Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 09 pro 2019 06:50.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Podržavate li blokadu Pravnog fakulteta?
Da 50%  50%  [ 63 ]
Ne 50%  50%  [ 62 ]
Ukupno glasova : 125
Autor/ica Poruka
PostPostano: 04 svi 2009 21:52 
Forumaš

Inso je napisao/la:
Tjah, imam osjećaj da će plenum biti brzo završen i bez maratonskih vijećanja

haha i meni se čini :cheers :thumbsup :noc:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 svi 2009 23:02 
Forumaš

nekistudent je napisao/la:
ajde javi nam kako je proslo na fesbu, po mojim informacijama ovi koji strajkaju nemaju bas puno prijatelja tamo

po mojim inf... blokade na fesbu nema - odlucilo 5 glasova razlike - eto ti ga sad, neposredna demokracija :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 10:06 
-Admin-

Meni nije jasno kako se neke kolege ne mogu pomirit s tim da se neke druge kolege jednostavno ne slažu s blokadom. Ljude koje ne štrajkaju nisu nužno mamini i tatini sinovi, probisvjeti i pasivne lijenčine samo zato što se ne slažu sa suprotnim mišljenjem. Možda samo smatraju da je prosvjed loše organiziran ili da su zahtjevi neutemeljeni ili nešto treće.
Za prosvjed već i ptice na grani znaju. Svi su pozvani da se pridruže. Neki se jesu pridružili, neki nisu i neće. Neki žele da se blokiraju predavanja, neki žele prisustvovati na predavanjima.
Meni je to prilično demokratično.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 11:23 
Aktivan

angry candy je napisao/la:
Meni nije jasno kako se neke kolege ne mogu pomirit s tim da se neke druge kolege jednostavno ne slažu s blokadom. Ljude koje ne štrajkaju nisu nužno mamini i tatini sinovi, probisvjeti i pasivne lijenčine samo zato što se ne slažu sa suprotnim mišljenjem. Možda samo smatraju da je prosvjed loše organiziran ili da su zahtjevi neutemeljeni ili nešto treće.
Za prosvjed već i ptice na grani znaju. Svi su pozvani da se pridruže. Neki se jesu pridružili, neki nisu i neće. Neki žele da se blokiraju predavanja, neki žele prisustvovati na predavanjima.
Meni je to prilično demokratično.

I beni već blago ide na živce šta ispada da svi mi koji nismo podržali blokadu smo tajkuni. Znam bar desetak ljudi koji se ne slažu s blokadom (sad govorim samo o užem krugu ljudi s kojim sam razgovarala o toj temi ovih dana) i nas je 8 koji radimo, imamo obitelji, režije, troškove i sami sebi plaćemo fakultet. I svi smo ZA ODRŽAVANJE NASTAVE!!! Samo je dvoje koji ne rade, jedna kolegica je bez plaćanja, jednom kolegi plaćaju roditelji.
Znam da nije baš reprezentativan uzorak ali ipak nešto govori.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 11:28 
No life

ma pusti ih neka pricaju,
evo hvala bogu, na nasem faksu je gotovo a ostali fakulteti neka sami odluce sta ce, vise nije nas problem. Ako ce studenti sami sebe sabotirati, to je njihova stvar. Ja cu (ako strajk profesora ne potraje predugo) imat bar jos nesto malo ljeta ove godine

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 11:32 
Aktivan

http://studentidizajna.blogspot.com/

8. Sve odluke koje se tiču daljnjeg funkconiranja studentske kontrole Fakulteta, njezina daljnjeg trajanja ili prekida, unošenja određenih promjena u program, kodeks ponašanja i dr. donose se na svakodnevnim plenumima odlukom većine svih prisutnih. Sudjelovati na plenumu imaju pravo svi zainteresirani - bili oni studenti Arhitektonskog fakulteta ili ne. Pravo glasanja na plenumu imaju isključivo članovi akademske zajednice Arhitektonskog fakuteta. Rasprava prije glasovanja na plenumu odvija se u pristojnom i tolerantnom tonu po pravilima koja postavlja moderator plenuma. Odluke donešene na plenumu obvezujuće su za sve.

Zašto ovo nije vrijedilo i na pravu od početka?!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 12:37 
Aktivan

Marischa je napisao/la:

8. Sve odluke koje se tiču daljnjeg funkconiranja studentske kontrole Fakulteta, njezina daljnjeg trajanja ili prekida, unošenja određenih promjena u program, kodeks ponašanja i dr. donose se na svakodnevnim plenumima odlukom većine svih prisutnih. Sudjelovati na plenumu imaju pravo svi zainteresirani - bili oni studenti Arhitektonskog fakulteta ili ne. Pravo glasanja na plenumu imaju isključivo članovi akademske zajednice Arhitektonskog fakuteta. Rasprava prije glasovanja na plenumu odvija se u pristojnom i tolerantnom tonu po pravilima koja postavlja moderator plenuma. Odluke donešene na plenumu obvezujuće su za sve.

Zato sta nitko nije predlozio izglasavanje plenuma pravnog fakulteta. A na plenumu nezavisne studentske inicijative glasaju svi
prisutni a ne clanovi fakulteta na kojem se odrzava.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 13:13 
No life

riotstarter je napisao/la:
Marischa je napisao/la:

Zato sta nitko nije predlozio izglasavanje plenuma pravnog fakulteta. A na plenumu nezavisne studentske inicijative glasaju svi
prisutni a ne clanovi fakulteta na kojem se odrzava.

da, nitko osim mene odmah na prvom plenumu, pa je demokratski izglasano da studenti prava ne smiju sami odlucivat :wh

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 14:23 
김정일

Ministarstvo obmanjuje javnost

"Prihvaćanjem prijedloga Rektorskoga zbora, Ministarstvo pokušava obmanuti javnost, fingirajući ustupak tamo gdje ga nema. Sam dopis toliko je kontradiktoran, nejasan i dvosmislen u gotovo svakoj formulaciji da je nemoguće sa sigurnošću utvrditi o čemu je tu zapravo riječ. Ako je doista riječ o koraku naprijed od strane ministarstva, postoji način da se to kaže jasno", poručili su studenti dodajući kako Primorčev dopis ostavlja dojam namjerno proizvedene dvosmislenosti i nejasnoće.

"Ministarstvo se i dalje odbija izjasniti o zahtjevu studentske inicijative, odnosno uvjetima za prekid blokade iznesenima u Otvorenom pismu javnosti. Time još jednom pokazuje razmjere svoje arogantne ravnodušnosti i nekompetencije, duboko ispod nivoa koji pristaje službenicima javnog interesa", zaključili su studenti.

Inače danas je među studentima procurila vijest kako bi se mogao poništiti cijeli ljetni semestar! Navodno će se ljetni semestar slušati na jesen, a svima će se školovanje produžiti za jedan semestar. Ta informacija nije i službeno potvrđena.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 15:04 
Forumaš

ma da sigurno, za pravo to sigurno ne vrijedi, jer se već sve nastavilo normalno, kao da se ništa nije ni dogodilo, a izgleda da ni naši profesori neće sudjelovat u štrajku 12., al to nije 100%

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 18:02 
Aktivan

malenica je reka da će strajka bit i to da bi moga potrajat 3-4 dana , u što čisto sumljan .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 svi 2009 21:48 
Forumaš

kosmos je napisao/la:
kike je napisao/la:
mladi ljudi a tako malo muda... mogu mislit kakvi će beskičmenjaci bit. prosvjedovat će eventualno onda kad sa svojom plaćom ne budu svom ditetu mogli obezbijedit fax, ovako vjerovatno misle da se njihovim roditeljima lova stvara ne znam pomoću čarobne vile...
a zaključavat ljude... bože sačuvaj... :thumbsdown
tek sad ako se održe će bit prava blokada i pravi prosvjedi, sada kada nemaju ničiju potporu...

ma sram me i pomislit di živin i di studiran:
kao da če svi s faxa završit na nekon dobro plačenon poslu, ka da če svi imat taj posal dok necrknu...
zar nevide da ljudi dobijaju otkaze svakog dana, i da im je život sve skuplji i skuplji???

nekako mogu svatit one šta visu na maminoj i tatinoj sisi (čitaj ˝takuinu˝), ali nemogu nikako skopčat one koji su siromašni, rade i plačaju za faxa, knjige, prevoz do faxa...
mislin, zar i oni nemaju mozak pa da nemogu vidit da je tu nešto trulo?????

ali, neka ih, nekai ih glupe tako, jer kad jednoga dana dobiju svoju foteljicu, svoj fikusić i stolić, pa kad ih šutne na ulicu ka ˝tehnološki višak˝ uz sve kredite, dicu i režije, onda če doć lajat na misec kako je sve nepravedno... i kako in dica nemaju budućnost...

..šta ne možeš shvatit..da netko radi pa nema kad biti na faksu,jer mora bit na poslu..da jedva stigne učit par sati dnevno..da se boji da će dobit otkaz pa da pogotovo neće moć ne platit školarinu nego će mu preživljavanje postat misson imposible? jel me briga oće li bit bespl.školarina -je..jeli imam kad bit na faksu,štrajkat s ljudima kojih pola dolazi iz dosade-nemam..jer radim,jer svaki misec odvajem pareda bi mogla platit školarinu knjige,hranu,režije..jel to teško za shvatit?.. ja ne znam kako je onima koji imaju sve,pa si mogu priuštiti dosta toga..ne mislim da su glupi,samo im može biti..a baš mi je nekako ža šta me neko ko ti ne može shvatit,bitno da može vriđat,još da naglasi ono kolega glupi ste pa da priča dobije malo lipši prizvuk..i to bi kao triba bit netko ko se bori za moja prava..blago meni...logika,argumenti,,diplomacija,nema šta..lipo je imat svoj stav,imam ga i ja ali nazivat ljude beskičmenjacima,glupanima ,puno više govori o onome tko to kaže...ako se slučajno izboriš za me,za moju školarinu ,i za ostale glupane poput mene,aj siti me da ti zahvalim...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 01:33 
@jane doe:
ti i tebi slični i jesu ono šta dovodi do toga da se školarine iz godine u godinu povećavaju dok ti pognute glave skidaš sve niže i niže gaće, a skačeš na one koji (a takvih je bilo masu) ni ne trebaju se borit za bespl. školovanje(jedan je položija sve ispite i osta mu je samo diplomski), jer imaju i više nego im triba(drugi je odlikaš i piše seminare i članke za ugledne inozemne časopise), i one koji nemaju(treča e pobigla s posla pod izlikom ˝da joj je prijateljica imala saobračajku˝), a ne žele plačati tek bezvezan danak profesorima(onima kao onome dekanu iz Zg-a koji je prigodno u doba blokade ˝skoknuo˝ do Ria na 15 dana na račun studenata) koji ionako svoju plaču odbiju od države, dakle one koji se trude učinit nešto za dobrobit svih(ne samo ovih sada generacija, već i onih koje će doć, a neće imati mogućnosti upisat fax, jer nemaju toliko love da plate nešto šta im je Dekl. o ljudskom pravima i Ustavom zajamčeno)...

ali kako rekoh, nije me uopće briga za sve vas, jer ste itekako otvoreno i lijepo predočili svima tko i što ste, ja vam samo zato svima želim mnogo sreće u tako prekrasnom, ali zasluženom neokapitalizmu u kojem čete svi izgorit kao muhe na električnom svijeću... :3

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 10:12 
-Admin-

Ona ne skida gaće, ona samo treba jest i platit režije. To nije skidanje gaća, već puko preživljavanje. Ne znam što je tu nejasno.

Neki ljudi si naprosto ne mogu priuštit štrajk mada se ne slažu sa svime što je kapitalizam donio.
Osim toga, mislim da si ipak ti taj koji "skače" na ljude koji se ne slažu s tvojim mišljenjem u temi i častiš ih raznoraznim pridjevima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 13:28 
Sega mega kul forumaš bez života

kosmos je napisao/la:
@jane doe:
ti i tebi slični i jesu ono šta dovodi do toga da se školarine iz godine u godinu povećavaju dok ti pognute glave skidaš sve niže i niže gaće, a skačeš na one koji (a takvih je bilo masu) ni ne trebaju se borit za bespl. školovanje(jedan je položija sve ispite i osta mu je samo diplomski), jer imaju i više nego im triba(drugi je odlikaš i piše seminare i članke za ugledne inozemne časopise), i one koji nemaju(treča e pobigla s posla pod izlikom ˝da joj je prijateljica imala saobračajku˝), a ne žele plačati tek bezvezan danak profesorima(onima kao onome dekanu iz Zg-a koji je prigodno u doba blokade ˝skoknuo˝ do Ria na 15 dana na račun studenata) koji ionako svoju plaču odbiju od države, dakle one koji se trude učinit nešto za dobrobit svih(ne samo ovih sada generacija, već i onih koje će doć, a neće imati mogućnosti upisat fax, jer nemaju toliko love da plate nešto šta im je Dekl. o ljudskom pravima i Ustavom zajamčeno)...

ali kako rekoh, nije me uopće briga za sve vas, jer ste itekako otvoreno i lijepo predočili svima tko i što ste, ja vam samo zato svima želim mnogo sreće u tako prekrasnom, ali zasluženom neokapitalizmu u kojem čete svi izgorit kao muhe na električnom svijeću... :3

Aj bogati ne pizdi više!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 14:08 
Početnik

zsa-zsa je napisao/la:
kosmos je napisao/la:
@jane doe:

Aj bogati ne pizdi više!

:bow :bow :bow

baš mi je drago da im je dekan zaključa vrata, napokon nešto pametno
hahah, a tako ti je to kad sa nepromišljenim prijedlozima odlučiš terorizirat sve oko sebe a onda ih još i prozivat jer te ne podržavaju

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 15:07 
Aktivan

Nikad nije lako izborit promjene. Osude su uvijek prisutne.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 15:38 
Forumaš

ja i slični meni smo krivi što se školarine povećavaju?je,a onda je došao svizac i zamotao čokoladu..šta bi da sam rekla da mi je svejedno,da imam para i da me boli đon oće li se plaćat ili ne..ima i takvih,možeš se s nečim slagat ili ne,..nemaš pravo vriđat..a nažalost dalje od toga ne znaš..puno stvari ne valja na našem faksu,i tribalo bi ih prominit..ali to sigurno nećeš ti uspit,jer ako mene kojoj je u interesu da ne plaćam školarinu i slične meni nazivaš kako već jesi,umisto da razmisliš malo,prije nego počmeš pričat o stvarima o kojima očito ne znaš puno..šta reći..odrasti,nije ti nitko uzeo igračku pa da praviš drame..to je na razni moj tata je jači od tvog tate,a ne na razini nekoga ko sebe smatra intelektualcem,...tebi je ovo vjerojatno igra,a dok se ti igraš neki žive..s spuštenim gaćama ili dignutim..ko si ti da to kažeš..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 15:56 
Veteran

riostarter, bez uvrede, al bas imas nekako uznemirujući avatar :blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 16:40 
Forumaš

mislim da se anketa može zaključit s obzirom da je blokada davno gotova, a tema će vjerojatno bit aktualna još neko vrijeme... :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 20:38 
:happpppppy :happpppppy a da vas nema, mora bi vas neko izmislit!!! :happpppppy :happpppppy

Kad dođe nato, pa kada ljudi slabijeg imov. stanja budu mogli birati između gladi (jer već sada nema posla a tendencija je samo daljnjeg opadanja istog) i 25000kn mjesećno za u vojsku, oni će (kao siromašni ameri) izabrati vojsku i kad-tad poginuti u nekakvoj stranoj zemlji koju (nažalost) neće moći niti na karti pokazati, a za koga i za što?
Hrv. visoko obrazovani kadar, koji bi u doba najveće gosp. krize mogao državu dignuti iz pepela, polagano postaje sve malobrojniji, em zbog niskih plača u RH, em zbog visokih i privlačnih ponuda iz inozemstva, a inozemni kadar ulazi na mala vrata (a njemu nije u interesu pomoći ovoj državi i ovom narodu jer im ništa neznaće, a definitivno ne koliko im znaće njihove matične države) i vlada sve despotskije i bezličnije, dok se uništavaju djelovi privrede koji su (čak i) profitabilni...

I moram priznat da se onda nemogu ništa nego duboko divit vama koji stružete ruzinu i time plačate fax, kao da nevidite da će sutra biti još i gore, no umijesto da nešto poduzmete, vi i dalje još dublje pognutiji još jaće zastružete ruzinu u nadi da će jednoga dana opet Isus sići na zemlju i vama svim opet pomoći...
Umjesto da postupite po Njegovu nauku i ˝pomognete sebi, jer vam niko drugi neće...˝...

Ali ok, ok, kužim da netko mora biti i srtugač ruzine u škveru, da neko mora biti topovsko meso u prekomorskim ratovima... No nekužim zašto onda nječete pravo onima koji bi htjeli nešto i uspjeti u životu, a onda i pomoći drugima, a time i vama...
Zar se balkanska logika ˝ja san u govn... pa češ i ti da budeš!!!˝ toliko duboko usikla svima u mozak? :please:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 21:24 
-Admin-

Nitko nikome ne niječe nikakva prava. Po čemu si to zaključio?
Neslaganje s mišljenjem nije jednako nijekanju prava.
Moraš računati da ako ljude nazivaš lijenim ignorantima, tatinim sinovima i onima koji spuštaju gaće, više nema prevelike šanse za ozbiljnim intelektualnim razgovorom.

Bilo bi lijepo od tebe da malo smiriš loptu, bez degradiranja životnih puteva ostalih kolega i posprdnog tona jer nisi u tuđoj koži.

Ne kažem ja da ti nisi u pravu u nekim stvarima, samo te osobno ne shvaćam previše ozbiljno radi gore navedenog.

I da, boli glava od tih smajlića. Ni jedan post na temi nije bio TOLIKO smiješan.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 21:40 
Sega mega kul forumaš bez života

angry candy je napisao/la:
Nitko nikome ne niječe nikakva prava. Po čemu si to zaključio?
Neslaganje s mišljenjem nije jednako nijekanju prava.
Moraš računati da ako ljude nazivaš lijenim ignorantima, tatinim sinovima i onima koji spuštaju gaće, više nema prevelike šanse za ozbiljnim intelektualnim razgovorom.

Bilo bi lijepo od tebe da malo smiriš loptu, bez degradiranja životnih puteva ostalih kolega i posprdnog tona jer nisi u tuđoj koži.

Ne kažem ja da ti nisi u pravu u nekim stvarima, samo te osobno ne shvaćam previše ozbiljno radi gore navedenog.

I da, boli glava od tih smajlića. Ni jedan post na temi nije bio TOLIKO smiješan.

Naj si jača :ROFL
Al svakako si to puno lipše sročila od mene :mrgreen:
Ja neman živaca :oops:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2009 14:41 
gle naljučeni slatkišu;
neman ja niš protiv ekipe kojoj želiš pomoć (među mnogim drugima), no ne pari li ti se malo preglupo (drugu rić nemogu ubacit a da nepogodim bit) ako netko želi da svima bude bolje, nenapadat ih, nego reć ˝radi šta i kako želiš, ako uspiješ-´bravo´, a ako ne, onda nekaj drugog˝ a ne apriori skakat ko zeko na pomisao da se netko bori za tebe a ti nemoš tu bit s njim (zbog obveza).

To kao da imaš dva brodolomca, jedan u čamcu za spašavanje, s prslukom za spašavanje, a drugi u vodi do njega, bez ičega pliva...
I kada ovi iz čamca skine svoj prsluk i pruži ovome u vodi, ovi ga ispljuca da šta mu ima davat prsluk, da on dobro pliva i da mu je dobro...
A samo je pritanje vremena kada će potonuti...

Da, nemožeš pomoći onome tko to neželi, i da, očito si preglup ako to i pokušavaš...

No, nepari li ti se to sve malo bizarnim?

Jer ako svi mi (ka ono) želimo imat besplatno školstvo, i ako smo svi mi altruisti i želimo da i drugi to imaju (kako da ne, neki bi ovdi prije sebi ruku otkinuli nego ju pružili drugom) u ćemu je onda problem? Zar se cila ta plemenita (a po nekima ovdi ispada-sotonizirana) ideja ruši oko činjenice da nije zacrtan program i nacrt proračuna kako će se to i izvest?
Ok onda, onda svaćan di san i s kin san na u ovom društvu...
Samo mi nije jasna jedna stvar, da li smo mi (ja jesam, a i neke izmnimke kojima skidam kapu) uopće svijesni gdje ovo sve polagano ide, gdje sve to vodi i hoćemo li biti tako grlati i sretni kada jednog dana dođemo do toga?

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2009 19:04 
Aktivan

evo ljudi, sve je savršeno objašnjeno. valjda ćete pročitat članak do kraja. :)

http://split.com.hr/hr/news-detail/2009 ... ba-i-tocka

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2009 19:58 
김정일

Nego dozvoljava li Bologna zamrzavanje godine ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2009 20:34 
No life

Inso je napisao/la:
Nego dozvoljava li Bologna zamrzavanje godine ?

naravno da je :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 svi 2009 11:12 
-Admin-

kosmos je napisao/la:
gle naljučeni slatkišu;
neman ja niš protiv ekipe kojoj želiš pomoć (među mnogim drugima), no ne pari li ti se malo preglupo (drugu rić nemogu ubacit a da nepogodim bit) ako netko želi da svima bude bolje, nenapadat ih, nego reć ˝radi šta i kako želiš, ako uspiješ-´bravo´, a ako ne, onda nekaj drugog˝ a ne apriori skakat ko zeko na pomisao da se netko bori za tebe a ti nemoš tu bit s njim (zbog obveza).

Ja nikome posebno ne želim "pomoć". Samo mi je želja da se rasprava vodi u konstruktivnom obliku, bez napadanja jednih i drugih. I jedni i drugi su iznijeli nekakve argumente, što je dokaz da priča ima 2 strane. Jer ako bi nam svima po tvom mišljenju bilo bolje, a imaš cca polovicu studenata koja nije načistu s tom idejom ( ili su skeptici ili su protiv iz nekog razloga), onda možda ipak imaju neke razloge zbog kojih smatraju da ta ideja neće dobro proći.

Citat:
Jer ako svi mi (ka ono) želimo imat besplatno školstvo, i ako smo svi mi altruisti i želimo da i drugi to imaju (kako da ne, neki bi ovdi prije sebi ruku otkinuli nego ju pružili drugom) u ćemu je onda problem? Zar se cila ta plemenita (a po nekima ovdi ispada-sotonizirana) ideja ruši oko činjenice da nije zacrtan program i nacrt proračuna kako će se to i izvest?

Još uvijek ne možemo reći da se ruši ideja. Nacrt proračuna ionako ne rade studenti, ali u cijeloj priči je najvažniji upravo "detalj" -kako to izvesti i hoće li u cijeloj priči oko izvođenja popušiti upravo studenti, sadašnji ili budući.
Ne možemo gledat samo u sadašnjosti, već pokušati proširiti vidike na buduće vrijeme i eventualne probleme koje bi besplatno školstvo donijelo. Mislim da je velikom broju studenata koji nisu uz štrajk upravo to izvor skepticizma. Ili im neke stvari možda nisu previše jasne. I ne možeš nikoga kriviti zbog toga.

Citat:
Ok onda, onda svaćan di san i s kin san na u ovom društvu...
Samo mi nije jasna jedna stvar, da li smo mi (ja jesam, a i neke izmnimke kojima skidam kapu) uopće svijesni gdje ovo sve polagano ide, gdje sve to vodi i hoćemo li biti tako grlati i sretni kada jednog dana dođemo do toga?

Poluhipotetsko pitanje, ali mislim da je većina svjesna. Ali svjesna je i da je školarina sedmina životnih troškova studenta u jednoj akademskoj godini. I da moraju raditi uz studij, a da na nekim fakuletima nije moguće izvesti vanredno studiranje. A tog se problema rijetko tko dotiče.
A on će postojati ma kolike školarine bile.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 svi 2009 17:07 
@ljuti slatkiš:
točno to: kako očekuju da ljudi plačaju preskupe upisnine, ako nemogu izostajati s predavanja i u to doba raditi???

i da: proračun, kako se svi mi možemo sitit iz ustavnog, ide u proceduru tako da netko (a zna se tko) predloži izradu novog zakona, pa se onda izrada nacrta (bilo zakona, bilo samog proračuna, jer imaj na umu da se mora i zakon o visokom školstvu minjat) proračuna povjerava sturčnjacima i njihovim savjetnicima (u ovom slučaju Neavisna studentska inicijativa usmjerava srtučnjake u izradit istih), pa tek kada ovi to izrade, nacrt ide u zakonodavnu proceduru...ali, mislim da ćeš se složit, bezpredmetno je govoriti o ikakvoj izradi bilo čega, ako s druge strane (vlada i posebito minist. obraz. i bla... bla) nema nikakvog odjeka ili barem odgovora na taj zahtjev... jer da bi se nešto pokrenulo, vlada mora pozvati za stol Nsi i s njima popričat o zahtjevima i naćinu rješavanja problema... Do tada, nama ostaje samo jedno, a to je da budemo glasni da nas javnost nestavi pod tepih i zaboravi kao jučerašnju vjest...

jer šta je bit: love ima, a za ovo treba je premalo... 4 promila od današnjeg proračuna, ako sam imao dobro svatit... To je gotovo zanemariva cifra ako sagledamo šta ona donosi na dulje staze... Najjednostavniji je primjer ulazak u nato... nato ničemu nesluži ako uzmemo u sagledavanje činjenicu da kada smo bili u domovisnkom ratu nitko nam nije pomogao (a ponajmanje nato), nego su stajali s strane i gledali kako narod gine i to u srcu europe... isto tako ako i uđemo jednog dana u eu, neče biti potrebe za vojskom, jer neće bit granica, a time i teritorijalnih ratova(npr. slovenija, kojoj vojska više pari skupina paitbol managera za tema building, nije toliko uložila u vojsku jer zna da će je eu i nato branit ako joj to zatreba i zato provocira rh oko granice, tj ako mi napadnemo sloveniju, napali smo i eu jer je ova njen sastavni dio).... ali ako uz sve to dodamo i činjenicu da rh nema ama baš nikakvi strateški ili politčki cilj (osim dodvoravanje gazdama) u nekom dalekom afganistanu ili iraku, onda postojane rh kao stalne članice nato-a je skroz nepotrebno... a za taj novac država ne da može imati besplatno školstvo i zdravstvo, nego može otvarati i nova radna mjesta a i bolju infrastukturu gradova...

a dodajmo tome i činjenicu da model kojem se teži (budimo realni, rijeć je o presliku američkog modela drž. politike), sveučilišta će postat privatna (kao howard, yale i sl.), što znaći da će se financirati (školarina je od 30000-70000 usd) iskljućivo iz školarina i pojedinačnih donacija (ozakonjene korupcije) bogatijih obitelji koji tamo dovode svoju (precjenjenu) djecu...
isto tako, siromašniji studenti dobivaju državne (od koje jedva preživljavaju) ili pak korporacijske (kod kojih potpisuju ugovor ˝s vragom˝, jer se obvezuju ostati u korporaciji skoro cijeli životni vijek koja ih nema obvezu uvik plačat kako i zaslužuju pa postaju robovi kredita i kamata na iste) stipedije, koje ih poslje vežu za nisko plačene ali iscrpljujuće poslove (gdje rade i do tri posla uzastopno da bi se sustav ekonomizirao, dok sinovi i čeri bogataša pijuckaju svoju pina coladu na havajima uopće neznajući za stanje u firmi koju posjeduju)

iz toga naslova, doista nesvaćam u ćemu je toliki bauk oko činjenice da bi bilo lijepo i korisno biti u prosvjedu, pa makar ga i nesvačali, barem u početku (kao da će nas vrag odnjeti ako to učinimo) o kakvim uvjetima je on zapravo, ako je glavni zahtjev ˝svima isto, ako smo svi isti pred Ustavom˝

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 svi 2009 22:04 
Forumaš

mislim da većina nas bi volila da se školarine ne plaćaju,neki su za prosvjed,neke nije briga,neki nemaju kad..ja se mogi i ne moram slagat s načinom koji se to želi postići,mogu i ne moram misliti da par u proračunu ima ili nema.mislim da nije dovoljno biti glasan,mislimda je način realizacije,organiziranost,argumenti pa i neki kompromis ono šta bi moglo pomoći da do toga dođe,bilo sada bilo u budućnosti...isto tako,situacija se može razvijat u smjeru koji je za većinu povoljan,a može i u negativnom smjeru..puno je tu faktora...lipo je se srčano zalagat za nešto,ali u svemu triba bit racionalan,biti hladne glave..jeli blokada fakulteta,sprječavanje nastave donilo išta dobrog-čini mi se da nije,možda oće ali za sada nema promjena...sad se mi tu možemo pripucavat ko je kriv,pasivni studenti,nedostatak motivacije,balkanski mentalitet..i šta ćemo s tim dobiti..mislim da većina vlasnika kafića nije za novi zakon o nepušenju...ali on je tu,za sada takav kakav je.i šta oni sad mogu,iz principa zatvorit kafiće,ili dignit cijene ili neki takav radikalan potez-zakon triba poštivat,zna se procedura koja može dovesati do njegove promjene..oće li oni organizirat bijeli štrajk-nekako mi se čini da neće,jer gube još više,rizik je velik..nije ista stvar,ali kao što mi imamo pravo na obrazovanje,i oni imaju pravo na rad.ali imaju i oni i mi uvjete,koji se ne minjaju baš kako mi to poželimo..nije neka vrlina biti pasivan,prepustit se letargiji,pognuti glavu i pustiti da ta drugi vozaju kako im paše,,ali za promjene nije dovoljno ovo što je se u nas pokušalo..to je moje mišljenje,nadam se da će se pokazat da sam bila ukrivu ,i da ja u 10 misec neći platit školarinu..ali nekako mi se čini da ipak hoću..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 svi 2009 19:43 
zanimljivo:
poredba zakona o nepušenju (koja nema veze s prometom kafića, jer neka istraživanja kažu da ima višenepušača od pušača u kafićima, dakle ne minja predrastično ekonomsku bilancu istih) i besplatnog školstva (kao jednog od osnovnih prava čovika) mi je doista lipa.
No, stvar koju nemogo svatit je kako to da ti u početku teksta kažeš da si za prosvjede, pa onda da nemoš bit na njih i da su kao takvi nepotrebni (jer su a priori propali), pa završavaš notom ˝ako se netko drugi izbori za moja prava, meni će bit lipo˝ (skoro cinički kazavši ˝nek drugi skače u govna˝).
Zanimljivo. :popcorn:
Doista. :popcorn:
Kao i text I. Z. Čička, koji kaže da je ne-prestavnička demokracija (čitaj ˝izravna˝), zapravo totalitarizam (joj,koji umobolnik... a kad se sjetim da je isti ti umobolnik bio u prosvjedima hrv. proljeća i tada bio najdemokratičniji čovik na svitu)...

Doista zanimljivo. :popcorn:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 svi 2009 20:16 
No life

stvarno se divim kako si uspio stvoriti sebi nekakav vlastiti svjet u kojem zivis i od kojega dalje ne vidis. :bow

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 svi 2009 12:42 
nekistudent je napisao/la:
stvarno se divim kako si uspio stvoriti sebi nekakav vlastiti svjet u kojem zivis i od kojega dalje ne vidis. :bow

znaći ti hoćeš reći da sve ovo šta san napisa je plod moje mašte i nikada se neće desiti kod nas, ovdi u RH?
OK, očito da griješim kada iznosim činjenice koje nemožete pojmiti.
No, kad vrijeme dođe, sjetite se da je to ipak netko rekao da će da se desi.
A do tada...
Guštajte u neznaju, jer ono je blagoslov :3

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 svi 2009 14:52 
slobodar

angry candy radi i ne može si priuštit izostanak s posla i ja to prihvaćan i ne kužin zašto ju ili ga napadate... jebiga....on/ona nema vrimena za blokadu/štrajk, ja iman i čast mi je borit se za ljude koji nemaju vremena za ovo što ja radim zato šta IMAJU POSAL kojim plaćaju studij! zato kapa do poda! bilo bi mi drago da si angry candy npr. od plače koju daje za školarinu dogodine da za novu haljinu ili takvo nešto! :ROFL
al ovi koji side na kavi i samo blebetaju i protiv su i za, a nemaju muda podržat ili reć protiv...ti su najgori!

najtužnije mi je kad mene i nas koji se borim za ovo "društvo znanja" prozivaju kojekakve spodobe s stranačkim pozadinama koji si niti malo ne daju oduška u razmišljanju i samo slijepo sljede stranačku direktivu... evo izaša je članak u SD kao ovi su u zaleđu SZ-a, ovi su u zaleđu NSI-a...a da je obrnuta situacija na vlasti sada, ovi zviždači protiv besplatnog školstva bili bi za! za takve iman odjeb totalni! žao mi je šta smo mi u splitu sve sveli na stranačka prepucavanja! prvo su me u srednjoj prozivali da san hdz-ovac, pa sad ovi da san sdp-ovac....divnooooo!
jedan mladi hdzovac mi je reka da san kvazi komunist i utopist...a ja ga pitan, pošto ga znan, jel tvoj dida prije dvadeset godina kvazikomunist i utopist kad je sanja o autocesti split-zagreb! :ucenje
šta se tiče besplatnog obrazovanja--treba se borit jer je to nešto pozitivno i što treba ovom društvu sigurno više nego prazne dvorane i milijunski wcevi! iskreno, jebe mi se oće li doć do kraha javnih financija... igrali su se dovoljno, sad je vrijeme da se uhvate u koštac s duhom vremena!

onda opališ koljenom u stolić za kavu"

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 svi 2009 22:51 
@big džo:
tako je...
oni koji žele dobro svima ispadnu budaletine, jer se trude za one koji ne zaslužuju ni prdac u glavu...
Ipak, čudi me, to šta si reka indirektno, a i inaće, kako to da se nijedna stranka nije osjetila rodoljubnom i sama stvorila tu inicijativu i sama još jače potpomogla studentske napore?
Zar su doista svi toliko partijski nastrojeni, da što sanader kaže, svi sljede, pa bili oni crveni, crni, zeleni ili jednostavno... glupi?
Ispada da se nitko neželi potrudit za budućnost države, nego svi životare...

no i kredite će netko morat otplatit.... :wh

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 svi 2009 22:52 
Veteran

http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jutarn ... jl,Stvarno zanimljiv članak.Neka se vidi kakav je Primorac seronja :evil:.Drži prodike studentima i hvali se svojim nevjerovatnim akademskim obrazovanjem,a gledao sam emisiju u kojoj je on sam sebe jedno desetak puta nazvao intelektualcem :lol:!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 svi 2009 22:53 
Veteran

propalica je napisao/la:
http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jutarnji/clanak/art-2009,5,10,,162615.jl,Stvarno zanimljiv članak.Neka se vidi kakav je Primorac seronja :evil:.Drži prodike studentima i hvali se svojim nevjerovatnim akademskim obrazovanjem,a gledao sam emisiju u kojoj je on sam sebe jedno desetak puta nazvao intelektualcem :lol:!

http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jutarn ... ,162615.jl Ispravak :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 svi 2009 22:56 
je on je intelektualac

p.s. gledao sam neke slike hitlerovih podređenika i niti jedan, ali baš niti jedan nema ubilačko-shizofreni pogleda našeg predragog nam min. zamorca...
predivno, zar ne?

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 14:19 
Početnik

trenutno stanje oko cilog tog prosvjeda dovoljno govori o kvaliteti istoga...baš kao što ste i strahovali reklo bi se da postajete jučerašnja vijest. a da ste možda s malo manje nametanja započeli cilu priču mogli ste na svojoj strani imat ljude s malo pameti pa vam ideje ne bi ostale tako nedorađene. jer iskreno, jedini razlog zbog kojeg vas ja osobno, a i još puno ljudi koje znam, ne podržavamo je to šta ste cilu priču sveli na utopijske ideje i prazne fraze. budimo realni, šanse da će vam se ideja ostvarit su minimalne, a iduće godine smo mogli imat 50 posto manje školarine, takav zahtjev bi bio ostvariv...ali kao što reče jedan od vaših predstavnika 'sve ili ništa'. i zamisli bez da je ikoga od ljudi koje predstavlja upitao za mišljenje. kako demokratično

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 15:26 
Početnik

http://split.com.hr/forum/index.php/top ... #msg588637
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/t ... fault.aspx
http://nsist.blog.hr/

Naše akcije govore dovoljno same za sebe. Svaka konkretizacija zahtjeva je uplitanje u posao nadležnih, te je samim time birokratska zamka. To što je pravna logika "naštimana" da ide uz bok sistemu kakav je, dovoljno govori zbog čega se većina studenata s Prava nije priključila, a onaj dio studentskozborske stranačke mladeži HSP-a i HDZ koji nas je napadao i fizički (incident ispred faxa kad su skoro premlatili jednog momka) i verbalno pravo je lice današnje represivne (predstavničke) demokracije. Dekan je, zaključavši fakultet prekršio Ustav koji jamči pravo na slobodu kretanja te izvršio kazneno djelo otmice, što je provjereno u policijskoj upravi. Kako se samo bijedno pozvao na "studente koji su odlučili da žele ići na nastavu"...šta je s onima koji žele izać zapalit duvan? Šta da je nekom pozlilo? Užas i kriminal. Pogledajte danas u Zadru šta se dogodili dragi kolege, o Hrvatskim studijima u Zagrebu da i ne pričamo. Živimo u jednom represivnom sistemu tihog konstantnog rata između kapitala i naroda. Onaj tko to ne vidi, ili je slijep ili bogat. Što se tiče one floskule da država nema novca za obrazovanje: http://nsist.blog.hr/2009/05/1626185757 ... acije.html
Također ne razumijem studente koji nemaju novaca, a nisu se priključili inicijativi. Šta biste trebali reći za radnike jadranske pivovare koji su blokirali svoju tvornicu? Borba je jedino što nam preostaje.

Pozivam sve da se jave Nezavisnoj studentskoj inicijativi, da nam se priključe u radu i aktivnostima, jer se ide na velike promjene nakon što se promijeni fiskalna politika i preusmjeri novac iz njihovih džepova u obrazovanje. Stvari na sveučilištu više nikad neće biti kao što su bile...

http://nsist.blog.hr
studentskainicijativa_st@yahoo.com

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: