Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 14 lis 2019 14:28.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1466 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 31 ožu 2014 11:19 
Početnik

Ja sam u 12.mjesecu položila pismeni iz statistike i praktični rad na računalu a sada u 4. mjesecu izlazim na usmeni dio pa me zanima trebam li na studomatu to prijavit ili ce mi napisat datum iz 12.mj.?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2014 19:55 
Aktivan

prijavi.

Instrukcije iz statistike u Zagrebu Splitu i Rijeci 150kn/120min. Zadaci se rješavaju po principu s ispita; bitno je riješiti na način na koji se traži da bi se ostvario maximalan broj bodova. Prije ispita održavam o grupne repeticije. Luka 098/991-8685

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2014 21:48 
Početnik

Ekipa, koliko zadataka treba riješiti za prolaz iz statistike, iz pismenog dijela? 2 ili 3?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 tra 2014 16:43 
Početnik

4 zadatka po 25 bodova....nekad kad je mala prolaznost je 46 bodova dosta a nekad kad je velika prolaznost 55 bodova treba ali okvirno ko 50 bodova što bi bila 2 kompletna zadatka

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 tra 2014 18:48 
Početnik

Hvalaa!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2014 13:08 
Početnik

koja je šifra za pristup rezultatima?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2014 13:47 
Početnik

tomek je napisao/la:
koja je šifra za pristup rezultatima?

:please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2014 15:32 
Početnik

kad je usmeni iz statistike i metodologije???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2014 19:07 
Početnik

Šifra je : JohnHorty ....a usmeni je sutra u 10

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 svi 2014 14:16 
Aktivan

Zdravo svima. Prvo odlična vijest - usmeni iz statistike/metodologije/informatike vraćen je na stari princip ispita (laganica samo takva). Nažalost, zadaci ostaju podjednako teški. Pošto je sljedeći rok iz statistike 16. lipnja, a 30-ak ljudi će se javiti zadnji tjedan i neću ih moći sve primiti, OLAKŠAJTE SI ŽIVOT ! Prođite i naučite cijelu statistiku SADA, kroz 4-6 sati instrukcija, do roka vježbajte 3 sata tjedno i prolazite ispit kao iz šale. Rad na računalu i usmeni su izuzetno jednostavni.

stavio sam još jedan primjer ispita na facebook.

https://www.facebook.com/statistiko

Instrukcije iz statistike u Zagrebu Splitu i Rijeci 150kn/120min. Zadaci se rješavaju po principu s ispita; bitno je riješiti na način na koji se traži da bi se ostvario maximalan broj bodova. Prije ispita održavam o grupne repeticije. Luka 098/991-8685

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2014 13:42 
Početnik

Jel možeš molim te malo pojasniti što znači da je usmeni laganica? Imam skriptu sa pitanjima za metod i stat (pravnu inf ne trebam). Pokušavam to učiti, ali je užasno, pogotovo pitanja iz statistike.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2014 21:43 
Početnik

Kad su rezultati iz usmenog sa predroka 26.5.?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lip 2014 23:23 
Aktivan

evo da ja napisem svoje iskustvo sa ovim predmetima. naime prosla sam sve iz prve al nije to bas takva laganica ko sto svi govore. ne vjerujte u price: ja nisan nista ucio, pisao sam gluposti pa sam prosao. to su prazne price. ucite i proci cete iz prve.spremat ovaj ispit nije tesko i moze svak.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2014 07:43 
Aktivan

Mary lu je napisao/la:
evo da ja napisem svoje iskustvo sa ovim predmetima. naime prosla sam sve iz prve al nije to bas takva laganica ko sto svi govore. ne vjerujte u price: ja nisan nista ucio, pisao sam gluposti pa sam prosao. to su prazne price. ucite i proci cete iz prve.spremat ovaj ispit nije tesko i moze svak.

:ROFL :ROFL :ROFL

informatika se sastoji od poznavanja MS office, statistika od zadataka(koje je potrebno vježbati), a usmeni je stvarno formalnost.

da ja napišem svoje iskustvo s predmetom. i iskustva stotine ljudi koje sam spremao za ispit.

1. ako se ne snalaziš u wordu, exelu i powerpointu, zamoliš prijatelja da ti pokaže ili odeš na youtube i upišeš "how to...". ne učiti

2. statistika predstavlja varijaciju matematike koju je potrebno vježbati za prolaz. DA VJEŽBATI, ne učiti

3. usmeni je (ponovo) formalnost. da se sjetim kako sam ga ja prošao, hmmm... otišao sam tamo i ispisao papir nepostojećim definicijama koje imaju imalo smisla. zašto? pa zašto bih pobogu učio 500 stranica teksta, ako se ispit usmeni PIŠE od 8 do 9 ujutro, a u 11 se podijeli 200 indexa. misliš da to netko čita!? opet, ne učiti

neki ljudi šire dezinformacije da je predmet laganica. nije. zadaci su zahtjevni. ali ako SIM usporediš s ostalim ispitima druge godine, ovo je mačji kašalj. ali nemojte ni vi kolegice širiti dezinformacije da je ispit težak, jer nije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2014 09:23 
Aktivan

što se tiče statistike učiti,vježbati isti vrag. ja nisam isla na predavanja nikako tako da san se morala uvatit toga a informatika je najlakša.ja sam doslovno sat vrimena prije ispita to malo pogledala a za usmeni je možda tebi tako bilo. prija mi je isto pisala gluposti pa bome nije prosla.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2014 09:24 
Aktivan

statističar ja san kod tebe isla na instrukcije za rok u 4.misecu i prosla san iz prve. nemoj me sad ljutit. nije teško al nije ni glupost i sad na predroku u 5.mj su se uvjerili u to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2014 10:17 
Aktivan

Mary lu je napisao/la:
statističar ja san kod tebe isla na instrukcije za rok u 4.misecu i prosla san iz prve. nemoj me sad ljutit. nije teško al nije ni glupost i sad na predroku u 5.mj su se uvjerili u to.

oprosti ali stvarno nije teško. zadaci zahtijevaju desetak dana rada, ali ja sam usmeni položio kao i većina kolega, bez učenja. a što se tiče padanja;

kolega #1: ja san vježba cili dan, a pa' san.
JA: koliko dana?
kolega #1: pa jedan.

kolega #2: ja sam vježbao 2 tjedna i pao sam
JA: pa kako? nije mi jasno?
kolega #2: nije ni meni. PROČITAO sam knjigu i bilježnicu 10 puta...

kolega #3: ja sve znam, treba mi samo nešto pokazati
- nakon pola sata -
JA: kolega, idite doma, nemate pojma, neću vam ništa naplatiti, ali vas ne mogu sve naučiti u pola sata.
kolega #3: ali ja sam učio 10 dana po skripti od masnog koja ima zadatke s ispita
JA: skripta nije "skripta", zadaci su prepisani rukom iz zbirke i netočno su riješeni. jeste li rješavali knjigu ili zbirku?
kolega #3: ne

naslušao sam se svakakvih odgovora. znam da nekima matematika ne leži, ali sa par dana vježbanja više popravit će svaki rezultata. drago mi je da si ti to riješila iz prve.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2014 12:25 
Aktivan

sve ovisi od osobe do osobe. neko će iz prve proć a neko neće ni iz 5.puta. osobno znam takve primjere. statistika nije teška,nisam ni rekla da je teška. ovo je u usporedbi sa pravnim predmetima tipa obiteljsko,kazneno itd.,zbilja laganica. ja sam samo tila ljudima reći da se triba PAR DANA posvetit ovom ispitu jer su neki ljudi koje ja znam pali jer nisu pipnuli ništa a očekivali da će nekim čudom proć. to je sve. I za sve studente kojima je statistika teska ili ju bas ne kuze itd.,preporucujem Statisticara i ljudi prolazite. Sve 5 za dečka :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2014 14:32 
Početnik

pozdrav kolege...koja je šifra za pristup rezultatima? hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2014 16:56 
Početnik

Kad je upis ocjene za one koji su riješili usmeni na predroku?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2014 15:35 
Početnik

pozdrav, jel zna netko koja je šifra za pristup rezultatima ispita?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2014 09:19 
Početnik

tomek je napisao/la:
pozdrav kolege...koja je šifra za pristup rezultatima? hvala :)

PaulBaran

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2014 21:47 
Početnik

bok svima evo ukratko dojmovi sa roka 16.6. Pismeni - standardni zadaci, nista novo: indexi, korelacija, trend i jedan klasicni sa medijanom, modom, kvartilima itd. Vremena kao po običaju je bilo malo, ali za prolaz se stvarno stigne. Usmeni/pismeni - par puta procitati gradivo ne bi skodilo, ali opet nista strasno, sve su bile osnovne stvari jedino jako malo vremena (ja sam imao 20 min buduci da nisam trebao informatiku). Stvarno sam pisao bilo sta sto je imalo nekakvog smisla, tako da se potpuno slazem sa Statisticarom da je usmeni stvarno laganica. Najbitnije je proci pismeni, a za to ipak treba malo vjezbati ne zato sto su teski zadaci nego cisto da se stekne brzina koja je itekako potrbna na ovom ispitu. Eto

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lip 2014 12:30 
Aktivan

bojankrkic je napisao/la:
bok svima evo ukratko dojmovi sa roka 16.6. Pismeni - standardni zadaci, nista novo: indexi, korelacija, trend i jedan klasicni sa medijanom, modom, kvartilima itd. Vremena kao po običaju je bilo malo, ali za prolaz se stvarno stigne. Usmeni/pismeni - par puta procitati gradivo ne bi skodilo, ali opet nista strasno, sve su bile osnovne stvari jedino jako malo vremena (ja sam imao 20 min buduci da nisam trebao informatiku). Stvarno sam pisao bilo sta sto je imalo nekakvog smisla, tako da se potpuno slazem sa Statisticarom da je usmeni stvarno laganica. Najbitnije je proci pismeni, a za to ipak treba malo vjezbati ne zato sto su teski zadaci nego cisto da se stekne brzina koja je itekako potrbna na ovom ispitu. Eto

:3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lip 2014 19:00 
Početnik

pozdrav...zaboravio sam prijaviti ispit! Ima li kakve nade da nazovem referadu pa me naknadno prijave ili je ovo izgubljen slučaj? help

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2014 11:08 
Početnik

Pozdrav, jel ima netko možda zadatke sa zadnjeg roka 16.6.? ili više zadnjih rokova?

ili slične primjere? sjećam se da je bilo nešto signifikantnost i objasnit pad ili porast neke pojave,
jel mi može netko poslati sličan zadatak?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2014 19:40 
Aktivan

imaš na https://www.facebook.com/statistiko pod slikse

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 srp 2014 09:14 
Početnik

U koliko je sati usmeni u ponedjeljak?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 srp 2014 09:34 
Aktivan

u 8 ujutro, zvončica :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 srp 2014 12:27 
Početnik

ljudi iz čega učite za usmeni, ovo iz masnoga je previše :gaaaah: ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 srp 2014 13:38 
Aktivan

canon1600 je napisao/la:
ljudi iz čega učite za usmeni, ovo iz masnoga je previše :gaaaah: ?

pročitaj to dvaput i muljaj. kad se sjetim što sam sve ja pisao na "usmenom", bude me sram :facep:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 srp 2014 15:18 
Početnik

Dokad obicno budu rezultati nakon pismenog? I bude li odmah upis ocjene? Zanima me da li cu stic na bus u 11:15 ili da hvatam neki drugi... :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 srp 2014 16:26 
Aktivan

ovisi koliko vas bude. obično do podneva, sve bude gotovo. sudeći po dosadašnjoj praksi, s tom katedrom, NIŠTA NAS NE MOŽE IZNENADITI !

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2014 08:48 
Početnik

Evo da dam osvrt na rok u 7.mjesecu. Za pismeni sam otišla dva puta na instrukcije i tri dana provježbala zadatke kako bi bila što brža pošto je vrijeme jedan od negativnih faktora na ispitu i to mi je bilo dovoljno za prolaz. Za usmeni sam dva-tri puta pročitala skriptu iz statistike i dva puta skriptu iz metodologije.
Samo da napomenem, profesor je prije ispita imao monolog od 15 min kako neće tolerirat priče koje kruže o njegovom ispitu, da on ispravlja i čita SVE ispite, da će sigurno bit ljudi koji će past jer je nemoguće da svi prođemo itd. što se u konačnici pokazalo i točnim... dosta ih se diglo u početku i predalo ali bilo ih je sigurno 15-20tak onih koji su pali kad je dijelio indekse. Tako da, ne shvaćajte baš olako taj "usmeni" (iako i dalje smatram da nakon položenog pismenog ne treba više od 3 dana spremanja za usmeni).
Pitanja kojih se sjećam sa usmenog:
Povijesni osvrt
Medijan i kvartili
Neparametarska statistika
?
?

Kvantofrenija i kvantofobija
Bibliografske reference u sekundarnim izvorima
Akademski radovi
Znanstveno izvješće
Idejni i izvedbeni projekt istraživanja

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 srp 2014 10:21 
Aktivan

zvoncicaa je napisao/la:
Evo da dam osvrt na rok u 7.mjesecu. Za pismeni sam otišla dva puta na instrukcije i tri dana provježbala zadatke kako bi bila što brža pošto je vrijeme jedan od negativnih faktora na ispitu i to mi je bilo dovoljno za prolaz. Za usmeni sam dva-tri puta pročitala skriptu iz statistike i dva puta skriptu iz metodologije.
Samo da napomenem, profesor je prije ispita imao monolog od 15 min kako neće tolerirat priče koje kruže o njegovom ispitu, da on ispravlja i čita SVE ispite, da će sigurno bit ljudi koji će past jer je nemoguće da svi prođemo itd. što se u konačnici pokazalo i točnim... dosta ih se diglo u početku i predalo ali bilo ih je sigurno 15-20tak onih koji su pali kad je dijelio indekse. Tako da, ne shvaćajte baš olako taj "usmeni" (iako i dalje smatram da nakon položenog pismenog ne treba više od 3 dana spremanja za usmeni).
Pitanja kojih se sjećam sa usmenog:
Povijesni osvrt
Medijan i kvartili
Neparametarska statistika
?
?

Kvantofrenija i kvantofobija
Bibliografske reference u sekundarnim izvorima
Akademski radovi
Znanstveno izvješće
Idejni i izvedbeni projekt istraživanja

i to je to. to je cilj. s čim manje napora, čim prije, riješiti se tog ispita.

istini za volju, ljudima na pravu treba malo više vježbe, ali da se to bez problema. go zvončica :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2014 19:58 
Aktivan

rezultati ispita su bili danas a prijave za iduci rok do juucer...
da li je to neka greska ili se moze izac na istu prijavu?
hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2014 02:18 
Početnik

ekipa,molim vas..koji je office na ispitu iz info? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ruj 2014 09:38 
Početnik

perpetuum je napisao/la:
ekipa,molim vas..koji je office na ispitu iz info? :)

2003.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ruj 2014 15:24 
Početnik

bok, zna li netko kad profesor ispituje ovaj tjedan usmeno, nesto je govorio da ne moramo doci u ponedjeljak na pismeni ako nismo spremni, da ce on ispitivati usmeno kroz sljedeci tjedan?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2014 17:58 
Početnik

dorotea<3 je napisao/la:
bok, zna li netko kad profesor ispituje ovaj tjedan usmeno, nesto je govorio da ne moramo doci u ponedjeljak na pismeni ako nismo spremni, da ce on ispitivati usmeno kroz sljedeci tjedan?

Odakle ti ta informacija? Jel to vrijedi za pravni ili upravni studij ili oba? I znas li je li usmeni u 8 pošto ne mogu vidit na studomatu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1466 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: