Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 30 svi 2020 23:24.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1667 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 vel 2010 12:24 
Početnik

[quote="waikiki_honolulu"]konkretne pravne nauke???ako neko zna neka napiše odg na ovo pitanje...hvala :D
odgovor odma u u uvodu 13. str

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 vel 2010 18:09 
Aktivan

akitainumiss je napisao/la:
znaci zaklina je cili misec?:) koliko malo ljudi mora bit da bi bia usmeni odma?ja sam bila kad nas je bilo 5 i bia je pismeni...al kod pokrovca...

p.s.kako zaklina pita na usmenom?na cemu se bazira?cula sam da ona pita malo razumijevanje povezivanje?

čula sam da iz svega pita bar po jedno pitanje i da ti malo pomogne ako zapneš

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 vel 2010 18:49 
Početnik

danas bilo usmeno od ove dvi grupe ( znači 11. i 12. ) i prolaženje je bilo polovično... barem koliko san ja uspija vidit...sve je pitala obavezno usmeno 3 pitanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2010 14:21 
Forumaš

GTC je napisao/la:
svitu šta je sa onom skriptom od nekih 80 stranica ? jel se iz toga može naučit za žaklinin usmeni ispit ? ja san čua da može od jedne osobe ali mi triba još neko to potvrdit

moš s tim da moraš neke stvarni nadoknadit iz knjige , jer nema nekih stvari šta budu u pitanjima

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2010 16:07 
Aktivan

žaklina mi je bila na ispitu.iznenađujuće ali je bila krajnje nekorektna.pismeni je ocjenila između 1-2 a napisa san 4 pitanja ispravno i to po mom mišljenju bez greške..provjeria san u knjizi a i još neki studenti su mi potvrdili točnost mojih odgovora.iz ko zna kojeg razloga bila je nadrkana i ispitala me 5-6 pitanja iz knjige (a prije toga na moj zahtjev da pogledamo zajedno test pa neka nađe šta nisan napisa je iskidala test i bacila ga u smeće)...krajna nekorektnost ali eto uspia san proć (uz 3 miseca učenja)...tako da..nemojte se povodit time da ako bude žaklina da prolazite..očito i ona ima one dane u mjesecu.hahhahahahahaha

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2010 20:28 
Forumaš

akitainumiss je napisao/la:
moram potvrdit to o nadrkanosti,ja sam prosle godine napisala ispit i dobila pismeni 3 a usmeni me bacila hahha...uzas...vise se bojim nje nego pokrovca...kod njega nisam znala primjer i pala ok....:/

p.s.ta skripta to je ona malo zamrcena?kad sam bila na ispitu uzea je jednoj curi asistent skriptu i cilu je iskriza crvenom kemijskom da je po informacija netocno,ja se cudila dosla doma i sa prijom malo po malo provjeravala.dosta stvari ne pise il je krivo.one stroge norme pa dalje tu je nesto bilo krivo to se sicam..pa sad ko voli nek izvoli...ja ucim iz knjige je ajme al je bar tocno pa sta bude.

u skripti je sve iz knjige najbitnije , doduše ima grešaka al pravopisnih malo nadopuniš šta fali i to je to , nepotrebno je učit baš sve, ja se sićan kad san pokrovcu pisala opširno on je reka NISMO SREDNJA ŠKOLA, NA PITANJE ODGOVARAŠ TOČNO ŠTO SE TRAŽI, PO MENI SE NA SVIH 5 PITANJA MOŽE ODGOVORIT NA NEPUNOJ STRANICI, pa sad ... bilo bi najbolje kad tih pismenih uopće nebi bilo, masu ljudi se žalilo da ne ispravljaju pravedno...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2010 23:14 
Aktivan

ma najbolje je na zaokruživanje..ili jesi ili nisi nema tu ima nema.hahahah

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2010 15:29 
Forumaš

Sistem pravnih normi , krivnja(vrste) , pravni standardi , uredbu , pravna radnja , nabroji sve škole, drugo sam zaboravio :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2010 11:08 
Forumaš

please napišite pitanja od danas?????

jel mi može netko reć gdje da tražim odgovore na ova pitanja:
1. pravna samopomoć i njena 4 aspekta?
2. načelo postupovnosti?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2010 12:11 
Početnik

u Viskovićevoj knjizi, pravna samopomoć str.225. postupovnost str. 154

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2010 15:30 
Početnik

Pitanja od 23.02.2010
1.Koje funkcije ima kažnjavanje i kako se one međusobno odnose?
2.Što su to dispozitivne pravne norme, primjer?
3.Koje su prednosti pisanog oblika pravni normi?
4.Objasnite pojmove ukidanja, poništavanja i obaranja pravnog akta. Od kada se pravni akt smatra nezakonitim, može li nezakonit pravni akt biti važeći?
5. Objasnite što je presuda i njene osnovne dijelove.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2010 13:29 
Aktivan

pokrovac je danas bija ... pitanja 1.zadana je pravna odredba , odredit sve dijelove pravne norme ,i objasnit .... one koje nisu iskazani isto odredit te napisat kako bi izgledala da su odredeni , kako se ogranicava sloboda u toj odredbi primjer kao iz knjige odredba je iz kaznenog zakona 2. drzavljanstvo i kako se stjece .3. george gurvitch i njegove teorije 4.nacini prestanka vazenja pravne norme , kako efikasnost utjece na vazenje pravne norme ...5.međunarodno privatno pravo zasto se u unutrašnjem pravu takoder primjenuje međunarodno pravo , naćelo reciprociteta...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2010 20:49 
Aktivan

Za ljude koje su pali a zanima ih vezano uz kolokvije sta ce bit i oce se moc izac pitala sam zaklinu:) al nemamk dobru vijest:(
rekla mi je ovako citiram:"a nece ti se isplatit ic na kolokvije" ja sma pitala zasto,ona je na to rekla:"bit ce dva kolokvije i onda jedan pismeni pa usmeni kolokvij,tako da ce zapravo opet bit isto ka da i nema kolokvija" ja pitala pa zar nije u interesu da se studenti lakse rijese ispita(glupaca li sam zaboravila sam da je njima u interesu da ih padne sta vise haha) ona mi rece:" nisam ja napravila kolokvije vec sistem a profesor je odlucia da ce bit i usmeni"...eto bas sam se sokirala nadam se da ona jos u to nije upucena pa da ce mozda ipak ne bit usmeni vec samo 2,3 kolokvija za ove bidne sad brucose...nadam se da sam nekima pomogla...:D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2010 11:47 
Početnik

ekipa evo pitanja od danas , bia je pokrovac:
1. pravna norma, pa treba odredit elemente koji su izricito navedeni i klasificirat je po svim kriterijima (preduga je za pisat)
2. u kakvom odnosu stoje vrijednost mira i nasilje
3. kazuisticko tumacenje
4. pravila uklanjanja antinomija
5. sto je vlada, sto znaci da su sef drzave i vlada politicko-odlucujuci organi i na koje nacine kao izvrsni organi brinu o provodenju ustavnih i zakonskih normi u svakodnevnim drustvenim odnosima

usmeni je u ponediljak, kako kome koja ura, zavisi kad si zavrsija

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2010 22:19 
Početnik

slušala..
uglavnom ti pita banalne stvari, stvarno: dok sam ja bila odgodia je skoro svima ispit za drugi tjedan, da stignu bolje naucit;
najdraze su mu teorije, i to uglavnom pita ako je dobar pismeni, pa za vecu ocjenu,
a ovako za prolaz: nehat, zabluda, načelo teritorijalnosti, argument prirodne stvari.
to je to ..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2010 22:29 
Početnik

Ne bojte se pokrovca čovik je čudan ali korektan, ja davnih dana dobila pismeni 5, nije me ni tija pitat, odma mi je tija dat dva ali ja sam tila veću ocjenu pa me pita i dobila 3. ponuđene mi bile još dvi knjige za 4 ili 5, ali eto odbila sam i prihvatila 3. ok je lik.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 vel 2010 22:02 
Početnik

stvarno i meni se cini da je ok, samo sta kazu neki profesori da se ne slusaju tuzne price studenata koji ne uce, pa su im problem osnovni pojmovi - mislim na nehat i tako to..
tko ima znanje , nema se cega bojat
:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 vel 2010 12:51 
Početnik

Pričala sam sa pokrovcem nakon ispita onako ka čovik sa čovikom, i rekla sam mu da ga se ljudi boje i da ga smatraju cjepidlakom, on se nasmija i raka da nema razloga za to, da je znanje ispred svega....i mislim da je to uistinu tako, bar on nema miljenike, njemu smo svi u isti koš. Meni je super.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2010 12:31 
Početnik

meni bi trebala mala pomoć, od vas iskusnih studenta...što se tiče vježbi(seminara) kod profesora, da li će me uzeti na zub ako propustim jedan sat vježbi...dal mu se mogu ikako opravdat nakon toga? ili bolje da mu se nikako ne pojavljujem pred očima??? :( čula sam svakakve priče o njemu, pa zato se pokušavam raspitat kod vas???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2010 17:03 
Početnik

Daj šta ti je, nije Pokrovac čudovište.. mislim, strog je, ali neće ti se zamjerit. Uostalom, nekad je asistent umjesto njega na predavanju koji je totalno cool šta se tiče izostanaka i ne pamti nikoga na vježbama. Ja sam jednom uletila u krivo vrijeme na vježbe iz Teorije, uvjerena da imam Sociologiju, završila sam raspravljajući se s Franićem o krajnjoj nuždi, a bia mie prvi put tu, i to je već bilo pred kraj drugog semestra tako da.. no worries ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2010 17:06 
Početnik

tnq ...:D, mah, slušam svakakve priče sa strane pa nzm što da vjerujem...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2010 17:28 
Aktivan

što manje slušaš priče, to ces bolje proc..najbolji savjet koji sam ikad dobila ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2010 19:52 
Početnik

maria je napisao/la:
ljudi sta je danas bilo na usmenon .... pitanja , prolaznost ,....

kad sam ja bila,od 4 prolaznost nula. pitanja :
pravni status,
argument apsurda
pravni standard
kažnjavanje-ono specijalna, generalna prevencija..u kakvom su odnosu..
bilo je jedno pitanje o državi al sam zaboravila koje..
:cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2010 20:26 
Aktivan

ljudi može li mi netko reć koja je najbolja literatura i di se može nabavit za ovaj predmet i jel postoji kakva skripta--hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2010 14:28 
Aktivan

zadnje izdanje od viskovića koliko sam ja danas cula na predavanjima

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2010 15:37 
Sega mega kul forumaš bez života

da, to ti je II. dopunjeno izdanje, 2006. god

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2010 17:51 
Forumaš

sirena-tg je napisao/la:
jeli ima u onok koprnici nasuprot viskoviceva knjiga,3 izanje?

ima, ja je danas kopirala, al 2. dopunjeno i izmjenjeno izdanje je to, iz 2006. godine, reka je na drugemu satu predavanja da je to ta knjiga

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ožu 2010 00:16 
Forumaš

vikiviki je napisao/la:
jesu li obavezne one zadaće i kol. iz teorije?
mogu li samo pristupit ispitu kad bude ispitni rok?

Mislin da nisu. Ja neću izać na njih. Valda možemo doć na ispit na roku

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2010 10:04 
Početnik

Evo nekih pitanja s usmenog ispita (prof.Zoran Pokrovac):zastara,nehat,pravne osobe,pravomoćnost,federacije,razlozi stvaranja federacija,konfederacije,pravni posao,vrste pravnih poslova,tumačenje pravnih poslova,agument prirode stvari (rerum natura). Što se tiče ovog ispita,moj savjet je da se ozbiljno uhvatite knjige i naučite sve od A do Ž i onda nema straha...I upozorila bih vas još da se koristite samo knjigom,a ne raznim skriptama jer su one većinom nedovoljne,previše sažete,a često imaju i dosta netočnih podataka.Sretno svima!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2010 11:57 
Aktivan

kontrolni,2 kolokvija pa usmeno? sad shvacam zasto mi je zaklina rekla da mi je bolje izac samo na sipit...:/ uzas...prolaznost na kolokvijima prosle godine je bila 20 od 120...prosle godine je na kontrolni izaslo 120 ljudi,proslo ih je za na 1.kolokvij oko 60tak pa onda na 2.30tak,a znam iz osobnog iskustva koliko ih je proslo usmeni:11:) COOL...

koja je svrha kolokvija zna li iko???:D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2010 21:02 
Sega mega kul forumaš

zar nije pokrovac reka da ce bit samo 1 kolokvij??ili san ja krivo skontala,.. :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2010 23:07 
Forumaš

Piše na stranici faxa da će bit jedna kontrolna zadaća ( ko u školi :-S) i da će studenti koji prođu to moć izać na kolokvij koji će bit u 4 misecu. e sad, ko pije a ko plaća ..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2010 23:09 
Aktivan

sirena-tg je napisao/la:
zar nije pokrovac reka da ce bit samo 1 kolokvij??ili san ja krivo skontala,.. :wtf

Obavještavaju se zainteresirani studenti kako će se u ovoj akademskoj godini provoditi jedna kontrolna zadaća i jedan kolokvij iz kolegija Teorija prava i države.

valjda je kontrolna zadaća tih 80-ak str, a kolokvij sve ostalo.

ili pak nešto treće.. :wh

ionako je na ispitu cilo gradivo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2010 19:38 
Aktivan

ichh je napisao/la:
Blackadder je napisao/la:
Ispravite me ako griješin, al koliko san svatija svaki ispit (tijekom ispitnog roka, jel) se sastoji od pismenog (prolaz/pad) i usmenog dijela. E sad, jel to znači da mene prolaz ovog kolokvija na kraju 4. miseca oslobađa pismenog dijela, pa me samo pita par pitanja na usmenom, ili svejedno moran i pismeni dio polagat?

Ja san isto tako svatila ono što je on reka, jer je reka da ako položimo te kolokvije da smo praktički rješili ispit samo da će nas pitat koje pitanje.

ako sve uredno prođemo, on ce nas na ispitu "samo" propitat jos 2,3 pitanja (nema pismenog)..na sta je cila dvorena pocela proizvodit njemu neshvatljive zvukove -.-

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2010 20:38 
Početnik

ichh je napisao/la:
Ispravite me ako griješin, al koliko san svatija svaki ispit (tijekom ispitnog roka, jel) se sastoji od pismenog (prolaz/pad) i usmenog dijela. E sad, jel to znači da mene prolaz ovog kolokvija na kraju 4. miseca oslobađa pismenog dijela, pa me samo pita par pitanja na usmenom, ili svejedno moran i pismeni dio polagat?

Ja san isto tako svatila ono što je on reka, jer je reka da ako položimo te kolokvije da smo praktički rješili ispit samo da će nas pitat koje pitanje.

:mrgreen:
aha, praktički ako i prođeš sve te puste zadaće i kolokvije i ne budeš znala usmeni (šta je opet cilo gradivo) opet nećeš proć

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2010 16:16 
Aktivan

pamela07 je napisao/la:
. . jel pokrovac pita ekologiju i pravo uopće???? :(

do sada nije pitao, koliko znam nikad

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2010 23:13 
Aktivan

jel mogu pristupit 1. kolokviju ako nisam bila/prosla na kontrolnoj??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ožu 2010 00:39 
Aktivan

ne

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2010 15:16 
Sega mega kul forumaš

zaklina je danas rekla da u kontrolnom pisemo prvih 80 strana,a u kolokvju ono nakon..i jsan isto razumila prof.pokr.da je kontrolni uvjet za izac na zadacu..pa sad..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 ožu 2010 00:07 
Aktivan

sashha je napisao/la:
Ipak sam se malo bolje informirala i saznala od profesorice da se kolokvijima moze pristupiti i ako netko ne prođe ili nezeli doci na kontrolnu zadacu. :beeelj: te kontrolne su uvedene samo da bi nam olaksale i podjelile ucenje.tako da to nije nikakva obaveza.molila bih samo ljude koji odgovaraju na postove da to rade sa 100% sigurnoscu ili da rađe nepisu nista,nego da daju lazne informacije..Hvala

Ja san bija siguran da je prof. Pokrovac reka da je prolaz kontrolne zadaće uvjet za pristup kolokviju. :12: Također, pita san asistenta koje gradivo će bit u kolokviju, a on mi je reka da najprije prođemo zadaću, a da ćemo se onda dogovarat za kolokvij. Jedino ako ovo nisu neke najnovije "neobjavljene" informacije. :12:

ko tu koga,neznam..meni je receno da se moze,i da su te kontrolne iskljucivo radi nas,da bi nam olaksale i podjelile gradivo,i da to neutjece na kolokvije..ma nema veze,bit ce kako bude

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1667 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: