Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 20 vel 2019 21:10.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 vel 2010 02:04 
No life

ispit ti je isto dosta tezak,jebiga :mrgreen:
ne bi ti znao rec, samo sta sam cuo je da nije neka prolaznost na tim kolokvijima, ali ako imas ociscen vec prvi semestar i nemas sta radit do 15.6. onda slobodno uzmi.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2010 12:21 
Sega mega kul forumaš

:ROFL ceka mene jos rim i socio,mislin da cu uzet politicku :happpppppy

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2010 17:36 
Početnik

sirena-tg je napisao/la:
sta mi preporucate da uzmem za seminar u dr semstru,jer ja to jos uvik nisan uzela?znan da hpp nema koristi jer cu u svakom sl imat ista prava ka i seminaristi?sta kazete da uzmem teoriju pa da je provam priko kolokvija,ili politicku pa da vatan dobru ocjenu?

al se dobijaju ocjene iz seminara :? , zašto nan onda nije ocjenilo prvi seminar

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2010 18:04 
Sega mega kul forumaš

koliko znan nema ocjene,nije je niko dobija prvi semestar,..ma napisala san da vatan dobru ocjenu zato sta koliko san skzila kad izlozis seminar iz politicke da je to odma ocjena i za sam predmet,znaci dobra prilika za uvatit dobru ocjenu,i ubit dvi muhe jednin udarcen :cheers

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2010 15:12 
Početnik

Bok ljudi, ovako, procitala sam sve ovdje sto pise, ali me i dalje nesto zanima :)

Ovako, ja bih se prebacila iz ZGa, prva sam godina, vanredno, polozila sam OPP, seminar iz istog i dva engleska te sam bila upisala seminar iz politicke, medjutim, nisam ga polozila :D
Kazete da se ponavljanje godine placa pola iznosa, kod nas gore nazalost nije bilo toga, svaki put placas puni iznos, koma :thumbsdown

Zanima me:

1. Ako upisem ovaj ostatak s prve + jedan predmet s druge, placam li i tad pola iznosa ili zbog tog jednog predmeta ipak moram puni iznos ? U tom slucaju dakako da bih odustala od tog predmeta zasad :cerek:
2. U slucaju kad bih mogla to upisati i platiti i dalje pola iznosa, kad bih to mogla polagati? Tek nagodinu ili vec i ove akademske godine cim bih rijesila sve s prve? I bih li morala upisati odmah i seminar iz tog predmeta?
3. Ako sam bila upisala seminar iz politicke, moram li ostati pri tome? Koliko sam vidjela, to uopce ne bi bila losa stvar, stovise, vecina vas ga preporuca (u ZGu politicku uzimaju ovakvi kao ja :mrgreen: ).
4. Je li za vanredne obrnut redoslijed semestara, tj. ono sto je redovnima zimski, nama ljetni i obrnuto ili je isto?
5. Buduci da sam sve odslusala, mogu bilo koji ispit polagati u 12.mj.?
6. Sto se tice engleskog, u ZGu traje dvije godine, i to u oba semestra imas po jedan, sveukupno 4 pa me zanima znate li mozda hoce li mi se vrijediti ova dva polozena ili? U svakom slucaju, to ce mi tek iduce godine biti bitno jer, ako sam dobro shvatila, eng u Splitu postoji tek na drugoj godini?

Malo sam zbunjena jer je u ZGu skroz drugi sistem pa mi ovdje treba malo da pohvatam stvari :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ruj 2010 15:14 
Forumaš

BubaErdeljan je napisao/la:
Bok ljudi, ovako, procitala sam sve ovdje sto pise, ali me i dalje nesto zanima :)

Ovako, ja bih se prebacila iz ZGa, prva sam godina, vanredno, polozila sam OPP, seminar iz istog i dva engleska te sam bila upisala seminar iz politicke, medjutim, nisam ga polozila :D
Kazete da se ponavljanje godine placa pola iznosa, kod nas gore nazalost nije bilo toga, svaki put placas puni iznos, koma :thumbsdown

Zanima me:

1. Ako upisem ovaj ostatak s prve + jedan predmet s druge, placam li i tad pola iznosa ili zbog tog jednog predmeta ipak moram puni iznos ? U tom slucaju dakako da bih odustala od tog predmeta zasad :cerek:
2. U slucaju kad bih mogla to upisati i platiti i dalje pola iznosa, kad bih to mogla polagati? Tek nagodinu ili vec i ove akademske godine cim bih rijesila sve s prve? I bih li morala upisati odmah i seminar iz tog predmeta?
3. Ako sam bila upisala seminar iz politicke, moram li ostati pri tome? Koliko sam vidjela, to uopce ne bi bila losa stvar, stovise, vecina vas ga preporuca (u ZGu politicku uzimaju ovakvi kao ja :mrgreen: ).
4. Je li za vanredne obrnut redoslijed semestara, tj. ono sto je redovnima zimski, nama ljetni i obrnuto ili je isto?
6. Sto se tice engleskog, u ZGu traje dvije godine, i to u oba semestra imas po jedan, sveukupno 4 pa me zanima znate li mozda hoce li mi se vrijediti ova dva polozena ili? U svakom slucaju, to ce mi tek iduce godine biti bitno jer, ako sam dobro shvatila, eng u Splitu postoji tek na drugoj godini?

Malo sam zbunjena jer je u ZGu skroz drugi sistem pa mi ovdje treba malo da pohvatam stvari :)

1.placas pola iznosa u oba slucaja
2.mozes to sta si upisala s druge polagat cim polozis ove s prve
4.za vanredne je isto..rokove imas u 12,2,4,6/7,9mj i dekanski u 10mj
5.vanredni ne trebaju slusat ispite, mozes polagat u 12.mj
6.engleski je u splitu na drugoj godini
ostalo ne znam..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2010 15:28 
Početnik

ladyvix je napisao/la:
BubaErdeljan je napisao/la:

Zanima me:

1.placas pola iznosa u oba slucaja
2.mozes to sta si upisala s druge polagat cim polozis ove s prve
4.za vanredne je isto..rokove imas u 12,2,4,6/7,9mj i dekanski u 10mj
5.vanredni ne trebaju slusat ispite, mozes polagat u 12.mj
6.engleski je u splitu na drugoj godini
ostalo ne znam..

Hvala ti puno :) :thumbsup

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lis 2012 17:41 
Početnik

Pozdrav!upisala sam se u Split nakon neslavne prve godine u Zagrebu.Vanredni sam student i zanima me pod a)trebam li odslušati predavanja u Splitu pa tek onda pristupit polaganju ispita ili mogu pristupiti bilo kojem ispitu već sada u 12. mjesecu(s obzirom da imam potpise i odslušana predavanja u Zagrebu)
b)Koje predmete iz 1. godine se može komotno položit po skriptama,a koje predmete treba učiti po knjigama.Gdje mogu nabaviti potrebnu literaturu?(+ima li negdje popis od kojih autora)

Molila bih da netko odvoji svoje dragocjeno vrijeme i pomogne da napokon skupim sav potreban materijal i položim ispite! :rambo
Hvala!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2012 22:12 
Aktivan

May Jailor je napisao/la:
Pozdrav!upisala sam se u Split nakon neslavne prve godine u Zagrebu.Vanredni sam student i zanima me pod a)trebam li odslušati predavanja u Splitu pa tek onda pristupit polaganju ispita ili mogu pristupiti bilo kojem ispitu već sada u 12. mjesecu(s obzirom da imam potpise i odslušana predavanja u Zagrebu)
b)Koje predmete iz 1. godine se može komotno položit po skriptama,a koje predmete treba učiti po knjigama.Gdje mogu nabaviti potrebnu literaturu?(+ima li negdje popis od kojih autora)

Molila bih da netko odvoji svoje dragocjeno vrijeme i pomogne da napokon skupim sav potreban materijal i položim ispite! :rambo
Hvala!

Vanredni studenti mogu izlaziti na ispite prije nego ih odslušaju (ne moraju ih ni slušati). Rim i teoriju moraš po knjizi, za političku ne znam kako je sad jer se mijenjalo, pročitaj malo teme za pojedine predmete. Pravne povijesti i sociologiju možeš po skriptama. Skripte imaš u nasciturovoj skriptarnici, u kopirnici preko puta faksa ili na određenoj temi.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 sij 2013 21:22 
Jel mi može iko pojasnit kako otprilike izgleda ispit iz OPP? pleeease :D

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 sij 2013 15:23 
김정일

noname je napisao/la:
Jel mi može iko pojasnit kako otprilike izgleda ispit iz OPP? pleeease :D

viewtopic.php?f=19&t=4

ovdje ima sve detaljno :welcome

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 sij 2015 10:57 
Aktivan

ako soc rjesim jedan kolokvij,a drugi padnem.. onda idem na ispit i oce li me na usmenom pitat cijelo gradivo ili samo taj dio koji sam pala

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: