Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 22 lis 2020 10:20.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 28 tra 2010 13:51 
Sega mega kul forumaš bez života

Znan da je ekonomija puno lakša al i tu se triba učit, ka i na svakom faxu...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 13:55 

Da, treba se učit. Ali kad dođeš do još malo ozbiljnijih ispita zaposli se pa mi onda javi kako ti ide. :mig: ne možeš uspoređivat pravo i ekonomiju, ni pravo i sociologiju, učiteljsku i slično. Ovo kažem jer sam imala cimerice sa svakog od navedenih fakulteta i znam o čemu pričam. ispit na ekonomiji možeš spremit s učenjem od 2 h dnevno. za ispite na pravu triba malo više vrimena jer je količina gradiva ogromna. pa samo da ponovim prije ispita mi triba 2 dana.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 14:13 
Sega mega kul forumaš

amy je napisao/la:
Da, treba se učit. Ali kad dođeš do još malo ozbiljnijih ispita zaposli se pa mi onda javi kako ti ide. :mig: ne možeš uspoređivat pravo i ekonomiju, ni pravo i sociologiju, učiteljsku i slično. Ovo kažem jer sam imala cimerice sa svakog od navedenih fakulteta i znam o čemu pričam. ispit na ekonomiji možeš spremit s učenjem od 2 h dnevno. za ispite na pravu triba malo više vrimena jer je količina gradiva ogromna. pa samo da ponovim prije ispita mi triba 2 dana.

lina san sama za tipkat,ali jos jedno,slazem se :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 14:34 
Aktivan

plavojka je napisao/la:
Ali mene najviše nerviraju oni tatini sinovi i kćerkice, kojima tata plaća fax, samo da bi se moglo reć "e moja kćer/sin studira na pravu" ono glavno se pokazat isprid drugih. to šta oni nemaju dvi čiste u glavi i šta ih nije briga za faxon jer im je sve plaćano i briga ih oće ispit polagat jedan ili deset puta, to nema veze... jer ono.... glavno da se studira.... tipično hrvatski.

Kojim se pizdarijama i ti zamaraš :secret

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 14:35 

Blah, ne zamaram se time nego samo komentiran... zato forum i služi!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 16:30 
No life

a ljudi moji
sta rec na ovo sve.
ne svida se ni meni da se danas svatko moze nazvati studentom prava ali kad se objektivno gleda, to i nije neki problem.nekada vise manje svi diplomiraju i onda se dosta brzo vidi gdje si i sta si.a to sta imamo na fakultetu od 3300 studenata jedno 1500 "apsolvenata" i 700-800 studenata koji su "evo na 4. ali mi je ostao samo KPP sa 3. pa to sad rjesavam" a pojave se uglavnom svi 1500+800 iduci ispitni rok na rimskome pravu ,g1 ili financijama , to je prica za sebe.
Ja osobno nikad nisam imao problema na faksu, a niti je vecina ovih studenata koji su bili redovni na predavanjima i koji su ucili redovito imali ikakvih problema (barem ovi koje ja znam). Ali imam isto tako medu jako dobrim prijateljima studente koji zbog zdravstevnih razloga nisu mogli doc 2,3 godine uopce na fakultet. I sta rec na to?dat im indeks u ruku i rec, pokusajte na nekom drugom fakultetu. I ako je najmanje ovako ekstremnih slucajeva i vecina pada godinu jer ili ne nauci ili im ne lezi bas neki ispit ili imaju posao, opet ne vidim razloga zasto ti studenti o svom trosku ne bi studirali koliko ih je volja.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 16:43 

Ma ja govorim o onima koji namjerno odugovlače fax jer im je super studirat, pogotovo ako su u drugom gradu, izlaze, uživaju, žive na trošak roditelja i boli ih briga... Takve bi stvarno potirala s faxa. Jer ono, suludo je studirat 10 godina i više, znam po sebi kad mi se neke stvari razvlače dosta dugo da obično ništa ne bude od toga na kraju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 17:26 
No life

a dobro, samo mi ti sad kazi kako cemo ovu prvu kategoriju ljudi odvojit od ove kategorije koju si ti navela i koji redom dolaze sa ljecnickom dokumentacijom debljine knjige iz medunarodnog javnog prava.
a ti ljudi sta studiraju 10 godina, vjeruj mi , njih i nema toliko koliko ti se cini. Na prvoj godini ima svakakvih ali rascisti ti se to sve vec na drugoj godini, a na trecoj ostane stvarno samo 30ak ljudi koji se svi medusobno poznaju i gdje neces nac sigurno vise nikoga tko studira radi studiranja .A i oni koji se provlace nekako na taj nacin ,ne dolaze bas ni na faks, jos su stariji od nas po 10ak godina tako da ne vjerujem da ces ih bas tako cesto susretat u zivotu...
sve u svemu meni i nisu neki faktor. Doduse, nikad nisam vidio ovoliko nepoznatih lica kao jucer na izborima za studentski zbor :mrgreen:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 17:38 

Mogli bi filozofirat o ovome još dugo, al ono, nije me briga, ko će studirat nek studira, ionako nam je osiromašena državna blagajna pa zato ljudi upisujte se na fakultete, nema veze kad ćete ih završit. Bitno je studirat! :blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 17:39 
Veteran

nekistudent je napisao/la:
a dobro, samo mi ti sad kazi kako cemo ovu prvu kategoriju ljudi odvojit od ove kategorije koju si ti navela i koji redom dolaze sa ljecnickom dokumentacijom debljine knjige iz medunarodnog javnog prava.
a ti ljudi sta studiraju 10 godina, vjeruj mi , njih i nema toliko koliko ti se cini. Na prvoj godini ima svakakvih ali rascisti ti se to sve vec na drugoj godini, a na trecoj ostane stvarno samo 30ak ljudi koji se svi medusobno poznaju i gdje neces nac sigurno vise nikoga tko studira radi studiranja .A i oni koji se provlace nekako na taj nacin ,ne dolaze bas ni na faks, jos su stariji od nas po 10ak godina tako da ne vjerujem da ces ih bas tako cesto susretat u zivotu...
sve u svemu meni i nisu neki faktor. Doduse, nikad nisam vidio ovoliko nepoznatih lica kao jucer na izborima za studentski zbor :mrgreen:

možda su došli iz dijaspore glasati :ROFL .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 17:43 

možda su došli s drugih fakulteta :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 17:48 
No life

a slusaj, bili su neki baustelci radili nesto ispred faksa. valjda su popravljali cestu i relativno sam uvjeren da je jedan od njih ono usput izasao i kod nas na izbore, pa sad jeli momak studira pravo vec 10ak godina a usput upravlja masklinom, tko ce znat :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 17:50 

možda su fizikalci koji usput studiraju :ROFL

inače, kod nas glasuju i mrtvi na izborima, tako da ništa nije nemoguće.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 17:50 
김정일

Treba dignut prolaznost fakulteta :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 18:05 
No life

nu insa, sad se i on javlja, a sta je jucer bio na popisu biraca to uredno presucuje. :devil :blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 18:08 
김정일

nu insa, sad se i on javlja, a sta je jucer bio na popisu biraca to uredno presucuje. :devil :blackeye

???

a da....
sjetio se kako je to moguce

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 18:11 

Fajt fajt! :funny:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2010 18:47 
No life

Inso je napisao/la:

???

a da....
sjetio se kako je to moguce

:bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :prop: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers: :bluesbrothers:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2010 08:41 

ja se samo nadam da ako slučajno budu uveli to u nas, da neće o tome odlučivat u 9. 10. mj za prošlu godinu, kao što inače rade :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2010 09:59 
No life

kike je napisao/la:
ja se samo nadam da ako slučajno budu uveli to u nas, da neće o tome odlučivat u 9. 10. mj za prošlu godinu, kao što inače rade :cerek:

ma daj kike , di ce to uvest...
da oni gube stotine tisuca kuna od skolarina i jos da ih studenti mrze. nema ti teoretske sanse da se to dogodi. pa vidis da cak ovima sta studiraju 20 godina i jos su po starom sustavu, stalno produzuju neke rokove...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2010 12:03 
Veteran

kike je napisao/la:

ma daj kike , di ce to uvest...
da oni gube stotine tisuca kuna od skolarina i jos da ih studenti mrze. nema ti teoretske sanse da se to dogodi. pa vidis da cak ovima sta studiraju 20 godina i jos su po starom sustavu, stalno produzuju neke rokove...

kako meni kaže teta u referadi kad upisujem sljedeću godinu:"glavno da je uplatnica tu" :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2010 13:40 
Aktivan

to je najgluplje pavilo ikad,pogotovo za pravo,di padaš ispit od iljadu stranica na nekim abnormalnin detaljima,a naučija si ga solidno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2010 23:48 
Forumaš

Koliko para, toliko muzike. U ovom slučaju godina faxa :mig: :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2010 13:45 
Forumaš

dakle, izvanredni ne mogu izgubit pravi školovanja? :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2010 15:33 
Forumaš

nitko??? :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2010 10:47 
Aktivan

mala_s_prava_00 je napisao/la:
nitko??? :please:

ne mogu! :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2010 14:09 
Forumaš

uffff.... :3 hvala!!! :cheers (ni ako 2 puta ponavljaju istu god, ne daj boze? :roll: :mrgreen: )?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2010 19:41 
Početnik

ako iko ista zna ali bas tocno a ne neka blebetanja neka napise ...meni su sa druge ostali financije i upravno procesno(upravno pravo) ...a upiso sam sa trece sve predmete i sad bi ponavljao trecu godinu ( a vec sam ponavljao jedanput 2 godinu) ali da budem redovan to me zanima da li iko zna .i moram mirovanje uzet???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2010 11:05 
Aktivan

e sad ja da skrenem s teme...redovni sam bez plaćanja...teoriju sam 3 put upisala ove godine, i opet je nisan položila... :ucenje i šta ću sad? s druge ništa nisam mogla izać, radila sam kao da si uspijem skupit za makar vanredno u najgorem slučaju, al opet, ne kužim ništa na faksu našem...ima ih par koji mi kažu d amogu upisat opet redovni, iako ne razumin kako, a sad je opet izlazim, pa me zanima jel mogu zamrznit nekako il se pribacit na vanredno? da ne gubim pravo školovanja?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2010 23:06 
Forumaš

sinjanka je napisao/la:
e sad ja da skrenem s teme...redovni sam bez plaćanja...teoriju sam 3 put upisala ove godine, i opet je nisan položila... :ucenje i šta ću sad? s druge ništa nisam mogla izać, radila sam kao da si uspijem skupit za makar vanredno u najgorem slučaju, al opet, ne kužim ništa na faksu našem...ima ih par koji mi kažu d amogu upisat opet redovni, iako ne razumin kako, a sad je opet izlazim, pa me zanima jel mogu zamrznit nekako il se pribacit na vanredno? da ne gubim pravo školovanja?

Mislin da ne gubiš ništa šta se tiče prava školovanja, eventualno će te stavit ka vanrednog šta je viruj mi 600 puta bolje od redovitih :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2010 18:34 
Forumaš

sinjanka je napisao/la:

kad dva puta ne das jednu godinu, u tvom slucaju prvu, onda gubis status, dakle ne gubis pravo studiranja. Sta znaci izgubit status? Statusa imas tri: 1. redovan student uz potporu ministarstva, 2. redovan uz placanje, i 3. izvanredan student. Kada redovni student (bez obzira je li uz potporu ili uz placanje) upise jednu godinu po treci put, gubi status i postaje izvanredni student. I onda se na njega odnose sva pravila glede izvanrednih studenata. Sta se dogodi kad i kao izvanredni student opet upise tu godinu - ne znam :(

I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air. They fly so high. They reach the sky. And like my dreams. They fade and die. Fortunes allways hiding. Oh, I've looked everywhere. I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air.
UNITED!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2010 18:38 
Sega mega kul forumaš

ne dogodi se ništa ...ovi koji pitaju ovakva pitanje neka ne budu lini nego prolistaju postove.
kolega Muholovac je u pravu ...i da nakon sta ste vanredni na nasen falutetu vridi da studiras dok imas para.

ko ne zna citat izmedu redaka njegov problem :whyowhy:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2010 22:32 
Početnik

tko ima love, i može plaćati fax svaku godinu nek studira 300 godina :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2010 13:10 
Aktivan

Da ne otvaram novu temu, a zapravo ne znam gdje bi postavila upit, postavljam ga ovdje.

Moj problem je ovakav:

2007.g. sam upisala prvu godinu Pravnog fakulteta, inzvaredno, 2008.g.ponavljala prvu godinu, 2009.g. zamrzla godinu(trudnoća i porod, financije, povratak na posao, jednostavno nedostatak vremena).Sad je 2010.g. a ja nisam upisala godinu(trebala bi drugu po svim pravilima)zbog toga što nisam bila sigurna da li ću uspjeti izorganizirati, sebe, vrijeme i novac.. Ne znam što mi je činiti...postoji li šansa da 2011.g. najnormalnije upišem drugu godinu ili neka druga solucija.
Inače sam završila 2002.g. Upravno-pravni studij, pa me i zanima da li je na vidiku ikakva mogućnost nastavka ili barem priznavanja više ispita s više, da barem malo olakšam sebi.

Puno hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2010 14:17 
Sega mega kul forumaš

upisi jos uvik traju tako da ako si u mogucnosti mozes se jos uvik upisat (koliko san ja upucena),.a ako ne,od ove godine je otvoren magisterij upravne,,.pa razmisli,.sritno :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2010 15:31 
Aktivan

Thanks, pretpostavljam da si mislila na ovaj novi specijalistički studij....dobivaš kao naziv specijalist u javnoj upravi...tako nekako. Ne znam koliko mi je to isplativo. A što se tiče upisa u višu godinu na fakultet, do kad traje mogućnost za upis?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2010 18:51 
Sega mega kul forumaš

u petak su se ljudi jos uvik upisivali,.a najbolje ti je odtic u utorad do referade i pitat tamo sve njih,s obzirom da si zamrzla,.ali savjetujem da ides kraj nevenke,. :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ožu 2011 00:56 
-Moderator-

:voodo:

Da, definitivno mislim da je gubitak prava studiranja losa stvar...
A kako kod nas vridi "koliko para, toliko muzike" ne bi volia nikome da ostane bez para...

Hvala, hvala :bluesbrothers:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ožu 2011 18:54 
Aktivan

Ubila bi onoga ko je otvorija ovu temu.Ne volin niti pomislit na to :whyowhy: :beeelj:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2011 10:58 
-Moderator-

sretnica je napisao/la:
Ubila bi onoga ko je otvorija ovu temu.Ne volin niti pomislit na to :whyowhy: :beeelj:

Pa ti si "sretnica" - nece se to tebi dogodit...
Nemoj me ubit, jos sam mlad... :funny:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: