Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 26 svi 2020 14:01.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 555 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 ožu 2011 14:06 
Početnik

nije još precizirala i rekla do kud triba učit, a najbolje vam je da učite iz njenih predavanja koje stavlja na net..
točnije, na stranici faxa pod linkom dokumenti i pod_linkom nastavni materijali stoji zipov dokument politička ekonomija.
skinete to, isprintajte i najbolje će te naučit iz toga..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ožu 2011 17:18 
Aktivan

.kosarka. je napisao/la:
nije još precizirala i rekla do kud triba učit, a najbolje vam je da učite iz njenih predavanja koje stavlja na net..
točnije, na stranici faxa pod linkom dokumenti i pod_linkom nastavni materijali stoji zipov dokument politička ekonomija.
skinete to, isprintajte i najbolje će te naučit iz toga..

tako je, slažen se...i ona je sama rekla da su njena predavanja kombinacija one četiri knjige koje su nam kao obvezna literatura :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ožu 2011 18:39 
Aktivan

Ja sam to skinuo, sve je to ok, ali uz to, rekla je da moramo navoditi primjere, tako da je korisno i od nekog tko je to fino zapisivao, prepisati, jer tamo je stvarno to kratko. Ali kako ne volim kada tako ne preciziraju ispitna pitanja, uzmite i kombinirajte, pa moguce su onda tako sve kombinacije, al ok, polozit ce se to! :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ožu 2011 18:45 
Aktivan

touring17 je napisao/la:
Just checking to be sure, da ne bi bilo ka sa HPPom, pita sam je u pon jel termin (18./19.4.) na studomatu za kolokvij ili ispit za vanredne i ostale, ona je rekla da je kolokvij... :roll: sta bi ispalo da ga triba prijavit, al pitat cemo je opet u pon da ne bi bilo zabune...vec je govorila da je kolokvij sredinom 4.og, a kolege spominju neke termine kraj 4., pocetak 5.... :roll: :roll:
...jos nam dala ispit iz seminara, iduci pon...ne obrana svog, nego ispit iz seminara... :whyowhy: :whyowhy: :whyowhy:

to šta na studomatu pišu rokovi nisu ti za kolokvij nego se samo podudaraju s terminima ispita za one parcijalce s druge godine koji još nisu prošli hpp to ne tribaš prijavljivat. Eh da, znaš li možda do kojeg će nam pitanja bi kao taj ispit?!??!?!??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ožu 2011 22:55 
Početnik

KOLOKVIJI SE NE PRIJAVLJUJU PRIKO STUDOMATA !
stavar je u tome samo da su se poklopili rokovi i to je to...
onaj tko zeli pisat kolokvij izac ce na njega , i ako prođe oba onda ce PRIJAVIT ISPIT U 6 MISECU, jer tada nam je redovni rok...
a taj test u ponediljak je do 20(ukljucivo) pitanja

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2011 13:18 
Forumaš

buco je napisao/la:
KOLOKVIJI SE NE PRIJAVLJUJU PRIKO STUDOMATA !
stavar je u tome samo da su se poklopili rokovi i to je to...
onaj tko zeli pisat kolokvij izac ce na njega , i ako prođe oba onda ce PRIJAVIT ISPIT U 6 MISECU, jer tada nam je redovni rok...
a taj test u ponediljak je do 20(ukljucivo) pitanja

Znam za pon sta ce bit...ok skuzia sam kolokvij ne triba prijavljivat, hoce li bit termin krajem 4.-og, pocetkom 5.-og za PE i HPP (kolokvij) and if Yes kada? Tnx :thumbsup

I pitat cu je u pon na seminaru do kojeg tocno pitanja ce bit kolokvij do 89. ili 92. da ne bi bilo zabune :beeelj:
:popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2011 13:33 
Aktivan

18.04 , 02. 05 i 15. 05 su termini za hpp
a za politicku ce nam jos rec, ali znamo da ce bit kraj 4 miseca, tako da bi moglo bit 27, 28, ili 29

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2011 18:07 
Aktivan

buco1 je napisao/la:
18.04 , 02. 05 i 15. 05 su termini za hpp
a za politicku ce nam jos rec, ali znamo da ce bit kraj 4 miseca, tako da bi moglo bit 27, 28, ili 29

tako san za političku i ja odgovorila nekome, a onda počela priča...hehe, al' eto sad se sa sigurnošću zna :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2011 17:46 
Aktivan

ne znam je li se jos kome to dogada ali meni kad idem skinit nastavni materijal trazi neku sifru?!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2011 18:22 
Aktivan

cocoŠanel je napisao/la:
ne znam je li se jos kome to dogada ali meni kad idem skinit nastavni materijal trazi neku sifru?!

Password je "Ekonomija2011"

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2011 18:27 
Aktivan

Harvey je napisao/la:
cocoŠanel je napisao/la:

Password je "Ekonomija2011"

hvala puno :))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2011 21:32 
Forumaš

kako vi učite, jeste samo s prezentacija,ili i iz 4 knjige one?????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 tra 2011 07:55 
Početnik

28.4 je kolokviji (a smiju izaci samo oni koji su bili na predavanja )

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 tra 2011 18:27 
Početnik

vanna je napisao/la:

a bas ce ona to provjeravat... :6:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 tra 2011 18:39 
Aktivan

BlackButterfly je napisao/la:
vanna je napisao/la:

Pa normalno da hoće, ne bi bez razloga svaki put dala listu da se zapišemo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 10:16 
Forumaš

vanna je napisao/la:

Upravo radi toga i radi liste dolazaka di za svaki dolazak dobijes +, odredeni broj izsotanaka i gubis pravo izlaska na kolokvij, a potpis za predmet ces dobit :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 13:16 
Početnik

znaci svaki put kad se potpise 250 ljudi, ona posebno trazi svakog na toj listi, izgubi po dana i onda mu da plus na svoj papir...-.- glupaca. a cula san da je par puta ostavila taj papir na stolu i otisla ca...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 14:47 
Forumaš

znaci svaki put kad se potpise 250 ljudi, ona posebno trazi svakog na toj listi, izgubi po dana i onda mu da plus na svoj papir...-.- glupaca. a cula san da je par puta ostavila taj papir na stolu i otisla ca...

Imas mogucnost izostanka 20%, neopravdanih izostanaka... :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 19:20 
Aktivan

Nema potribe za vriđanjem, vidit ćemo šta će bit na kolokviju, ako si dolazio/la nemaš se što bojati, a ako nisi ko ti je kriv

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 20:01 
Forumaš

Antena007 je napisao/la:

Nema potribe za vriđanjem, vidit ćemo šta će bit na kolokviju, ako si dolazio/la nemaš se što bojati, a ako nisi ko ti je kriv

Cujes, kolokvij je predrok i profesorova je volja hoce li ti ga dozvoliti i po kojim uvjetima. Prof. Malenica nije pruzio priliku studentima koji nisu bili seminaristi njegovog predmeta sto po mom misljenju nije ok. Prof. Boban jedino uvjetuje izlazak na rok dolaskom na predavanja sto je u redu, jer ispada da su ovi sto redovito dolaze glupi naspram onih sto nisu. Nije mi jasno, ne dolazi im se na predavanja, a izlazi im se na pred-rok. Ne morate, imat cete termine za ispit. :popcorn:
:happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 20:38 
Aktivan

Meni su njena predavanja zanimljiva, a ni ja ne razumijem ove sto bi htjeli na kolokvij, a tesko im se ujutro dici. Svatko ima pravo na svoje mislljenje al govoriti da je netko glup tko zavrsava doktorat je stvarno nekulturno i bezobrazno. Pa nismo vise u srednjoj skoli!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 22:52 
Početnik

Antena007 je napisao/la:

koje vridanje, ne filozofiraj...ja ne spominjen nikakve kolokvije nit gradivo, samo kazen da je njen princip kontrole dolazenja bezvezan.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 23:03 
Početnik

Cujes, kolokvij je predrok i profesorova je volja hoce li ti ga dozvoliti i po kojim uvjetima. Prof. Malenica nije pruzio priliku studentima koji nisu bili seminaristi njegovog predmeta sto po mom misljenju nije ok. Prof. Boban jedino uvjetuje izlazak na rok dolaskom na predavanja sto je u redu, jer ispada da su ovi sto redovito dolaze glupi naspram onih sto nisu. Nije mi jasno, ne dolazi im se na predavanja, a izlazi im se na pred-rok. Ne morate, imat cete termine za ispit. :popcorn:
:happpppppy[/quote]

malenica je bar da nekima pravo na kolokvij, kod teorije ih uopce nema pa mi nije jasno sta se zalis...
i ne ispada da su ti sta dolaze glupi nego ih mozda jednostavno zanima predmet...meni su naprimjer, njena predavanja beskorisna i dosadna...pogledan oko sebe, 90% ljudi il spava il bulji u jednu tocku...za tih 6 sati tjedno sta sidin tamo, mogu stat doma i ucit.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 tra 2011 23:26 
Forumaš

zašto je ''njen princip kontrole dolaženja bezvezan'' ? al si ti upisa/la ovaj faks samo jer si čuo/la da se ne ide na predvanja? pa većina faksova kontrolira dolazak i više studenata nego ovaj naš, pa opet od toga ne stvaraju problem. njeno je pravo postavit uvjete kakve želi, i njena je stvar kako će zbrajati te potpise. tvoje je samo da odabareš oćeš li dolazit ili ne. žalit se nema smisla, iako i ja ne kužim npr puno toga od prof. malenice, pa eto, šta mogu, morma isto učit da prođem

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 tra 2011 00:18 
Početnik

bokte do cega je doslo od jednog obicnog komentara...-.-
ne, pink, nisan upisala ovaj faks reda radi nit san cula uopce prije upisa da ne triba na predavanja dolazit i ne stvaran nikakav problem. ne izvrci mi rici. moj prvi komentar je bija ''pari da ce ona to provjeravat'' jer mi se parilo besmisleno da svaki put trazi na onoj ogromnoj listi svacije ime posebno. kad je vec isla zapisivat, mogla je prvih 10 minuti prozivat, bilo bi jednostavnije. to je sve sta san tila rec, a ne odma pocinjete drzat tu neke prodike. a sta se tice malenice, gade ga uglavnon oni koji ga ne produ. inace, covik je predobar ka profesor.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2011 13:21 
Početnik

Malo je bezobrazno i krajnje nedoraslo komentirati profesoricu riječima kakvima se koriste vrtićani ("glupača").Ipak je to jedna obrazovana osoba koja se prije svega trudi da nam preko banalnih primjera objasni pojmove koje bi smo da ih se uhvatimo sami sigurno mogli svladati,ali s velikom teškoćom.Zato ne budite netolerantni,i ne tražite kruha preko pogače svi vi koji niste mogli dolaziti na predavanja,mogli ste,jer vas sigurno roditelji nisu poslali na ekskurziju,nego na fakultet.A vaš je osobni odabir bio gdje će te i kako utrošiti dragocjeno vrijeme.Ako je jedan kriterij i jedan uvjet onda neka bude isti za sve.I dalje ću dolaziti na predavanja i nadam se izboriti svoje mjesto na kolokviju,a vi svi koji nećete-you choose,you lose. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 15:07 
Forumaš

kad će prezentacije staviti, zar nije rekla do ponediljka najkasnije?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 15:14 
Aktivan

prezentacije su stavljene

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 17:10 
Početnik

prof.Andrija nije pravija nikakve monade od ovog ispita pa mislim da nebi trebala ni ona.Dobro neka ona uvede neke promjene za razliku od njega ali ne treba pretjerivati i namećati takve kriterije.Tko je učio za kolokvij daj mu prilku i to je to!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 18:46 
Aktivan

Antena007 je napisao/la:
Meni su njena predavanja zanimljiva, a ni ja ne razumijem ove sto bi htjeli na kolokvij, a tesko im se ujutro dici. Svatko ima pravo na svoje mislljenje al govoriti da je netko glup tko zavrsava doktorat je stvarno nekulturno i bezobrazno. Pa nismo vise u srednjoj skoli!

slažem se u potpunosti. svako ima pravo na svoje mišljenje ali kultura je primarna i
bitna bez obzira na to šta smo svi balavci od niti 20god određena doza poštivanja mora postojat

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 18:51 
Forumaš

marta19 je napisao/la:
prof.Andrija nije pravija nikakve monade od ovog ispita pa mislim da nebi trebala ni ona.Dobro neka ona uvede neke promjene za razliku od njega ali ne treba pretjerivati i namećati takve kriterije.Tko je učio za kolokvij daj mu prilku i to je to!!!

a ne treba boma na ispitu bit ni samo jedno pitanje za naučit za dobiješ dva, pa ako diplomiraš da ne znaš definirat pdv, bdp ili eu, ili bilo koje osnovne pojmove. zaboga, na faksu ste, pogledajte kakva je pol- ekon u zg pa ćete vi vidit i da je ovo što boban radi, minimalno i dosta nam je pojednostavnila. i ne znam zašto ste alergični na predvanja. kako bi bilo vama da vas niko ne dođe slušat a svi oće dobre ocjene? pa upišite vanredno pa nemojte ić na predavanja nikako.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 18:55 
Forumaš

minnie je napisao/la:
prezentacije su stavljene

kako su stavljene ,meni nema 3.dijela, samo su dva dijela online odavno. ii piše zadnji update 23.3??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 19:24 
Početnik

Jeli ono što je ona stavila zadnje Politička ekonomija 1 i 2 jeli to to? Ili bi trebala još šta staviti?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 19:32 
Forumaš

tribala je još stavit jednu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 19:33 
Aktivan

Koliko gluposti i prepucavanja na temi koja bi trebala služit informiranju a ne raspravi o profesorici (o kojoj, usput rečeno, imam odlično mišljenje). Žena izađe u susret i odma počme glupiranje...

Nego, ako su stavljene prezentacije (3. dio), neka neko ostavi link jer ih ne mogu nać...iako mi se čini da još nisu stavljene.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re:
PostPostano: 05 tra 2011 19:46 
Početnik

Lawica :D je napisao/la:
Malo je bezobrazno i krajnje nedoraslo komentirati profesoricu riječima kakvima se koriste vrtićani ("glupača").Ipak je to jedna obrazovana osoba koja se prije svega trudi da nam preko banalnih primjera objasni pojmove koje bi smo da ih se uhvatimo sami sigurno mogli svladati,ali s velikom teškoćom.Zato ne budite netolerantni,i ne tražite kruha preko pogače svi vi koji niste mogli dolaziti na predavanja,mogli ste,jer vas sigurno roditelji nisu poslali na ekskurziju,nego na fakultet.A vaš je osobni odabir bio gdje će te i kako utrošiti dragocjeno vrijeme.Ako je jedan kriterij i jedan uvjet onda neka bude isti za sve.I dalje ću dolaziti na predavanja i nadam se izboriti svoje mjesto na kolokviju,a vi svi koji nećete-you choose,you lose. :)

HA HA HA, EVO NASA PROFA SAMA SEBE HVALI :happpppppy :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 21:18 
Početnik

A e valjda će staviti i tu zadnju,a oćete vi učit po pitanjima što je zadnji put dala ili baš ono slajd po slajd?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 tra 2011 21:07 
Forumaš

kombinacija valjda

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 tra 2011 22:36 
Početnik

zna li tko dal i vanredni imaju pravo na kolokvije iz političke ili?jel dala pitanja il se uči po prezentaciji?do koje cjeline se uči za prvi kolokvij?unaprijed hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 tra 2011 23:27 
Aktivan

shaky je napisao/la:
zna li tko dal i vanredni imaju pravo na kolokvije iz političke ili?jel dala pitanja il se uči po prezentaciji?do koje cjeline se uči za prvi kolokvij?unaprijed hvala

Imaju, jedini uvjet je bia dolazak na predavanja. Uči se po slajdovima (al i ne samo njima) koji su stavljeni na pravst i uči se do zadnje stavljene prezentacije, uključno sa njom. Trebaju ti bit 3 zip fajla sa prezentacijama (sad su još uvijek 2 čini mi se).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 555 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: