Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 13 stu 2019 09:21.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 19 lip 2008 17:47 
김정일

Oksimoron je napisao/la:
Jel mi može ko reći jel Sinković na usmenom korektan i pusti te ako naučiš ili gnjavi namjerno?

Po meni je profesor Šinković najkorektniji profesor na faksu. Moraš znat,al ako znas proci ces.
Za razliku od nekih drugih kojima vise utjecaja na prolaz imaju sunčeve pjege i polazaj Saturna u petoj kući :whyowhy:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2008 16:21 
Sega mega kul forumaš bez života

toncica. je napisao/la:
Da li se moze odgoditi ispit za drugi dio roka?ili treba upisati pad ?

Prošle godine se moglo,a ne znam kakvo je sad stanje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2008 18:32 
김정일

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 srp 2008 12:38 

tea0501 je napisao/la:
a ako se prođe pismeni jeli na usmenom isto puno traži ili pita čisto reda radi

Morala sam :damnfunny :damnfunny :damnfunny
Šinky nikad ne pita reda radi,ali ako si položila pismeni ne vjerujem da će te puno pilat.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 srp 2008 12:43 

tea0501 je napisao/la:
jeli se ja mogu sa profesorom dogovorit da dođem za 5-6 dana odgovarat jer neću bit u splitu, pa oće li dopustit to

Ne znam,moguće da odgađa usmeni,nemam pojma jer nisam ni imala pismeni kako sam kolokvirala,ali mislim da se može za par dana doći.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2008 11:20 
Sega mega kul forumaš

Evo da podijelim svoja friska iskustva sa kolegicama i kolegama koje ovaj ispit tek ceka.

Dakle, ispit sam polozio u ovom roku iz prvog pokusaja. Pripremao sam ga nepuna tri tjedna ( od cega desetak dana intenzivnog ucenja ) i dobio ocjenu dobar. Zasto to naglasavam?
Jedini razlog je ( da se ne protumaci krivo ) da pokusam opovrgnuti neke tvrdnje ( da ne kazem stereotipe ) koji se provlace po ovom forumu i medju studentima opcenito.
Naime, cesto se moze cuti ( procitati ) kako je ovo jako tezak predmet, kako treba uciti mjesecima da bi se proslo, kako profesor trazi previse, ide u detalje, etc...
Na osnovi osobnog iskustva ne mogu se sloziti sa gore spomenutim navodima. Doduse, treba uzeti u obzir i cinjenicu da nismo svi isto sposobni i da nam ne leze svi predmeti isto ( a i cinjenicu da je moj posao usko vezan uz tematiku ovog predmeta obzirom da se bavim investiranjem, pa mi to moze donekle biti olaksavajuca okolnost ).
No, ponajvise se ne bih slozio s navodima koji se odnose na prof. Sinkovica. Naime, kroz pismeni, pa kasnije usmeni dio ispita stekao sam sasvim drugi dojam o spomenutom profesoru. Kako je Inso vec napisao na forumu, a i neki drugi kolege, jedini relevantni kriterij kod prof. Sinkovica je znanje. Dakle, ni izgled, ni godine, ni status, vec samo znanje. Moram napomenuti i krajnju korektnost i susretljivost profesora, visok prag tolerancije na ispitu i stvarno maksimalni pokusaj da se iz studenta izvuce odgovor na pitanje.

Da malo konkretiziram tvrdnje:
na pismenom dijelu ispita nekoliko kolega je prepisivalo ( pokusavali prepisati ). Slijedile su opomene, pa oduzimanje jednog boda, i na poslijetku i oduzimanje ispita ali tek nakon nekoliko uzastopnih upozorenja sto smatram sasvim korektnim.
Na usmenom dijelu isto jako ugodna atmosfera, prvo se malo prodje pismeni, mozete pitati sve sto vam nije jasno i dobiti cete odgovor. Ispit isto mozete i odgoditi ukoliko niste spremni... Stvarno maksimalno fleksibilan pristup ( sto inace nije pravilo na nasem fakultetu ).Sam usmeni dio ispita je dosta opusten i u ugodnoj atmosferi. Ulaze po tri studenta ( sto smatram takodjer korisnim radi transparentnosti ispita ) i odgovaraju jedan za drugim.
Pitanja su konkretna, obicno tri. Dakle, kratko i jasno, bez previse filozofije. Profesor je ugodan, pomoci ce vam ako zapnete, ali ipak znati se mora. I sto je najvaznije nisam bas primjetio da se traze neki detalji i taksativna nabrajanja stavki iz zakona.

I jos nesto: ne pokusavajte nekim jeftinim trikovima nadmudriti profesora jer mislim da necete proci. Naime, covjek je stvarno nadprosjecno intelligentan i ima izuzetan pregled dogadjanja na ispitu. Eto, toliko od mene sto se tice opcenite precpepije ovog ispita.

A sada konkretno o pitanjima sa usmenog i pismenog dijela ( znam da ce to ipak vecinu kolega vise zanimati od samog osvrta na ispit i profesora, jer to su ipak samo osobne, subjektivne impresije ).

Dakle ovako:
pismeni ispit se sastoji od deset pitanja. Pitanja su razlicitia za studente koji studiraju po starom sistemu i "bolonjaca". Ja studiram po straom sistemu tako da ovo moze biti orijentir samo onima koji su takodjer po starom. Kako izgledaju pitanja za bolonjce ne znam. Mozda su slicna, mozda ne, stvarno nemam pojma.
Vrijeme pisanja je neograniceno ( naravno u nekim razumnim okvirima, dakle to ne znaci da mozete tamo biti cijeli dan...). Mislim da je sat do sat i pol sasvim dovoljno da se kvalitetno napise ispit. Ukolik oje netko izvan Splita tko putuje moze cak zamoliti profesora da mu odmah ispravi ispit i da odgovara isti dan usmeni ( naravno ukoliko je zadaovoljio na pismenom ).

Pitanja su bila slijedeca:
1. Nabrojati nazive knjiga i godinje izdanja od Radica, Rackog, Franolica i Herkova.
2.Definicija vjerodostojne isprave kod ovrsnog postupka.
3. Nacelo periodicnosti kod proracuna.
4. Porez na dohodak od osiguranja - opsirno.
5. Subjektni porezi i opci porezi - opisati opsirno.
6. Bruto svefazni porez na promet.
7. Nacelo usredistene centralizirane preraspodijele kod nacela fiskalne decentralizacije.
8. Porez po odbitku kod poreza na dobit.
9. Zadatak ( radilo se o prodaji stanova, uvozu gradjevisnskog materijala... uglavnom treba napisati tko je obveznik kojeg poreznog oblika ).
10. Ne sjecam se...

Tko ima polovicu tocnih odgovora prolazi. Postoji i pola boda ako je odgovor djelomicno tocan, sto povecava mogucnost prolaza.

Usmeni dio:

1. Prevaljivanje poreza - faze.
2. Porez na dohodak od imovine i oslobodjenja.
3. Zakonita porezna evazija - nacini.
4. Potkapitalizacija - nacini.
5. Porezna osnovica kod PDV-a.

To su moja pitanja i neka pitanja od kolega kojih se sjecam.

Eto, nadam se da ce bar nekome malo pomoci ovaj post u pripremanju ispita.
Jos jednom cu naglasiti, ne vjerujte svemu sto se pise, ispit nije nista strasno, profesor i iznimno ugodan i tolerantan, materija zanimljiva.

Sretno!!!

p.s. Autor teksta nije ni na koji nacin povezan sa profesorom ( da ne bi bilo nekih nedoumica obzirom da sam dosta pozitivno prikazao profesora u ovom osvrtu, sto je uostalom istina ).

p.s.s Jos jednom hvala profesoru na ljudskom pristupu studentima uz srdacan pozdrav!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2008 13:56 
Sega mega kul forumaš

tea0501 je napisao/la:
koliko mora biti točnih da se prođe pismeni

moras imati polovicu tocnih odgovora, odnosno pet bodova.
inace, to ne znaci pet potpuno tocnih odgovora, jer profesor priznaje i polovicne odgovore te za njih daje pola boda.
dakle, ukuono zbrojeno trebas imati pet bodova za prolaz.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 14:15 
-Admin-

black je napisao/la:
financijsko će mi tribati za uvjet,a negdi sam čuja da profesor u tom slučaju zna dati prolaz.jeli ta informacija točna zna li tko?

Ta informacija nije točna. Ja sam ga odgovarala prošle godine s par kolega kojima su trebale Financije za uvjet, nije bio ništa popustljiviji. Oni koji nisu znali, pali su.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 20:25 
Forumaš

naty je napisao/la:
Jel profa u pismenom trazi sve od rici do rici il je dovoljno da si skonta materiju, pa da je i pises svojim ricima? Recimo kod onih podjela sta ako napises 4 od 6? Jel se to racuna ka po boda il kako?

nema puno stvari koje možeš napisati svojim riječima, prema tome što više i detaljnije naučiš to bolje. Profesor je korektan ali traži dosta i što se to prije shvati to bolje...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ruj 2008 12:31 
Sega mega kul forumaš

naty je napisao/la:
mislila san kod ovih dvojnih naziva recimo kod nezakonite evazije mogu rec nezakonita evazija se sastoji od utaje poreza i krujumcarenja ili sverca il moran rec nezakonita evazija se sastoji od utaje poreza ili defradaudacija i sverca ili kontrabanda??mislin ono jel bas pazi na svaku ric pffffffffffff

ja sam imao bas to pitanje na usmenom.
ne, ne moras znati za svaki pojam i sinonim, dovoljno je da znas jedan naziv, a od svega najbitnije da razumijes o cemu se radi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2008 15:57 
Aktivan

Evo da se ne mucis ja cu te posjetit. U Nikolicevoj knjizi je ona podjela na englesku, germansku i romansku vrstu poreza na dohodak, te ODLIKE SUVREMENOG POREZA NA DOHODAK ( onih 6 tocaka ), zatim mane i prednosti poreza na dohodak, a u Mileticevoj skripti je prica o poreznom obvezniku i podjela rezidenta i nerezidenta, pa izvori dohotka, porezna osnovnica rezidenta, porezno razdoblje, porezna stopa, primitci koji NE placaju porez na dohodak, osobna oslobodjenja, porez na dohodak od nesamostalnog rada...... e sad sta si ti pisa od ovog kad si vidija pitanje POREZ NA DOHODAK? Jel on precizira pitanje il kako???? Jer na ovo pitanje mos pisat 3 dana!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2008 17:05 
Sega mega kul forumaš

ja sam imao pitanje dohodak od osiguranja, a ne opcenito o dohotku.

sto se tice ovog sto si navela moras ( trebala bi ) znati i jedno i drugo. znam sigurno da profesor pita odlike i mane poreza na dohodak, a isto tako pita i osnovicu pd-a, oslobodjenja i sl.
dakle, uciti i jedno i drugo sto se tice poreza na dohodak.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 16:13 
Sega mega kul forumaš

vidio sam svoj ispit. profesor je svakom pokazao njegov ( njen ) ispit i cak i odgovarao na pitanja ako nesto niej bilo jasno.
ako znas odgovore na pitanja, pola sata bi moglo biti dosta za ispit.
prepisivali su neki iz drugog - treceg reda, a i iz zadnjih klupa.
no, moj savjet bi ti bio da se ni u kom slucaju ne oslanjas na eventualno prepisivanje, jer mislim da neces dobro proci.
inace, ne moras za svako pitanje napisati cijeli roman. dosta je i par redaka, ali mora biti precizno sazeto i moraju biti navedeni najbitnije cinjenice.
ukoliko se pak eksplicitno trazi opsirni odgovor onda je pozeljno da malo vise napises, naravno opet sve sa smislom, a ne nabacane recenice samo da ima sto vise teksta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 18:15 
Aktivan

Jel istina da teke, knjige i torbe moraju stat na podu i da viri ispod klupe??? Mislin ono zavarila san kad san to cula hahahha. iskreno Danny gradivo i nije tesko, al sve one puste podjele ti se izmisaju u glavi i toga me najvise straj!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 18:53 
Sega mega kul forumaš

mi smo morali staviti svu iteraturu ispod klupe, a nisam vidio da profesor viri ispod klupe. na takve i slicne pricice se ne trebas obazirati.
sto se tice pustih podijela koje se mijesaju u glavi ne brini se, profesor ne trazi doslovno i stopostotono nabrajanje pojedinih stavki.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2008 15:40 
Sega mega kul forumaš

tea0501 je napisao/la:
jeli istina da profesor pita na usmenom dijelu ispita ono šta nismo znali na pismenom

moze se dogoditi, ali nije pravilo.
savjet: pitanja koja nisi znala na pismenom malo pogledaj u knjizi za svaki slucaj.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2008 17:49 
-Admin-

Za ovu godinu vrijede ispitna pitanja iz akademske godine 2007./2008.
Provjerena informacija :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2008 18:40 
Početnik

tresnjica je napisao/la:
povratnica na fax je napisao/la:
Da li maltretira ili je ok na ispitu, kako uopće izgleda ispit iz financija :sok: :please:

i mene zanima, ima li pismenog ili samo usmeni?

prvo se piše pismeni pa onda odma usmeni..koliko sam ga skužila bude 8 pitanja i treba pola riješit za prolaz..kolokvij će bit u 12 mjesecu, a za kolokvij treba naučit prvo poglavlje iz njegovog priručnika koji će bit dostupan na stranici faksa u petak.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 stu 2008 19:20 
Forumaš

zsa-zsa je napisao/la:
Inso je napisao/la:
Od danas iz naše skriptarnice možete skinuti i službeni priručnik za Finacijsko pravo. Ovim putem se želimo zahvaliti katedri za Finacijsko pravo koja nam je dopustila stavljanje priručnika na Nasciturus.
Priručnik možete skinuti ovdje:

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Ček, šta sad s ovim ?
Je to to, ili ima još za učit?
Ne kužim se baš u priručnike :mrgreen:

To je dio koji šinković sada predaje i koji će bit na kolokvijima, da se ne poveselite prebrzo uz to ide još:
1. Jelčić, Lončarić Horvat, Šimović, Arbutina, Financijsko pravo i financijska znanost, NN, Zg 2002 (str 225-241, 344-348, 405-418)
2. Jelčić, Lončarić Horvat, Šimović, Arbutina, Mijatović, Hrvatski fiskalni sustav, NN, Zg 2004 (str.40-47, 49-53, 66-78, 94-112, 159-177)
3. Nikolić, Počela javog financiranja, Ekonomski fakultet Split, St 1999 (str. 73-84, 89-113, 118-126, 161-189)
4. priručnik (sa interneta

ove tri prve knjige možete kupit, kopirat, nabavit, posudit...
ali sad da vas razveselim, blažena kopirnica ima točno ove stranice uredno izdvojene, kopirane i uvezane za nešto manje od 50 kn, ja im osobno odnila popis i pitala imaju li to, a oni su ga naravno dobro iskoristili... :happpppppy
i svima super
legende

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 stu 2008 00:55 
ona koja piše sa WC-a

zsa-zsa je napisao/la:
sunce je napisao/la:
To je dio koji šinković sada predaje i koji će bit na kolokvijima, da se ne poveselite prebrzo uz to ide još:
1. Jelčić, Lončarić Horvat, Šimović, Arbutina, Financijsko pravo i financijska znanost, NN, Zg 2002 (str 225-241, 344-348, 405-418)
2. Jelčić, Lončarić Horvat, Šimović, Arbutina, Mijatović, Hrvatski fiskalni sustav, NN, Zg 2004 (str.40-47, 49-53, 66-78, 94-112, 159-177)
3. Nikolić, Počela javog financiranja, Ekonomski fakultet Split, St 1999 (str. 73-84, 89-113, 118-126, 161-189)
4. priručnik (sa interneta

ove tri prve knjige možete kupit, kopirat, nabavit, posudit...
ali sad da vas razveselim, blažena kopirnica ima točno ove stranice uredno izdvojene, kopirane i uvezane za nešto manje od 50 kn, ja im osobno odnila popis i pitala imaju li to, a oni su ga naravno dobro iskoristili... :happpppppy
i svima super
legende

A jel priručnik onda služi kao priručnik ili i kao literatura?
Tj. jel se i on mora bubat?

da,to i mene zanima,jer ja iman tu literaturu još od prošle akademske godine,ali da li mi kao vanrednom studentu,koji ne ide na kolokvije, treba taj priručnik?please,neka ga netko pita!!!hvala :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 stu 2008 13:45 
Početnik

za kolokvij u 12 mj. treba naučit 1. poglavlje iz priručnika, znači prvih 29. str., s tim da treba učit i godine i sve šta je podebljanim slovima treba znati, ali one njemačke nazive ne moramo možemo samo hrvatske.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 pro 2008 22:13 
Aktivan

Aurora2002 je napisao/la:
Ljudi molivm vas pomozite! :please: Ja više nemam pojma šta trebam da naučim iz financija pošto san taj predmet odslušala daaaaaavne 2005/06 godine...

Bolonjcima je ovako,nama starima onako...ja više ništa ne znam... :wtf
Molim vas samo da mi kažete uz taj priručnik koje sve stranice iz onih knjižurdi trebam naučiti?
hvaaaaaaaaaalaaaaaaaaaaaa

Uz priručnik imaš još i zakone plus stranice 225-241, 344-348, 405-418 to je kniga financijsko pravo i financijska znanost jelčić-lončar...., a iz fiskalnog sustava 40-47, 49-53, 66-78,94-112,159-177 ima još i počela javnog financiranja 73-84,89-113,118-126,161-189. :grin: :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 pro 2008 09:24 
Sega mega kul forumaš

Aurora2002 je napisao/la:
moraš njemu sve znat...Al baš sve!Ozbiljno.Ne zezam se!Ja se sićam kad smo imali predavanja po knjizi smo ga pratili dok je objašnjava...sve zna na pamet!A o njegovom vrhunskom fotografskom pamćenju da ne govorim!Dosta da te vidi jednom i upozna!Da prođe 36212398 godina zna bi ti ime i prezime.

ako znaš proći ćeš,ako ne, nemaš šanse.Kod njega se ne možeš izvuć NIKAKO!
zadnje šta sam čula je da su u testu bile čak godine kad je ko napisa koje djelo(ona povijest na početku)....
On previše zna i isto to traži od studenata....

Da,ali je korektan,ista pravila vrijede za sve,nauci i prolazis :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 pro 2008 09:28 
Sega mega kul forumaš

Ljudi svi spominjete Šinkovića a šta je sa Nikolićem zar on ne ispituje

Ne znam ti tocno,ali uvijek je Sinkovic vodio vjezbe,kolokvije,pismene,usmene...bilo je par puta da se Nikolic pojavi na usmenom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 pro 2008 10:04 
김정일

Ne ispituje ima već ohohoh godina

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 pro 2008 10:32 
Početnik

Nikolić ti ne ispituje godinama,Šinki je preuzeo čitavu katedru(iako,sa 100 % sigurnošću mogu kazat da je Nikolić ISPITIVAO i kad kao ''nije'',naravno kod njega na ekonomiji su mogli odgovarati samo ODABRANI...A vi procijenite tko spada u tu kategoriju...

To je naš prekrasan fakultet..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 pro 2008 15:25 
Aktivan

mya je napisao/la:
mya je napisao/la:
ja san se malo kasno sitila učit..... :damnfunny .....al eto,naučit ću ovaj priručnik,jer to su odgovori na ona pitanja koja je da za bolonjce,pa ćemo vidit...a ko zna možda mi se i posriči...jer neman vrimena za učit ostali dio literature....

Ako uhvatiš vremena prođi zakone

koje bi trebalo proći???thanks

A uprincipu sve tj zakon o porezu na dodanu vrijednost (pdv), porez na dohodak tamo su bile izmjene o odbitku, porez na dobit OBAVEZNO OPĆI POREZNI ZAKON ,ZUP, mada to piše u skračenoj verziji i u priručniku, ali ono čisto da dobiješ osječaj o čemu se priča :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2008 00:43 
Početnik

Inso je napisao/la:
Roza je napisao/la:
CIAO EKIPO,
ZNAČI, može li mi netko malo preciznije objasnit iz čega se treba učit.
ali ispituje uvik prof. Šinkovič. (meni je on unatoč "ZNAČI" baš simpa) thanX

Njegova predavanja,i samo iz toga.Naravno,imas one dvije do tri cijeline iz pocela finaciranja od Nikolića i to je to.Ucis na nacin da sve to napamet naucis,jer inace neces dobro proci na usmenom.Prije usmenog se pise pismeni,od 10 tak pitanja,koji je takoder dosta tezak.
Iako je navodno prijatelja od prijatelja od bakine kceri sin,pa od njegovog pradjeda brat odgovarao kod nikolica,to su obicne price.Ja do dana danasnjeg nisam upoznao osobu koja nije polagala kod Šinkovića.
Ali,kad naucis neces se morati brinuti dal ces proci ili ne ,jer Šinky je stvarno super korektan profesor.

Ma jok da su obične priče da su ljudi odgovarali u Nikolića!!!!Ja ti mogu nabrojat bar 10 ljudi moje generacije koji su polagali u Nikolića!Vidila sam im u indexima i uz to sami su se hvalili!!!!Na koji način su došli pitaš se?Pa to i vrpci na grani znaju!!!!PREKO VEEEEEEEZEEEEEEEEE

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 pro 2008 20:45 
ona koja piše sa WC-a

danas mi je prof.šinković odgovoio da u slučaju da smo putnik,možemo na isti dan kad je pismeni odgovarati,naravno ako položomo pismeni dio....eto

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 pro 2008 22:54 
No life

sunce je napisao/la:
nekistudent je napisao/la:
a sta ti znaci?
ne bi da ces dobit isti test kao prva grupa, a 7 pitanja su ti sasvim dovoljna da vidis u kojem stilu ce bit test

baš zato šta neće dat ista odma možeš eliminirat ta koja su bila.

ne bi bas rekao, imam nekako osjecaj da bi se 1 do 2 mogla ponavljat, konkretno mislim na propise po hierarhiji jer je nakon testa jos dosta pricao o tome, onoj grupi koja ce tek pisat...
a i nema bas toliko pametnih pitanja na raspolaganju na onih 26 str.
ali tko zna, najbolje je ne kalkulirat nego ucit pa je prolaz zagarantiran (bar na ovome testu) :mrgreen:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2008 07:26 
ona koja piše sa WC-a

da,u priručniku nema odgovora na sva pitanja,zato i kažem,nadopunim kad vidim da nem tog odgovora u priručniku....pa vidit ćemo....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2008 14:58 
Aktivan

donesen novi opći porezni zakon stupa na snagu 01.01.2009, tako da za ispit u drugom mjesecu se pripremite po novom zakonu :bor:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 sij 2009 19:58 
ona koja piše sa WC-a

evo ja sam sebi malo sistematizirala priručnik i literaturu iz 3 knjige...(dakle sve osim zakona) što je potrebno bolonjcima za spremanje ovog ispita!!

....uglavnom,ako se sičate pitanja koje je profesor dao za bolonjce (prošlu akademsku godinu)...e pa po tome je rađen priručnik,s tim da nisu zastupljena sva poglavlja!!!
....NAIME PITANJA SU PODJELJENA NA 16 POGLAVLJA!!(pitanja imate ovdje na nasciturusu)

...U priručniku su obrađena sva poglavlja osim 4.,11.,12.,14. i 15.-og poglavlja
...također pripazite na to da poneka pitanja (od onih poglavlja koja su obrađena u priručniku) nema u njemu pa to morate nadopuniti knjigom!!! :roll:

...meni je puno pomoglo to što sam od početka u priručnik označavala gdje je koje pitanje,pa odmah znam koje pitanje nemam u njemu,već ga moram tražiti u knjizi!!

dakle,ovaj priručnik stvarno nije sam po sebi dovoljan za ispit jer uistinu fale velika poglavlja.....ali ono što je u njemu obrađeno je odlično sistematizirano,tako da vjerujem da to ni ne treba puno nadopunjavati s knjigom!!!

...eto nadam se da će vam ovo pomoći!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2009 12:46 
-Admin-

Prema mojim izracunima oko 43% pitanja nije sadrzano u prirucniku. :(
Znaci mozemo komodno racunat da nam je prirucnik pola posla...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2009 22:48 
Forumaš

sva potrebna literatura već piše negdi u prijašnjim postovima pa pročitaj temu, nije pametno eksperimentirat sa skriptama poznavajući profesora do sada. uči iz njegovih priručnika i djelova knjiga koje je on točno odredio, sve imaš kupit u kopirnici priko puta, a priručnike možeš i skinit s neta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2009 23:26 
Aktivan

propalica je napisao/la:
Ja se tek sada uhvatio u koštac sa financijskim pa me zanima da li bi što se literature tiče bilo dovoljno za učiti iz skripte miletića i priručnika? :wtf

ma kakav miletić, šinkovićev priručnik one stranice, zakoni i vježbe bez toga ni u ludilu na ispit :batman2:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 sij 2009 19:40 
-Admin-

propalica je napisao/la:
hvala, ali što se tiče tih stranica iz ove tri knjige možeš li mi možda napisati dijelove koje triba učiti iz tih knjiga jer ja imam stari popis literature od prije dvije godine koji više ne vrijedi please :wink:

Nikolić - Počela javnog financiranja od 73-126 stra (NE 84-88, 89 do poreznih sustava, 112 od hr.pore.sust. - 117), od 161 - 189 stra.

Financijsko pravo B. Jelčić '02 od 405 - 418 str.

Hrvatski fiskalni sustav B. Jelčić i co. '04 od 40-53 stra, 94-112, 159-177, 66-78 str.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2009 23:05 
No life

kosmos je napisao/la:
naty je napisao/la:
kosmos je napisao/la:
naty je napisao/la:
Koja glupost. Sinky je najposteniji profa na faxu. Ako znas proc ces, a ako ne znas nema sanse da se izvuces-postavlja pitanja iz cilog gradiva tako da ako ne naucis 1 dio uvatit ce te! Nauci sve i nema frke s profom!

Bravo, imat ćeš svoje kraljevstvo u zagrobnom životu:
ok, objasni mi onda kako to da je Šinki super profa kad pita čovika da mu navede sve njem. kameraliste, djela koja su izdali i godinu izdanja...
a ka da ti pomogne, počne ih govorit na njemački...
Ne viruj svakojakim pricicama

Naty, nevirujem pizd.... koje čujen(jel ih je stvarno masu), ali ovo za kameraliste znan, jer san baš tad uša u njegov kabinet za vidit pismeni...
I baš je tad pita to pitanje čovika...
Skoro mi je došlo da se nasmijen...
Naravno, čoviku je to bija ko zna koji put da pada pismeni, pa mu je dojadilo opet past a da nije proba usmeni...
(mislim da se jadan čovik još i danas mući s Šinkijen)
pa vi zaključite kakav je on profesor...
(e, da ima otprilike 10-tak studenata šta zna da su ga samnom polagali skoro 2god i još ga nisu dali... iako izlaze na gotovo sve njegove pismene... šta ipak nešto govori o njemu...)

ili ipak nesto govori o njima
ispit je zahtjevan, jebiga, i treba bit. To sto se sinkovic nije znao izborit za primjeren broj ECTS bodova je druga stvar, ali po meni je ispit po vaznosti i iznad ustavnog i iznad kaznenog. Poreznu prijavu cemo svi predavat dok ce od nas max. 5,6% braniti ubojice i nasilnike ,a da ama bas nitko nece u slobodno vrjeme ili na sudu voditi rasprave o montesqueu i ekipi da i ne spominjem.
Po meni je vaznost ispita na drugoj godini:
GP
Obiteljsko(neki se nece slozit ali po meni je jako korisno i bitno za razumjevanje građanskoga, pogotovo skrbnistvo, (izvan)bracna zajednica itd.)
financije
KP
ustavno
jezik
.
.
.
.
.
statistika

E da,opet pocinjem spamat, idem lec

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2009 12:04 
-Admin-

tresnjica je napisao/la:
Jel na ispitu (pismenom ili usmenom) dolaze i ove vježbe koje se mogu skinut sa stranice fakulteta u nastavnim materijalima?

da, budu dva zadatka iz tih vježbi na pismenom (za bolonjce)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2009 13:46 
-Admin-

xxxxx je napisao/la:
Molio bih nekoga ako zna da napiše trebaju li bolonjci učiti financijsko izravnanje?
Hvala

Evo sad sam zvala kolegicu koja je polozila ovaj rok i JAVNI DUG I FINANCIJSKO IZRAVNAVANJE se 100 % NE TREBA UCIT!
(bolonjci)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: