Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 15 srp 2019 21:37.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 555 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 srp 2011 12:45 
Aktivan

jos mi nije upisana ocjena od 28.6., popizdit cu... Jel ona to misli u 9. mj. upisat??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 kol 2011 12:15 
Početnik

Koliko traje pismeni ?
Netko je ovdje rekao da neka pitanja nisu bila na slajdovima, pa me zanima jel to istina ?
Općenito me zanima kako ste se spremali za ispit. Htio bih ovo spremiti baš kako treba jer ne smijem past, a nije nam dala popis pitanja kao recimo profesor Malenica. Nešto najbliže tom popisu jest sadržaj kolegija iz onih pdf fajlova, ali to nisu specifična pitanja...

eto zahvaljujem, ako netko ima volje pa da odgovori...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 kol 2011 13:41 
Forumaš

Trezor je napisao/la:
Koliko traje pismeni ?
Netko je ovdje rekao da neka pitanja nisu bila na slajdovima, pa me zanima jel to istina ?
Općenito me zanima kako ste se spremali za ispit. Htio bih ovo spremiti baš kako treba jer ne smijem past, a nije nam dala popis pitanja kao recimo profesor Malenica. Nešto najbliže tom popisu jest sadržaj kolegija iz onih pdf fajlova, ali to nisu specifična pitanja...

eto zahvaljujem, ako netko ima volje pa da odgovori...

45 min traje.
uvik da i neka pitanja koja nisu na slajdovima nego iz jedne od knjige obvezne literature.
ja sma učila iz samuelsona, bilića i slajdova.
nema popisa pitanja,može ti bit sve, s tim da ona zakomplicira i pitanja. nekad strogo ocjenjiva,nekad blaže, ne znam kakva će bit u devetom

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 kol 2011 13:42 
Forumaš

Trezor je napisao/la:
Koliko vam je vremena trebalo da položite ovaj predmet kod profesorice Boban?
Jel se može naučiti za jedno dva tjedna, onako temeljito i da se ništa ne izostavi ?

može

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 kol 2011 13:56 
Početnik

Ako ispit traje samo 45 min, a ima deset pitanja onda očito ne traži da se pišu romani nego da se napiše bit, to jest defincija i primjer ?

mah, nije mi jasno zašto nije lijepo napravila popis pitanja, osobito kad ne postoji samo jedna knjiga iz koje se uči...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 kol 2011 13:43 
Forumaš

Trezor je napisao/la:
Ako ispit traje samo 45 min, a ima deset pitanja onda očito ne traži da se pišu romani nego da se napiše bit, to jest defincija i primjer ?

mah, nije mi jasno zašto nije lijepo napravila popis pitanja, osobito kad ne postoji samo jedna knjiga iz koje se uči...

naslovi prezentacija su ti ispitna pitanja, ali može postavit nešto u vezi njih što nema na prezentacijama nego u jednoj od knjiga.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ruj 2011 16:54 
Aktivan

Dragi kolege koji ste bili na ispitu kod prof. Boban, može malo pomoći!!

Koliko ispit traje, koliko ima pitanja, koliko je potrebno za prolaz??
Po čemu učiti, jesu li prezentacije dovoljne ili je potrebna neka knjiga još,i ako je,koja?? Di je nabaviti?! Koliko treba vremena da se nauči? Kakvi je usmeni, jel cjepidlači puno??!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2011 11:08 
Aktivan

ispit traje 45 min., imas 10 pitanja a potrebno je ako se ja dobro sican pola za prolaz ali nisam opet 100% sigurna. prezentacije su sasvim dovoljne ali ih treba lipo naucit / iako sam ja imala neku skriptu di su dodane jos neke stvari osim prezentacija, ali nije bas potrebno /. ja sam to u 2 dana naucila ali nemoj se oslanjat na to jer prvi put kad sam tila ucit jednostavno nije islo u glavu pa pocni tjedan prije da budes sigurna. a sta se tice usmenog po meni nikad nisam naisla na srdacniju i pristupacniju profesoricu. jako je kolegijalna i sanse za pad su ti 1% tako da ;) sretno! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2011 12:15 
Aktivan

Coco hvala ti od srca!!! Ispit sam prijavila 20.-oga tako da mi je vrlo bitno da ne padnem. Isto tako ta informacija da su prezentacije dovoljne mi puno znači. Još jednom hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2011 13:55 
Aktivan

olivia je napisao/la:
Coco hvala ti od srca!!! Ispit sam prijavila 20.-oga tako da mi je vrlo bitno da ne padnem. Isto tako ta informacija da su prezentacije dovoljne mi puno znači. Još jednom hvala :)

nema problema drago mi je da mogu pomoc i da nauci grafove jer ti tocan zadatak grafa donosi 2 boda ;) sretno opet! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2011 14:07 
Aktivan

grafovi se odnose na trošak ili opcenito na sve grafove iz prezentacaija?:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2011 15:20 
Aktivan

iskreno, ne znam jer ga nisam ni znala rjesit ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2011 14:55 
Početnik

Koja kraljica :seewhy
Kao zalili su joj se da je ispit bija pretezak, pa ga je skroz prominila, a ispit ispa duplo tezi :looool .
I sad umisto da bude lipo 10 zatataka i odgovora, sve bilo na zaokruzivanje i nadopunjavanje, plus zadatak i graf. Nista definicija, sve nesto primjenjeno.
Zivila Mare!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2011 15:07 
Aktivan

Molim?! Daj pojasni kakav je bio ispit??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2011 16:36 
Početnik

kad je usmeni znate li?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2011 16:52 
Aktivan

bože sačuvaj, šta je njoj,sve će nas pobacati.Zaokruživanja su takva da sam nisi pametan jer nije ništa definirano po onim njenim slajdovima nego iskomplicirano da te jadnog zbuni ako si do sada znao.I ono još završit ćemo mi na komisiju,naravno kad ona to traži.Ma vjerujte ispit sto puta teži od prvih,teška zbunioza?? Šta da radimo..????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2011 16:53 
Aktivan

petar_krpan je napisao/la:
Koja kraljica :seewhy
Kao zalili su joj se da je ispit bija pretezak, pa ga je skroz prominila, a ispit ispa duplo tezi :looool .
I sad umisto da bude lipo 10 zatataka i odgovora, sve bilo na zaokruzivanje i nadopunjavanje, plus zadatak i graf. Nista definicija, sve nesto primjenjeno.
Zivila Mare!

Ovo ne vodi ništa dobrom UFFFF

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2011 17:13 
Aktivan

Post editiran zbog neprimjerenog izraza. Josephine

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2011 09:53 
Aktivan

Što je bilo s ispitom??!! O čemu vi, podigla kriterije...pojasnite malo!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2011 11:12 
Aktivan

Stavila je zadatke na točno/netočno, zaokruživanje, nadopuna, onaj zadatak s troškovima s tim da treba i graf nacrtati i onaj graf za poduzeće....zadaci su bili boli glava. Ono što si naučio više ne znaš! :looool

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2011 16:05 
Aktivan

Kad je rekla staviti rezultate ispita a kad usmeni? Jel netko zna nešto vezano za komisiju jel je meni ovo treći put a ona je rekla da joj se jave oni koji budu trebali izlaziti po četvrti put.Možemo mi ovako kod nje beskonačno izlaziti a ona teže od težeg stavljati....Ufffff

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 08:58 
Početnik

dal zna iko kad je usmeniiii???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 09:40 
Aktivan

kad je zadnji termin za pol.i moze li se izac ako ga nisi prijavija na studomatu,ona je nesto govorila?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 10:15 
Aktivan

Ovi koji su prošli političku ekonomiju iz čega su učili?! jesu prezentacije dovoljne i neki grafovi što sam našla na zg pravu?! Zadnji termin je 20.9 (utorak)...to za studomat ne znam!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 11:04 
Početnik

olivia je napisao/la:
Ovi koji su prošli političku ekonomiju iz čega su učili?! jesu prezentacije dovoljne i neki grafovi što sam našla na zg pravu?! Zadnji termin je 20.9 (utorak)...to za studomat ne znam!

Njezine prezentacije su sasvim dovoljne za prolaz. Samo,savjet:obrati pozornost na grafove. Danas je rekla da ona tablica nosi 20 bodova,a 40-ak je za prolaz,ne znam točan broj.
Sretno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 11:06 
Aktivan

puno ih je prošlo na ovom roku jer je dala lagani ispit,neznam kako će ih sutra toliki broj moći ispitati????Pogledajte rezultate....!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 11:11 
Aktivan

bik20 je napisao/la:
puno ih je prošlo na ovom roku jer je dala lagani ispit,neznam kako će ih sutra toliki broj moći ispitati????Pogledajte rezultate....!

jadna žena, mogu samo zamisliti kako će joj sutra biti....namučiti će se :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 11:22 
Aktivan

nego molim vas pomagajte.Šta je rekla kome je četrvti put i izlaz pred komisijom da se mora nešto doći javiti ili...Osim toga mi koji smo sada pali nismo se mogli prijaviti 20-tog jer nije bankomat dozvoljava.Oćemo ići u referadu,valjda biće treba reći tko je za komisiju.Nemam pojma...??? Pomozite!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2011 11:25 
Aktivan

Pa odi sutra nju pitati u 8 ipo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 08:54 
Početnik

Ej ljudi koliko vas je bilo na ispitu u prvom dijelu kad ih je proslo samo 5/6???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 12:41 
Aktivan

molim Vas prof. ako ovo čitate nemojte nam dati idući ispit kao ovaj zadnji na zaokruživanje točno i netočno ,nadopunu itd.......on je trista puta teži od prijašnjih.Stvarno nije fer.pa ovo su nam sada zadnji trzaji! Tko nije položija nek slobodno da svoje mišljenje??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 14:06 
Forumaš

bik20 je napisao/la:
molim Vas prof. ako ovo čitate nemojte nam dati idući ispit kao ovaj zadnji na zaokruživanje točno i netočno ,nadopunu itd.......on je trista puta teži od prijašnjih.Stvarno nije fer.pa ovo su nam sada zadnji trzaji! Tko nije položija nek slobodno da svoje mišljenje??

nije u redu da se mijenja koncept ispita, to nitko od profesora ne radi, uvik kad dolaziš na neki ispit znaš kako će izgledat, soc npr uvik je 6 pitanja pa tribaš svih 6 , i onda usmeno te pitaju sve, šarac pita po dva pitanja na kolokvijima, ispit usmeni s 4-5 pitanja, pa nije u redu ovo da se minja koncept ispita, kad ste učili na drugačiji način,općenito pričat o svemu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 14:11 
Aktivan

p!ink je napisao/la:
bik20 je napisao/la:

nije u redu da se mijenja koncept ispita, to nitko od profesora ne radi, uvik kad dolaziš na neki ispit znaš kako će izgledat, soc npr uvik je 6 pitanja pa tribaš svih 6 , i onda usmeno te pitaju sve, šarac pita po dva pitanja na kolokvijima, ispit usmeni s 4-5 pitanja, pa nije u redu ovo da se minja koncept ispita, kad ste učili na drugačiji način,općenito pričat o svemu

A kako su ovi ostali položili?! Može netko se javiti, iz čega je učio, koliko je dovoljno i te sheme. Ne virujem da će biti problema, ipak je zadnji rok.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 22:57 
Aktivan

Kažu da je iz prezentacija dovoljno. Ako ti nešto nije jasno nadopuni iz knjige. I trebate razumjeti šta učite, a ne napamet. Kako ćeš znati išta nadopuniti, zaokružiti ili staviti točno i netočno kada ne razumiješ. Zadatak s troškovima treba i grafove.
A koliko treba učiti.....nekome je trebalo 2 tjedna, nekome 3, netko je učio mjesec dana pa nije prošao...... :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 23:06 
Aktivan

Antena007 je napisao/la:
Kažu da je iz prezentacija dovoljno. Ako ti nešto nije jasno nadopuni iz knjige. I trebate razumjeti šta učite, a ne napamet. Kako ćeš znati išta nadopuniti, zaokružiti ili staviti točno i netočno kada ne razumiješ. Zadatak s troškovima treba i grafove.
A koliko treba učiti.....nekome je trebalo 2 tjedna, nekome 3, netko je učio mjesec dana pa nije prošao...... :popcorn:

Koje knjige? Ja nemam knjigu!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 23:10 
Aktivan

Pe ne zamaraj se sad s knjigom!! Nauči prezentacije, proći ćeš i s njima ako dobro naučiš.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 23:12 
Aktivan

A ovo mi je za uvjet pa sam sva napeta, a ostala dva mislim u dekanskom...pa šta bude. Stvarno se nadam da prezentacije budu dovoljne!
Daj Bože da ne dadne težak ispit...ja se samo u Njega i znanje uzdam :) A koja knjiga, Bilićeva ili ona baš s ekonomije??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 23:18 
Aktivan

I ja se nadam da neće biti težak. Ja sam sitnice neke iz Samuelsona, dodala. Ma dat ćeš ajde! Think Pink!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 23:20 
Aktivan

Ti si već izlazila?! I kakva su pitanja, sustav bodovanja? Jel se stigne napisati....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2011 23:25 
Aktivan

Pročitaj ovo gore šta ti piše zadnje, pitanja su sad na zaokruživanje, nadopunu i točno i netočno. A bodovanje, nzn onaj zadatak je nosio najviše bodova, a ovo ostalo po 2 čini mi se. Pitanja su zaj..... malo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 555 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: