Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 14 lis 2019 14:50.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 636 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 vel 2010 19:02 
Forumaš

drage je napisao/la:
funky black je napisao/la:
da li ima na nasciturusu ispitne kartice tomaševića,sjećam se da su prije bile,ali ih sad ne mogu nikako naći

Ja ih nisam mogla pronaći, a kad sam išla u skriptarnicu kupiti ih rekli su mi da one više ne vrijede. Ali sam isto nabavila stare. Koja je razlika, ne znam (osim da je dodano jedno pitanje iz međunarodnog kaznenog prava).

tnx .a da li je vrijedi inkvizorna maksima kao izinka od nač akuz ,mislim na ono što u knjigi piše

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 vel 2010 13:44 
Aktivan

Evo još jedne kartice s ispita:
1. Vremensko važenje pravnih popisa
2. Uloga DO u kaznenom postupku
3. Dokazi
4. Načelo oficijelnosti
5. Kazneni postupak prema maloljetnicima

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2010 12:22 
-Admin-

evo dvi kartice s kolokvija opći dio pa su samo tri pitanja koja se odnose na taj dio:

1. sustav privatne tužbe i sustav popularne tužbe: vrijeme nastanka, razlike, uz koji su tip kaznenog postupka povezani, tko su ovlašteni tužitelji?
2. prigovor mjesne nenadležnosti (što je, koja ograničenja postoje uz ulaganje tog prigovora i zašto postoje ta ograničenja)
3. zakonski uvjeti za primjenu načela legaliteta kaznenog progona?

1. pojasnite značenje izraza nemo iudex sine actore i koje načelo o ovome govori?
2. mjesna nadležnost
3. formalno i materijalno kazneno pravo - međusobni odnos

slabo ljudi izlazi na kolokvije, a još manje ih prolazi!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2010 20:19 
Početnik

Poštovane kolege, nemogu reći da sam baš sve pozorno proučio, pa je možda negdje i odgovoreno na ovo pitanje, ali svejedno...
Dakle zanima me dali se na ovom roku ( u 2. mjesecu ) i slijedećima nešto od literature mjenja ( u odnosu na npr. one preglede predavanja od 200 strana opći i nešto manje posebni dio ) zbog novele ZKP-a, i ako da, u kojoj mjeri. Nadam se da ću dobit nekakav odgovor, pa se evo ovom prilikom unaprijed i zahvaljujem.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2010 12:48 
Forumaš

1. azil
2. temeljni kaznenoprocesni subjekti
3. zadržavanje
4. obnova postupka, odluke suda
5. ?

1. mješoviti postupak
2. inkvizitorni elementi u sumarnom postupku
3. stvarna nadležnost vrhovnog suda (4)
4. istraga - opseg
5. isprave

Rekla mi je jedna kolegica da je u ovom roku odgovarala istragu po starom zkp-u kod asistentice, znači asistenti i dalje pitaju po starom zakonu, dok je kod Tomaševića druga priča (bar kako čujem) on traži da se znaju izmjene... ako griješim neka me neko ispravi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2010 15:30 
Početnik

Evo pitanja:opći dio kolokvij -Iznimke načela neposrednosti,međunarodna pravna pomoć i značenje koje smrt okrivljenika ima za kazneni postupak, posebni dio kolokvij-opseg istrage i isprave(sve o njima, vrste, način pribavljanja,....)Ja položila i sad krećem u borbu sa četvrtom godinom!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2010 14:11 
-Admin-

drage je napisao/la:
Jobratov, kako to da prvi kolokvij (opći dio) ispituju asistenti? Kako upadneš kod njih? Ja mislila da taj kolokvij ispituje smo prof.Tomašević. (Bar sam tako razumila Pajčića)

ne upadneš, nego ako ti se slučajno potrefi da datum kad izlaziš kpp kolokvij pita profesorica ispadne ti super :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2010 15:10 
Početnik

tako je, ispituju i oni opći dio ali valjda jako rijetko i to ne možeš znati dok ne izađeš na kolokvij

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2010 22:40 
Početnik

Evo ovako....kolokvij ne pitaju asistenti-opći dio, pitala sam Carićku,ovo je prvi put da su opći dio pitali oni,zbog neplanirane odsutnosti profesora,i kaže da je to iznimka da ubuduće tko zna kad će se opet desit....
Moja pitanja su s kartice kolokvija općeg dijela su bila mješovito međunarodno kazneno sudovanje,državno odvjetništvo-sve živo-tko vrši nadzor,načela bla bla...i beneficium novorum-kako je povezan uz načelo traženja materijalne istine....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2010 16:36 
Početnik

BOK LJUDI!!! evo tama se vatam ovog ispita pa me zanima na šta da ponajviše obratin pozornost , koje su cake , šta bi me moglo iznenadit i tako te stvari! FALA!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2010 17:10 
Forumaš

Kisik02 provrti malo stranice, na više mista ćeš pročitat kako triba znat doslovno sve i to je istina, ništa ne priskači. Obrati pozornost na fusnote, od tu je dosta pitanja izvučeno. Uglavnom nema puno filozofije, triba učit, naučit i izvuć dobru karticu :D.
Sritno!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ožu 2010 16:49 
Aktivan

sve pohvale katedri kpp-a na dobrim predavanjima,još boljim vježbama-pogotovo u drugom semestru-simulirani k.postupak,testovima i kolokviju
:thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2010 15:45 
Aktivan

Moram li učiti i novi zakon za četvrti misec?
U drugi je prof.Tomašević pita i novi (definicija okrivljenika, istraga-koja je drugačija od stare...)
Ili za nevolju moram učiti i jedno i drugo??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 tra 2010 20:07 
Početnik

Mene isto to zanima , jeli zna tko da li triba učit ove izmjene i u kojoj mjeri , da li samo okvirno ili triba ući u suštinu , ovako je totalna zbrka !!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2010 16:27 
Forumaš

kolokvij... :cheers

http://www.pravst.hr/novosti.php?p=14&s=378

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2010 17:16 
Sega mega kul forumaš bez života

Da,ali to je samo za posebni dio.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2010 15:30 
Aktivan

ja sam sad nabavija ka ovu novu knjigu koja je službena literatura,iz rijeke,posebni dio joj ima 375 stranica,el se mora obavezno po tom učiti il se može po starom?znan da se opći može po tomaševiću,mislim na posebni dio

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 svi 2010 09:15 
Aktivan

A po čemu uče stari studenti??
Ima li kakvih novih vijesti ili se i dalje uči po onoj literaturi prof.Tomaševića?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 svi 2010 16:37 
Forumaš

Ima li volju netko od redovnih studenata koji su pratili predavanja iz ovog predmeta "posuditi" svoje bilješke da ih kopiram :please: .. Naime, studiram vanredno a KPP imam namjeru izaći na ispit krajem 6. mjeseca.. Predmet nije lagan za spremanje, pa eto, ponavljam ako netko ima volju pretpostavljam da bi znatno olakšalo stvar.. :oops:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 svi 2010 16:48 
Aktivan

Ma ne trebaju ti te zabilješke, sve što on govori na predavanjima ti je u pregledu koji možeš skinit na stranicama faksa pa onda to kombiniraš s knjigom...to je za opci dio, a sto se posebnog tice, nema se tu sto biljezit... :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lip 2010 21:08 
Aktivan

cruela je napisao/la:
purple_rain je napisao/la:
cruela je napisao/la:
Kada ce se dilit potpisi ,oce na vjezbama ili predavanjima zna li netko???Hvala :please:

već su se dilili, pođi na konzultacije po potpis!

Jeli radila probleme onima koji nisu bili redovni u drugom semestru,hvala na odgovoru!!

nitko ne radi probleme, oboje (tomasevic i caric) su bili tu pa sam dobila potpis iz oba semestra. profesori su nevjerojatno ljubazni i pristupacni, valjda sest puta su mi ponovili ako mi bilo sto treba da dodjem na konzultacije za vrijeme rokova i da ce mi sve objasniti. iako imam nekih rupa zakrpat iz druge godine, dodje mi da odma polazem ovaj ispit. KPP katedra - :bow

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 lip 2010 16:32 
Početnik

imali tko da ce polagat ovo u 6 mj,zanima me jeli mozemo ucit po skripti iz 2009 opci dio..jer su neke odredbe zkp-a stupile na snagu,a neznam koje..i jeli ima neka nova mozda skripta koja se odnosi na opci dio kpp sa tim novim promjenama...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2010 14:26 
Aktivan

jel moze molim vas netko napisat koje su tocno procesne radnje odlucivanja i utvrdjivanja cinjenica? bia bi jako zahvalan... :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 10:54 
Forumaš

tea0501 je napisao/la:
može li ko opisat malo kako ispituje prof. Carić :please:

Ja sam kod nje odgovarala... Izvučeš karticu, ne moraš odgovarat po redu pitanja, ali moraš joj dat odgovor na sve šta je postavljeno (u jednom pitanju su obično i potpitanja). Ako zapneš postavit će ti još koje potpitanje, ali ako vidi da ti znanje nije baš neko, pogotovo ako zabucaš neke osnovne stvari, neće se previše trudit oko tebe. Sve u svemu simpa je profa skroz, nije strašna. Ali predmet je takav kakav je, mala je šansa da ćeš proć ako nisi spremila ispit, ali svakako je prednost odgovarat kod nje. Good luck!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 11:07 
Forumaš

bolje kod nje nego kod profesora, bar je mene manje strah ispita :grin: , a nebi ni izašla na ispit da ga neznam. a oli se treba odgovorit na sva pitanja sa kartice za 2? :sok:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 12:05 
Forumaš

Ne, ne virujen, malo san se krivo izrazila... Nego na mojoj kartici je u jednom pitanju bilo i par potpitanja i dok joj na sve to nisam odgovorila nije prišla na sljedeće, pa makar ona nadopunila odgovor. Mislin da ne moraš sve znat sa kartice, zapravo ne znam di je granica, bolje znat od svega po malo, nego odgovorit na sva pitanja iz općeg dijela, a iz posebnog ništa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 12:08 
Forumaš

slažem se sa tobom, eto jedino me zanima koliko je potrebno za dva, iako na našem faksu ima profesora di tribaš za dva znat sve,pa me zanima kako je to kod nje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 12:14 
Forumaš

Ja sam joj znala sve, ono baš san bila ponosna na sebe nakon ispita :mrgreen: dala mi je 3, tako da mislin da ne moraš znat baš sve za 2.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 12:22 
Forumaš

abondazieri je napisao/la:
1. mješoviti postupak
4. istraga - opseg
5. isprave

To su moja pitanja, samo bez onih dodatnih usputnih....
I meni je bila dovoljna dvojkica, al sam bila uvjerena da ću završit kod Matka, ka ono neman ja sriće da me dopadne Carićka i zato san učila sve moguće detalje, fusnote, sve, dosta vrimena san potrošila na ovaj ispit (jer san bila njega slušat i vidila sam koliko traži)... i na kraju super ispalo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 12:31 
Forumaš

Toga je i mene bilo strah, al profa je ugodna, atmosfera opuštena, kažeš da si učila... nema straha :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2010 12:34 
Forumaš

nadam se da me neće uvatit trema, jer sam vidila da je profa stvarno super, a zbog toga mi je i polaganje financija kod šinkovića bia najlakši ispit jer je profesor bia super bez obzira na težinu gradiva.
a ispit mi je tek 30-tog pa imam još vrimena i za ponavljanje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2010 15:14 
Početnik

medolina je napisao/la:
cruela je napisao/la:
purple_rain je napisao/la:
cruela je napisao/la:
Kada ce se dilit potpisi ,oce na vjezbama ili predavanjima zna li netko???Hvala :please:

već su se dilili, pođi na konzultacije po potpis!

Jeli radila probleme onima koji nisu bili redovni u drugom semestru,hvala na odgovoru!!

nitko ne radi probleme, oboje (tomasevic i caric) su bili tu pa sam dobila potpis iz oba semestra. profesori su nevjerojatno ljubazni i pristupacni, valjda sest puta su mi ponovili ako mi bilo sto treba da dodjem na konzultacije za vrijeme rokova i da ce mi sve objasniti. iako imam nekih rupa zakrpat iz druge godine, dodje mi da odma polazem ovaj ispit. KPP katedra - :bow

da da,aj izađite vas dvi kod tomaševića na kolokvij da promite mišljenje o toj silnoj ljubaznosti i susretljivošću,ni a od toga,cjepidlačenje u mikrometar,nigdi to nisan vidila,ne budite naivne

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2010 20:53 
Početnik

1. mješoviti postupak
4. istraga - opseg
5. isprave

To su moja pitanja, samo bez onih dodatnih usputnih....
I meni je bila dovoljna dvojkica, al sam bila uvjerena da ću završit kod Matka, ka ono neman ja sriće da me dopadne Carićka i zato san učila sve moguće detalje, fusnote, sve, dosta vrimena san potrošila na ovaj ispit (jer san bila njega slušat i vidila sam koliko traži)... i na kraju super ispalo.

samo da se nadopunim Međunrodni sudovi pod obavezno prođite moju kolegicu je to pita!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2010 08:51 
Forumaš

tea0501 je napisao/la:
dali postoje pitanja koja prof. Carić zna ponavljati na ispitima ili??

Koliko je meni poznato ne postoje takva pitanja, pita ono šta je na karticama, ništa više od toga.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2010 10:56 
Sega mega kul forumaš

Profesorica pita pitanja sa kartica, koje prije nego počnete odgovarati uzmete jednu kada vam ona približi špil. Kada ste pročitali pitanja (u sebi) dodajete karticu profesorici nakon čega vas ona počne ispitivati čitajući točno što piše na kartici.
Profesorica je korektna i doista ako ste naučili barem za dva, prolazite 100%.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2010 21:23 
-Admin-

kathy je napisao/la:
zna li tko može li se odgoditi ispit,nebitno kod kojeg profesora?

tnx :-)

može, samo dođeš na dan koji si prijavila i dogovoriš se s prof.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2010 22:34 
Sega mega kul forumaš

Nasuprot kabineta prof. Carić, postoji oglasna ploča (do kabineta asistenata) na kojoj se nalaze rokovi i koji profesor kada ispituje. To je postavljeno za prvi dio roka, a za drugi treba pitati profesore i/ili referadu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2010 14:41 
Forumaš

Kakve su one stare kartice sa ispitnim pitanjima, jeli to još vrijedi? jesu li pitanja odande uz još neki dodatak ili su se kartice skroz izmjenile

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lip 2010 13:00 
Forumaš

drage je napisao/la:
Molim vas odgovor na pitanje inkvizitorni elementi u sumarnom postupku.... Hvala

1. raspravljanje bez nazočnosti ovlaštenog tužitelja (ako se glavna rasprava može održati bez tužitelja, to je istražni element postupka, u takvoj situciji sud će, uz funkciju suđenja, vršiti i funkciju progona),
2. raspravljanje bez nazočnosti okrivljenika, ako su ispunjeni ovi zakonski uvjeti... *okrivljenik je uredno pozvan ili se pozivanje njegovom krivnjom nije moglo izvršiti, *nazočnost okrivljenika, po mišljenju suda nije bitna, *okrivljenik je već ispitan ili se očitovao o osnovanosti optužbe.

Inače ne znam jel se minjala literatura, ovo ti se nalazi u općem dijelu (2009.), str. 174. (načelo akuzatornosti).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lip 2010 21:08 
Forumaš

24.06.
Kaznena stvar - pojam, odnos k. djelo/k. stvar
Znanost kaznenog procesnog prava
Kada se presuda odbacuje a kada odbija
Izvanredni pravni lijekovi
Očevid- tko i u kojem stadiju k. postupka
Načini utvrđivanja činjenica
Načelo traženja materijalne istine
Inkvizitorni tip k. postupka
Načela vezana uz funkciju k. progona
Sudski sustav u Hrvatskoj
Beneficium novorum
Maloljetnici u smislu k. prava

29.06.
Osobno važenje propisa kpp
Državno odvjetništvo
Sustav privatne tužbe i sustav popularne tužbe
Profesionalni suci
Procesni imunitet po međunarodnom pravu
Forum delicti comisii
Načelo oficijelnosti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 636 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: