Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 20 srp 2019 06:45.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 428 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 16 lip 2009 11:05 
čitaj gori...
povjesni dio ti ima samo u knjizi od e. pusića...
o hrv. sred. upravi od 139-181

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2009 22:24 
Početnik

Kakav je Lozina inače... Jel' se da išta prepisat na ispitu kod njega? :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 00:08 
nemoj ni pomislit!!! (iako, nebi ti pomoglo i da moš)

jer ako te uvati... ajme ti se!

zna zapamtit ljude, pa ti nebude svejedno... a i skakuče non-stp po predavaonici, pa i da očeš, nemoš---

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 15:53 
(j... ti spine! uletija si s porukon kad i ja, pa me ovi poludefektni sustav nije uvrstija u poslane poruke... ovi sajt je kakanjac u svih 16.!)

ovako:
prika mi je reka pitanja od danas...

1. lok. samouprava u 19.st u hrv.
2.promijatski (ili kako već) sustav (ispada da je to na 40.-41. str. knjige od pusića one hrv. sredi. upr. i sl...)
3. refleksija uprave na pol. sustav

a okoprepisivanja... jednu stvar ću da kažem, pa vi radite kak hočete:
on pamti ljude i ako vas zapamti... :3
(pa vi delajte kak hočete)

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2009 12:25 
Početnik

Citat:
ovako:
prika mi je reka pitanja od danas...

1. lok. samouprava u 19.st u hrv.
2.promijatski (ili kako već) sustav (ispada da je to na 40.-41. str. knjige od pusića one hrv. sredi. upr. i sl...)
3. refleksija uprave na pol. sustav

dana su bila ova ista dva prva pitanja, i 3. je bilo funkcija vodstva u upravnim organizacijama.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2009 16:55 
Aktivan

Koliko triba bit opširan u odgovorima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2009 23:28 
napiši sve šta znaš ili ti padne na pamet, pa nek on korigira...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lip 2009 12:33 
lozina ti je obično u 10.00 a cvitan ranije (oko 9.30) kad gledaš onu oglasnu ploču i rokove...
u globalu, lozina zna ponovit koji put pitanja, ali se uglavnon drži knjiga (bar je tako jednom reka)...
prošvrljaj po temi i uvati dikoje pitanje, čipo da vidiš kako i šta pita...
a šta se tiće odgovora, pa u globalu, piši šta god ti padne na tu temu (pitanja) pa neko on uzme šta valja... :popcorn:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lip 2009 12:47 
ok, ali ovako; ući skriptu, ali i oni povjesni dio iz knjige (hrv. središnja uprava ili kako već) od 139-180(neke) ono o upravi za vrime A-U, kraljevine SHS, banovine Hrv. i NDH... tu će ti uletit ka ono od nekidan pitanje: hrv. lokalna samouprava u 19.st i tu mu pišeš o ustroju uprave na žup., kotare, opć. i gradove+šta god ti padne na pamet o gradovima, vijećima i sl.

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lip 2009 12:53 
tea0501 je napisao/la:
ajme hvala ti puno... šta misliš oće li mi bit dosta 10 dana za to proletit? tj.12 dana ako postoji taj rok 9.7 kod lozine?

pa meni nije bilo dovoljno ˝proletit˝ jer materija je toliko cjepidlačno glupa da te mozak zaboli (i počne vrištat :ucenje ) nakon dvi stranice, no u globalu ti se sve svodi na nekakvu siću oče li ti se zalomit dva pitanja koja znaš...
(jer on kaže 3 pitanja i rješavaš ih 45min)
iako mi se sve više i više čini da te pusti makar pisala nebuloze nakon 2.-3. puta jer neželi komisiju (mora bi bit s Cvitanon u istoj sobi a to ti on nepodnosi)...
no, zapamti osobe, pa nepokušavaj mu drugi put izać a da ku... neznaš... (prvi put moš, jer i on sam smatra to ok, tj nezamjera ti)

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lip 2009 13:50 
Forumaš

http://nasciturus.com/skripte-i-ispitna ... nload.html

eto možda nekome ovo posluži

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lip 2009 15:19 
Aktivan

Koliko sam primjetio uvijek su dva pitanja iz hrv sred drž uprave i jedno iz one druge, jel to stvarno tako.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lip 2009 23:17 
Početnik

krenuo sam spremati upravu, ali čitajući sve vaše postove ni sam ne znam što na kraju trebam fotokopirati. Ima li kakva skripta u kojoj je sve i ta povijest, ili moram u dijelove? Kakav je savjet kod koga da idem na ispit?hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 11:59 
Početnik

Evo, i znanost je iza mene, jeeeeeeeeeeeeee! Pitanja s roka prof.Lozine :
1.Objasnite pozitivnu i negativnu definiciju sustava,
2. Emery i Trist i
3.Kojim se teorijskim modelima pokušava objasniti ljudsko ponašanje u upravi? (otprilike tako glasi pitanje...)
O profesoru samo najbolje, skidam kapu!!! :thumbsup A što se literature tiče - da li skripta ili knjiga, ja bih rekla ovako : pročitajte (na naštrebajte, samo pročitajte! ) obje knjige, (bit će vam puuuno lakše i razumljivije nego štrebati skripte), a onda obje skripte, jer svaka ima nešto svoje... Vremenski - 3 tjedna i ne brigajte za prolaz!! Iz prve knjige ne treba sitni font, tako da to jaaaaaaaaaaaaako smanjuje onaj broj od 390 stranica, a druga vas knjiga kod prof. Lozine ne može mimoići nikako!!! Naravno, svatko ima svoj sistem učenja, ja sam prvo startala sa skriptom i htjela odustati od cijelog projekta, no onda mi se ovo učinilo bolje i evo - upalilo je! Položih iz druge, nije to loše! Kad pročitate knjigu , nekako skužite materiju i onda znate o čemu pisati, nije potrebno štrebati od riječi do riječi.
To su moji dojmovi i moj doprinos ovoj temi, svima good luck, ja odoh na zasluženi odmor!!! :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2009 07:24 
Početnik

Citat:
1.Objasnite pozitivnu i negativnu definiciju sustava,

3.Kojim se teorijskim modelima pokušava objasniti ljudsko ponašanje u upravi? (otprilike tako glasi pitanje...)

Dakle : prvo pitanje ima odgovor na str.27 , točka 1., drugi odlomak, a na treće odgovor mislim da je na str.157, točka 58. ( Pusić : Nauka o upravi, izdanje 2002. )

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2009 12:31 
Početnik

je li za lozinu dovoljna ona skripta iz kopirnice na kojoj piše lozina, iako nema povijesti u njoj?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2009 22:51 
je... al imaj na umu da ti postavlja pitanja i iz povjesti...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2009 22:56 
Početnik

hvala na odgovoru. a odakle se povijest uči, i di da je nađem? Evo čitam ova pitanja, ali ih dosta nema u toj skripti, ili ja ih ne mogu naći:(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2009 12:24 
Forumaš

evo nekih pitanja šta su se vrtili danas na ispitu kod cvitana: uprava i vlast (kad su se točno odvojili), sustavi, tendencije, nadzor uprave, politički nadzor, organizacije, vođenje u upravi, birokracija

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2009 12:33 
Početnik

zna li netko ima li lozina neke dijelove gradiva koje ne pita?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2009 21:34 
Aktivan

leptiricaa je napisao/la:
može li se upravna odgovarat ako je ostalo što druge?? :please:

Ne razumin šta vam to svima znači može li se nešto polagat iz 3 ako nisi očistia 2, samo pilate profesore, jer ako je netko toliko nadobudan pa uči ispite iz 3 god dok nije riješia 2 taj vjerojatno nema problema sa polaganjem nego kad rješi taj zadnji ispit iz 2 ko od šale u jednom roku položi bar 2 ispita iz 3.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2009 21:15 
Početnik

evo nekih pitanja prof. cvitana s ovog roka...... birikratska vlast, profesionalizacija uprave, politička vlast, politički nadzor, komunikacije u upravi......

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2009 13:24 
Forumaš

cougar je napisao/la:
koliko objektivno treba dana da se spremi ovaj ispit ,i to iz literature koju profesor na m reče ne skripti

puno dana. koliko god čitam sve manje kužim šta je pjesnik htio reći :12:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 09:15 
Forumaš

definitivno najbezvezniji i najodvratniji predmet na pravu (radije bi još 15 puta učila i polagala međunarodno od 1000 stranica) ... misec dana učenja i opet sve zbrčkano, i onda dođeš odgovarat i opet nemaš pojma, sitiš se svako druge riči i položiš jer je cvitan dobre volje :cheers
ja sam imala sriću, neki drugi nisu, učila sam iz skripte i prije bi knjigu preporučila jer prof. stalno viče da zna da učimo po skripti i namjerno pita pitanja koja skripta nema i to lipo naglasi... al eto cvitan ide u penziju pa nikakve koristi od mojih savjeta šta se tiče njega.
al svejedno evo neka pitanja šta je pita moju grupu: sve definicije uprave, posebno objasnit funkcionalnu definiciju, profesionalizacija uprave, tendencija prema informatizaciji uprave, birokracija i monokracija, webber.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 09:18 
Forumaš

tea0501 je napisao/la:
a kad ide u penziju?? :mrgreen:

još ovaj rok i to je to... tako se šuška, a to je i sam reka kad sam ja odgovarala... naljutija se i vika da jedva čeka ić ća da nas više ne gleda :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2009 12:07 
Forumaš

kafka je napisao/la:
Jel se Cvitan dotiče u svojim pitanjima zakona, mislim jel pita kad su bile izmjene zakona, kad su doneseni i te stvari.

koliko ja znam nije... ja sam dva puta kod njega polagala i nikog iz bilo koje grupe nije pita tako nešto... ali opet s njim se stvarno nikad ne zna... kod njega jedno od ispitnih pitanja može bit da nabrojiš literaturu (pita tipa koji je sa mnom odgovara :roll: )

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2009 08:30 
Forumaš

plaxico je napisao/la:
može mi netko reci koje skripte triba učiti ,vidim da su 3 skripte u opciji,hrv.sred drž.uprava i još dvije ,ona sa onim stepenicama na početku i ona išarana.....pomoć pliz,triba li sve tri :please:

ja sam učila po onoj sa stepenicama na početku, od 88 stranica i meni nije baš nešto, neke bitne stvari nedostaju. ona druga manja (išarana) je po meni bolja, ali opet naglašavam da je najbolje učit po knjizi, pogotovo ako polažeš kod lozine.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2009 22:31 
Aktivan

Ako nekome pomaže, Cvitan je totalno pobananio, kod njega je potrebno naučit samo dvi tri rečenice koje se tiču uprave, vlasti i kajtijaznam bilo čega šta se tiče uprave, samo nešto muljajte i prolaz je zagarantiran.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 15:17 
Aktivan

Cvitan je u mirovini.... U petak na dekanskom bit će Klarić i Lozina (bar je Lozina tako reka).
Danas je bia pismeni: razvoj državne službe kroz povijest, komponente nadzora u upravi, institucionalna okolina.
Imam osjećaj da prof čita samo prvo pitanje i na osnovu toga da ocjenu. Bilo je prolaza i padova. Ništa neobično..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2009 11:18 
Aktivan

je li netko zna oće tribat u klarića i lozine ići na vježbe??znan da prošle godine nije bilo potrebno, jel to vridi i za ovu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lis 2009 09:50 
Forumaš

BARBIE je napisao/la:
Jel se ovo isplati ić na predavanja i/ili vježbe?

ja sam bila jedan jedini put

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lis 2009 09:37 
Forumaš

i umrla od dosade? :wtf[/quote]
upravo tako, i nikad mi više nije palo napamet kročiti tamo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lis 2009 23:40 
Početnik

zna li netko jel se može ovaj predmet odgovarati izvan rokova...?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 lis 2009 10:29 
Sega mega kul forumaš bez života

Ne.
Bar nije moga.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 sij 2010 19:56 
Aktivan

kumpirić je napisao/la:
Može li se spremit upravna za deset dana?
Ako riješim u prvom dijelu roka G1, izašla bi na upuravnu u drugom, ali mi ostaje samo deset dana vrimena pa me zanima ima li smisla uopće pokušavati?

Sve ti zavisi o sreći... Znam ljudi koji su je učili točno dva dana, na pismenome ih potrefila pitanja i položili su. Ja nikad nisam imala sreće s ispitima i kratkim učenje.
Ostavila sam i ja za upravnu 12 dana i mislim da bi to trebalo biti dovoljno (uz napomenu da sam ja to već čitala).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 sij 2010 13:11 
Aktivan

1. Zahvaljujem purple_rain! Znači, idem 23., a ne 19. Tnx

2. Odgovor Kuku: kod Lozine je pismeni pod uvjetom da dođe dosta (15-ak) ljudi na ispit. Kad ih je malo, onda i on pita usmeno - po 3 pitanja. A ne možeš baš birati kod koga ćeš odgovarat. Lozina je rekao da Mirko ispituje samo izborne i ove ljude s više (upravno pravo), a on (Lozina) visoku (izborne kad mu se da). Bila sam na rok u 12mj i tako sam čula kad je govorio. I to ti je to šta znam.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 sij 2010 18:06 
Početnik

moze mi netko reci,trazim odgovor na pitanje ''Patrimonijalna uprava'' da li je to ovo.....paternalizam znači da uprava ili vlast sebi prisvaja očinski odnos prema građanima. građani ne znaju što je dobro za njih – to zna samo uprava – ona je starija i pametnija i zato joj se treba pokoravati. dakle uprava građanima nameće svoju koncepciju javnog dobra bez obzira što građani o tome misle''

i ne znan odg na ''Objasnite pozitivnu i negativnu definiciju sustava''

POMOĆ :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2010 10:33 
Aktivan

plaxico je napisao/la:
prinuda, grad,veliki grad,kameralizam i ne znam jos nesto je pitao...
sve u svemu prof. Lozina je najkarizmatičniji prof na faksu,kul tip

To vam je bio usmeni ili?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 vel 2010 12:20 
Forumaš

jeli ko zna jeli imaju neke izmjene zakon koji se odnose na ovaj predmet, neki koji je od ove god. stupio na snagu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 vel 2010 14:34 
Aktivan

drage je napisao/la:
Prof. Mirko mi je odgovorio na mail da je ispit zakazan za 16.02. kod Lozine.
Eto, kako je to samo krasno.....

Bila sam na ispitu, ali me prof.Lozina nije htio pitati. Da ako sam na listi 19-og da dođem taj dan. Da to nije njegov datum i da ga ne zanima ako nisam danas prijavila (mada ne znam kako sam mogla prijaviti kad preko prijavnica nema 16-og datuma).
I sad ja stvarno ne znam ko je tu LUD!!
Kako ću doći odgovarati upravnu znanost u petak ako Klarić ne ispituje taj predmet s visoke (tako mu piše na vratima). I to sam napomenula Lozini, a on opet ponavlja da petak nije njegov ispitni datum...
Ja ću ispalit..
I btw, danas od pet ljudi je proša jedan.
E, ima li netko tu tko je isto na listi za 19-ti? (Ima nas samo pet)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 428 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: