela ne treba učit i da je dosta samo pročitat?
Treba li knjigu iz općeg dijela cijelu učit ili se može što preskočit i što je najvažnije?Postoje li neka pitanja po kojima se može učiti?
Ako je netko bio nedavno na ispitu molio bi da mi objasni kako izgleda jer sam čuo da više nema usmenog.
Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 svi 2009 09:47 
No life

Ajde nek mi netko tko je odgovarao ovaj ispit usmeno , malo pomogne.

Na koji nacin profesorica pita posebni dio i sankcije?
Sta ocekuje od mene da joj kazem kad me pita kaznu zatvora ili ubojstvo.
Nije mi bas jasno sta treba na takva pitanja odgovorit, kazna zatvora je kazna oduzimanje slobode a ubojstvo je kazneno djelo namjernog usmrcivanja druge osobe?

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lip 2009 14:10 
Sega mega kul forumaš bez života

Članak 14.
(1) Redoviti student dužan je upisati u indeks vježbe.
(2) Nastavnik svojim prvim potpisom u indeksu potvrđuje da se student prijavio za vježbe. Drugim potpisom, na kraju semestra u kojem završavaju vježbe, nastavnik potvrđuje da je student uredno sudjelovao u radu na vježbama. Student je uredno sudjelovao u radu na vježbama ako je prisustvovao najmanje na tri četvrtine održanih sati vježbi.
(3) Evidenciju o ispunjavanju obveza iz prethodnog stavka vodi predmetni nastavnik.

Nikakva uputa o pravnom lijeku :)
ovo je sta pise u statutu faxa o vježbama...Molim vas ako netko zna kome di sta kako se treba ta molba za ovjeru napisat , da li trebaju liječnička opravdanja itd...Joooooj kaznenoooooooooooo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lip 2009 14:52 
Forumaš

drage moje kolege- prošle godine veliki broj studenata nije išao na vježbe niti na predavanja, a na kraju su svi bez ikakvog problema dobili potpise... ove godine neznam šta se dogodilo profi pa odjednom gleda na to. ja prva nisam mogla dolazit iz zdravstevnih problema, a mislila sam da će Kačer praviti probleme, a on je lipo reka-kolegice naravno da nema problema oko potpisa. mene isto zanima šta triba napisat u molbi, kome predat...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2009 16:51 
No life

maritim je napisao/la:
pitanjce; recite mi plizic drage kolege jel ima ili nema usmenog?
vidin da je tu netko na forumu napisa da nema ako napises za vise od dva ili tri,ajme sad san zbucala :ucenje . uglavnon,objasnite mi :wtf

one ti to redovito mjenjaju. Uglavnom ne pitaju kad je ocjena cista, a ako je između 1 i 2 pitaju te. S tim da nije bas lako doc do ciste dvojke a kamoli vise.
Usmeni samo naucis temeljne pojmove, njih stalno vrte pa tu uglavnom onda nema problema.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lip 2009 10:07 
Aktivan

Jel mi moze netko rec ko je ucio iz skripta, koje su dobre i koje su uopce potrebne iz ove nase skriptarnice ili one preko puta faksa?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2009 14:16 
-Admin-

Jedno pitanje, mozda je glupo, ali prevencije radi: osobe koje su ostale bez potpisa mogu li normalno polagat ovaj ispit ili ga moraju dogodine opet slusat?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2009 14:18 
Forumaš

neznam hoče li ti ovo pomoć, ali odneseš molbu u referadu kad budeš ovjeravala index i vjerujem da će ti to biti rješeno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2009 19:51 
Aktivan

Ja mislim da mozes normalno polagat onda...jer zadnji put na vjezbama ona nije spomenula da oni koji nemaju potpis nemogu polagat ispit, a da je to tocno asistentica bi to s gustom napomenula!!! :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2009 19:59 
Aktivan

tea0501 je napisao/la:
jeli na pismenom triba index jer ga moram odnit u petak u referadu a neznan oće li bit gotovo do sride?

a onda ponesi osobnu ili neki drugi identifikacijski dokument i zapamti broj indeksa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 15:06 
-Admin-

Sta bi savjetovala nama koji tek ucimo, da naucimo manje ali kvalitetnije ili sve ali manje detaljno? Sta mislis koja verzija bolje upali na testu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 15:50 
Aktivan

Josephine je napisao/la:
Sta bi savjetovala nama koji tek ucimo, da naucimo manje ali kvalitetnije ili sve ali manje detaljno? Sta mislis koja verzija bolje upali na testu?

Stara moja ne znam šta da ti kažem. kako vidiš,gradivo nije problematično.ne znam.više ću ti znat kazat u utorak,idem vidit pismeni i upilat ću je da mi kaže u kojem smjeru triba razmišljat i na koji način da se postavim u rješavanju pismenog i na čemu joj se baziraju kriteriji. bude li me išta gnjavila,obavit ću joj liposukciju na licu mjesta, pa će ić na bolovanje pa će nas Kurtovićka ispitat i svi ćemo proć.
Nespavanje čuda radi :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 15:55 
Sega mega kul forumaš bez života

Svakako preporuka da odete pogledat pismeni.
Ja sam ga pao 5-6 puta,s tim da sam zadnji put bio na granici,13.5 bodova,i receno mi je da mogu na usmeni.
Ajde super,ali kad sam vec tamo pogledam pismeni,i za 2 pitanja gdje sam dobio samo jedan bod,pitam gdje je greska,profesorica ih je pogledala,i slozila se da su odgovori u biti dobri,i dala mi po 3 boda za svako od ta 2.
Sto je sad iznosilo osjetno vise od potrebnih 14 bodova.

U tom momentu sam bio jednostavno sretan sta sam prosao,ali svejedno,nikako nisam mogao izbaciti fil iz glave da sam i prije trebao otic pregledati pismeni,jer 2 puta sam stvarno bio uvjeren da cu proci a imao sam 9 i 10 bodova na kraju...

E da,to je bilo prije cca 2 ipo-3 godine,daklem prije bologne,nemam ni ugrubo ideje dali se sto mijenjalo s ispitom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 17:17 
Aktivan

nije,ja sam po starom programu,i koliko ja znam nije se mijenjalo.sad si mi dao mislit,čovječe pa ja sam dvaput pala pismeni i nisam išla pogledat jer me bilo straj nje da će me ogadit. :rambo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 18:19 
Početnik

a jesu rezultati isti dan?nisam iz splita pa me zanima...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 18:37 
Aktivan

ako nisi iz st onda ti isti dan kaže rezultat,inače nisu.tribaš joj napomenit da si putnik,pa nakon šta završi pismeni odeš do nje gori i odma ti ga pogleda.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 21:25 
Forumaš

ineess je napisao/la:
jeste čuli da je u utorak na pismenom bilo nadopuni rečenicu???? :wh

JE,BILA SU NEKA PITANJA DA SE NADOPUNI REČENICA.... :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: