Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 lis 2020 16:29.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Komisija
PostPostano: 03 srp 2008 16:45 
김정일

Komisija

Često postavljana pitanja

1. Koliko puta mogu izaći na ispit?
Na ispit se može izaći ukupno osam puta. Nakon toga gubi se pravo studiranja na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Četvrti izlazak na ispit prva je komisija, a osmi izlazak druga komisija.
2. Moram li položiti pismeni kad izlazim na komijski ispit?
Na prvoj komisiji pismeni ispit mora se položiti kako bi se ostvarilo pravo izlaska na usmeni ispit, dok to na drugoj komisiji nije nužno.
3. Koliko dugo traje zabrana izlaska na ispit nakon pada prve komisije ("moratorij")?
Načelno, do početka iduće akadamske godine. Iznimka je dekanski rok.
4. Kako izgleda komisija?
Ukoliko prođete pismeni, ispituje vas troje profesora u komisiji. Usmeni kao usmeni. Kriteriji uglavnom ostaju isti (mora se znati i na jednom i na drugom).

Odgovaranje pred povjerenstvom iliti izvanredna komisija
Ukoliko smatrate da vas je profesor nepravedno srušio na usmenom ispitu, imate pravo molbom zatražiti dekana odgovaranje pred povjerenstvom u roku od 24h nakon pada usmenog. Količina informacija koje smo vam dali o ovome govori o činjenici koliko je puta ovo pravo iskorišteno - mi vam samo možemo reći da to i nije pretjerano preporučljivo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Komisija
PostPostano: 07 ruj 2010 20:30 
Aktivan

ako do dekanskog roka padnem 3.put ispit,hoće li mi 4.put na dekanskom bit komisijski?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2010 21:06 
Aktivan

Jesu pravila za komisiju jednaka za redovne i izvanredne? je li izvanrednima isto nakon 3 pada komisija?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 kol 2011 08:02 
Aktivan

...prijavila sam izlazak na komisiju preko studomata, da li je nužno da prijavljujem još na neki način u referadi ili je to to ??

unaprijed zahvalna na odgovoru :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 kol 2011 10:04 
Sega mega kul forumaš

Aiko je napisao/la:
...prijavila sam izlazak na komisiju preko studomata, da li je nužno da prijavljujem još na neki način u referadi ili je to to ??

trebalo bi biti dovoljno...
ne vidim razliku prijave ispita pred komisijom od obicnog ispita. dakle, studomat - ok...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 kol 2011 10:24 
Aktivan

Danny je napisao/la:
Aiko je napisao/la:

ne vidim razliku prijave ispita pred komisijom od obicnog ispita. dakle, studomat - ok...

hvala :)

ma negdje na forumu sam pročitala da se mora prijaviti preko prijavnice, ali idem logikom pa mislim čemu mi onda služi studomat...s druge strane, jako mi je bitan taj rok i ne bi htjela faliti na tomu....

je li možda znaš kad radi referada preko ljeta pa da za svaki slučaj pitam ???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 kol 2011 11:07 
Sega mega kul forumaš

Aiko je napisao/la:
Danny je napisao/la:
Aiko je napisao/la:

ma negdje na forumu sam pročitala da se mora prijaviti preko prijavnice, ali idem logikom pa mislim čemu mi onda služi studomat...s druge strane, jako mi je bitan taj rok i ne bi htjela faliti na tomu....

mislim da od danas krecu sa standardnim radnim vremenom...
najbolje da nazoves...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 kol 2011 11:52 
Aktivan

Danny je napisao/la:
Aiko je napisao/la:
Danny je napisao/la:
Aiko je napisao/la:

pokušati ću..
zahvaljujem još jednom :)

mislim da od danas krecu sa standardnim radnim vremenom...
najbolje da nazoves...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 kol 2011 07:32 
Aktivan

evo, za sve one koji nisu upućeni, zvala sam referadu i točna je informacija da se komisija treba prijaviti preko prijavnice..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 kol 2011 10:49 
Sega mega kul forumaš

Aiko je napisao/la:
evo, za sve one koji nisu upućeni, zvala sam referadu i točna je informacija da se komisija treba prijaviti preko prijavnice..

nevjerojatno... :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 kol 2011 19:07 
Sega mega kul forumaš

Ček, ček Danny, zar zabrana izlaska na ispit iz kojeg si pao komisiju ne traje 6 mj.?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 kol 2011 20:14 
Sega mega kul forumaš

elek je napisao/la:
Ček, ček Danny, zar zabrana izlaska na ispit iz kojeg si pao komisiju ne traje 6 mj.?

je.
ali zar nije jednostavnije ukinuti na studomatu mogucnost prijave ispita do isteka spomenutih 6 mjeseci ( par klikova misem i stvar rjesena, ili jos jednostavnije rjesiti softwareom problem da se nakon tri izlaska predmet automatski ne moze prijaviti slijedecih 6 mjeseci ), nego zahebavat studenta da mora osobno dolaziti na faks i prijavljivati ispit...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 kol 2011 06:58 
김정일

Danny je napisao/la:
elek je napisao/la:

je.
ali zar nije jednostavnije ukinuti na studomatu mogucnost prijave ispita do isteka spomenutih 6 mjeseci ( par klikova misem i stvar rjesena, ili jos jednostavnije rjesiti softwareom problem da se nakon tri izlaska predmet automatski ne moze prijaviti slijedecih 6 mjeseci ), nego zahebavat studenta da mora osobno dolaziti na faks i prijavljivati ispit...

Isto tako, zabrana izlaska ne vrijedi kad je u pitanju dekanski rok.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2011 14:05 
Sega mega kul forumaš

Kako to?
Znaći, ja padnem u drugom djelu roka komisiju, a mogu izači u dekanski?
Zar nije onda da nemogu u dekanski ali mogu u 12. (prvi slobodni rok u ˝novoj˝ godini)?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2011 22:00 
Forumaš

komisija iz gradjanskog prava 1 je najbolje sta vam se moze dogodit, naravno ukoliko ga ne polozite u ova prva 3X!!
mnogi studenti se toga boje i izbjegavaju na sve moguce nacine, ni sama ne znam zasto...
Prof. pita puno normalnija pitanja na komisiji, (uglavnom ona sta mozes nac u knjizi za divno cudo).. valjda nas cini moronima pred 2 druga profesora..no nije ni bitno-gotovo je !! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2011 01:38 
-Moderator-

maja8810 je napisao/la:
komisija iz gradjanskog prava 1 je najbolje sta vam se moze dogodit, naravno ukoliko ga ne polozite u ova prva 3X!!
mnogi studenti se toga boje i izbjegavaju na sve moguce nacine, ni sama ne znam zasto...
Prof. pita puno normalnija pitanja na komisiji, (uglavnom ona sta mozes nac u knjizi za divno cudo).. valjda nas cini moronima pred 2 druga profesora..no nije ni bitno-gotovo je !! :)

Potpis na sve :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 13:48 
Aktivan

koliko se puta može u akademskoj god izać na ispit??čula san informaciju da ako npr padneš 3 puta neki ispit a taj treći je na dekanskon da slijedeći put nije komisija tj da ti stave opet pečat za slijedeću akademsu god??jel to istina?ako neko zna neka molin da kaže jer moran znat na čemu san?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 13:56 
Forumaš

AUDREY je napisao/la:
koliko se puta može u akademskoj god izać na ispit??čula san informaciju da ako npr padneš 3 puta neki ispit a taj treći je na dekanskon da slijedeći put nije komisija tj da ti stave opet pečat za slijedeću akademsu god??jel to istina?ako neko zna neka molin da kaže jer moran znat na čemu san?

cek, cek pomalo...
1. u jednoj akademskoj godini mozes izac na ispit 8-10X...pribroji rokove u prosincu, veljaci, travnju, ljetni i jesenski rok + dekanski...
Ako prijavljujes ispite preko studomata na NIKAKVU KOMISIJU ne trebas ic...komisija je tvoj izbor, i ukoliko je zelis moras otic u referadu i na prijavnicu prijavit ispit,..( 4. put )...
Nova godina, upisujes nove/stare nepolozene predmete,..novi pecat........ :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 13:56 
김정일

AUDREY je napisao/la:

Istina....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 16:07 
-Moderator-

AUDREY je napisao/la:

Dajte ljudi recite joj na čemu je...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 16:14 
Aktivan

hahaha a na čemu si ti???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 16:15 
-Moderator-

AUDREY je napisao/la:
hahaha a na čemu si ti???

A ne znam ni sam...

Al dobro je... :lajna:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 16:17 
Sega mega kul forumaš

Grotius je napisao/la:
AUDREY je napisao/la:

Dajte ljudi recite joj na čemu je...

sluzbeno mozes izac 4 puta, a sad u stvarnosti ovisi o tome upisuje li profesor padove, jer na studomatu mozes prijavit 10 puta ( i vise jer kad dodes do te brojke ides u referadu i zamlois ih da ti vrate na 0 ) , 4 izlazak ( evidentiran u indeksu ) je komisija, i taj ispit prijavis normalno priko studomata ali i u referadu ( da znaju sazvat komisiju jel ) , AKO je 4 izlazak na dekanskom onda NEMA komisije,nego normalan ispit.

mislin da san obuhvatila sve slucajeve,s tin da napominjen da ja osobno neman iskustva sa komisijon i sve ovo gori su informacije iz druge ruke.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 16:20 
Sega mega kul forumaš

Reklo sam vam gore vrijeme pauziranja od komisije do novog ispita je 6mj.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2012 15:18 
Aktivan

Ja imam pitanje vezano za komisiju pa ako tko ima iskustva vezano za to... Ugl kako san čula i od stud i od prof ako ti je 4. put da izlaziš na ispit i želiš na komisiju, moraš se javit referadi da ti to srede jer studomat nema takva ograničenja. E sad, ako ja želim izać na komisiju, al mi ne bude 4. put da izlazim taj ispit nego recimo 5., oće li mi referada uvažit to za komsiju ili baš mora bit 4. put?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2012 15:36 
-Admin-

karl555 je napisao/la:
Ja imam pitanje vezano za komisiju pa ako tko ima iskustva vezano za to... Ugl kako san čula i od stud i od prof ako ti je 4. put da izlaziš na ispit i želiš na komisiju, moraš se javit referadi da ti to srede jer studomat nema takva ograničenja. E sad, ako ja želim izać na komisiju, al mi ne bude 4. put da izlazim taj ispit nego recimo 5., oće li mi referada uvažit to za komsiju ili baš mora bit 4. put?

neće ti profesor dopustit da izađeš na ispit bez komisije ako imaš već upisana 3 pada u ovoj akademskoj godini. tako da nemožeš nikako izbjeći komisiju ako u indeksu imaš 3 pada. a ako ti se samo na studomatu vode padovi (npr 3 pada jer nisi izašla na ispit a nisi ga ni odjavila) a nisu upisani u indeks, onda studomat nije mjerodavan tj nećeš morat na komisiju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2012 00:42 
Aktivan

zna li netko vise o izvanrednoj komisiji tj. kad nismo zadovoljni pa trazimo da nas opet pita? pliz stvarno je hitno
pise da se mora predat dekanu u roku od 24 h nakon pada usmenog-moze li se predat u ponedjeljak ako je usmeni bio u petak pa teoretski ta 24 h istjecu u subotu kad fakultet ne radi?
kako treba ta molba izgledat? treba li navodit razloge nesto objasnjavat ili samo kratko da se trazi ponavljanje ispitivanja?
i tko u tom slucaju ispituje studenta, preofesor cijom ocjenom tj. padom nismo zadovoljni, drugi prefesor s iste katedre, jel prvi sjedi u komisiji...?
i za kraj, kakva su iskustva s tim, posljedice?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ruj 2013 22:36 
Početnik

molim vas jel mi moze netko objasniti sad jer me hvata panika! dakle na studomatu mi je sad 4. put izlazak na ispit, s tim da sam na taj ispit izisla samo jednom i pala, ali nemam to zabiljezeno u indexu, e sad je lii meni slijedeci put komisija, koliko se moze puta izici na jedan ispit?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2013 21:23 
Početnik

carladelpronte je napisao/la:
molim vas jel mi moze netko objasniti sad jer me hvata panika! dakle na studomatu mi je sad 4. put izlazak na ispit, s tim da sam na taj ispit izisla samo jednom i pala, ali nemam to zabiljezeno u indexu, e sad je lii meni slijedeci put komisija, koliko se moze puta izici na jedan ispit?

Studomat samo bilježi broj prijava, ništa više.O broju padova mjerodavno je ono što piše u indeksu.S obzirom da, prema tvojim riječima, u indeksu ništa nije zabilježeno nemaš nikakve brige.Na komisiju se izlazi isključivo kada 3 puta ne položiš isti ispit (uz uvjet da su zabilježena 3 upisna broja na istom pečatu bez prolazne ocjene).

Ako te išta tješi na faksu ima kolega koji su pojedine ispite prijavljivali čak nekoliko puta, a da pri tome nisu ni jedan odjavili ako bi odustali, pa u studomatu kraj pojedinih kolegija stoji "broj izlazaka 6/10" :mrgreen: .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 tra 2014 14:51 
Aktivan

Ivan_Zd je napisao/la:
carladelpronte je napisao/la:

Studomat samo bilježi broj prijava, ništa više.O broju padova mjerodavno je ono što piše u indeksu.S obzirom da, prema tvojim riječima, u indeksu ništa nije zabilježeno nemaš nikakve brige.Na komisiju se izlazi isključivo kada 3 puta ne položiš isti ispit (uz uvjet da su zabilježena 3 upisna broja na istom pečatu bez prolazne ocjene).

Ako te išta tješi na faksu ima kolega koji su pojedine ispite prijavljivali čak nekoliko puta, a da pri tome nisu ni jedan odjavili ako bi odustali, pa u studomatu kraj pojedinih kolegija stoji "broj izlazaka 6/10" :mrgreen: .

Jel ovo još uvijek tako? S obzirom da se referada sjetila sad usred ispitnog roka "sokirat" ljude da moraju ic na komisiju ako im je na studomatu cetvrta prijava! Obavijest na str fakulteta
Mislim ono wtf??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 tra 2014 15:52 
Aktivan

Citat:
Studenti/ice koji četvrti put prijavljuju ispit (KOMISIJSKI ISPIT ) isti su OBVEZNI prijaviti prijavnicom u Studentsku referadu.
Ako student/ica prijavi ispit putem studomata i izidje na ispit, isti će mu biti poništen.

to i mene zanima. šta im sad to znači???

jer nakon pada pismenog ispita (nakon kojeg nema usmenog) ne dobivamo pad u index..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 tra 2014 16:08 
Aktivan

Ja sam razumila da to nema veze sa brojem prijava na studomatu, nego u indeksu.
Dakle, broje ti se padovi u indeksu, a ne broj prijava na studomatu.

Jer vjerovatno su imali slučajeve di su in studenti četvrti put prijavili ispit priko studomata, a ne prijavnice.
I onda bi se pojavili na ispitu, a tamo nema komisije.
Šta je i logično, jer triba okupit komisiju za taj četvrti put...

Kako će oni u referadi znat koji je to tebi pad u indeksu ako ih ti sam ne obavjestiš?

Prema tome, mislim da se ta obavijest odnosi isključivo na to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 kol 2017 09:18 
Početnik

Moze li mi netko reci je li istina da ako se padne komisijski ispit, da na dekanskom imamo sansu ponovno izici na taj ispit ili se mora cekati do roka u 12. mjesecu? Znam da je obicno zabrana do sljedece akademske godine ali vidjela sam da je ovdje netko napisao da se na dekanskom to drugacije gleda. Također me zanima je li netko pisao kakvu molbu dekanu u slicnom slucaju jer vec dugo se mucim sa zadnjim ispitom s 4. godine i nemam sto drugo polagati dok to ne rijesim (ispite s pete sam polozila na crno)?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: