Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 14 lis 2019 14:30.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 636 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 04 srp 2009 20:50 
Početnik

vidim da se dosta ekipu muci sa pregledom predavanje iz posebnog dijela: ima jedan na internetu, ali ima 20ak str i niposto nije dovoljan. stoga, triba otic u dugopoljca i trazit da vam daju pregleda predavanje iz 2004 - te godine pregled je izdan kao mala knjižica i onda kopirat samo posebni dio ( ne mojte da vam se dogodi ko meni da trazite samo posebni a oni vam daju sve, vi ne kontrolirate pa platite...dobro zaslzila sam :mrgreen: )

inace se posebni dio uci iz knjige iz 1998, ali ima u tom pregledu iz '04. nekih stvari kojih nema u knjizi, pa pogledajte malo u oba izvora :) good luck

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2009 23:31 
kafka je napisao/la:
Danas je kod profesorice Carić prošlo tek 3 ljudi (a među njima i ja ) a bilo nas je 20ak tako da nije ni ona med i mliko, al uglavnom kad mi je dala labuda pomislia san da se zaljubljujen u

slika

Pa napisano je puno puta da TREBA ZNAT, ona je dobra, ali nema prolaza bez znanja!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 kol 2009 10:26 
Aktivan

Kolege, počela sam učit KPP i trebam nekoliko informacija vezanih za literaturu i sam koncept ispita...

Da li treba cijela knjiga Kazneno procesno pravo, Prva knjiga, Krapac, ili samo nešto iz nje (što)?

Može li netko stavit primjer kako izgleda kartica, kako otprilike glase pitanja (po sjećanju)?

Inače, učim po podnaslovima, prepričavam po Kratkom pregledu (proširim natuknice svime šta sam zapamtila....), ne znam je li to ok način učenja (ne vidim kako drugačije), pa me, molim vas, savjetujte...

Hvala unaprijed!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2009 00:37 
Idite do fakultetat i pitajte asistenta on uvijek zna, prije profesorice ili ako ste dobri sa nekim u referadi. Na kabinetu će pisat lista samo par dana prije ispita, tako da vam ne preostaje ništa nego osobno otić i stvar je uvijek sreće di će koji index dopast!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2009 03:25 
emanuella je napisao/la:
Zna li netko gdje mogu nabavit nove kartice sa pitanjima???

Nove kartice su izašle tek u prošlom roku, dakle lipnju, nemoguće da ih studenti svih imaju, uglavnom novina je da su starim pitanjima dodana dodatna pitanja iz Medjunarodnog kaznenog prava, dakle to vam je sigurno 1 pitanje! (a prije i nije bilo baš tolika vjerojatnost sad ga imate na kartici)

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2009 18:58 
Aktivan

Kod profesora kod kojeg si dopala na dan kad si prijavila možeš izaći na sve datume zakazane kod tog profesora!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 11:56 
Forumaš

supertovar je napisao/la:

- Ucio sam opci dio iz profesorove knjige elektronskog izdanja (a krenuo sam bio sa Krapcem pa sam odustao kad sam cuo da je profa stavio nove zakone) koja ti ima sve izmjene i dopune i medjunardno pravo, koje me spasilo, jer kao sto rekoh kartice imaju od sad 5 pitanaj i 99% je jedno iz tog novog dijela ajmo ga tako nazvat, te obavezno proucit ZKP puno tog sjedne u glavi i razbistri se teorijski dio

može mala pomoć pliz.... knjiga elektronsko izdanje i zkp je jedina literatura po kojoj si učio?? sorry ako sam stota osoba koja te gnjavi s istim pitanjem, al više mi se vrti od pustih knjiga i skripti i nikako da povatam po čemu je najbolje spremat kpp...
i jel se elektronsko izdanje knjige može nabavit kod dugopoljca, ne mogu je nikako skinit sa interneta.
hvala ti puno unaprid!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2009 22:05 
Početnik

drage kolegice i kolege evo malo mojih dojmova s ispita kod prof.Carić...
profesorica je korektna i spremna pomoć ako se zapne,ali isto tako traži odgovor na baš svako podpitanje (bar je jučer tako bilo) i na kraju je moj ispit trajao dobrih 50-55min...ali na kraju se i isplatilo...PROŠLA SAM!!!a i znam da je i posli mene bilo prolazaka...zato........knjigu u ruke i isplatit će se (eto da se i kod jednog prof samo i jedino znanje isplati)....................
moja kartica:
1.) kaznenoprocesni imunitet-pojam,vrste,odnos prema materijalno-pravnom imunitetu...
2.) učešće građana laika u kaznenom sudovanju
3.) načela kojima se štiti okrivljenik (nač. pravičnog postupka, nač.zaštite okrivljenika i nač. razmjernosti)
4.) načini utvrđivanja činjenica:pojam činjenice, kako ih utvrđivati, razlike među načinima utvrđivanja...
5.) prava i dužnosti branitelja tijekom postupka
eto...nadam se da sam bar malo pomogla...
SRITNO!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2009 10:19 
Početnik

ne isplati vam se uciti po nikakvim skriptama,profesorovo izdanje iz opceg dijela i posebni dio iz knjige iz 98.su najbolji izbor.ja sam bila kod prof.caric,skroz je korektna i triba znat ali na nekoj sitnici nece baciti.
1)izvori kpp-a u nasem pravu
2)načelo materijalne istine
3)tko moze biti okrivljenik a tko ne
4)neprava obnova kaznenog postupka-sve
5)okrivljenik u postupku-svjedocenje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lis 2009 13:15 
Aktivan

katy je napisao/la:
zanima me je li profesori upisuju padove u indeks iz ovog predmeta??

da

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 stu 2009 12:21 
Forumaš

Skripta iz skriptarnice, sa zelenim i crvenim pitanjima... može mi neko reć odakle su ta pusta pitanja i primjeri izvađeni?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 stu 2009 15:09 
Forumaš

emanuella je napisao/la:
Iz ovog predmeta neke skripte i skriptice nisu baš pouzdane, profesorovo izdanje općeg dijela, tzv.elektronsko izdanje i posebni dio iz knjige. Nemaš ništa više za naučit nego iz skripte, a sve će ti biti puno jasnije i lakše ćeš povezati neke stvari, a za ovaj predmet je to bitno jer se dosta toga povezuje jedno s drugim i zato je potrbno da dobro razumiješ ono što učiš!!!

Da, znam, hvala ti :mig: ...učim po knjigama i toga se držim al me malo ta skripta zainteresirala. Pitanja, primjeri koji bi možda mogli poslužit uz knjige, jedino to... neman pojma zapravo, vata me panika da će mi nešto promaknit, pa samo sebi stvaram dodatni posal :boink:
Moran prestat švrljat po skriptarnici :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 pro 2009 14:43 
Forumaš

Jel profesori dozvoljavaju slušat ispit iz ovog predmeta?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 pro 2009 14:45 
Sega mega kul forumaš

Da
:thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 pro 2009 14:19 
Početnik

molim vas ako mi netko može pomoći-da li je od posebnog dijela iz knjige dovoljno ono od tijeka kaznenog postupka(onih stotinjak stranica) i ima li netko tko zna ko ispituje 15.12?Još jedno pitanje-koliko su značajni oni dijelovi profesorove knjige koji su sitnijim slovima npr. sve ono o postupku O.J. ili oni o postupcima u engleskoj i SAD-u?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 pro 2009 15:29 
Aktivan

One slučajeve šta su pisani malim slovima moraš pročitat da znaš okvirno o čemu se radi, ne treba znat detalje.
Mislim da ti je prof Tomašević u 12.mj

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2009 13:47 
Forumaš

Danas je ispitiva Pajčić, sutra je prof. Carić, ako kome šta znači. Evo neka današnja pitanja, možda nekom pomogne, makar svi znamo da se mora naučit sve...
1. akuzatorski elementi istrage kod nas (potpitanja: mješoviti način postupanja, istraga, početak istrage, kada državni odvjetnik pokreće istragu, načelo akuzatornosti),
2. tehničke registracije, činjenice, pojam i vrste (razlika tehničkih registracija od ostalih vrsta dokaza, prisluškivanje, dokaz, očevid, vrste dokaza, posebni i opći izvidi),
3. bitne povrede odredbi kaznenog postupka (apsolutne i relativne-razlike, žalbeni razlozi, relativne povrede, žalba u korist okrivljenika),
4. prigovor stvarne nadležnosti (iznimke)
5. europsko međunarodno kazneno sudovanje (sudovi za kazneno postupanje u Europi, europski sud pravde)

1. kazneni sud i sud za mladež (vrste sudova, sudovi opće nadležnosti, postoji li u RH kazneni sud, laici kod suđenja maloljetnicima, značajke porotnog sustava, kad se ne provodi glavna rasprava, odluke drugostupanjskog suda u povodu žalbe, žalbeni postupak, razlika između kaznenog progona i kaznenog postupka),
2. nenadležnost suda, pojam i vrste (kada sude općinski sudovi, nadležnost po koneksitetu (primjeri), stjecaj),
3. odredbe koje isključuju načelo traženja materijalne istine (definicija, materijalna i formalna istina, zabrana reformatio in peius, zastupnici),
4. prigovor protiv kaznenog naloga (za koja kaznena djela, skraćeni postupak, optužni akti, optužni prijedlog)
5. jamstvo (ostale mjere, tko i kada ga određuje, zadržavanje, vrste zadržavanja).

I lekicije sitnog tiska iz općeg dijela, o.j. simpson, povijesni dio... (osim međunarodnih sudova i možda još koje lekcije) ne treba učiti, potvrđeno od profesora.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 pro 2009 12:01 
Forumaš

jobratov je napisao/la:
Evo ja sam odgovarala 15-og,mojih je prvih pet gore navedenih pitanja.Nisam prošla,ali bio je to jedan od rijetkih predmeta kod kojih sam se osjećala o.k. dok sam odgovarala.Pejčić ima svoje kriterije i to je u redu,moraš znati i povezivati stvari,ali to nipošto nije bubanje definicija napamet već jedno normalno poznavanje gradiva.Uz to,postavlja ti pitanja pa te to i podsjeti na ono što moraš odgovoriti,ali na kraju krajeva moraš znati sve i to je to.Čovik je više nego korektan,jedan od boljih na fakultetu.Ja ću pokušati izaći na kolokvij u drugom mjesecu iz općeg dijela,pa ću posebni naknadno,to mi se čini lakšim.

Slažem se u svemu šta si napisala. Sutradan sam slušala ispit kod prof. Carić i to su dva različita svita u načinu ispitivanja. Kod nje nema upadanja, tek tu i tamo koje potpitanje ako zapneš. Znaš ili ne znaš i to je to. Matko će se više potrudit da navuče ocjenu ako vidi da student ima bar neko znanje, unatoč svemu kod Carićke je prolaznost puno veća.
Evo nešto pitanja s njenog ispita:
1. Međunarodni ad hoc sudovi
2. Supsidijarni kriterij za određivanje nadležnosti sudova
3. Načelo neposrednosti sudske ocjene dokaza
4. Pojedine vrste dokaza
5. Izvanredno preispitivanje pravomoćnosti presude

1. Inkvizicijski tip kaznenog postupka (otpuštanje ispod suđenja, način dokazivanja, žalba)
2. Sudski sustav u RH, vrste, odjeli, kazneni sud u RH (da li postoji?), nadležnost sudova
3. Pravne odredbe kojima je prihvaćeno načelo materijalne istine (općenito o načelu)
4. Pravno nevaljali dokazi, pojam i vrste
5. Faze u postupanju u postupku prema maloljetnicima
6. Činjenice, vrste, objasnit svaku (bonus pitanje)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 pro 2009 17:47 
Aktivan

spajalica je napisao/la:
je li istina ako ideš na kolokvij, da odgovaraš u tomaševića???

da

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2009 19:47 
Aktivan

ako ti treba savjet kolokvij ili ispit u cijelosti preporučila bih ti ispit
kolokvij iz općeg dijela odgovaraš kod profesora tomaševića i trebaš veliku razinu znanja, na ispitu kod asistenta moraš znati isto toliko a posebni dio je puno lakše usvojiti ako znaš opći dio,tj posebni i ne možeš shvatiti ako ne znaš opći ( a ovaj ispit svakako traži razumjevanje a ne bubetanje ).
ukratko lakše je izaći na ispit kod asistenta koji traži znanje i razumjevanje gradiva ali je atmosfera jako ugodna i mislim da se student može opustiti i pokazati sve naučeno.
osobno imam jako pozitivna iskustva s ispita i da su i drugi profesori bar kao asistent pajčić :cheers :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2009 19:49 
Aktivan

drage je napisao/la:
jobratov je napisao/la:
Ja ću pokušati izaći na kolokvij u drugom mjesecu iz općeg dijela,pa ću posebni naknadno,to mi se čini lakšim.

Znaš li kada je taj kolokvij? Mora li se prethodno zapisati kod prof?
Izvanredan sam (valjda možemo i mi na kolokvij), ali i stari student (neBolonjac), a kako nisam iz Splita skupljam informacije i svaka je dobrodošla jer bih htjela ispit pokušat riješit u dva dijela a ne znam ništa o tim kolokvijima. Hvala...

i izvanredni studenti mogu na kolokvije

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 pro 2009 15:45 
Početnik

Na ispitu mi je Pajčić reka da mu se javim radi kolokvija ,pa će mi reći kad će točno kolokvij biti, ali svakako početkom drugog miseca.Ja sam također izvanredan student, po starom programu, a shvatila sam ga da je on na kolokviju, a posebni dio da onda ispituje Carićka, ali možda se to odnosi samo na nas po starom programu, nemam pojma.Meni osobno se čini lakšim to podijeliti jer iako uistinu razumim to gradivo toliko je sličnih i povezanih stvari da sam se na ispitu u svemu tome pogubila, pa ću ipak probati ovako.Kad uspijem saznati nešto više,javit ću se.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 sij 2010 20:33 
Forumaš

evident je napisao/la:
prosvijetlite me - utjecaj prava azila na kazneni postupak, pojam prava azila, povijesne napomene, pravni učinak...
pa ako netko zna odgovor ;dunno:

Knjiga iz općeg dijela, 78. stranica, fusnota br. 366.
Ako učiš po skriptama, napišem ti odgovor...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 sij 2010 22:05 
Aktivan

to sam našla, mislila sam da ima još nešto negdi, sad sam provrtila ova predavanja s nasciturusa, to je sve o azilu (ta fusnota)

hvala svejedno :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 sij 2010 22:50 
Forumaš

No frks :mrgreen:
... knjigu stvarno triba od vrha do dna proć i mislin da nema straha.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2010 18:47 
Forumaš

ako ne bi nekom bio problem može li napisati pitanja sa kolekvija ,,ali ne ona standarna,već ona tipična njegova na kojim se pada,tj za razmišljat

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2010 12:10 
Forumaš

BARBIE je napisao/la:
Jel netko slučajno zna gdje da nađem procesne radnje odlučivanja - odluke državnog odvjetnika i vrste optužnih akata?
:please: :please: :please:

Vrste optužnih akata: optužnica, optužni prijedlog i privatna tužba (posebni dio, str 186. fusnota 570.), e sad tu se spominju i odluke državnog odvjetnika o tijeku kp-a, može odustati od progona, podignut optužnicu ili podnijet istražnom sucu prijedlog da se istraga dopuni... da to nije odg. na ovo pitanje?!?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2010 19:56 
Forumaš

evident je napisao/la:
Postupanje s ratnim zločincima?

Odakle vadiš ta pitanja??? :?
Ad hoc sudovi, Međunarodni kazneni sud, to je u njihovoj nadležnosti. Kod Nirnberškog suda ima govora o postupanju sa ratnim zločincima... opet fusnota (276.). Uglavnom to je tu negdi, u međunarodnom kaznenom sudovanju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2010 22:43 
Forumaš

evident je napisao/la:
rekla mi jedna kolegica da joj je to bilo.

ne izmišljam ih :12:

idem sutra kupit povećalo u sve po 8 pa ću proučavat fusnote :ucenje

:looool mene su upozorili na fusnote... :mrgreen:
ako imaš još koje munjeno pitanje samo stavi, ovako ćemo obratit pozornost na stvari na koje inače ne bi (bar ja).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2010 08:47 
Aktivan

jobratov je napisao/la:
Jesu li sva pitanja ovako teška ili to dobiješ kao dodatak?!Ja prvi put izlazim na taj kolokvij i pitam se koja korist od kolokvija ako su sva pitanja takva?Da li se odgovara isto po karticama ili on vuče iz rukava sva pitanja iz fusnota?

Meni su prije rekle (one su izlazile na kolokvije) da vadiš kartice ali pita podpitanja kojima prođe svu materiju. Svako pitanje poveže s nečim pa u biti moraš pazit da svaku riječ koju upotrijebiš znaš i definirat (koja se tiče materije, naravno).
Jedno pitanje obavezno su načela, a drugo međunarodno kazneno pravo.
Sljedeći tjedan izlazimo, pa će biti šta bude!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2010 16:49 
Forumaš

el može itko navesti čisto radi orijentira koje pitanje profesora tomaševića,koje traži povezivanje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2010 17:31 
Početnik

da li još uvik vridi ono da se ispit odgađa tako da dođeš samo na datum kad ti je isti profesor ka i na datum kad si prijavljen?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2010 19:20 
Aktivan

ne, sad moras doc odgodit na dan kad si prijavljen. sve ti pise na stranici katedre za kpp

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 vel 2010 03:42 
김정일

funky black je napisao/la:
evo 1 pitanje,ja san uzea na faksu od od tomašević kpp opci dio pregled pridavanja iz 2009,izlazim na kolokvij,kad usporedime neke stvari kako kod npr konsezualnosti,di se u kjizi nabrajuju kao primjer maloljetnici,a u pregledu pridavanja se ne spominju, da li to znači ,da se to ne treba učiti,da je to izmijenjeno,e i može li itko staviti link za najnoviji zkp,molim malo solidarnosti,jer uvijek kad postavin odgovor na ovom forumu ,ne dobijem ga

link na najnoviji ZKP je ili u skriptarnici, ili u zakonima......

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 vel 2010 10:05 
Forumaš

evo 1 pitanje,ja san uzea na faksu od od tomašević kpp opci dio pregled pridavanja iz 2009,izlazim na kolokvij,kad usporedime neke stvari kako kod npr konsezualnosti,di se u kjizi nabrajuju kao primjer maloljetnici,a u pregledu pridavanja se ne spominju, da li to znači ,da se to ne treba učiti,da je to izmijenjeno,e i može li itko staviti link za najnoviji zkp,molim malo solidarnosti,jer uvijek kad postavin odgovor na ovom forumu ,ne dobijem ga

Primjeri konsenzualnosti su povađeni iz različitih zakona, ovaj o maloljetnicima je u Zakonu o sudovima za mladež (čl. 63, 64.), mislim da se tu nije ništa minjalo.
Ja ne mogu otvorit zkp na nasciturusu, kaže "unknown or damaged format" :/
evo neki drugi link...
http://www.vsrh.hr/CustomPages/Static/H ... isceni.pdf

p.s. vjerojatno niko ne zna odgovore na tvoja pitanja, zato ih ne dobiješ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 vel 2010 14:04 
김정일

abondazieri je napisao/la:

Primjeri konsenzualnosti su povađeni iz različitih zakona, ovaj o maloljetnicima je u Zakonu o sudovima za mladež (čl. 63, 64.), mislim da se tu nije ništa minjalo.
Ja ne mogu otvorit zkp na nasciturusu, kaže "unknown or damaged format" :/
evo neki drugi link...
http://www.vsrh.hr/CustomPages/Static/H ... isceni.pdf

p.s. vjerojatno niko ne zna odgovore na tvoja pitanja, zato ih ne dobiješ...

e fala,ali ovaj zkp sa nasciturasa se ne poklapa sa numeracijom članaka iz pregleda predavanja 2009-2010.to sa konsezualnosti samo je primjer,ima još dosta toga npr u knjizi kod iznimaka od načela akuzatornosti spominje se inkvizitorna maksima,a u pregledu se ne spominje ,da li to znači da ne vridi više,?????

http://www.nasciturus.com/najnovije/obj ... akoni.html

ovdje ti je objavkljen najnoviji ZKP afaik

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 vel 2010 21:24 
Forumaš

e fala,ali ovaj zkp sa nasciturasa se ne poklapa sa numeracijom članaka iz pregleda predavanja 2009-2010.to sa konsezualnosti samo je primjer,ima još dosta toga npr u knjizi kod iznimaka od načela akuzatornosti spominje se inkvizitorna maksima,a u pregledu se ne spominje ,da li to znači da ne vridi više,?????

Stvarno neman pojma, neman ta najnovija predavanja...
Da idem svaki detalj proučavat, pola godine bi mi tribalo, a opet glupi detalji te koštaju prolaza... :pruku:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2010 23:16 
Aktivan

e fala,ali ovaj zkp sa nasciturasa se ne poklapa sa numeracijom članaka iz pregleda predavanja 2009-2010.to sa konsezualnosti samo je primjer,ima još dosta toga npr u knjizi kod iznimaka od načela akuzatornosti spominje se inkvizitorna maksima,a u pregledu se ne spominje ,da li to znači da ne vridi više,?????[/quote]

Uči po pregledu, ono šta piše u temeljnim pojmovima ti je većim djelom zastarjelo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 vel 2010 17:41 
Forumaš

da li ima na nasciturusu ispitne kartice tomaševića,sjećam se da su prije bile,ali ih sad ne mogu nikako naći

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 vel 2010 20:26 
Aktivan

Što se tiče novog i starog ZKP-a i ovih prijašnjih postova:
Članci 1-230, 232-496, 509-569 novog zkp-a stupaju na snagu 1.9.2011 (a isti članci u ''uskočkim'' predmetima su počeli vrijediti 1.7.2009). znači, članci koji vrijede po novome u ovom trenutku su 231, 497-508, 570-575
To znači da veeliki dio starog zakona i dalje vrijedi (članci koji vrijede po starome su: 1-206, 208-400, 414-505 (članak 573.novog))
Ali mislim da se onda po tome nije ni promijenio članak gdje se govori o inkvizitornoj maksimi (čl.322.st.3 Vijeće može odlučiti da se izvedu dokazi koji nisu predloženi ili od kojih je predlagatelj odustao.)
I u pregledu predavanja (2009/2010) kod akuzatornog načela je navedena i inkvizitorna maksima.
Što je onda to sve zastarjelo kod temeljnih pojmova? Ja učim po onoj knjizi prof.Tomaševića (onoj elektronskog izdanja) i iz Zakona (jednog i drugog).
Uh, ako vas bune svi ovi brojevi članaka i novi/stari zakon, samo pažljivo pročitajte, ima logike.
Ako sam vas ja sve krivo shvatila, molim ispričajte me. Ali vidim da je nastala zbunjoza oko toga što vrijedi, a što ne.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 636 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: