Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 19 kol 2019 19:53.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 13 lis 2010 23:16 
Sega mega kul forumaš

slikaUkidaju se i školarine, a uvode upisnine koje ne smiju biti više od 3200 kuna, odnosno 60 posto prosječne plaće u državi.

Fakulteti se mogu pozdraviti sa školarinama, a profesori s ocjenama koje su desetljećima davali studentima. Radikalne promjene ponuđene u tri reformska zakona upravo izašla iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa u javnu raspravu, predviđaju ukidanje školarina na svim razinama studija, uključujući poslijediplomske, te brojčanih ocjena.
Predavačima će vjerojatno trebati neko vrijeme da se priviknu na nove ocjene: A, B, C, D, E, F i FX, pri čemu je početna izvanredna, a zadnja jednaka sadašnjoj jedinici. U Ministarstvu objašnjavaju da je riječ o promjeni reguliranoj europskim pravilima, a radi lakše usporedbe studenata. Umjesto školarina, fakulteti ubuduće mogu računati isključivo na zakonom dopuštene takse, odnosno administrativne pristojbe ili upisnine. One, međutim, ne smiju biti veće od 60 posto prosječne plaće u državi.

Članak

ovo sab cula dans na radiju,i bas me zanima na koga ce se ovaj zakno primjenjivat?mozda ka i ovaj o placanju prema bodovima?mozda na one koji su sad u vrticu,..ma stvarno su smisni sa ovin zakonima,opet ih fakulteti ne provode jer svaki ima svoju autonomiju i provodi onaj zakon koji in donosi najvise para,.i ko ispasta?studenti :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2010 23:22 
김정일

sirena-tg je napisao/la:
ovo sab cula dans na radiju,i bas me zanima na koga ce se ovaj zakno primjenjivat?mozda ka i ovaj o placanju prema bodovima?mozda na one koji su sad u vrticu,..ma stvarno su smisni sa ovin zakonima,opet ih fakulteti ne provode jer svaki ima svoju autonomiju i provodi onaj zakon koji in donosi najvise para,.i ko ispasta?studenti :wh

Članak je stvarno velik, ima toga dosta napisanog.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2010 23:33 
Sega mega kul forumaš

sta nije isti kuki 1,2,3,4,5 ili a,b,c,d,e... ? :roll:
ne vidim u cemu se sastoji revolucionarni korak u naprijed, izbjegavanje korupcije i ko zna sta jos nisu sve naveli kao prednost ovo nacina ocjenjivanja.
ionako ispred ovih novih "slovnatih" ocjena stoje epiteti odlican, vrhunski, vrlodobar etc kao i prije ispred "brojcanih"... :thumbsdown

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2010 08:46 
Sega mega kul forumaš

nemogu otvorit clanak :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2010 08:57 
Sega mega kul forumaš

jos nemogu,evo ovo mi dode 404 - Članak #ije pronađen
Neki od mogućih uzroka problema u pristupu stranici:

Imate zastarijeli bookmark/favourit link
Internet pretraživač prikazuje zastarijeli link na stranicu
Adresa može biti pogrešno otipkana
nemate pristup ovoj stranici
Traženi resurs nije pronađen!
Došlo je do greške pri obradi vašeg zahtjeva.
Molimo pogledajte neku od sljedećih stranica:

Naslovnica
Ukoliko se teškoće s pristupom ponavljaju, molimo kontaktirajte administratore sajta.

Članak #ije pronađen

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2010 08:57 
slikaUkidaju se i školarine, a uvode upisnine koje ne smiju biti više od 3200 kuna, odnosno 60 posto prosječne plaće u državi........

Članak

Zadnja izmjena: Nascibot u/na 16 lis 2010 11:49, ukupno mijenjano 2 put/a.
JFusion Discussion Bot UPDATE

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2010 09:54 
-Moderator-

Hoće li se ova izmjena odnositi na sve studente ili samo na ove nove generacije?
Nekako bi mi bilo čudno da pola indeksa imam brojčane ocjene, a pola slova :mrgreen:
A ovo sa smanjenjem upisnine uopće nije loša stvar..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2010 10:03 
김정일

mali tehnički problemi,

http://nasciturus.com/studentski-zivot/ ... arine.html
link na članak

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2010 10:20 
Veteran

Grotius je napisao/la:
Hoće li se ova izmjena odnositi na sve studente ili samo na ove nove generacije?
Nekako bi mi bilo čudno da pola indeksa imam brojčane ocjene, a pola slova :mrgreen:
A ovo sa smanjenjem upisnine uopće nije loša stvar..

vjerovatno će se odnositi samo na nove generacije i što se tiče školarina i ocijenjivanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2010 11:13 
Aktivan

Ma glupost, kao velika reforma a nigdje ni slovca o KRETENOIDNOM kriteriju izvrsnosti, nigdje o tome kako na fakulčtetima nikako da shvate da su tu da prenesu svoje znanje mlađim generacijama i učine od njih kako akademske građane tako i ljude. Nigdje ni komentara na nepotizam, necijenjenje rada i truda, kako smo trulo društvo sa trulim vrijednostima i kako je zbog takvog sustava vrijednosti sasvim normalno da učiš ko kreten dva mjeseca za DVA. I onda te još neke budale gledaju s visoka jer si ti kao loš student.

Ma hebala vas takva reforma!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2010 09:47 
-Moderator-

Marischa je napisao/la:
Ma glupost, kao velika reforma a nigdje ni slovca o KRETENOIDNOM kriteriju izvrsnosti, nigdje o tome kako na fakulčtetima nikako da shvate da su tu da prenesu svoje znanje mlađim generacijama i učine od njih kako akademske građane tako i ljude. Nigdje ni komentara na nepotizam, necijenjenje rada i truda, kako smo trulo društvo sa trulim vrijednostima i kako je zbog takvog sustava vrijednosti sasvim normalno da učiš ko kreten dva mjeseca za DVA. I onda te još neke budale gledaju s visoka jer si ti kao loš student.

Ma hebala vas takva reforma!

Grrr, ožeži... :tenk :blackeye :rambo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: