Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 20 lip 2018 17:51.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 srp 2012 15:01 
Početnik

Dragi moji nova sam ovdje na forumu. Upisala sam upravni studij u Vodicama. Mene zanima kad dođem tamo izvanredni student sam ,kako izabrati koji predmet prvi uzeti za polagati? Da li su svi profesori tamo da ih pitam ili sve bude izvješeno na Veleučilištu? Pomagajte.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2012 08:21 
Početnik

layna možda bi ti bilo najbolje na početku ići na sva (ili bar što više) predavanja da vidiš kakvi su profesori, kolegiji, kolege itd. Većina profesora odmah na uvodnim predavanjima kaže kakvi će biti ispiti, dali i koliko kolokvija će biti i kada će otprilike biti. Preporučam ti da izlaziš na kolokvije, definitivno je lekše nego ispite polagati.
Name je prvi kolokvij prošle godine bio iz Teorije države i prava početkom 12. mjeseca.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2012 23:44 
Početnik

layna je napisao/la:
Dragi moji nova sam ovdje na forumu. Upisala sam upravni studij u Vodicama. Mene zanima kad dođem tamo izvanredni student sam ,kako izabrati koji predmet prvi uzeti za polagati? Da li su svi profesori tamo da ih pitam ili sve bude izvješeno na Veleučilištu? Pomagajte.

Layna...
1. Ne možeš izabrati predmet koji ćeš uzet prvi, rješavaš po redu... teorija države i prava ti je prvi ispit!
2. Profesora ti u Vodicama nema... dođu samo na predavanje (ako dođu), također za informacije se ne možeš pouzdati ni u gospodu u referadi, "ne znam" im je omiljen odgovor... po'ed
3. Ponekad obavijesti budu izvješene u hodniku, ponekad informacije možeš dobit na stranici faksa, najviše usmenom predajom među kolegama
Iz vlastitog iskustva: Teorija države i prava piše se u 2 kolokvija, profesor na predavanjima podijeli pitanja - i nema iznenađenja! Ispit je pismeni, od cca 40-tak pitanja pita 12. (jedan od lakših ispita). :grin:
Najbolje ti je sve ispite koji imaju mogućnost polaganja preko kolokvija, izlazit, lakše je...
Uvod u upravu, upravni sustavi - nama je predavao Klarić, ne znam hoće li i u šg 12/13, uglavnom malo teži predmeti za proć, iznenađenja na svakom ispitu! :wtf (pismeni + usmeni) Ako ga prođeš na predroku, ne pita te usmeni... (naglasak na AKO)
Upravno pravo - opširan predmet, dosta materijala za bubanje, ako ga uspiješ riješit na kolokvije juhu!!, ako ne... :ajme !! Profesor te pita 3 pitanja, ako ne znaš odgovor na prvo - padaš... :thumbsdown
Statistiku moraš vježbati, vježbati, vježbati... podijeljena je u 2 cjeline (statistika - zadaci + teorija; informatika - rad na računalu + teorija)
Ustavno - 3 kolokvija (prof također podijeli pitanja)
Sociologija - 2 kolokvija
Engleski - gramatika
To što si vanredni student, nemaš nikakvih povlastica... Na predavanja nisi dužna dolazit, al preporuka je da dolaziš na statistiku, vježbe pogotovo.
Ispite prijavljuješ preko studomata, ako zakasniš s prijavom u referadi ti neće pomoć... U stvari, bilo kakav problem da imaš, od referade nema neke pomoći... :thumbsdown
eto...
Nadam se da sam ti barem malo olakšala...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: