Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 kol 2019 17:20.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 22:35 
김정일

sleepy je napisao/la:
dok se drugi fakulteti bore za bezuvjetni upis i to im uspjeva(citaj npr.pravo u rijeci i osijeku+manje vise svi drugi fakulteti u hrv,) nasi se bore za ono sto jedino tu i postoji,a to je da se ukine ciscenje godine za ponavljace ... bas me zanima koliko je ljudi do sad upisalo 3.godinu ... sutra cemo nadam se cut nesto pametno i ohrabrujuce ...

kako misle ukinut ciscenje godine za ponavljace ????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 22:45 
Početnik

pa prica se o tome da se studentski predstavnici bore za to da ponavljaci moraju dat"samo"uvjet a ne ocistiti cijelu godinu ...odnosno o tome bi se navodno trebalo razgovarat sutra na sjednici ... iako bi mozda trebali imati malo vece apetite i borit se kao i drugi za bezuvjetni upis jer bi to bilo fer ali sto ces ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 22:48 
김정일

sleepy je napisao/la:
pa prica se o tome da se studentski predstavnici bore za to da ponavljaci moraju dat"samo"uvjet a ne ocistiti cijelu godinu ...odnosno o tome bi se navodno trebalo razgovarat sutra na sjednici ... iako bi mozda trebali imati malo vece apetite i borit se kao i drugi za bezuvjetni upis jer bi to bilo fer ali sto ces ...

na zapadu nista novo,mislim da cemo biti jedini faks osim medicine kod kojeg nema bezuvjetnog

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 22:53 
Početnik

da nazalost cini se da ce biti tako ... to stvarno nije fer a i nije logicno ... ali sto je najbolje,velikim djelom smo si sami krivi za to,jer ako ne pitas neces ni dobiti,ako se oni bore za malo-malo ce i dobiti... steta ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 21:18 
Forumaš

Mislim da nisi u pravu. Poznavajući prilike na našem faxu (nikad u ničem ne popuste) mislim da bi se na prijedlog u bezuvijetnom upisu samo nasmijali, ovako bar imamo šanse.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 21:22 
Aktivan

borili smo se mi- ja i nekolicina prosle godine, skupljali potpise i nosili to u dekanat, kao sto se vidilo iz prilozenog- odbijeni smo po kratkom postupku!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 21:24 
김정일

CaNaRiE je napisao/la:
borili smo se mi- ja i nekolicina prosle godine, skupljali potpise i nosili to u dekanat, kao sto se vidilo iz prilozenog- odbijeni smo po kratkom postupku!

prosle godine bezuvjetan upis nije bio dopusten na niti jednom faksu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 21:31 
Forumaš

Ma da bude na svima naši ti nikad ne slijede gomilu. Dapače!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 21:40 
Početnik

znaci nikakvih novosti sa sjednice ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 22:58 
Početnik

Pozdrav ljudi,mene nesto zanima sad.Mozda ovo ne spada u ovu rubriku ali nema veze (tuzite me :) ).Naime,ako je rimsko pravo dvosemestralno,jer se moze odgovarat prvi dio na kraju prvog semestra ili se on moze polagati tek kad se cjelokupno obradi pa onda ga cijelog i odgovaras odjednom?Ne mislim na kolokvije i seminare sad,nego samo na ispit?Jel takva situacija i sa svim ostalim dvosemestralnim predmetima?Imam status izvanrednog.Hvala puno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 23:00 
김정일

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Pozdrav ljudi,mene nesto zanima sad.Mozda ovo ne spada u ovu rubriku ali nema veze (tuzite me :) ).Naime,ako je rimsko pravo dvosemestralno,jer se moze odgovarat prvi dio na kraju prvog semestra ili se on moze polagati tek kad se cjelokupno obradi pa onda ga cijelog i odgovaras odjednom?Ne mislim na kolokvije i seminare sad,nego samo na ispit?Jel takva situacija i sa svim ostalim dvosemestralnim predmetima?Imam status izvanrednog.Hvala puno!

sve odjednom odgovaras.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 05:29 
Aktivan

izvanredni studenti mogu bilo koji predmet polagati vec na prvom roku, tj. u 12 mjesec, neovisno jesu li ga odslusali ili ne ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:18 
Početnik

pitat cu i na ovom topicu jer mi nitko nije ogdovorio,da li itko zna koji je status tj.koje su mogucnosti ponavljaca koji su dali 4 ispita tj.kojima fali 1 do uvjeta ...
jeli se trebaju prebacit na vanredno pa na parcijalu?sto ako recimo zamrznu godinu ...dali onda cilu god polazu samo ta 3 ispita ili i onda mogu na parcijalu ....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:25 
김정일

sleepy je napisao/la:
pitat cu i na ovom topicu jer mi nitko nije ogdovorio,da li itko zna koji je status tj.koje su mogucnosti ponavljaca koji su dali 4 ispita tj.kojima fali 1 do uvjeta ...
jeli se trebaju prebacit na vanredno pa na parcijalu?sto ako recimo zamrznu godinu ...dali onda cilu god polazu samo ta 3 ispita ili i onda mogu na parcijalu ....

ne,samo upisu parcijalu trece godine.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:31 
Početnik

znaci ako zamrznu godinu idu na parcijalu 3.godine ... jeli to
sigurno ... ima li neki rok do kojeg se treba predat molba za zamrznut godinu ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:32 
김정일

sleepy je napisao/la:
znaci ako zamrznu godinu idu na parcijalu 3.godine ... jeli to
sigurno ... ima li neki rok do kojeg se treba predat molba za zamrznut godinu ...

ne znam zasto bi zamrzavala godinu...
vise manje isti ucinak dobijes i parcijalom,jedino ako si vec upisala parcijalu pa nisi uspijela ocistiti godinu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:35 
Početnik

ja ponavljam 2.put 2. god a zelim zadrzat status redovnog i ako se ne varam jedina mi je opcija da zamrznem godinu inace moram na izvanredno ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:36 
김정일

sleepy je napisao/la:
ja ponavljam 2.put 2. god a zelim zadrzat status redovnog i ako se ne varam jedina mi je opcija da zamrznem godinu inace moram na izvanredno ...

da,u tom slucaju jedino zamrzavanje godine.
moras donjeti lijecnicnku potvrdu kako si bila bolesna 3 mjeseca .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:38 
Početnik

znaci ili to ili izvanredno na parcijalu ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:39 
Početnik

sto mora bit bas 3 miseca ... nista manje od toga ne vrijedi? ... mislim imam ja potvrda i cuda ali ne o 3 miseca ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:42 
김정일

sleepy je napisao/la:
sto mora bit bas 3 miseca ... nista manje od toga ne vrijedi? ... mislim imam ja potvrda i cuda ali ne o 3 miseca ...

mislim da je 3 mjeseca,provjeri u statutu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:43 
Aktivan

ma mislim da ce ti to doktor dat bez problema- ako je ok covik.. rade oni takve uslugice..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:53 
Početnik

i sto onda ako zamrznem godinu ... dali moram tu cilu god polagat 3 ispita ili idem na parcijlau ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 10:56 
김정일

sleepy je napisao/la:
i sto onda ako zamrznem godinu ... dali moram tu cilu god polagat 3 ispita ili idem na parcijlau ...

to vec moras pitati referadu,jer nisam siguran a ne zelim dati krivi odgovor

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 11:03 
Početnik

jedna cura mi je rekla da s ljecnickom potvrdom mozes prenijeti 3 ispita ... ima li ista istine u tome ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 11:03 
김정일

sleepy je napisao/la:
jedna cura mi je rekla da s ljecnickom potvrdom mozes prenijeti 3 ispita ... ima li ista istine u tome ...

ne...
onda bi pola faxa imalo potvrde

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 11:12 
Početnik

ma cura kaze da su joj u referadi rekli da je¸to oduvik tako ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 11:13 
김정일

sleepy je napisao/la:
ma cura kaze da su joj u referadi rekli da je¸to oduvik tako ...

ja ti opet kazem,vjeruj mi da bi se znalo za tako nesto i onda bi svi to zlo(upotrebljavali)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 11:13 
Početnik

iako se ja slazem s tobom ... svi bi onda imali potvrde ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 12:48 
Početnik

znas li mozda do kad je rok za predaju molbi za to zamrzavanje ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 stu 2006 18:43 
김정일

kad nama vec nista ne govore,da pokupimo nesto korisnih informacija od kolega iz zagreba.

NEPOZNATA KOLEGICA SA ZG PF je napisao/la:

Sva četiri Pravna fakulteta u RH (Zg,Os,Ri,St) su, u suradnji s Ministarstvom pravosuđa, Ministarstvom obrazovanja, PF u Grazu, Ljubljani i Trentu radila na tome godinu dana, da bi se složili oko 3 glavna cilja koja žele postići:

1. povećati kvalitetu i učinkovitost pravnog obrazovanja,

gdje je potrebno osigurati odgovarajući broj radnih mjesta za buduće diplomante, privući što veći broj kvalitenih kandidata na pravni studij (inače, ove godine je zbog silnog truda u promociji PF-a na kvalifikacijski ispit pristupilo 250 kandidata više nego prošle godine). Zatim, naveden je problem tzv. "otpada" - veliki broj studenata upisuju PF jer im je to backup izbor, a mnogi od njih nikada ne završe studij.

Potrebno je osigurati da se kroz studij razvijaju potrebne vještine i sposobnosti - navedeno je kako je našim budućim poslodavcima najmanje bitno znanje koje smo stekli na odajama TMTa i da više cijene ostale sposobnosti.

Zatim, potrebno je modernizirati nastavni program u skladu "bolonje" - studenti su preopterećeni, ispitna literatura često neadekvatna, knjige su prevelike, sa previše nepotrebnih podataka (skužajte ljudi, al' skoro sam opala sa stolice nakon ovoga pa nastavak nisam uhvatila). Dalje, treba konstantno usavršavati informatičku tehnologiju (uvesti e-learning, konferencije, online predavanja) te povećati sinergiju između pravnog obrazovanja i istraživanja, i to sve skupa institucionalizirati.

2.stvaranje otvorenog i privlačnog okruženja za studiranje prava

Potrebno je proces učenja učiniti zanimljivijim i atraktivnijim, povećati pokretljivost studenata u smislu odlaska u iznozemstvo, pojačati sudjelovanje studenata, ali je važno uz sve to i voditi brigu o socijalnoj dimenziji studija te jednakosti studenata - naveden je primjer stipendija koje najmanje dobivaju oni kojima je najpotrebnija.

3. efikasno korištenje sredstva za obrazovanje i istraživanje - tu je najpotrebnije povećati ulaganje u pravno obrazovanje uz učinkovitu raspodjelu sredstava. Spomenuti su mogući ugovori s HT-om, INA, Croatia osiguranje i još par ustanova koje su zainteresirane za financiranje PF-a glede nekih istraživanja.

(usput je naveden podatak da jedan vozački ispit košta više nego školarina).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 stu 2006 02:53 
Forumaš

Insomniac je napisao/la:

(skužajte ljudi, al' skoro sam opala sa stolice nakon ovoga pa nastavak nisam uhvatila).

zbog ovakvih stvari si trebao ovaj post stavit u kod :D :D :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2007 19:32 
김정일

A gle sad ovo,zvuci zanimljivo dok se ne procitaju uvjeti:

Odluka o provođenju kolokvija
Na sjednici Fakultetskog vijeća Pravnog fakulteta Sveučilišta u Splitu, koja je održana 22. prosinca 2006. godine, donesena je odluka o načinu provođenja kolokvija.

Broj: 01- 179/5 - 2006

Split, 22. prosinac 2006. godine
IZVADAK IZ ZAPISNIKA

Na sjednici Fakultetskog vijeća Pravnog fakulteta Sveučilišta u Splitu, koja je održana 22. prosinca 2006. godine, donesena je sljedeća

O D L U K A

o provođenju kolovija

1. Kolokviju mogu pristupiti studenti, koji studiraju prema Bolonjskom režimu, ako su:

- položili sve ispite iz prethodne godine studija,

- pripadnici seminarske grupe ili vježbe odgovarajućeg predmeta,

- uredno pohađali nastavu (seminara i vježbi preko 80% ),

- aktivno i uspješno sudjelovali u radu grupe (testovi, referati i sl.).

2. Kolokviju studenti mogu pristupiti samo jedan put;

3. Da bi se studentima materija iz kolokvija izuzela iz materije za ispit, na provjeri znanja (kolokviju) moraju dobiti ocjenu dobar (3) ili više;

4. Samo studentima iz st. 3 upisat će se ocjena iz položenog kolokvija u indeks;

5. Kolokviji se organiziraju početkom ožujka, tekuće akademske godine, nakon završenog zimskog ispitnog roka;

6. Svaki predmetni nastavnik dužan je o odluci Fakultetskog vijeća upoznati studente studijske godine u kojoj izvodi nastavu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2007 21:13 
Forumaš

ovo je prof stanićić imala prije 5 godina, točno se sjećam da smo imali kolokvij i tko je dobio 4 ili 5 mogao je pristupit ispit u predroku i to samo za ocjenu više od 3. Ali je bila super jer ja sam dobila 3 i na prvi dan roka samo se pojavila i pitala me želim li odgovarat za 4 ili da mi upiše 3.
tako da samo izmišljaju toplu vodu.
a ovo s očišćenom prethodnom godinom je neizvedivo ali mi je jasno zašto su to uveli

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 00:30 
Forumaš

moraju li se sve te prtpostavke kumulativnoispuniti ili?
to je sada uvedeno na KPP-u . postoji mogućnost kolokvija, ali samo ako je prethodna godina očišćena, najmanja ocjena 3.... GROZNO!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 00:44 
김정일

Roza je napisao/la:
moraju li se sve te prtpostavke kumulativnoispuniti ili?
to je sada uvedeno na KPP-u . postoji mogućnost kolokvija, ali samo ako je prethodna godina očišćena, najmanja ocjena 3.... GROZNO!!!

kumulativno. A nije to na kpp*u ni grozno,jer se tako rijesite KPP*a,prije toga nije bilo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 14:43 
Forumaš

Jel netko zna da li su stavili na oglasnu plocu termine ispita za 2 mj?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 14:48 
김정일

bam je napisao/la:
Jel netko zna da li su stavili na oglasnu plocu termine ispita za 2 mj?

jos je rano :grin: Iduci tjedan vjerojatno....
To mi nikadn iej bilo jasno. Gospode u referadi ionako moraju natipkati u wordu taj popis. Zar je toliki problem da to samo prosljede nekome da to stavi na web stranicu fakulteta ? Ili ako oni nemaju vremena ,neka prosljede nama i mi cemo staviti na web stranicu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 15:14 
김정일

a ovako je to u zagrebu,njihovi studomati

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 15:38 
Forumaš

nisu još stavili listu ispita!
da to sa KPP-omje super za mali broj onih koji su uspjeli do početkaovog roka rješiti drugu godinu. a kolikvij je moguć samo onima koji su tek ove godine upisali 2. znači ponavljači i svi drugi nemaju nikakve koristi od toga!!

nije ni meni jasno zašto je tetama iz referade to tako teško napravit!! a možda bi se onda izgubila mogućnost odgađanja ispita tj. prebacivanja za neki drugi dan. možda stvarno postoji NEKI DUBOKI RAZLOG za koji mi ni ne slutimo da postoji!!! :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: