Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 20 vel 2019 21:09.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 04 sij 2010 19:56 
Početnik

Polaznik sam 4.r gimnazije i htio bih provjeriti jednu informaciju koju sam saznao iz neslužbenih izvora.. Naime, doznao sam kako na PF-u Split nema kolokvija (po Bologni) nego je još uvijek ostao stari način pismenog ispitivanja, jedan završni ispit po predmetima na koncu godine. Je li informacija točna i mislite da je Pravo lakše studirati po Bologni il "po starom".
Pozdrv iz Zadra.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 sij 2010 20:16 
Početnik

Alcatraz je napisao/la:
Polaznik sam 4.r gimnazije i htio bih provjeriti jednu informaciju koju sam saznao iz neslužbenih izvora.. Naime, doznao sam kako na PF-u Split nema kolokvija (po Bologni) nego je još uvijek ostao stari način pismenog ispitivanja, jedan završni ispit po predmetima na koncu godine. Je li informacija točna i mislite da je Pravo lakše studirati po Bologni il "po starom".
Pozdrv iz Zadra.

Istina

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 sij 2010 20:53 
Početnik

Isbjorn je napisao/la:
Alcatraz je napisao/la:
Pozdrv iz Zadra.

Istina

na chatu su mi rekli da su neki premeti ostali po starom, neki ispiti su podjeljeni na više manjih.... jel tako??
meni bi draže bilo da se veliki ispiti dijele na više manjih...
dojam bolonje općenito na pf split....

:ajme

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 sij 2010 20:59 
김정일

Alcatraz je napisao/la:
Isbjorn je napisao/la:
Alcatraz je napisao/la:
Pozdrv iz Zadra.

Istina

na chatu su mi rekli da su neki premeti ostali po starom, neki ispiti su podjeljeni na više manjih.... jel tako??
meni bi draže bilo da se veliki ispiti dijele na više manjih...
dojam bolonje općenito na pf split....

:ajme

Ako ces sjest i učit, to ti neće predstavljat nikakav problem.
45 generacija prije tebe je završilo po starom sistemu bez problema.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 sij 2010 15:33 
Početnik

Prednosti, mane, specifičnosti PF-a Split, Zagreb i ostala 2?
Usporedba općenito.... :wtf

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 tra 2010 17:57 
Aktivan

knjiga ti je ista i u st, zg ili ne znan di...ako ga mislit završit, završit ćeš ga vamo i namo!!!
Ako si mislija pisat kolokvije svakih 14 dana, moga si i u srednjoj ostat! Pomiri se sa tin da ćeš imat kad tad 500 strana knjige za spremit za ispit!!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 srp 2010 17:10 
Aktivan

Alcatraz je napisao/la:
Pozdrv iz Zadra.

Ovako,iz hrvatske pravne povijesti,opće, i rima imaš kolokvij,da je i iz teorije ove godine, a za sociologiju si mora biti seminarist....samo što san ja malo previše uživala tijekom godine i zabavljala se pa su mi sad ostali i rim i teorija i soc za deveti misec :whyowhy: moja preporuka,riši što više toga priko kolokvija :cheers i tebi pozz iz zadra

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 14:48 
Početnik

mogu li izvanredni studenti izlazit na kolokvije?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 14:58 
Aktivan

teoretski ne, ali u lijepom pristojnom dogovoru s profesorom da, pogotovo ako te primijete na predavanjima, svi koji omogućuju kolokvij omogućit će ti, znam dosta kolega koji su dobili odobrenje... e sad, koja je i kolika korist od pojedinih kolokvija, to je drugo pitanje.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 16:57 
-Moderator-

Većina studenata se nije previše usrećila s kolokvijima...

A nerijetko se dogodi da ti je lakše položit cili ispit u komadu nego preko kolokvija...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2011 14:41 
Početnik

čuo sam da se na PF ST recimo rimsko pravo ne može polagat u kolokvijima,a sociologija ako budeš zadovoljio na seminaru i slične stvari...može li neko objasnit detaljnije????

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2011 21:57 
Aktivan

Rimsko pravo imalo je imalo kolokvij dok je bilo dvosemestralni predmet, polagalo se u dva puta.
Za novi sistem ne znam, al čini mi se da je ostalo još uvik nekakvi sistem polaganja u dva dijela, pričalo se nešto.
Sociologija- istina je, seminaristi imaju pravo na kolokvij, s tim da znam neke koji nisu bili seminaristi,, ali su uspili izmolit da ih pusti na kolokvij.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2011 08:15 
Sega mega kul forumaš

kolokviji postoje iz svih predmeta ( za politicku ekonomiju neznam,jer se prominija prof. ) iz rimskog i obe povijesti svi mogu izac na kolokvije, za teoriju neznam moglu li svi,ali oni ionako nisu oslobadajuci,. za sociologiju je potrebo bit seminarist,.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2011 12:29 
Početnik

kako im je to uspilo????

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 sij 2015 11:00 
Aktivan

ako soc rjesim jedan kolokvij,a drugi padnem.. onda idem na ispit i oce li me na usmenom pitat cijelo gradivo ili samo taj dio koji sam pala

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: