Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 20 vel 2019 21:07.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 kol 2008 13:24 
Veteran

Iz nekih razloga,mislim da cu biti primorana pauzirati godinu..sto moran napraviti da to napravim, mogu li to napraviti i ako skupim samo boda,blabla..? Znan poznanika koji je pauzirao godinu i dalje imao svoje studentske beneficije,iksicu i to..kako? de mi to malo pojasnite..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 kol 2008 15:29 
No life

pa sta ti je bilo?
neces valjda dobit dite? :sok: a jos sam ti reka da se cuvas :p
ako je u pitanju opravdani razlog mozes pauzirat godinu dana bez gubitka studentskih prava ja mislim, ali to bi vec trebao bit dobar razlog. Bolest ili eto djete. Ne znam jeli za druge slucaje ima ta mogucnost

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 kol 2008 18:30 
김정일

opravdanje od doktora da si bio tri mjeseca u bolnici ....
Pa napisati molbu,i to odnit do dekanat...
Tako je bilo prije dvije godine kada sam sredivao mirovanje za prijateljicu...Valjda ce netko javit ako se sto promijenilo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2008 09:27 
Veteran

uff..ma nisam trudna,držim se tvojih savjeta :mrgreen:

ma iskrslo mi je nešto doma što će morati potrajati,a nikako neću imati vremena upisati drugu godinu,pa ni vanredno..tako da me to zanimalo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 14:39 
Početnik

E MENE ZANIMA POSTO SAM UPISANA VEC NA PONAVLJANJE DRUGE GODINE, A IMAM JOS DVA ISPITA S PRVE,STO CE BITI AKO TO NE RIJESIM??? SPOMENILI SU MI ZAMRZAVANJE A JA POJMA NEMEM O TOME

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 17:53 
김정일

lana20 je napisao/la:
E MENE ZANIMA POSTO SAM UPISANA VEC NA PONAVLJANJE DRUGE GODINE, A IMAM JOS DVA ISPITA S PRVE,STO CE BITI AKO TO NE RIJESIM??? SPOMENILI SU MI ZAMRZAVANJE A JA POJMA NEMEM O TOME

Ne mozes dva puta pasti istu godinu. Zato ako ne uspijes sada rijesiti ta dva ispita sa prve,morat ces zamrznuti godinu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 18:06 
-Admin-

Inso je napisao/la:
lana20 je napisao/la:

Ne mozes dva puta pasti istu godinu. Zato ako ne uspijes sada rijesiti ta dva ispita sa prve,morat ces zamrznuti godinu.

a zar nije da se može onda prebaciti na izvanredne ove godine ako ne rješi te predmete s prve godine? a ako zamrzne godinu, kako će onda moć rješiti te preostale predmete i na primjer iduće godine upisati treću godinu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 18:08 
김정일

Koliko su meni objasnili,zamrzavanje je kao vremeplov koji te vraca godinu dana unazad.
Znači, ti i dalje mozes normalno polagati sve ispite koje su ti ostali,i koje si odslusao neovisno sto si zarmznuo godinu..... Niti gubiš bilo kakva prava koja imaš

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 18:12 
-Admin-

Inso je napisao/la:
Koliko su meni objasnili,zamrzavanje je kao vremeplov koji te vraca godinu dana unazad.
Znači, ti i dalje mozes normalno polagati sve ispite koje su ti ostali,i koje si odslusao neovisno sto si zarmznuo godinu..... Niti gubiš bilo kakva prava koja imaš

aha, znači tako!! a koja si onda godina, kako se onda vodiš? mislim, po tome vodiš se ka da studiraš kad imaš sva prava, al onda se ne vodiš ka nijedna godina jel tako? nisan to znala, ja sam mislila da se nakon što ponavljaš godinu, i ne uspiješ dati uvjet za višu godinu, moraš prebacit na izvanredne s obzirom da redovno možeš samo jednom ponavljat godinu!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 18:17 
김정일

ssuzanaa je napisao/la:
aha, znači tako!! a koja si onda godina, kako se onda vodiš?

Mislim da se vodis kao godina u kojoj si zamrzao. Znaci ako si zamrznuo na drugoj godini,vodis se kao druga godina.

ssuzanaa je napisao/la:
mislim, po tome vodiš se ka da studiraš kad imaš sva prava, al onda se ne vodiš ka nijedna godina jel tako?

Vodiš se kao godina u kojoj si zamrznuo status,a fakultet ti "poklanja" godinu jer zbog "iznimnih" okolnosti nisi mogao ocistiti godinu.

ssuzanaa je napisao/la:
nisan to znala, ja sam mislila da se nakon što ponavljaš godinu, i ne uspiješ dati uvjet za višu godinu, moraš prebacit na izvanredne s obzirom da redovno možeš samo jednom ponavljat godinu!

Ma vraga,ima ljudi koje znam koji su zamrzavali godine po par puta ....
Zamrzavanje godine je bilo izmišljeno da bi ljudi koji su imali nekih zdravstvenih problema,ili iznimnih situacija mogli nastavit studirat, samo sto se to sada malo zlorabi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 12:23 
Početnik

Pozdrav!!!
Znam da ako se padne 2 puta ista godina se gubi pravo studiranja, zanima me da li to znaci da se gubi pravo redovnog studiranja pa se ide na izvanredno ili se vise uopce ne moze studirat na tom fakultetu? :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 12:32 
김정일

ako bi se pala dva puta ista godina gubi se pravo studiranja na tom fakultetu, zato studenti pribjegavaju

a)zamrzavanju godine
b)prelasku na vanredno studiranje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 13:23 
Sega mega kul forumaš

a ako vanredni dva puta rokne godinu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 13:24 
김정일

a opet na zamrzavanje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 13:28 
Sega mega kul forumaš

znaci, ako ne zamrznem godinu, a ne uspijem u dvije godine poloziti sve predmete s jedne ( drugim rijecima ako tresnem dva puta istu godinu ) adios...?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 13:33 
김정일

tako je
ne mozes pasti dva puta ista godinu,a ako ti prijeti po drugi put padanje iste godine mozes

a)zamrznut godinu
b)prebaciti status

ima ljudi koji su dvije godine prije mene upisali (znaci 2001), a još su na drugoj godini....
kakve su oni kemije izvodili sa zamrzavanjem ili promjenom statusa bog dragi zna

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 13:39 
Sega mega kul forumaš

Inso je napisao/la:
tako je
ne mozes pasti dva puta ista godinu,a ako ti prijeti po drugi put padanje iste godine mozes

a)zamrznut godinu
b)prebaciti status

ima ljudi koji su dvije godine prije mene upisali (znaci 2001), a još su na drugoj godini....
kakve su oni kemije izvodili sa zamrzavanjem ili promjenom statusa bog dragi zna

:mrgreen: :mrgreen: koji su to lumeni...

nego, nama izvanrednima po toj logici ostaje samo jedna mogucnost, a to je zamrznuti godinu, jer nemamo sto prebacivati kada smo vec izvanredni...
inace, ako netko ne moze u dvije godine poloziti 4 predmeta ( jer mi izvanredni mozemo prenijeti u visu godinu tri predmeta ) onda je, imho, promasio sa izborom faksa... :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ruj 2008 11:58 
-Admin-

Ako su u pitanju zdravstveni problemi kao razlog zamrzavanja, mislim da se onda odobrava bez problema. Potrebno je priložiti index, molbu i medicinsku dokumentaciju.
Naravno, poželjno je da ne budu glupi razlozi tipa "dobio sam prhut, uginula mi je kornjača" i sl.

Koliko je meni poznato, godina se zamrzava retroaktivno. Dakle, sada bi se zamrzavala akademska godina 2007./08. Ne gubi se status, može se izlaziti na ispite. No, godina se plaća u punom iznosu, odnosno u onom iznosu koliko ste platili prošlu godinu.
Mislim da je drukčije malo za trudnice jer one sigurno znaju da će u budućem vremenu roditi i neće biti u mogućnosti dolaziti na predavanja i ispite...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ruj 2008 21:56 
Početnik

znaci ako sam pala dva puta redovno prebacim status na vanredno studiranje prije nego padnem drugi put?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 10:26 
-Admin-

Zamrzavanje nije isto što i promjena statusa...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 10:58 
Početnik

a što ako sam dao uvjet za upisati treću god ali je moguće da ću treći put upisivati isti predmet (financijsko).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 12:46 
김정일

sky je napisao/la:
a što ako sam dao uvjet za upisati treću god ali je moguće da ću treći put upisivati isti predmet (financijsko).

mislim da nije moguce tri puta upisati isti predmet
Odnosno,kada padneš godinu trebao bi očistiti godinu da bi mogao upisati višu godinu,neovisno o uvjetu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 13:29 
Početnik

znam ali kakve to veze ima s mojim pitanjem? :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 14:21 
-Admin-

angry candy je napisao/la:
white_bunny je napisao/la:
znaci ako sam pala dva puta redovno prebacim status na vanredno studiranje prije nego padnem drugi put?

Pa, tema je zamrzavanje godine. A to nije isto što i promjena statusa. Ako zamrzavate godinu, ostaje vam status redovnog, osim ako ga vi izričito ne želite promijenit u vanredne.
Meni se čini da bi bilo najpametnije zamrznuti godinu prije nego što padnete drugi put, ako postoji razlog za zamrzavanje.

I nisam skužila, jesi li pala 2 put ili 2. pad tek slijedi?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2008 08:37 
Početnik

inso zaista po statutu se nemože tri puta upisati isti predmet, ali prošle godine prva generacija bolonje je mogla po treći puta upisati rim, teoriju bez ikakvih posljedica po status, pa sam zbog toga potpuno zbunjen.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2008 08:40 
김정일

sky je napisao/la:
inso zaista po statutu se nemože tri puta upisati isti predmet, ali prošle godine prva generacija bolonje je mogla po treći puta upisati rim, teoriju bez ikakvih posljedica po status, pa sam zbog toga potpuno zbunjen.

Možda to važi samo za bolonjce ?
:wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2008 08:58 
Početnik

a stvarno se na našem faksu ništa ne zna, ond bih trebao cijelu iduću god polagat sam financijsko.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2008 10:15 
-Admin-

sky je napisao/la:

da, dobro ti sky govoriš! nemože se upisati tri puta isti predmet, ali s obzirom da sam i ja prva generacija bolonje, znam toliko ljudi koji su ove godine tj prošle akademske godine po treći put upisali neki predmet. znam i zašto pitaš jel možeš po treći put upisati financijsko, jer kruže priče da se to neće moći, da se gubi pravo studiranja i slično, ali mislim da od takvih priča neće biti ništa jer mislim da do takve odluke neće doći, a pogotovo uzme li se u obzir da su i akad.god. 2007/2008 dopuštali da se po treći put upiše neki predmet, te mislim ako slučajno takvu odluku i donesu da se eventualno može odnositi na buduće generacije jer nebi bilo u redu s obzirom da o tome nije bilo riječ tokom svih ovih godina, da odjednom donesu takvu odluku i počnu je primjenjivati odmah i na sve....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2008 17:02 
Početnik

Pa, tema je zamrzavanje godine. A to nije isto što i promjena statusa. Ako zamrzavate godinu, ostaje vam status redovnog, osim ako ga vi izričito ne želite promijenit u vanredne.
Meni se čini da bi bilo najpametnije zamrznuti godinu prije nego što padnete drugi put, ako postoji razlog za zamrzavanje.

I nisam skužila, jesi li pala 2 put ili 2. pad tek slijedi?

Drugi pad tek slijedi u deseti misec. Jel bi ja onda mogla prebacit status sad u deveti misec u izvanrednog studenta?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 13:26 
Početnik

Evo opet ja :-D
Evo isla sam se raspitat u referadi za promjenu statusa ali nista mi nisu rekli osim da ponovo dodjem 30-tog. Pa evo mene zanima ako se sad ispisem, bi li se mogla vratit na studije kad se malo uozbiljim :-D ili ako dam zahtjev za promjenu statusa bi li mogla nastavit studij i koji su mi papiri potrebni. Please please help me :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 13:39 
No life

pa reci kakav status tocno imas i kakav bi htjela.
naravno da je moguce ispisat se pa ponovo upisat, isto tako je moguce pauzirat ali ti za to treba dobar razlog...

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 13:58 
Aktivan

Inso je napisao/la:
sky je napisao/la:

mislim da nije moguce tri puta upisati isti predmet
Odnosno,kada padneš godinu trebao bi očistiti godinu da bi mogao upisati višu godinu,neovisno o uvjetu

o čemu vi pričate :confused:
meni su npr te financije 6 (slika ) puta upisane.
kakvo zamrzavanje,kakav problem u upisivanju nekog predmeta po sto puta ako triba?
vanredni,jasno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 14:12 
Početnik

evo ovako ja sam redovni student i sad bi trebala past po drugi put godinu... Znam ako se padne po drugi put da se gubi pravo školovanja. Pa me zanima ako sad prebacim status na vanrednog studenta ili se ispisem prije nego pocne nova skolska godina ocu li i onda izgubit pravo skolovanja?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 14:19 
Aktivan

evo ovako ja sam redovni student i sad bi trebala past po drugi put godinu... Znam ako se padne po drugi put da se gubi pravo školovanja. Pa me zanima ako sad prebacim status na vanrednog studenta ili se ispisem prije nego pocne nova skolska godina ocu li i onda izgubit pravo skolovanja?

evo ti pa vidi - ja san ovaj faks upisala ka redovni.po starom programu.davno :mrgreen: .pa san prvi put ponavljala prvu i dalje ka redovni.pa mi je ostala još samo teorija,a tada se nije mogla upisat druga ako nisi ka ponavljač očistija cilu prvu pa san drugi put ponavljala prvu al ovaj put ka vanredni tj. reklo mi u referadi da san od tog trena tj. novog upisa vanredni i to je bilo to,nikakve filozofije i panike nije bilo ;dunno:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 18:34 
Početnik

hvalaaaaa :cerek: :cerek: :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 19:05 
Sega mega kul forumaš bez života

Znaci sad,ako se padne i ne ocisti godina,moze se upisati visa,samo je bitno imati uvjet?

Cudno.
Ja sam zbog KP-a,2 puta padao drugu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 19:11 
Sega mega kul forumaš

ja vise nista ne kuzim. kazu ako dva puta okines istu godinu nemas vise pravo studiranja. sad ti kazes da si dva puta padao drugu ??? :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 19:12 
김정일

Spin je napisao/la:
Znaci sad,ako se padne i ne ocisti godina,moze se upisati visa,samo je bitno imati uvjet?

Cudno.
Ja sam zbog KP-a,2 puta padao drugu.

Tako je ....
Zato je prije bilo užasno teško nakon pada godine se izvući

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 19:21 
Sega mega kul forumaš bez života

Danny je napisao/la:
ja vise nista ne kuzim. kazu ako dva puta okines istu godinu nemas vise pravo studiranja. sad ti kazes da si dva puta padao drugu ??? :wtf

Izgubio sam status redovnog.
Nije neko opravdanje,ali 2 ljeta sam imao ekstremno puno posla,i uopce nisam izasao na rokove.
Kako nisam upucen bas u ove cake,zamrzavanje se nisam sjetio traziti,nego sam samo dosao upisati pad.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2008 19:23 
Sega mega kul forumaš

koliko puta mozes kao izvanredeni pasti jednu godinu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: