Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 22 lis 2020 10:44.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: 16 lis 2011 18:42 
Aktivan

je li se moze zamrznit godina, ako si izvanredan student?!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lis 2011 17:32 
Aktivan

Ima li tko iskustva s ovime? Nažalost kako je sve kompjuterizirano ne mogu mi izdati potvrdu zbog bolesti? Zna li tko koga tko može pomoći?! Stvarno je hitno!! Imam još tri dana!! :( :( :<

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2011 07:08 
Forumaš

mislim da su ti 3 opcije -1,bolničko liječenje 2.trudnoća 3.psihička nestabilnost,stres.živčani slom (ne znam točno,neke takve sheme) nekako mi se čini da ti je kako ne može ovo pod 1 najjednostavnije ovo pod 3 (privatnik psihijatar i ako to)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2012 08:36 
Aktivan

ako imam dijagnosticiranu depresiju i živčane ispade mogu li zamrznit godinu? :rambo jer ako ne mogu...imat ću živčani ispad.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2012 12:00 
Aktivan

Pozdrav,

zna li itko koji je krajnji rok za zamrzavanje.. ne znam kad trebam predat molbu i koliko im treba da rijese molbu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2012 12:57 
Aktivan

da li se plaća školarina ako zamrzneš godinu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2012 13:26 
Forumaš

isthatmebaby je napisao/la:
Pozdrav,

zna li itko koji je krajnji rok za zamrzavanje.. ne znam kad trebam predat molbu i koliko im treba da rijese molbu?

A dok traju upisi, jer molbu predaješ zajedno s papirima za upis, bar je tako bilo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2012 15:14 
Aktivan

fala ti!

a jel znas dokad traju upisi, ne znam koliko njima treba da rijese takve molbe..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2012 21:29 
Forumaš

Školarina se plaća,zamrznio il ne plaća se--jer je godina koju stavljaš u stanje mirovanja prošla godina,a plaćaš ovu tekuću koju upisuješ (puni iznos školarine),pod uvjetom da ti odobre zamrzavanje naravno.Koliko se sićam,riješi to dekan u nekom kratkom roku tako da brzo znaš na čemu si,tako je barem ranije bilo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2012 21:55 
Aktivan

a meni je teta u referadi rekla da se ne placa zamrzavanje. ja sam skuzila da se zamrzne stanje u kojem jesi, znaci konkretno godina koju si upisao 2011/2012 i koju si platio u 10.misecu 2011.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2012 08:56 
Forumaš

fala ti!

a jel znas dokad traju upisi, ne znam koliko njima treba da rijese takve molbe..

Ma možeš to rješavati kroz deseti mjesec, nije baš tolika žurba.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2012 08:59 
Forumaš

a meni je teta u referadi rekla da se ne placa zamrzavanje. ja sam skuzila da se zamrzne stanje u kojem jesi, znaci konkretno godina koju si upisao 2011/2012 i koju si platio u 10.misecu 2011.

Mislim da si u pravu, da se ne plaća, doduše, ja sam redovan student bez plaćanja pa tada nisam plaćala ništa.

U mirovanje stavljaš prethodnu godinu, i dalje nastavljaš kao da te godine uopće nije bilo.
(jedino ako se radi o trudnoći tekuća godina se stavlja u mirovanje, mislim da je tako)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2012 12:20 
Forumaš

Ne plaća se zamrzavanje,nego se plaća školarina koju inače plaćaš(ako plaćaš).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2012 13:45 
Aktivan

mickey je napisao/la:

Mislim da si u pravu, da se ne plaća, doduše, ja sam redovan student bez plaćanja pa tada nisam plaćala ništa.

U mirovanje stavljaš prethodnu godinu, i dalje nastavljaš kao da te godine uopće nije bilo.
(jedino ako se radi o trudnoći tekuća godina se stavlja u mirovanje, mislim da je tako)

pokusat cu i vidit oce mi uspiti.. ne znam koliko su strogi u vezi toga..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2012 13:56 
Forumaš

pokusat cu i vidit oce mi uspiti.. ne znam koliko su strogi u vezi toga..[/quote]

Ma samo pribavi kakvu potvrdu od liječnika, i ne bi trebalo biti problema.
Sretno! :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2012 19:56 
Aktivan

fala :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2012 22:10 
Aktivan

Pročitala san temu i ka po običaju, nije mi jasno ništa, a u referadi kad san zvala su mi rekli da jesan li ja normalna i šta ja mislin da mogu unaprid zamrznit godinu ako nisan trudna (i to prilično neljubaznim tonom), a to nisan, tako da mi triba pomoć i savjet od kolega.
Ako donesen potvrdu da zbog depresije i teške materijalne situacije imam problema s koncentracijom i zato nisan uspila dat uvjet za četvrtu godinu, ili da san skroz na skroz luda i da imam fobiju od žena koje rade u raznim kancelarijama i referadama, oće li mi zamrznit prethodnu ili sljedeću godinu. Ja bi tila zamrznit sljedeću ali nekako slutin da je to nemoguće.
U svakon slučaju, ako mi to nekin čudon odobre, koliko bi novaca morala donirati fakultetu jer su bili tako ljubazni?
Da naglasin, ja san jedan od onih vječitih studenata, dakle izvanredni i prošle godine san upisala pad i platila 3850 kn sve skupa. Ako zamrznem onda ove godine isto toliko, pošto bi opet upisala ponavljanje ili?
Hvala unaprid na odgovorima

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 09:33 
Forumaš

Koliko sam ja upućena,ranije je bilo puno jednostavnije jer nisu previše gledali potvrde,i manje više odobravali sve zahtjeve.Osim trudnoće,ove 2 opcije nisu baš tako lako izvedive-nije dovoljno nabavit potvrdu od xy liječnika da si u tom i tom periodu bio bolestan-već da si bio na bolničkom liječenju-a to je već malo teže izvedivo jeli..Ja sam imala prometnu ,bila u bolnici 15 dana,išla daljnjih pola godine svakodnevno na terapije-ali to nije bolničko liječenje..bez obzira na milijun papira i nalaza..
Shema sa psiho-problemima-ne znam u koliko je to slučajeva uspješno ili kakva bi točno dijagnoza tribala bit..jer smo svi manje više živčani i depresivni..
Šta se referade tiče,oni najbolje znaju šta i kako triba napravit,ali je potrebno da nekoga nađeš od volje ko će ti sve objasnit,šta i kako triba.Ali je poželjno da nekoga od njih znaš,il si dobra s nekim od njih jer sve o zamrzavanju i uvjetima postoji u pravilniku koji je svima dostupan,a ove sheme kojima se mi služimo su malo prilagođavanje istine i tu ti referada nije dužna pomoć.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 09:36 
Forumaš

kumpirić je napisao/la:
Pročitala san temu i ka po običaju, nije mi jasno ništa, a u referadi kad san zvala su mi rekli da jesan li ja normalna i šta ja mislin da mogu unaprid zamrznit godinu ako nisan trudna (i to prilično neljubaznim tonom), a to nisan, tako da mi triba pomoć i savjet od kolega.
Ako donesen potvrdu da zbog depresije i teške materijalne situacije imam problema s koncentracijom i zato nisan uspila dat uvjet za četvrtu godinu, ili da san skroz na skroz luda i da imam fobiju od žena koje rade u raznim kancelarijama i referadama, oće li mi zamrznit prethodnu ili sljedeću godinu. Ja bi tila zamrznit sljedeću ali nekako slutin da je to nemoguće.
U svakon slučaju, ako mi to nekin čudon odobre, koliko bi novaca morala donirati fakultetu jer su bili tako ljubazni?
Da naglasin, ja san jedan od onih vječitih studenata, dakle izvanredni i prošle godine san upisala pad i platila 3850 kn sve skupa. Ako zamrznem onda ove godine isto toliko, pošto bi opet upisala ponavljanje ili?
Hvala unaprid na odgovorima

U mirovanje se uvijek stavlja prethodna godina, osim ako se radi o trudnoći kada se u mirovanje stavlja iduća godina, kako su ti i rekli u referadi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lis 2012 09:36 
Početnik

Što je potribno za zamrzavanje godine u slučaju trudnoće, da li se to plaća u punom iznosu školarine ili u onom u kojem smo platili prošlogodišnji upis, ima li tko novih saznanja?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lis 2012 10:45 
Forumaš

loptica je napisao/la:
Što je potribno za zamrzavanje godine u slučaju trudnoće, da li se to plaća u punom iznosu školarine ili u onom u kojem smo platili prošlogodišnji upis, ima li tko novih saznanja?

Treba ti neki dokaz o trudnoći, trudnička knjižica ili nešto slično.
Za plaćanje ne znam.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lis 2012 06:41 
Aktivan

loptica je napisao/la:

ja sam jucer zamrznila godinu zbog rođenja djeteta. ne znam kako to ide u trudnoci, al ja nisam nista morala platit, ni upisninu ni skolarinu, zamrznuta mi je tekuca godina, imam pravo izlazit na ispite i sve, samo ne mogu diplomirat ove godine (ja sam pri kraju) . najbolje ti je nazovi referadu ili posalji mail, meni su i na njega odgovorili

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lis 2012 13:47 
Aktivan

koliko je trebalo da ti odluce o zamrzavanju? jel molbu podnosis u dekanat direktno ili prvo u referadu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2012 07:35 
Aktivan

koliko je trebalo da ti odluce o zamrzavanju? jel molbu podnosis u dekanat direktno ili prvo u referadu?

molbu podnosis u dekanat (meni su rekli da napisem zahtjev pa sam tako i napisala) i ona ti to odma protokolira, i to odneses u referadu, i odma mi u referadi receno da ce/je biti odobreno. sve skupa je trajalo 10min

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2012 14:13 
Aktivan

vedrana84 je napisao/la:

molbu podnosis u dekanat (meni su rekli da napisem zahtjev pa sam tako i napisala) i ona ti to odma protokolira, i to odneses u referadu, i odma mi u referadi receno da ce/je biti odobreno. sve skupa je trajalo 10min

aha. fala ti!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ruj 2013 10:08 
Aktivan

kako ide procedura za zamrzavanje godine

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ruj 2013 09:30 
Početnik

Pozz svima, ako netko zna pa mi može pomoć, bila bi zahvalna, ovako:
Ja sam 2010/2011. upisala prvi put redovno prvu godinu, i nisam uspila dat uvjet za drugu, te sam ju ponavljala. 2011/2012. sam bila znači ponavljač s predmetima što su mi ostali s prve i još što sam uspjela upisati s druge god. Međutim ni tu god.nisam uspjela očistit cijelu prvu, te sam na kraju te akademske godine zamrznula tu godinu, te sam se opet vodila kao ponavljač 1. I evo sad 2012/2013. uspjela sam očistit tu prvu, al imam još te predmete s druge, što će biti ako ne uspijem to riješit, jeli samo bitno da sam očistila prvu pa dalje mogu upisat redovno cijelu drugu ili? Molim vas ako netko zna da mi kaže :? :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2013 15:09 
Početnik

Imam pitanje. Ako po nekom novom pravilu ponavljanje godine 3put i prebacivanje na vanredno stoji 7350 a vise ne 3850. Posto nisam u financijskoj mogucnosti to platiti. Da li se moze zamrznuti godina na osnovu financijske situacije,koliko se placa,koji je proces?u referadi su mi danas rekli ljubazni ka uvijek samo da moram platit puni iznos za prebacit se vanredno. Unaprid vam hvala na odgovoru

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 srp 2014 21:40 
Aktivan

molim vas... netko tko je zamrzavo godinu neka mi se javi u pp... hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2014 10:20 
Početnik

Ljudi, molila bih pomoć. Studiram izvanredno pravo u splitu i još jedan fakultet redovno u Zagrebu na kojemu ću sada biti apsolventica, budući da s obzirom na diplomski i zahtijevniju godinu na drugom fakultetu neću stići učiti i za pravo ove godine planiram zamrznuti godinu, shvaćam da mi za upisivanje toga treba indeks i molba, ali me zanima mogu li kao razlog zamrzavanja navesti završetak drugog diplomskog studija i trebam li uz to priložiti kakvu potvrdu sa tog fakulteta. Poslala sam mail Ujeviću i prvi put mi nije odgovorio ne samo dulje od par dana nego uopće, slala sam i na adresu studentske referade, ali odgovora isto nema.Nisam u Splitu tako da ne mogu do referade, a kolege svi uče za sutrašnji dekanski, molila bih ako itko nešto zna o zamrzavanju da mi se jave, ne pokušavam ništa iskemijati ni zamrznuti na blef, ali ne znam kako oni gledaju na ovo kao razlog za zamrzavanje. Hvala unaprijed! :-0

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2014 09:45 
Početnik

Imam svu potrebnu dokumentaciju, kao i molbu, pa me zanima slijedeće: nosim li tu molbu u dekanat? Postoji li uopće nekakav krajnji rok za stavljanje god u mirovanje? Zvala sam referadu vezano uz to ranije u mjesecu i rekli su da odluku o stavljanju u mirovanje ne donose oni, već se o tome odlučuje na sjednici. Nisu spomenuli nikakav rok. Koliko im treba da donesu odluku?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2014 19:01 
Aktivan

Molbu nosiš u dekanat, o molbi odlučuju dekan i prodekan, cekas cca 7 do 14 dana, koliko znam nema roka , ti se upisuješ kad oni odluče o tvojoj molbi :))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2014 21:07 
Početnik

nellybelly je napisao/la:
Molbu nosiš u dekanat, o molbi odlučuju dekan i prodekan, cekas cca 7 do 14 dana, koliko znam nema roka , ti se upisuješ kad oni odluče o tvojoj molbi :))

Hvala ti puno :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 lis 2014 16:52 
Početnik

Exy je napisao/la:
nellybelly je napisao/la:

Hvala ti puno :thumbsup

molbu nosiš u dekanat da se to protokolira, pa s tim ideš u referadu, to ostaviš, i onda se na sjednici odlučuje o molbama. I onda dođeš za nekih tjedan dana, vidiš u referadi što je odlučeno, ili će usvojiti, ili odbiti kao neosnovanu... u njih se nalaze svi ti papir, indeks itd.
Tako sam barem ja pretprošle god. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2015 08:43 
Početnik

koji je rok za predat zahtjev?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 115 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: