Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 20 lis 2018 07:44.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 555 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 pro 2005 00:35 
김정일

Mr. Sc. Marija boban

Sluzbene stranice:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=111

Preporučena literatura : Ivan Bilić, Politička ekonomija (2002); Paul Samuelson, William Nordhaus, Ekonomija (1992)

Dopunska literatura:
1.P. A. Samuelson - W. Nordhaus, Ekonomija, 15. izdanje, MATE, Zagreb, 2000.
2. Svetislav Polovina - Đuro Medić, Osnove ekonomije-priručnik za studij ekonomije po Samuelsonu, Alinea, Zagreb, 1998.
3. Robert B. Ekelund jr. - Robert F. Hebert, Povijest ekonomske teorije i metode, Mate, Zagreb, 1997.
4. Lester Thurow, Budućnost kapitalizma, Mate, Zagreb, 1997.
5. Adolf Dragičević, Leksikon političke ekonomije, Informator, Zagreb, 1989.
6. Adolf Dragičević, Ekonomski leksikon, Informator, Zagreb, 1991.
7. Adolf Dragičević, Leksikon ekonomije i informatike, Informator, Zagreb, 1999.
8. Ekonomski leksikon, Leksikografski zavod “Miroslav Krleža” i “Masmedia”, Zagreb, 1995.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2006 21:10 
Forumaš

Ovaj ispit = k a t a s t r o f a!

Meni daleko najteži ispit na 1. godini, isključivo radi ispitivača, o kojem nemam niti jednu lijepo riječ (stoga ne ću više komentirati).

Sretno ljudi, jer vam se ovdje svodi sve na sreću - nažalost :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2006 21:49 
Forumaš

Ne ću reći na nagovor, ali na poticaj Insomniaca odlučio sam ukratko, ali opet detaljnije, napisati kako je to funkcioniralo nekoć na političkoj ekonomiji.

Bilo je to davno, proprilično, one famozne godine kad je gospodin Crnković preuzeo (nažalost zbog smrti profesora Bilića) katedru.

Prvo pravilo je bilo da se zaboravi sve ono što nam je profesor Bilić predavao (mislim da to i danas vrijedi). Iako u popisu literature stoji da je glavna literatura knjiga profesora Bilića, de facto, to nije tako...
Osobnog sam mišljenja da glavne literature nema, tj. da je izvor svega glava gospodina Crnkovića (jer je kod nas bio takav slučaj). Da ne budem toliko zločest, vjerujem da danas ipak diktira nešto na svojim predavanjima, i da studenti to kao prvašići zapisuju i kući uče naizust.

Drugo pravilo je da na ispit dođete što bezličnije to bolje. Iskreno, mislim da njemu smetaju svakakvi mirisi i blještave boje... a i modni dodatci. Neki kažu da kad si cura, možeš doći i malo slobodnije, ali mislim da to kod njega ne pali.
NIKAKO, ne smjete imati naočale na glavi (mislim naočale za sunce). Također, puno gela se ne preporuča.

Treći, morate biti sigurni za poludit, čak bi rekao morate biti bezobrazi, jer to nije vezano za sigurnosti, pošto znanje nije uopće bilo bitno.

Četvrto, pokušajte skužiti njegov način humora (meni nedokućiv, iako mi je Staničićka jednom prilikom rekla, da je tip ludilo zabavan - eh, ja ga srećom ne pamtim kao takvog, bolje, jer ga uopće ne želim pamtit).

Peto, morate znati da ste glupi. Čak ako to javno kažete, može vam samo biti beneficija, nikako vam neće naškoditi.

Šesto, karticu koju izvučete naslonite na koljena, i pomogućnosti je ne držati puno u rukama, jer ćete cijenjenog gospodina iživcirati.

Sedmo, prvo definirajte svaki pojam koji vidite u pitanju, a onda krenite na odgovaranje pitanja... nikako ne pričajte puno, jer ga to opterečuje!

Osmo, moj savjet je da gledate u zid, a nikako u njega, da vam se život ne bi smučio, jer će isti raditi razne (najblaže rečeno, čudne) face dok budete odgovarali, ako uopće to uspijete primjetiti od silne deračine.

Ovo je samo moj (ne)sretno iskustvo s gospodinom Crnkovićem, srećom, mislim da takvog više nema na PFST, što god vi mislili, jedan je Crnković. Naravno, nadam se da se mnogo toga promijenilo od dana kada sam ja to polagao, a ako se zapravo promijenilo, bit ću iskren, pa ću reći da mi je i žao, jer bih volio da su svi prošli muke po Crnkoviću, onda bi znali što su muke (znam da sam zločest, oprostite!).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 vel 2006 02:54 
Početnik

Potpisujem sve što je prethodno napisano. Ja sam ga polagao prije dvije godine i sve je išlo po njegovim predavanjima. Knjiga triba za možda 4 pitanja koja nisu tamo. Ostatak nemojte ni pomislit da gledate.

Još je najveći problem bio prethodnim generacijama dok je Bilić bio živ. Crnković je držao predavanja i ispitivao po njima - sasvim druga priča od knjige. A i Bilić je ispitivao i to po knizi. Pa sad ti pogodi.

Tako da smo mi još sretni što trpimo njegove manično-depresivne ispade i metropatiju. Krajem godine na predavanjima postane mekši, samo dajte malo sudjelujte i odgovorite kad vas nešto pita makar bez veze jer se zna naljutit i pobić. Preuzmite tu kolegijalnu odgovornost.

Za one na seminaru. Ako odlično pripremite temu - ponovite svaku njegovu riječ s predavanja možete dobit čak i 5. Tako je dobilo 5-6 ljudi prije dvi godine. U protivnom ćete morat ponavljat seminar nekolik puta, pa to lipo pripremite. Ovo mi je najveća debilana šta sam čuo na faksu da za to daje petice, dok neki krvare. A tek ona priča s pravim glumcem iz filma. Katastrofa.

Ode se i isplati riskirat tako da se recimo nauči 10 kartica i da Vas ubode jer samo po njima pita. I ne zaboravite na ona bonus pitanja koja postavlja kad je između - cijena novca i još nešto.

Što se tiče ukupne materije sve skupa je pizdarija, nema tu stvarno puno posla. Ne mora se od riči do riči, samo što puno ljudi i ne skuži šta uopće govori pa i ne znaju gdje su pogriješili. Ipak je najsigurnije samo njegovo ponavljat.

I da. Obavezno ako ste odgađali odmah kažite koji je datum. Samo zbog toga zna ljude bacit. Doslovno to recite prije nego dobar dan.

Čuo sam da ima i u Rijeci sličan biser. Navodno je jedna ženska tribala na komisiju, a on je skupio čistačice pred kojima je odgovarala i rekao joj je da otiđe vani da oni odluče. Kad je opet ušla unutra rekao je da on nije bio da prođe, ali je komisija presudila. Ali ni on ne drži potkošulju kao jarbol na vješalici poput egomanijaka Crnkovića.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2006 10:48 
Aktivan

ala koju sam ja srechu imala--- sluchajno sam doshla (1. put) nenashminkana na fax..pomalo i neugledna za svoje pojmove...(prije ulaza sam skinula kaish i naochale s glave).... zbog svih ovih i ovakvih pricha koje sam chula prije ushla sam mu s groznom tremom pa sam i zamucala u odgovorima, ali valjda sam mu se svidila tako neugledna pa sam i polozhila...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2006 13:25 
Forumaš

Za Rijeku ne znam, ali ovo na PFST na ovoj katedri je sramota... suzdržat ću se od komentara profesora (znate ono, ako ne možeš reći ništa lijepo, šuti).

Meni je ovo bio definitivno najteži i najgori ispit na 1. godini, ne radi materije, već radi ispitivača. Prošao sam ga iz 7. puta. Da dodam, i najgori ispit do sada na cijelom faksu (osjećao sam se tako jadno radi njega - mislim, da to već graniči s prihičkim iživljavanjem ili zlostavljanjem).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2006 13:29 
김정일

Prema meni nije bio neugodan,prosao sam ga iz prvog puta,ali po ovome ovdje ispada da je velika vecina ljudi imala silnih problema.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2006 13:32 
Forumaš

Mislim da nije velika većina... obično nekih 30/40-ak ljudi s godine ima strašne probleme, a drugi prođu (većina studenata) bez problema (čak, "nauoče" nekoliko kartica, i ona dodatna pitanja).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 18:33 
Forumaš

Nisam siguran ima li predrok (nekada ga je imao), ali znam da je u moje vrijeme bilo bolje prijavit u sami početak roka, nego poslije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 tra 2006 13:53 
Forumaš

pa možeš ga pitat, i ako te slučajno izbaci vani odmah odi do dekana i prijavi ga... tome se više mora stati na kraj!!!

Ako si izvanredna studentica onda nema problema (ti i ne trebaš znati za ta sranja od njegovog predroka - pa te ne bi smio izbaciti)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 tra 2006 14:12 
Forumaš

ma u pravu je kolega, ali ako želiš saznat konkretno onda moraš stisnit zube i otić do njega - što uvijek znači da te može vrlo lako (pogtovo ON) izbaciti i izvrijeđati (bar je tako bilo prije)...
Ako bi me već izvrijeđao onda bih sigurno otišao do dekana - možeš pitat zašto to nisam napravio prije kad mi je on to činio, jer sam očito bio pičkica i zbunjeni brucoš, ali SIGURAN sam da mi to sada više ne bi mogao napraviti!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2006 13:55 
Aktivan

imash kupiti 2 skripte sa odgovorenim pitanjima sa kartice+ skriptu sa predavanja. e sad u jednoj su skripti pitanja odgovorena pomochu knjige, a u drugoj pomochu predavanja-- ti naravno nadji tu gde su odgovori sa predavanja...
a pod 2. nisam sigurna da mu je metoda ispitivanja josh uvijek preko kartica....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2008 18:01 
Početnik

sta je sa onom semom sa jednom definicijom za dva?! reka je da mozemo ka naucit tu jednu definiciju i da ce nam dat dva.ja mislin da je cak neko bia pisa o tome na onom starom forumu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2008 18:10 
Forumaš

dovoljno ti je naucit definiciju za dva...viruj mi...nemoj gubit vrime na politicku...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2008 18:58 
Sega mega kul forumaš bez života

ja sam je na tu šemu odg u 4. mj (međutim, meni se svidija predmet učila sam čak i iz knjige,) i skupila 5icu!
doslovno, 4 pitanja iz skripte sa predavanja, samo nabrajanje ili definiranje, i 5!
bilo je ljudi koji nisu mogli zapamtit niti tu četverotaktnu definiciju... pa kvragu onda stvarno sve!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2008 20:10 
김정일

blondina je napisao/la:
ma to stoji...ako ti se uci,ako imas volje,fala bogu! pitanj nisu teska,moze se bez problema dobit 4 i 5 al cinjenica je da ti je za 2 dovoljna definicija...

PE je korisna,al ne i toliko bitna ,kao i još neki predmeti na toj prvoj godini.
Bolje da vam je tako nego kao što je nekad bilo.Koliko je mojih kolega izgubilo mjesece i godine radi tog ispita :( Neki su skoro i odustali od faksa radi PE

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2008 20:13 

tila sam reć, da je šteta ne iskoristit šansu za veću ocjenu jer eto ima ljudi kojima je to bitno, meni nije, potrefilo mi se, pitanja su stvarno urnebesno smješna...
eto za 3 me pita def novca, za 4 mikroekonomije, a za pet sam već bila u šoku da sam do te ocjene dogurala pa se ne sićam :oops: :oops:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 sij 2008 20:12 
Forumaš

Amabilis je napisao/la:
ma ja sam seminarist,nemam problema..koliko sam ja skužila koliko dobiješ na "seminaru" možeš stavit da ti stoji kao ocjena iz PE..

dobro si skuzila...opet ce te pitat samo definiciju i dobit ces ocjenu koju si dobila iz seminarskog...nema teorije da dobijes manje od 4...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 sij 2008 13:44 
Početnik

e sad ako ne bi bia problem jel moze iko napisat tu famoznu recenicu koju triba znat za dva i rec sta jos triba znat za vecu ocjenu?! :neinformirana: fala unaprid! :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2008 12:22 

imaš je u skripti! đizs!
al eto...

it goes like this...

"POLITIČKA EKONOMIJA JE:
SINOPTIČKA, DIFUZNA I MORALNA (SOCIJALNO-KRITIČKA) ZNANOST KOJA IZUČAVA KOMPLEKSNE FENOMENE U GOSPODARSKOJ SFERI DRUŠTVENOG ŽIVOTA,
NA TOM UVIDU FORMULIRA ZDRAVA EKONOMSKA NAČELA (EKONOMSKI ZAKONI I EKONOMSKE KATEGORIJE)
KOJA SLUŽE OBLIKOVANJU VJERODOSTOJNE EKONOMSKE POLITIKE
U CILJU UVEĆAVANJA INDIVIDUALNOG I DRUŠTVENOG PROSPERITETA (BLAGOSTANJA) I UNAPREĐIVANJA KVALITETE ŽIVLJENJA."

happy?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 vel 2008 12:10 
Veteran

Zanima me ima li tko među kolegama na godini tko ima zapisano koja su pitanja već zauzeta a koja slobodna?tila bi idući tjedan uzeti pitanje..a ne bi bilo ni na odmet da vidim ima li ode tko tko piše na "satu" jer ja nisam dosta dugo bila na predavanju..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ožu 2008 23:14 
Aktivan

Ja sam nedavno uzela nekakvu skriptu PE u fotokopiraonici koja ima nekih 40-tak stranica, ali se u njoj nigdje ne navodi /ne pise ona definicija PE koju je navela kike.
Koliko je pouzdana ta skripta, ako itko zna o kojoj je rijec?
Postoji li jos koja? Kakav je taj prof. prema izvanrednim studentima? :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ožu 2008 14:00 

ova moja skripta je sa trokutom na prvoj stranici, definicija je odmah na sljedećoj... bila mi je ok, ima totalnih nebuloza, ali ono što je bitno - je u toj skripti... možda ima još koja skripta, a možda nisi dobro pogledala...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2008 14:37 
Veteran

ta skripta ti je skroz okej.. :) ja sam danas odg i dobila 4 :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 tra 2008 18:19 
Forumaš

ključ života je napisao/la:
Hej!
Znači ja kao inzvaredni student mogu doći u njegov kabinet i reći: "Ja hoću samo definiciju!".......i on će me samo to pitati?!? Da me ni ne pogleda blijedo! :wh

Možeš ti to slobodno reć. Ja san isto vanredni i kad san ušla rekla san mu samo : " Mogu ja definiciju" pa se nasmiješija i reka : "Možeš" :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 tra 2008 20:03 
Aktivan

MA VI STE MOJE CARICE! HVALA VAM DO NEBA!!

POLITIČKA EKONOMIJA JE SINOPTIČKA, DIFUZNA, MORALNA (SOCIJALNO - KRITIČKA) ZNANOST KOJA IZUČAVA KOMPLEKSNE FENOMENE U GOSPODARSKOJ SFERI DRUŠTVENOG ŽIVOTA.
NA TOM UVIDU FOMULIRA ZDRAVA EKONOMSKA NAČELA (EKONOMSKI ZAKONI I EKONOMSKE KATEGORIJE) KOJI SLUŽE OBLIKOVANJU VJERODOSTOJNE EKONOMSKE POLITIKE U CILJU UVEĆAVANJA INDIVIDUALNOG I DRUŠTVENOG PROSPERITETA (BLAGOSTANJA) I UNAPREĐIVANJU KVALITETE ŽIVLJENJA.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2008 17:13 
Aktivan

Imam par pitanja, pa ako netko zna odgovore neka se javi.
1. Koliko pitanja postavi prof. iz PE i sta najcesce pita?
2. Ako znas samo definiciju nekog pitanja, a ostalo o tome bas i ne, dali te i dalje pita ili posalje doma?
3. Mora li se sve (osim definicije) znati naizust ili mozes pricati i svojim rijecima?
4. Gdje ce biti ispitivanje tj. na kojem broju? Buduci sam iz Zadra i izvanredan sam student, nemam pojma kako taj prof. izgleda i gdje mu je kancel.
Hvala! :bow

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2008 12:07 

kad sam ja odgovarala to je bilo po sistemu ako znaš definiciju političke ekonomije imaš 2, ako želiš višu ocjenu ide dalje sa pitanjima.
isto traži samo definicije ili nabrojiti.(mislim da ima za cilj rješit te se šta brže)
mene je još pitao novac, ciljeve makroekonomije, pitanja za 5 se ne sićan, bila sam u šoku, da je uopće moguće dobit 5 na ovom faxu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2008 15:07 
Aktivan

Ej ekipa!
Danas sam bila na ispitu...položila sam. Odgovarala sam samo tu famoznu definicuju.
Samo da vas obavijestim...krivu definiciju sam učila...pa njemu nesmiješ faliti riječ!
Prava, najnovija definicija je:

POLITIČKA EKONOMJA JE SINOPTIČKA, DIFUZNA I MORALNA ZNANOST KOJA ISTRAŽUJE KOMPLEKSNE DRUŠTVENE FENOMENE U GOSPODARSKOJ SFERI DRUŠTVENOG ŽIVOTA, NA TOM UVIDU IZGRAĐUJE ZDRAVA EKONOMSKA NAČELA (EKONOMSKI ZAKONI I EKONOMSKE KATEGORIJE) KOJA SLUŽE VJERODOSTOJNOM OBLIKOVANJU EKONOMSKE POLITIKE, A SVE U CILJU UVEĆAVANJA INDIVIDUALNOG I DRUŠTVENOG BLAGOSTANJA I UNAPRIJEĐIVANJA KVALITETE ŽIVLJENJA.

Eto ova gore je nešto drugačija od one koje sam ja učila...ali eto nekoliko riječi i nije nešto za naučiti :) Ali svejedno kad nešto učiš ovako bezveze na pamet, ako nisi barem amlo skoncentriran...gubiš se!
Pa eto, nadam se da sam pomogla!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2008 21:42 
Aktivan

Zna li netko u kojoj sobi je ispit iz PE tj. gdje je profina kancelarija na kojem broju? :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2008 21:51 
No life

cini mi se na 2. katu
svakako kad udjes na taj kat, ides prema cesti, i kabinet ti je desno cini mi se
bio sam samo jednom pa nek me kolege isprave ako sam sta falio

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 tra 2008 10:48 

kike je napisao/la:
to uopće nije nova definicija. ista je kao kad sam ja polagala, prije godinu dana :cerek:

A sorry, htjela sam samo pomoći! Naime, ja sam učila ovu.

POLITIČKA EKONOMIJA JE SINOPTIČKA, DIFUZNA, MORALNA (SOCIJALNO - KRITIČKA) ZNANOST KOJA IZUČAVA KOMPLEKSNE FENOMENE U GOSPODARSKOJ SFERI DRUŠTVENOG ŽIVOTA.
NA TOM UVIDU FOMULIRA ZDRAVA EKONOMSKA NAČELA (EKONOMSKI ZAKONI I EKONOMSKE KATEGORIJE) KOJI SLUŽE OBLIKOVANJU VJERODOSTOJNE EKONOMSKE POLITIKE U CILJU UVEĆAVANJA INDIVIDUALNOG I DRUŠTVENOG PROSPERITETA (BLAGOSTANJA) I UNAPREĐIVANJU KVALITETE ŽIVLJENJA.

A danas kad sam došla na ispit ispostavilo se da je ova:

POLITIČKA EKONOMJA JE SINOPTIČKA, DIFUZNA I MORALNA ZNANOST KOJA ISTRAŽUJE KOMPLEKSNE DRUŠTVENE FENOMENE U GOSPODARSKOJ SFERI DRUŠTVENOG ŽIVOTA, NA TOM UVIDU IZGRAĐUJE ZDRAVA EKONOMSKA NAČELA (EKONOMSKI ZAKONI I EKONOMSKE KATEGORIJE) KOJA SLUŽE VJERODOSTOJNOM OBLIKOVANJU EKONOMSKE POLITIKE, A SVE U CILJU UVEĆAVANJA INDIVIDUALNOG I DRUŠTVENOG BLAGOSTANJA I UNAPRIJEĐIVANJA KVALITETE ŽIVLJENJA.

Eto ova gore je nešto drugačija od one koje sam ja učila...ali eto nekoliko riječi i nije nešto za naučiti :) Ali svejedno kad nešto učiš ovako bezveze na pamet, ako nisi barem malo skoncentriran...gubiš se!
Pa eto, nadam se da sam pomogla!

ja ne znam, ali stvarno ne vidim bitnu razliku između ove dviije definicije osim u kojem vezniku i sinonimima :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 tra 2008 11:05 
Forumaš

ma nije vjerodostojno oblikovanje ekonomske politike nego oblikovanje vjerodostojne ekonomske politike...ma bezvezne razlike..al mene tu ispravia

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 tra 2008 11:09 

pa da, u prvoj definicij stoji točno "oblikovanju vjerodostojne politike" (to je ona koju sam ja napisala prije milijun postova)...
obožavam kad ljudi otkivaju toplu vodu...
kako je napisala ja sam mislila da vam je da skroz novu definiciju. :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 tra 2008 11:17 
Veteran

nekistudent je napisao/la:
a znas da je profesor malo poseban, racuna kad vec da samo jednu definiciju za 2 da je se onda i mora naucit sa svim zarezima i tockama i naglaskom na bitnim djelovima...

to treba ispred ogledala stat i uvjezbavat definiciju dok je ne znas u snu izreci sa potrebnim naglaskom na odredjenim rijecima :damnfunny :damnfunny

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 tra 2008 11:23 

ma ja se sićam da sam bila definiciju nešto zbrljala, u biti nisam zbrljala, nego nisam od riči do riči, ali valjda je iz mog tona skužija da je en govorim samo napamet nego da je i kužim, i eto... prošla bez problema.
možda vas sada više pila s tim, jer ništa više i ne očekuje od vas...
mislim, baš bzvz, mogu komodno onda i ukinit predmet, s obzirom da se svodi na jednu definiciju... :whyowhy:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2008 17:17 
Aktivan

Kirriemuir je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:
U sridu 30. travnja bilo je oko 6 ljudi za PE i pretpostavljam da su svi prosli jer je sve po redu pita samo definiciju PE. Svi su bili kod njega najvise 1 minutu. Nikad lakse polozen ispit. :thumbsup

pa jeli su redovni studenti mogli izac na ti ispit???

Ne bi znala, pretpostavljam da jesu. ja sam izvanredan student, a par cura koje su bile mislim da su redovne. :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2008 17:23 
Aktivan

Banderas je napisao/la:
Kako je mene ovaj narcisoidni neurotik namučio na prvoj godini! Ništa nisam padao koliko Političku ekonomiju! Drago mi je zbog studenata na prvoj godini što je sad u redu,iako kakav je to predmet za koji je potrebno naučiti jednu definiciju uzevši u obzir šta je gore spomenuti prije tražio i na koji način se obraćao studentima! :beeelj:

Moram ti priznat da imas pravo. Ja sam puno cula groznih prica o njemu i dobro sam se pripremila za ispit. Stvarno sam ga naucila sve od A do Z, a on me samo pita definiciju PE i ajd ca. Ja sam ga cak gledala ocekujuci da me pita dalje a on nista. Kazem , nikad lakse polozen ispit, ali malo sramota za Pravni fakultet. Ja sam davne 2001.g. diplomirala visu upravnu i na prvoj godini smo imali predmet Ekonomika poduzeca (isto sam ucila ka i ovo sad iz PE) i profesori su bili puno strozi i puno vise se trazilo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2008 17:26 
김정일

kiki7 je napisao/la:

Moram ti priznat da imas pravo. Ja sam puno cula groznih prica o njemu i dobro sam se pripremila za ispit. Stvarno sam ga naucila sve od A do Z, a on me samo pita definiciju PE i ajd ca. Ja sam ga cak gledala ocekujuci da me pita dalje a on nista. Kazem , nikad lakse polozen ispit, ali malo sramota za Pravni fakultet. Ja sam davne 2001.g. diplomirala visu upravnu i na prvoj godini smo imali predmet Ekonomika poduzeca (isto sam ucila ka i ovo sad iz PE) i profesori su bili puno strozi i puno vise se trazilo.

Na prvoj stranici ovog topika imas kakvo je bilo stanje prije 2-3 godine. Što je dijametralno suprotno od ovoga danas.
Ljudi iz moje generacije su doslovno odustajali od faksa, ili gubili po godinu dvije na PE.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2008 11:01 
김정일

kike je napisao/la:
kaže mi otac da kad je stari bilić predava PE da je to bija isto jedan od težih ispita.

dobro je da je gradivo reducirano s obzirom da to nije pravni predmet, a i da nije zahtjevan ispit, ali ovo je već previše...

Da, profesor Bilić je isto tako bio jako zahtjevan. Moja generacija je bila prva generacija koju on nije ispitivao.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 555 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: