Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 18 lis 2019 14:55.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 732 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 23 ruj 2011 09:02 
Aktivan

jane doe je napisao/la:
mislim da je neko napisa da se to odnosi na izvore i propise tj na njihovu hijerarhiju(šta je ius cogens sta dispositivum,početak skripte)...ima ona tih par pitanja di ne znaš šta traži,ali na ispitu navede te ona sama na odgovor ,precizira pitanje tako da nije problem,

Hvala kolegice draga!!! Ma da ima nekih pitanja di staneš, što je sad ovo pa kad čuješ odgovor onda ti je sve jasno... ali prof je skroz ugodna tako da se nadam da će pripomoć malo kad se zapne :-)))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2011 15:46 
Početnik

evo od mene par savijeta vezanih za pro.marušić-
odgovarala sam 13.9-trgovačko,to mi je bio zadnji tako da je to sve iza mene :happpppppy :happpppppy :happpppppy
Prije svega,tko se još nije susreo sa profesoricom,moje iskustvo vezano uz nju veže samo rijeći hvale,, netraži previše,neulazi u detalje--mjenica joj je glavna..mene je pilala dugo snjom ..ali i pomaže..samo si dajte truda,izvadite si sva pitanja od prvog do zadnjeg i to pređite...po mome mišljenju puno je blaža nego profesor..slušala sam taj dan ispitivanje kod ivkošiča i traži više bez ikakve sumlje..
Vrlo rado bih vam pomogla i stavila sva pitanja što sam izvadila,ali sam to nakon prolaza dala kolegama što su čekali ispred kabineta tako da to više neposjedujem

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2011 13:35 
Aktivan

evo moja pitanja od danas, trgovački posao def, koji su kriteriji korišteni pri kreiranju te def, vrste trg poslova- misli na apsolutne, relativne i akcesorne, blanko indosament, pozitivne i negativne strane blanko indosamenta, ug o trgovačkom zastupanju, pretpostavke za ostvarenje naknade za zastupnika, crss-razvoj, subj i obj pretpostavke, mislim da je to to... prof je dosta pilala ali i pomaže uglavno sve super, ali čini mi se da više pita kad uđeš među prvima!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ruj 2011 12:51 
Početnik

Moja pitanja u profesorice : kakav je sustav kod trgovačkog prava u zoo u nas, ono subjekvitno objektivni, sad sam zaboravio pitanje, neovlašteni prihvat, bianco mjenica, o njoj dosta, i još potpitanja o svemu po malo...
uglavnom, profesorica odlična, traži znanje, ali ništa sad previše, osnove, razumijevanje, spremna pomoći...
baš nešto fenomenalno..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2011 15:41 
Aktivan

HITNO!!! :(

koje sve ugovore pita marusicka i jel triba ucit becku konvenciju?

kroz pitanja sam naisla samo kupoprodaju, trg. zastupanje, ugovor o gradenju, o djelu i ugovor o sefu. Čini mi se nemoguće da samo to pita, pa ako netko zna nesto detaljnije??

hvaaalaaa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 01:37 
Sega mega kul forumaš

Bečku (i to; puni naziv, godinu, kad se primjenjuje, kada ne, mogu li je stranke isključiti, moment sklapanja ugovora prema B.k.) da, a dr. ne znam(mislim da uz to navedeno pita i ugovor o komisiji, ali trgovačku kupoprodaju razvlači u svih 16, kao i mejnicu, zato.... Ček nešto malo manje, ali je bitno ono razlika i sličnosti mjen. i čeka).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 18:54 
Sega mega kul forumaš

Hm, da...
Lik je bio u kafiću do 9.35-40 i tek onda pristupio ispitu (kada je dvije bacio i dvi su prošle), a oko 11.30 je došla profesorica i počela ispitivati, ali onda se oko podne zakompliciralo (obrana diplomskog i još neke sitnice), tako da je trajalo do 14.
Profesorica je bila malo storža pred kraj (ima razlog, samo eto, poslože se stvari) ali prolaz je bio itekako moguć.

Isto tako izgleda da će biti i iduću godinu tako da...

Pitanja su bila općenita i lagana, mjenica, aval, uzance def. trg. ugovora i td.

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lis 2011 14:49 
Aktivan

po cemu je napravljena ona skripta kratki pregled po kojoj literaturi?i jeli bolje on toj ili onoj drugoj?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2011 07:07 
Forumaš

meni je skripta za trgovačko jedna od gorih koje sam imala,sve je skupusano,ponavlja se puno nebitnih stvari a onih bitnih nema ili su samo u tragovima..
ja sam gledala pitanja koja su na nasciju pa kombinirala malo jedno malo drugo.. ovisno di mi je šta bolje objašnjeno+zakon
kad kreneš učiti vidit ćeš mane i nedostatke...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2011 12:33 
Aktivan

jesl ti i knjigu kombinirala ili samo skripte?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2011 13:56 
Sega mega kul forumaš

Ma postoji jedna stara skripta u one Kutente, ali je nečitka, tj sve glavne definicije su toliko jako zacrnjene sa je to totalno sra....
No, u toj skripti je sve---dakle sve što pita profesorica, a i lik, čak je i Bečka dobro opisana (više nego li je u skriptama).

I da, Bekča ima puni TOČNI naziv: Konvencija UN-a o UGOVORIMA u međunarodnoj prodaji robe. Jer sve skripte imaju manu što nedostaje to ˝ugovorima˝, a u izvornom engleskom nazivu se spominju. To je razlika na koju profesorica pazi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2011 14:24 
Sega mega kul forumaš

A skripta ti je u onoj zgradi di i dugokosac, samo dolje gdje je oni ulaz u kuću u kopirnici Kutenta---mislim da je bila cijena 35kn, ali probaj ju oborit, jer je skripta nečitka. Ipak, uz kombinaciju sa drugim skriptama i ovim s Nascija, bude dosta korisna.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lis 2011 12:20 
Aktivan

Tina28 je napisao/la:
Kolege, molim malu pomoć- ima li tko broj telefona od kabineta prof. Marušić i je li točna info da je svaki uto. i srij. na faksu iza 11h? I zna li netko je li ostala i ovu akademsku godinu? Hvala...

Broj ti je 393-543.
Uvijek je na faksu utorkom i srijedom oko 11.30 pa do 14 , otprilike.
I da ostala je još ovu godinu. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 pro 2011 18:28 
Aktivan

malo pitanja sa konzultacija:
-trgovački posao
-kupoprodaja (sve o cijeni)
-akreditiv
-konkretna šteta
-komision (provizija del credere)
-izvori
-trg.zastupanje
-trasat,trasant
-akcept
-vlastita mjenica

dakle, uvik isto...Profesorica je zakon!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2011 14:58 
Početnik

jel ko proba učit po skripti iz zagreba?
oni gore imaju istu literaturu i svi uče po ovoj skripti http://www.pravokutnik.net/materijali/s ... ovackomaat + R-L-K + bečka...provjereno-kolegica dobila 5 u 9mj

ako ima koja dobra duša da baci oko na skriptu pa kaže jel ok..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 sij 2012 11:44 
Početnik

zvonchica je napisao/la:
evo moja pitanja od danas, trgovački posao def, koji su kriteriji korišteni pri kreiranju te def, vrste trg poslova- misli na apsolutne, relativne i akcesorne, blanko indosament, pozitivne i negativne strane blanko indosamenta, ug o trgovačkom zastupanju, pretpostavke za ostvarenje naknade za zastupnika, crss-razvoj, subj i obj pretpostavke, mislim da je to to... prof je dosta pilala ali i pomaže uglavno sve super, ali čini mi se da više pita kad uđeš među prvima!

mooolim vas jel može ko napisat koja je to def trgovačkog posla i koji su to apsolutni, relativni i akcesorni trg poslovi!?!
pliiiiz! učim po knjizi od gorenca i nekim skriptama al nigdi to nisam našla...
hvala puuuno!
ps. jel još ispituje profesorica?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2012 16:06 
Početnik

def. trgovačkog posla = traze se subjekti da obavljaju trgovačku djelatnost (trgovci) kao i poslovi koje imaju veze s tim poslovima.
apsolutni= oba trgovca
relativni = trgovac i netrgovac
def. trgovačkog ugovora = čl. 14. ZOO

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 vel 2012 17:13 
Početnik

jel moze netko napisat koje clanke profesorica trazi kao definicije?znam samo da triba cl.14 kao def.trgovackog posla pa da netko pomogne,hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 vel 2012 22:19 
Početnik

MOLIM VAS:
1.Kad pita trgovački posao,to misli na trgovački ugovor čl.14 ZOO ? i šta svi spominju vrste trgovačkog posla (apsolutni,relativni,akcesorni,)dal to postoji,što reći o tome+ koji su kriteriji korišteni pri formiranju tog posla,šta o tome??
2.Pitanje SISTEMATIZACIJA tg zakona?? što je odgovor?
3.Nemam više knjigu iz Klarića,može mi netko dat odgovor na APSTRAKTNU i KONKRETNU štetu i damnum emergens i lucrum cesens?
4.Nabrojat trgovačke ugovore?(to su svi ugovori ili)
5.Sustav trgovačkog prava?
6.Faktura,model,patent,uzorak,licenca,žig????

HVALA

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2012 12:20 
Početnik

jucer me pitala Nacelo savjesnosti i postenja i nasto mi je u tome pocela spominjat zabranu zloupotrebe prava, u nijednoj skripti ja nisam nasa odgovor na to pitanje pa ako ima netko knjigu ili zna odgovor jel moze napisat da ne trazim vise??????????????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2012 21:27 
Početnik

kvrcko je napisao/la:
Ivkošić odličan na ispitu. po mome mišljenju bolji izbor od Marušić jer je bar konstantan, pravedan, pita po literaturi..
pitanja: heteronomni izvori prava, autonomni, bečka konvencija (općenito i da navedem par detalja, broj članaka, razliku naspram ZOO), tko je prvi indosant, nabrojat formalne ugovore i o akreditivu, između koga se zapravo sklapa taj ugovor.
učila san po onoj gore skripti sa zg pravokutnika(koja je u biti zakon al je bar podcrtano ono važno i malo nadopunjeno), šta mi nije bilo jasno nadopunila klarićem i ugovore gorencom. mjenicu iz R-L-K al mislin da se može proć i sa klarićem. i naravno izvore i bečku obavezno iz goldštajna.
sretno!

Mene isto zanima ova skripta .Cini mi se ok.Znaci mjenica i becka nije dovoljna iz skripte ili??sto si nadopunjavala kod ugovora,jel dosta fali ili??
Hvala¨!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 vel 2012 10:17 
Početnik

fali kod bankovnih ugovora, i lipo su u gorencu objašnjene razlike između zastupanja, posredovanja, komisije..tako da bi ti preporučila bar pročitat gorenca.
a šta se tiče bečke mislin da je dosta znat kad je nastala, što regulira, koliko članaka ima, prva 24 članka s naglaskom na 1. i ponudu i ništa više, tako da u skripti ima i viška.
mjenicu iz R-L-K pogotovo ako dođeš u profesorice

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ožu 2012 17:08 
Forumaš

Zna li neko di se može nabavit ova knjiga prof. Goldštajna: Trgovačko ugovorno pravo – međunarodno i komparativno? Skripta je nečitka i nervira me, ne mogu po njoj učit, pa bi mi knjiga dobro došla..

I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air. They fly so high. They reach the sky. And like my dreams. They fade and die. Fortunes allways hiding. Oh, I've looked everywhere. I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air.
UNITED!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2012 19:47 
Početnik

Može li ko napisati iz čega se može učiti a da je provjereno, postoji li neka adekvatna skripta ili tako nešto...?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2012 13:23 
Početnik

može mala pomoć....
pitanje- poništenje oneroznih i recidivnih klauzula kod općih uvjeta poslovanja---
gdje mogu naći odgovor :(?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 svi 2012 01:14 
Početnik

Molim neku dobru dušu da mi potvrdi jeli dovoljna skripta od masnog-sadrži goldštajna,gorenca(ugovore),"kratki pregled",i na kraju krupnim slovima desetak stranica bečke-sveukupno oko 215!Par prijatelja mi je reklo da je to to ali kad čitam ova pitanja kao da se neradi o istom predmetu!!Čini mi se da ničega o čemu pišete nema u ovoj skripti!! :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 svi 2012 12:27 
Početnik

poništenje oneroznih i recidivnih klauzula imaš u vedriš klarić kod općih uvijeta poslovanja! a šta se tiče te skripte ja mislim da ona nije dovoljna..mislim da je za profesoricu najbolje učit ova pitanja s foruma ali ni onda nije zagarantiran prolaz..mene je pitala par stvari koje inače pita i na kraju me bacila jer kao ja sam to napamet naučila i ništa ne razumin..tako da nema pravila

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2012 16:18 
Početnik

riotstarter je napisao/la:
Vidim da se ova skripta zasad ne spominje pa moram pitat.

Je li dosta ona skripta TRGOVAČKO PRAVO (Goldštajn - Trg.ug.pr.,međunarodno i komparativno, Gorenc - Ugovori) od 124.str., dakle ne računajući one tablice kratkog pregleda iza te skripte koje masni prodaje u komadu? + ZOO naravno

Ako treba još nešto što nije uvršteno u skriptu, recite mi! :D

Anyone? Plizić! :)

Čini mi se da ne...imam i ja tu,plus 90-ak stranica kratki pregled i bečku! Pola pitanja uopće nema,a za ostalu polovicu pojma nemam o čemu uopće pričaju jer se neke stvari nigdi ne spominju!!! Ako nađeš neku drugu adekvatnu literaturu,molim te da podijeliš sa mnom :-)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2012 16:20 
Početnik

m_mamic je napisao/la:
poništenje oneroznih i recidivnih klauzula imaš u vedriš klarić kod općih uvijeta poslovanja! a šta se tiče te skripte ja mislim da ona nije dovoljna..mislim da je za profesoricu najbolje učit ova pitanja s foruma ali ni onda nije zagarantiran prolaz..mene je pitala par stvari koje inače pita i na kraju me bacila jer kao ja sam to napamet naučila i ništa ne razumin..tako da nema pravila

Iz čega si učila??Jer ja na pola ovih pitanja s nasciturusa nemogu nać odgovor!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2012 18:08 
Početnik

ja sam ti tražila odgovore na svako pojedino pitanje...pa ovako..iz gorenca, izvori gorenc i goldštajn, vedriš klarić sam za opći dio i mjenica i ček..s tim da sam čula da je mjenicu i ček bolje iz rastovčana..uglavnom to je to..našla sam ja odgovore ali ona mi je bila malo čudna..nemam pojma stekla sam dojam da želi da joj nešto određeno kažem..nešto šta je ona zamislila..ja sam joj govorila ovo iz knjige pa mi je rekla da ja to ništa ne razumin.ako ne znaš koji odgovor pitaj pa ti mogu reć :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2012 23:31 
Početnik

Uh,odakle da počnem..problem mi je jer su neka pitanja nedorečena,nekako polovična!ako ti nije problem da mi u grubo napišeš :Bianco mjenica (čini mi se nedovoljnim ono iz skripte),faktura,nužna prodaja,vrste indosamenata,koji su kriteriji korišteni pri formiranju pojma t.poslova i što znači da je ta definicija apslolutna a što akcesorna,CRSS-subjektivne i objektivne pretpostavke,i koji su to točno trg.ugovori (pretpostavljam ali nisam sigurna).Di mogu nabavit tog Rastovčana??Jel izlaziš opet sad na predrok 6-og??I hvala ti do neba,malo tko oće danas ovako pomoć :-)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 svi 2012 15:45 
Forumaš

pitanje... koliko se razlikuje ispit iz ovog predmeta kod prof. Marusic i prof. Ivkosica ? ima li neko od njih "svoja" pitanja ili pitaju ugl iste stvari ? I ono najvaznije, kako znat kad je ko na ispitu ? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lip 2012 17:02 
Početnik

rastovčana možeš nabavit u onoj fotokopirnici priko puta faksa..bar su mi tako rekli, ja sam mjenicu i ček spremala po vedriš klarić..i ne znam jel dovoljno jer me nije to ni pitala..već na drugom pitanju sam pala, uglavnom, bianco mjenica vedriš klarić, str.674. ukratko bi bilo da je to mjenica kod koje je trasant ovlastio imatelja mjenice da naknadno unese u njezin sadržaj one bitne sastojke koji nisu uneseni prilikom izdavanja. Kao minimalan sadržaj zahtjeva se potpis trasanta ili akceptanta. Često se radi tako da trasat najprije akceptiar mjenicu tzv. blanko akcept a imatelj mjenice naknadno unese ostale bitne sastojke. blanko mjenica se koristi kao sredstvo osiguranja tražbina posebice kod kredita.
faktura ti ne znam di je, to ni sama nisam mogla nać..mislim da je to negdi u goldštajnu a nemam tu knjigu.
vrste indosamenta: puni, blanko i rekta indosamenat. vedriš klarić str.665. iako ima još neka podjela u rastovčanu..
ovo vezano za trgovački posao moraš reć definiciju iz zakona..to ti je čl.14. trgovački ugovori su ugovori što ih sklapaju trgovci među sobom u obavljanju djelatnosti koječine predmet poslovanja barem jednog od njih ili su u vezi s obavljanjem tih djelatnosti. ja sam joj to rekla ali nisam znala taj neki subjektivno objektivni kriterij i još uvik to ne znam pa bi bilo dobro da se javi neko ko to zna :)
crss-iz zakona nauči čl.369.ne znam šta bi ti drugo rekla
za ova druga pitanja ti nisam sigurna di su odg.i ja učim pa kad naletim na to napisat ću ti..mislim izać sljedeći tjedan ali nisam još sigurna..ža mi je šta sam se uopće gnjavila s marušićkom tribala sam odma u ivkošića..ali šta je tu je! sritno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lip 2012 18:42 
Forumaš

m_mamic je napisao/la:
ovo vezano za trgovački posao moraš reć definiciju iz zakona..to ti je čl.14. trgovački ugovori su ugovori što ih sklapaju trgovci među sobom u obavljanju djelatnosti koje čine predmet poslovanja barem jednog od njih ili su u vezi s obavljanjem tih djelatnosti. ja sam joj to rekla ali nisam znala taj neki subjektivno objektivni kriterij i još uvik to ne znam pa bi bilo dobro da se javi neko ko to zna :)

mislim izać sljedeći tjedan ali nisam još sigurna..ža mi je šta sam se uopće gnjavila s marušićkom tribala sam odma u ivkošića..ali šta je tu je! sritno!

sta se tice ovoga prvoga - odgovor je skroz jednostavan...samo moras rasclanit definiciju... subjektivni kriterij te definicije je da se mora radit o osobama od kojih je barem jedna trgovac, a objektivni da se mora radit o tocno odredenim djelatnostima (ili onima koje su s njima u vezi) -- mozda si ti to rekla, a kad nisi znala ta dva kriterija ona je mislila da si naucila napamet :ajme

a posto vidin da spominjes oboje prof. aj mi odg. na pitanje iznad ako nije problem :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2012 08:10 
Forumaš

player 777,po mom iskustvu kod ivkošića moraš bolje naučiti ,kod nje su ranije kružile priče da je se dosta pojaviti i dobiješ 2,što nije točno.Ja sam odgovarala kod nje ,nekad zna bit loše volje pa baci sve ili vrati ,jednostavno ne znaš koji odgovor ona traži a nekad ona odgovara umisto tebe tako da prođeš a nisi reka 2 rečenice.Tako da većina ide njoj i uzda se u taj faktor sriće,dok je on ok -ako naučiš proći ćeš nije neka cjepidlaka .Ne zna se ko će biti od njih 2 na ispitu do samog ispita,odnosno on dođe cca 9 i počme ispitivat,a ona dolazi oko 11(ako dođe).Ja sam bila slabo naučila tako da sam čekala nju,šta je mali rizik jer može a i ne mora doći,pa je onda vataš po konzultacijama i sl.Za društva mi je bolje ići kod njega,imaš knjigu 300 strana i to je to,dok je za trgovačko obzirom na literaturu (skupusana skripta ,pola se poonavlja pola fali,osim ako nećeš učit po službenoj literaturi koje ima dosta)možda bolje ići kod nje,ako prođeš ova njena pitanja koja se vrte manje više uvik ista.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2012 19:45 
Početnik

m_mamic je napisao/la:
profesor je objektivniji,pita po literaturi i ako naučiš proći ćeš..a ona traži neke odgovore koje samo ona zna i koje je možda dala na predavanjima i koji se prenose usmenom predajom..ako želiš kod nje samo je pričekaj, mislim da ona bude na faksu oko podne dok profesor bude u vrime kad je zakazan ispit. a šta se tiče ovedefinicije trg. posla niije ti ni to dosta jer ona je meni spominjala neke poslove robnog prometa i tako..uglavnom nisam imala pojma...

Hvala ti puno,evo našla sam većinu pitanja u ovoj zagrebačkoj skripti sa "pravokutnika" samo još da je naučit :-) Izlazim u srijedu pa ćemo vidit...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2012 12:04 
Aktivan

Može li mi netko objasnit pojam trgovca - u užem i širem smislu? :wtf

Koji su sve formalni ugovori, a koji su neformalni..ako ih netko može točno sve najbrojat jer se počinjem gubit?

Koje su karakteristike bankarskih ugovora? Znam samo da je banka u tim ugovorima ili vjerovnik ili dužnik. Ne znam što više reći. :please:

Treba li učiti kredit? :ajme

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lip 2012 15:19 
Početnik

funky23 je napisao/la:
ivepin je napisao/la:
INFO ZA SVE koji planiraju ići na ispit kod profesorice Marušić.
Profesorica će ispitivati svaki utorak i srijedu u terminima konzultacija(od 11:30 na dalje oba dana) samo u 6. mjesecu. U 7. mjesecu je na putovanju.Vraća se tek na rokove u 9.mjesecu i samo još tada pita jer odlazi s faksa definitivno od 10 mjeseca.Za termine izvan rokova potrebno je upisati se kod nje kada dolazite odgovarati.
Inače profesorica je korektna i tolerantna s obzirom na gužvu koja je vladala na predroku( 5. i 6.6.)
Svi su oba dana prošli(koliko je meni poznato- ako griješim nek me netko od prisutnih kolega ispravi)
Ja sam odgovarala trgovačko uto i društva sri i oba prošla. Naučite pitanja koja ona pita za oba predmeta. Sretno svima

znači na ispit koji mi je prijavljen 19.-tog (trgovačko ) ne tribam dolazit u 10h , nego u 11ipo ako želim kod marušićke odgovarat ?

upravo tako osim ako želiš biti što prije na redu/što preporučam dodji ranije jer bude jako gužva

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lip 2012 21:46 
Početnik

Molim Vas da mi odgovorite na ova pitanja, ako znate! :)

vrste trg. poslova? kao apsolutni, relativni, akcesorni! pojma neman di je ta podjela i kako je objasniti!
poništenje oneroznih i recidivnih klauzula kod općih uvjeta poslovanja?
razlika građ.pravno i mjenično jamstvo?
kod općih uvjeta poslovanja, kako teče postupak kad se ustanovi da li se radi o generalnoj ili konkretnoj klauzuli???

Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2012 16:21 
Početnik

pitanja od profesorice - sistematizacija povijesnog razvoja zakona o trgovačkim društvima,bankovni ugovori,dokumentirani akreditiv,odgovornost za nedostatke,koje štete postoje,izmakla dobit,obična šteta

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 732 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: