Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 lis 2020 16:12.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 lis 2011 20:32 
Forumaš

tilurium je napisao/la:
hmmm... teoretski bez ovjerene godine ne možeš polagat ispite niti upisat iduću godinu, ali budući da to kod nas malo tko provjerava, postoje dvi mogućnosti, ili niko neće ništa primjetit ni spomenit, diplomirat ćeš i sve će bit ok, ili će se neko jednog dana sitit pa ćeš morat ka i za sve ostale slične probleme sastavljat kakvu molbu dekanu da ti se to ovjeri. Sumnjam da ćeš imat kakvih strašnih problema...

mogu li ja sad napisat molbu dekanu da mi se ovjeri godina jer nisam mogla bit u st tjekom šestog mj kad je to bilo ??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 20:55 
Forumaš

Alejandro je napisao/la:
a ako izvanredni nema ovjerenu godinu?meni isto nisu dali da ovjerim zato jer je prosao rok za ovjeru a nisam iz splita...

izvanredni studenti nemaju nikakvih posljedica ako nemaju ovjerenu godinu...odnesi ga na ovjeru dogodine i to je to

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2011 14:38 
Početnik

je li neko slucajno ko i ja u situaciji da nije ovjerio godinu, a redovni je student, da li ce biti problema ako ovaj tjedan idem ovjerit i onda se upisat?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2011 23:01 
Početnik

I ja sam u istoj situaciji samo sam ja predao papire za upis. Ta ovjera godine je jedna od glupljih stvari na ovom faksu koju btw nijedan drugi faks nema (barem prema mojim spoznajama) i koji je uopce smisao ovjeravanja usred akademske godine, da se nesto placa pa da muzu pare iz nas shvatio bih al ovako cista glupost. Uglavnom papire sam predao, platio punu skolarinu i ne jebem zivu silu, sad ce oni pametnjakovici iz referade meni tu kenjat oko neke formalnosti. Ne sekiraj se uopce, vjerojatno nece ni primjetit, a ako i primjete naknadno cemo to s dekanom rjesit i opet dobro.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lis 2011 09:53 
Aktivan

jesu li gotovi indeksi?
zna ko..?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lis 2011 11:47 
Aktivan

otprilike kad ti studomat proradi to znači da su one u referadi gotove s tvojim dokumentima, pa eto po tome se najjednostavnije ravnat.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 stu 2011 16:20 
Aktivan

nisam bila na podjeli indeksa, mogu ga bilo kad skupit u referadi ili...? hvala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 stu 2011 16:42 
Sega mega kul forumaš

anna 2 je napisao/la:
nisam bila na podjeli indeksa, mogu ga bilo kad skupit u referadi ili...? hvala.

mozes bilo kada otici u referadu ( naravno za vrijeme radnog vremena iste ) i podici indeks...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 pro 2011 20:06 
Aktivan

Bok.

Zanima me di se upisuje ocjena iz prebacenog kolegija. U stari pecat iz prethodne godine, ili se stavlja novi pecat u novu akademsku godinu i tu se upisuje??
Eto pa ako neko provjereno zna..

Fala unaprid! :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 pro 2011 20:09 
-Admin-

Muffin je napisao/la:
Bok.

Zanima me di se upisuje ocjena iz prebacenog kolegija. U stari pecat iz prethodne godine, ili se stavlja novi pecat u novu akademsku godinu i tu se upisuje??
Eto pa ako neko provjereno zna..

Fala unaprid! :D

To ti uopće nije njima bitno što ti se radi o prebačenom kolegiju. Nekad će ti staviti pečat u prethodne godine ako imaš manje prostora u indeksu, nekad će staviti u novu godinu, tu ti uopće nema pravila. Al činjenica da se radi o prebačenom kolegiju nije bitna. :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 svi 2012 21:07 
No life

do kad treba predati indeks u referadu za ovjeru godine?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2012 10:05 
Sega mega kul forumaš bez života

što ako se ne ovjeri godina,za izvanredne studente?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2012 19:37 
-Moderator-

studentica000 je napisao/la:

Raspad sistema, totalni.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2012 10:17 
Početnik

Budući da tek sada čujem za ovjeru zanimalo bi me do kada je rok za predat indeks na ovjeru, i da li treba imati sve potpise u indeksu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2012 17:32 
Aktivan

Treba imat sve potpise.

Rok je biće do početka ispita.
Preporučujem ti da odeš kroz ovaj tjedan to rješit.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lip 2012 13:29 
Aktivan

Jel itko možda zna, ako imam sve potpise al mi index nije ovjeren, jel mi se može upisat ocjene u ispitnom roku, dakle bez ovjerenog indexa, jel itko bio u takvoj situaciji? :visi:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2012 01:49 
Forumaš

karl555 je napisao/la:
Jel itko možda zna, ako imam sve potpise al mi index nije ovjeren, jel mi se može upisat ocjene u ispitnom roku, dakle bez ovjerenog indexa, jel itko bio u takvoj situaciji? :visi:

može,ja nisam ovjerila nije mi nitko prigovarao zbog toga

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2012 18:23 

Grotius je napisao/la:

Raspad sistema, totalni.

pitam ozbiljno,da ne moram dolaziti u st bez veze?!
jel stvarno moramo?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2012 08:33 
Aktivan

mene takoder zanima sto se dogada u slucaju da izvanredni student ne ovjeri index???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2012 15:10 
-Moderator-

Grotius je napisao/la:

Raspad sistema, totalni.

pitam ozbiljno,da ne moram dolaziti u st bez veze?!
jel stvarno moramo?

Budući da si izvanredni student, možeš ovjeriti indeks bilo kad.

Odnosno, do početka 10. miseca.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2012 20:45 
Aktivan

mozemo li ovjerit index do kraja miseca?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2012 15:25 
Aktivan

mene zanima što kad se index popuni do kraja? Ok,kupuje se u ekonomatu drugi,ali koja je procedura nakon toga? Jel treba upisati predmete ponovo iz tekuće godine ili kako šta? Ako itko zna,zahvaljujem! :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 pro 2012 13:58 
Ona koja je donila porto

eto takve sam volje da ću podijelit ovo iskustvo s vama, ove godine mi se popunio index i uzela sam novi, lijepo ga popunila kako treba i platila im faks, ispunila upisne listove i odnjela to na upis sa starim indexom, neki dan otvaram studomat mogu prijavit ispit i zakljucim da je možda i index gotov(samo da znate nema to nikakve veze) i tako se prekjučer uputim po njega, dodjem u referadu i vidim di stoje indexi za moju godinu i trazim prvo po oznaci koju imam (oznacite indexe), ne vidim ga,(trazim samo novi) i onda ja svaki lijepo otvorim i trazim, naravno ne nadjem ga.

posalju me da trazim po svim drugim policama, naravno, ni tamo ga nema, recem da mi i seminarske radnje nisu unesene u studomat, u indexu jesu, al kad prvo nadjem novi potrazit cemo stari, pa cemo to tek ispravit. onda su mi otvorili neku ladicu i rekli da se mozda tu nekako zavukao jer je kao bio sa starim pa da je s njom otiso, naravno otvorila sam svaki index jer mi se uopce nije dalo ulazit u raspravu dok sve ne pogledam, nema indexa ni tamo, i kao isprika neka da jel mi se zuri da dodjem koji drugi dan.

i taj drugi dan je danas, jer mi se nije dalo zivcirat dva dana za redom, odo ja opet u referadu i trazim index i recem sto je bilo, predstavim se i kao pogledajte opet po indexima, znaci ponovim radnju, dodje onaj tamniji pita tko sam, predstavim se opet njemu, aaa vi ste ta i ta, sto je s indexom? da ce on u podrum pogledat, ni tamo ga nema, napokon neva cuje i kao kako se zovete, opet ponovim, i eto u nje moj index NOVI. ali di je stari na upisnim listovima pise kao da nema starog indexa, ja kazem donjela sam ga dala skupa s novim, a mozda ga niste donjeli, pitam ja nju di je smisao da ja njoj lazem da ga nisam donjela kad jednotavno ako nisam mogu otic doma po njega, a ne dolazit dva dana trazit novi, al ocito i stari, izivcirala sam se jakoooo. i kaze ona meni da opet pogledam u tu ladicu di sam prekjucer gledala, a tamo indexi koji su stariji od mene, opet sam pogledala i kad ga OPET nisam nasla ovaj put stari (a oni zadrze stari) pukla sam, mozda je i neva vidila kako sam pukla jer sam pocela pitat previse pitanju, kao kako cu na ispit bez indexa, ona kaze prijavit cemo vam mi, ja reko pa ne treba ja sam prijavila, pa se onda sjeti da bi mogla u studomat pogledat, pa pogleda, a gle cuda tamo sam upisana. s tim da mi seminiari nisu evidentirani. ja reko ok onda mogu otic na ispit s osobno,a naravno u pravilu to nebi smjeli. otisla sam na rubu totalnom, na sto je ona rekla da se nema zivciranja, nema plakanja, vi necete bit osteceni...mos mislit

pokusavam ja njih razumit, al sam izgubila 4 sata trazeci nesto sto nisam nasla, gledajuci iste indexe. rade budalu od mene samo jer mogu eto!!! i ono odnosenje prema studentima koda smo retardirani :tenk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 pro 2012 18:14 
Aktivan

pingpongloptica*, reci mi molim te, kako se popunjava novi indeks?
To će mi trebat za dogodine, pa da se znam unaprid pripremit :funny:
Kupila si ga u ekonomatu? Koliko košta?

Problem je u tome šta su užasno neodgovorni šta se tiče indeksa.

Ja ne znam jel stvarno tolika tlaka stavit npr. slova na one police i kako rješavaju indeks, tako ih razmistit po imenima ili prezimenima.
A ne onako nabacit na hrpu.

A da ne govorim da niko ne kontrolira ko uzima indeks i čiji, totalno su nezaštičeni.
Doslovno može ušetat ko oće i uzet indeks, a da ga niko ne provjerava.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 pro 2012 21:19 
Ona koja je donila porto

Dodje ti nekih 100 kn imas uzeti i korice 2 kn u ekonomatu faksa pa naljepis sliku, prepises sve na prve dvije, a na prvoj lijevo obicnom listu nastavis di si stala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 pro 2012 13:44 
-Moderator-

pingpongloptica* je napisao/la:
Dodje ti nekih 100 kn imas uzeti i korice 2 kn u ekonomatu faksa pa naljepis sliku, prepises sve na prve dvije, a na prvoj lijevo obicnom listu nastavis di si stala.

Može i bez korica.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 pro 2012 16:58 
Aktivan

može, ali onda tražiš više
vidjela sam negdje one kričavo zelene i roze korice, rekla sam da ću to kupiti, pa da imam kad ostavljam index u ref, ali nisam više poslije naišla na to

to bi bilo otprilike ovako - otvoriš vrata od ref i vidiš di ti je index :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2013 11:53 
Aktivan

Jel se treba ovjerit index i sad na kraju semestra ili tek na kraju godine?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2013 16:11 
Aktivan

Na kraju godine se ovjerava index.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2013 13:07 

eveline je napisao/la:

znači indexi se mogu ovjeriti u 10. mjesecu? jel to sto posto provjerana informacija?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2013 18:46 
Početnik

plavojka je napisao/la:
eveline je napisao/la:

znači indexi se mogu ovjeriti u 10. mjesecu? jel to sto posto provjerana informacija?

ovjera ti počinje sljedeći tjedan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lip 2013 12:02 
Početnik

jel redovni ponavljači prve godine prije ovjere indeksa trebaju skupit potpise iz onih predmeta koje su upisali s druge godine?? :please: :bow

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Ovjera godine?
PostPostano: 20 lip 2013 16:37 
Početnik

Kakav je postupak i dokad to treba uradit?
Hvala. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2013 08:27 
Forumaš

Prijateljica mi je izgubila indeks,moze mi netko pomoc,koliko onda mora cekat novi,kako ce joj upist prolaz na ispitu,sta mi treba za napravit novi. Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 srp 2013 22:57 
Početnik

Dakle, za upad u dom potreban mi je prijepis ocjena s prve godine... Kome se obratiti, što moram učiniti da ga dobijem? Tnx.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2014 12:56 
Forumaš

jel mi moze neko rec koliko traje kontrola indexa na kraju 5.godine?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 sij 2015 20:18 
Aktivan

Znate li koga tko je trazio referadu novu potvrdu o diplomi nakon zavrsetka? Imala sam nezgodu s njom i sad moram donijeti novu, ne mogu s tim. Valjda nece biti velik problem, valjda imaju to u sustavu (kompu) sve i normalno mi samo novu isprintaju...Koliko traje index inace? Ali ok, on se mora puno provjeravati, ovo bi moglo mozda ici brzo. Vjrjtn nije ni bilo toga, ali nadam se da nece raditi probleme zbog toga, ljudi gube sve dokumente pa dobiju nove.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 vel 2015 19:56 
Početnik

tek sam sada shvatila da mi jedan predmet nije unesen u studomat, a seminar koji nisam upisla su mi unijeli iako mi se sad cini da kako to nisam provjavala prosle godine to je seminar koji sam prosle godine jos polozila ali naravno ni to nisu proveli u studomatu. tek sad sam to vidjela zato sto sam imala jedan predmet s nize goine i nisam do sad prijavljivala nista s vise i sad sam htjela prijaviti odredeni predmet i nema ga, zbrajam upisane bodove i vidim da imam 52 boda, odnosno eventualno 54 postp nisu unijeli seminar polozen jos 2013. ima li netko iskustva s tim u referadi? ispravljaju li svoje pogreske iako je akademska godina vec na pola?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ožu 2015 21:23 
Aktivan

Ispravljaju samo otiđi u referadu ako već nisi i sve će ti sredit.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 lis 2015 12:02 
Početnik

Pitanje kolege (oprostite prebjegu iz Zg na neupućenosti)- redovan sam student, ali kao putnik ne stignem na predavanja. Ima li kakvih problema oko dobivanja potpisa bez odlazaka na predavanja? Predmeti su gpp, drustva, ejp2 i ris. Moze se to trazit na konzultacijama? Hvala unaprijed na informacijama:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: