Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 15 ruj 2019 18:05.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 sij 2013 02:04 
Početnik

Molim vas,dal ima netko tko bi napisao OVRHU NA PLAĆI??
Visina plaće određuje koliki je iznos plaće zaštićen u ovršnom postupku(nije isto za prosječnu i iznad prosječnu plaću), pa onda da ovrha na plaći i novčanim primanjima nije ista jer ima razlika!?!

I što sad ovdje sve reći?što znati???

MOLIM VAS!
:wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 sij 2013 21:29 
Početnik

kristiana je napisao/la:
netko ko je polagao....
koliko vremena se otprilike provede na odgovaranju, po grupi, i da li profesor kasni...
bitno mi je, u 10,00 sati idem na povijest, pa me je strah da neću stići....
i molim vas, na kojem je katu njegov ured,
hvala puno

Na prošlom ispitnom roku neki su studenti došli na red u 13h, a ispit je počeo u pola 9. Ovisi o tome koliko ima studenata, prošli put ih je bilo jaaaako puno, ako ih ima par brzo je gotovo. Točan je na ispitu, kasni kojih 10-15 min. Prvo ispituje GPP pa onda Ovršno. Kad uđeš na faks pitaj na informacijama gdje je njegov ured, reći će ti. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 sij 2013 21:36 
Početnik

micamaca je napisao/la:
Molim vas,dal ima netko tko bi napisao OVRHU NA PLAĆI??
Visina plaće određuje koliki je iznos plaće zaštićen u ovršnom postupku(nije isto za prosječnu i iznad prosječnu plaću), pa onda da ovrha na plaći i novčanim primanjima nije ista jer ima razlika!?!

I što sad ovdje sve reći?što znati???

MOLIM VAS!
:wtf

mene je pitao ovrhu na plaći, ja sam rekla da se ne može provesti do iznosa 2/3 plaće, malo me je blijedo pogledao ali me nije više o tome ništa pitao.. prošla sam, plus nekretnine kao predmet ovrhe
provjeri ti ipak zakon :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 sij 2013 21:54 
Početnik

Bromelia je napisao/la:
kristiana je napisao/la:
netko ko je polagao....
koliko vremena se otprilike provede na odgovaranju, po grupi, i da li profesor kasni...
hvala puno

Na prošlom ispitnom roku neki su studenti došli na red u 13h, a ispit je počeo u pola 9. Ovisi o tome koliko ima studenata, prošli put ih je bilo jaaaako puno, ako ih ima par brzo je gotovo. Točan je na ispitu, kasni kojih 10-15 min. Prvo ispituje GPP pa onda Ovršno. Kad uđeš na faks pitaj na informacijama gdje je njegov ured, reći će ti. :)

molim te šta je to GPP, jel to neki predmet sa pravnog a ne specijalističkog, ako je tako onda sam nahebala, jer jurim na povijest kasnije u 10,00,šta misliš da li bi me primio nakon što odradim povijest, ako ne bi stigla odmah među prvima odgovarati, a ispitivanje već bude zavšeno, šteta bi mi bila da mi propadne jer sam ga stvarno spremila dobro ...mislim za 4, malo skormnosti :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2013 09:53 
Početnik

evo što ću mu ja odgovoriti ako mene to pita..

ovrha na novčanim primanjima može biti ovrha na plaći i stalnim novčanim primanjima.
stalna novčana primanja su: plaća, mirovina, naknada plaće, naknada zbog umanjenja plaće, naknada za skraćeno radno vrijeme, primanja koja ostvaruju invalidi za tjelesna oštećenja, naknada za nezaposlene, primanja po osnovi ugovora o doživotnom uzdržavanju, primanja po osnovi ugovora o osiguranju života, doplatak za pomoć i njegu.

ovrha radi podmirenja novčane tražbine može se provesti do 1/3 na: naknadi umjesto plaće, mirovini, plaći, naknadi za skraćeno radno vrijeme i naknadi zbog umanjenja plaće.
ovrha radi podmirenja novčane tražbine može se provesti do 1/2 na: primanjima koja se ostvaruju kao naknada štete zbog narušenog zdravlja, naknadi štete kod uzdržavanja u slučaju smrti davatelja uzdržavanja i kod trajne ili smanjene radne sposobnosti.
ovrha se može provesti do 1/4 primanja kada se primanja ostvaruju po osnovi konkretnog ugovora.

još ću reći nešto o rješenju o ovrsi i što se događa kada ovršeniku prestaje radni odnos, obveze poslodavca u tom slučaju i to je to.
pa ako mu se svidi dobro, ako ne, doćemo drugi put :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2013 21:48 
Početnik

marta3108 je napisao/la:
1. u I. i II. stupnju ovršni postupak vodi sudac pojedinac
2. prigovor na ovrhu na temelju ovršne isprave je izvanredna i redovna žalba i mogu je izjaviti ovršenik, ovrhovoditelj i umješac. Protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave može se izjaviti redovni prigovor ovršenika, izvanredna žalba ovršenika te redovna žalba ovršenika i ovrhovoditelja.

Ovo 3 pitanje ti ni ja ne znam, mislim da tu fali neki dio u pitanju.

prelazi u parnički postupak pred općinskim sudom po mjestu nadležnosti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2013 20:33 
Početnik

kristiana je napisao/la:
Bromelia je napisao/la:
kristiana je napisao/la:
netko ko je polagao....
hvala puno

molim te šta je to GPP, jel to neki predmet sa pravnog a ne specijalističkog, ako je tako onda sam nahebala, jer jurim na povijest kasnije u 10,00,šta misliš da li bi me primio nakon što odradim povijest, ako ne bi stigla odmah među prvima odgovarati, a ispitivanje već bude zavšeno, šteta bi mi bila da mi propadne jer sam ga stvarno spremila dobro ...mislim za 4, malo skormnosti :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2013 20:36 
Početnik

kristiana je napisao/la:
Bromelia je napisao/la:
kristiana je napisao/la:
netko ko je polagao....
hvala puno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2013 20:44 
Početnik

GPP (Građansko procesno pravo) pita pravnike, ne nas, stvarno ti ne znam jel bi te pitao nakon što prođe ispit, proguraj se ti ipak među prvima :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2013 08:52 
Početnik

pitanja u mojoj grupi: općenito o ovršnom postupku, opugnacijska tužba, prethodne mjere, ovrha na nekretninama i pokretninama,
profesor je stvarno odličan, kada vidi da dobro počneš odgovarati odmah te prekida i postavlja drugo pitanje.
svi u grupi smo prošli.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 vel 2013 20:11 
Aktivan

Pitanja koja je pitao 11.02.: općenito o ovršnom postupku, opugnacijska tužba, prethodne mjere, nekretnine, pokretnine, ovršnost, stranke ovršnog postupka, vjerodostojne isprave...
Profesoru sve pohvale, svi prošli.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2013 22:19 
Početnik

jel dovoljno učit po ovoj skripti s prve stranice od 18 str? ako nije iz koje ste učili?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2013 01:02 
Aktivan

giovanni je napisao/la:
jel dovoljno učit po ovoj skripti s prve stranice od 18 str? ako nije iz koje ste učili?

Sasvim dovoljno..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2013 10:40 
Početnik

AtinaĆ je napisao/la:
giovanni je napisao/la:

Sasvim dovoljno..

thanx :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2013 16:17 
Početnik

Malo si pogledajte novi ovršni zakon.
Ima nekih razlika u odnosu na ono što piše u skriptama...
Ja sam to učila u 12 mjesecu, ali koliko se sjećam nešto je razlika kod visina pljenidbe plaće i nekretnina

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2013 12:56 
Početnik

Molim vas, da li bi mi netko napisao koja su se pitanja najčešće vrtila na rokovima sada u 6. mjesecu? HVALA

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 pro 2013 09:35 
Početnik

pitanja na roku u prosincu: ovršni postupak (općenito), stranke u ovršnom postupku, opugnacijska i opozicijska tužba, prethodne i privremene mjere, ovršna isprava, vjerodostojna isprava, kako bi vi pokrenuli ovrhu da ste ovrhovoditelj, ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2014 11:39 
Početnik

mene je profesor pita općenito o ovršnom postupku, tko su stranke, kako se pokreće postupak, što sadrži zahtjev za pokretanje postupka, što su ovršne isprave, ovrha na plaći, što sve ne može bit predmet ovrhe ..i obavezno pročitajte novi zakon!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2014 07:53 
Početnik

Zna netko mail od profesora Sesara?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 vel 2015 23:48 
Početnik

hydrasoft je napisao/la:
Zna netko mail od profesora Sesara?

Po kojim se pitanjima treba učiti?Da li na osnovu onih 27 pitanja iz Knjige Dika:Građansko ovršno pravo,Zagreb 2007. ili pak po onim pitanjima koja su navedena na internetskim stranicama faksa.Tu je navedeno čak 44 pitanja plus 3 uredbe evropskih tijela.Može li mi netko postaviti link od ove skripte koja ima 18 stranica.Jeli ona dovoljna za položit ispit?Jel ispituje samo profesor Sesar ili pak pita i asistentica Šago?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: