Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 04 vel 2023 16:50.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 525 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 14 ruj 2012 07:09 
Početnik

tiki424 je napisao/la:
Cersei Lannister je napisao/la:
pozdrav svima :cheers

vjerojatno se prebacujem iz Zagreba pa bi bila zahvalna ako bi mi netko mogao malo pripomoć oko toga kako, koja je procedura i tako to..
isto bi me zanimalo, ako ima netko u sličnoj situaciji, jel moguće kao izvanredna samo dolazit na ispite u Split ili je nužno da se selim??
unaprijed zahvaljujem! :grin:

evo ja sam upravo zvala tetu u splitskoj referadi i rekla mi je slijedeće. (ja sam izvanredni u zg-u, apsolvent po starom programu, s 5 ispita do kraja)

mogu se prebacit u split, i dalje ostajem na starom programu.zasad je kod njih rok za nas stare 30.09.2013.dakle poslije tog datuma bi nas prebacili na bolonju.rekla je da se taj datum još možda i produži :grin:
s obzirom da sam izvanredni, ne moram dolazit na predavanja, nemam nikakve seminare, dakle moram se samo pojavit na ispitu.
što se tiče razlike u ispitima, rekla mi je da postoji razlika u informatici (to baš nisam sto posto skužila) i izbornim predmetima pa bi tu razliku morala položiti.moji izborni iz zagreba mi se ne bi priznali jer ih oni u splitu nemaju. :?

što se tiče papira, dođem na jedan dan u split i mogu to sve riješiti.
iz zagreba trebam donijeti ispisnicu (dobijem je na faksu, kod relkovića za 5 minuta-tako mi rekla žena sam pfzg na telefonu) s tim da za ispis iz zg-a trebam platiti 150 kn,donijeti svjedodžbu srednje škole, molbu koja se isprinta sa stranica faksa i naravno indeks.

u split trebam donijeti: ispisnicu-da, prvo se fino ispišete iz zg(pitam ja ženu u splitu-a šta ak me ne primite-veli ona da se to ne događa) ,domovnicu, rodni list, potvrdu o prebivalištu, završnu svjedodžbu srednje škole i svjedodžbe onih razreda gdje se vidi da sam imala latinski.
zahtjev za prebacivanje, 2 slike, 7400 kn uplatiti :sok: he????? :thumbsdown pa dosad sam plaćala 3600 kn.

i još putovanje do splita :(

sve u svemu, čini se izvedivo....sad još samo da donesem konačnu odluku dal idem ili ne

jel vi idete?ima nas više? :mig:

pozdrav svima!
evo i mene..i ja se planiram ovaj mjesec prebaciti..mogli bismo se dogovoriti, pa da odemo čoporativno! :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 08:25 
Početnik

I ja sam zvala referadu u Splitu i nisu mi rekli da trebam potvrdu o prebivalištu.Može li mi netko napisati jel ta potvrda uopće treba?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 08:53 
Početnik

snjezana78 je napisao/la:
I ja sam zvala referadu u Splitu i nisu mi rekli da trebam potvrdu o prebivalištu.Može li mi netko napisati jel ta potvrda uopće treba?

Snježana, ni meni nisu rekli ništa o toj potvrdi, ne znam ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 09:14 
Početnik

Nazvat ću ih opet i pitati,pa javim

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 12:55 
Početnik

cure, ne treba vam ta potvrda, vidim da su pisali na 4. ili 5. str prosle god o tome pa na kraju nije trebala.

kad sam zvala ref prije par dana isto mi ju nisu spomenuli pod papire koje trebam imat na upsima :? ali javite ako saznate drugacije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 15:07 
Početnik

Javili su mi meilom iz referade u Splitu da bi bilo poželjno da imamo uvjerenje o prebivalištu,tako da ću ipak izvaditi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 16:59 
Aktivan

koliko ja znam,ove godine traze potvrdu o prebivalistu.. :)
frendica i ja idemo vj drugi tjedan u srijedu,busom u ponoc jer nam je plan slusat gp1 :D ako se netko zeli pridruzit,slobodno se javi :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2012 18:29 
Početnik

Jel ima možda tko da se prabacuje iz Osijeka u Split?
Btw. Meni su ostala društva, upravno pravo i trgovačko iz osijeka. Bolonjac sam. Ne znam da li bi u Splitu mogao upisati 5. godinu. Vidim da je Splitu uvjet za upis u 5. godinu 30 ECTS bodova, da li je to prema splitskom načinu bodovanja ili prema matičnom fakultetu, jer ja prema osječkom načinu bodovanja imam na 4. godini 39 ECTS bodova. Prije svega, jel ima tko da se prebacuje iz Osijeka u Split?????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ruj 2012 15:49 
Početnik

Bok.Ako netko zna koliko je povratna karta Zg-St.busom i u koliko točno polazi iz Zagreba i kad kreće iz Splita?Unaprijed hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2012 15:23 
-Admin-

Cca 340 kuna Promet Makarska/Imotski, njihovi su ti najčešći.
Ima i nekih jeftinijih firmi, ali onda se moraš vozit njihovim busevima i natrag u uru koja ti možda ne odgovara, pa računaj na to.

a termini:

http://akz.hr/default.aspx?id=7

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2012 19:22 
Početnik

+ vlakom 274 kn za dvosmjerno putovanje. sad sam pitala, mislila sam da je vise. 239 za do 26 godina. vidim da dosta ljudi ide vlakom, ovaj sta vozi 6 sati mi je ok, ali nocni vozi oko osam...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2012 23:01 
Aktivan

povratna s im i ma je oko 280/290 kn, mislim da može još niže ako si ispod 26 god, i uvijek treba pitat za studentski popust

a sve piše na stranicama aut. kolodvora, neko je link stavio

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2012 08:32 
Početnik

snjezana78 je napisao/la:
Bok.Ako netko zna koliko je povratna karta Zg-St.busom i u koliko točno polazi iz Zagreba i kad kreće iz Splita?Unaprijed hvala

Ja uz pokazivanje indeksa platim 284 kn, Makarska promet, a taj bus ide u 23:59. Dolazi u St u 5 ujutro.

Ljudi, gdje vi idete u 5 ujutro kad dođete busom iz ZG? Ljeti mi je super, odem pa se šećem sve do plaže Poišk i Firule, udahnem duboko i smirim živce prije ispita, ali zimi mi je to nezgodno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2012 16:05 
Početnik

ja sam danas poslala mail koji mi dokumenti trebaju za prebacit su u st i citiram...
"Prilikom upisa će te priložit sve četri svjedodžbe srednje škole, maturalnu svjedodžbu, dvije slike,rodni list (orginali) i domovnicu (orginal ili kopiju)!
Molbu za upis će te sami napisat i kad dođete protokolirat!"

Ne spominje se potvrda o prebivalištu. Tko je vama koji ste spominjali tu potvrdu to rekao? Sad me strah da ju ja ne donesem pa me pošalju nazad... :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2012 20:14 
Početnik

Veronica Mars je napisao/la:
....

Ne spominje se potvrda o prebivalištu. Tko je vama koji ste spominjali tu potvrdu to rekao? Sad me strah da ju ja ne donesem pa me pošalju nazad... :(

ni meni ju nisu spomenuli u mejlu, a ni telefonski kad sam zvala, ali vidis da nekima jesu pa ju radije izvadi ako te je strah za svaki slucaj, svrha bi trebala biti upis na fakultet, znam da sam zadnji put morala reci zasto ju vadim...

skolarinu uplatimo u zagrebu prije nego idemo, zar ne? ili bolje da dodemo tamo da to sve bude 100 % pa odemo do najblize poste i uplatimo?:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2012 22:36 
Početnik

jel 7400kn sigurno?
jel tu postoji neki dogovor kad se ide više ljudi u split upisat? ako da, i ja bi sudjelovala :) ako ne, mogli bi se dogovorit ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2012 23:40 
Početnik

da, 7400 ti je sigurno (i onih 150 za upisne papire, valjda, i novi indeks..ali to tek kad dodemo tamo)
dosta ljudi ti je vec islo ovaj tjedan..ako ides iduci (a ne u desetom mj) javi se porukom :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2012 10:28 
Početnik

Citat:
skolarinu uplatimo u zagrebu prije nego idemo, zar ne? ili bolje da dodemo tamo da to sve bude 100 % pa odemo do najblize poste i uplatimo?:)
Pa svejedno je di ćeš uplatit, ne živimo u srednjem vijeku da informacije putuju danima. :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2012 10:34 
Početnik

ja sam se u petak prebacila u split, izvanredni sam, po starom programu.platila sam 7400 kn.mislim da bi bilo ok da dođete sa već plaćenom školarinom, možete to obaviti u bilo kojoj fini, banci.....da ne gubite tamo dolje vrijeme tražeći uokolo finu.
imala sam samo svjedodžbu o maturi i prva dva razreda gimnazije, gdje se vidi da sam odslušala latinski jezik, i to je bilo dovoljno.uz naravno domovnicu, rodni list i potvrdu o prebivalištu.molbu sam dolje napisala na licu mjesta i to rukom i bilo je ok.(molbu trebate ići ovjerit na 2.kat pa se opet vratiti u referadu, to će vam još sve objasnit oni)
u referadi su svi jako ljubazni, spremni na šalu, neformalna atmosfera.
dolje ćete kupit papire za upis koje tamo ispunite i indeks.to je 140 kuna sve zajedno.
ako trebate još kakve informacije .... :welcome tiki424@gmail.com

pozdrav svima i sretno! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2012 15:03 
Početnik

Pozdrav svima!

Ovako, nadam se prebaciti iz Rijeke na PravSt pa bi imao par pitanja. Naime ponavljač sam druge godine, naravno Rimsko pravo imao sam 39 bodova i nisam uspio skupiti za završni taj još 1 bod, ocistio sam skoro =) cijelu drugu godinu, ostalo mi je još Politička ekonomija i Rimsko pravo, Gp1 imam jos jedan rok ali neću uspjeti to sutra dati tako da mi i to ostaje. Ako se prebacim u Split, dali cu moći slušati predmete sa 3 godine i izlaziti na kolokvije? Jer u Rijeci nemogu upisati predmete sa 3.godine pa bi imao samo ova 3 i to mi je gubljenje vremena.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2012 22:10 
Aktivan

možeš slušati sve predmete koje upišeš, ali nemožeš izlazit na kolokvije i ispite ako ti je ostalo nešto s prethodne godine..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 06:10 
Početnik

Znaci slusam predmete, a kada ih mogu polagati? npr gp1 odslusam sada, sta kolokvije i zavrsni mogu tek sljedece godine?? Ili kako to funkcionira?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 08:19 
Početnik

dmode je napisao/la:
možeš slušati sve predmete koje upišeš, ali nemožeš izlazit na kolokvije i ispite ako ti je ostalo nešto s prethodne godine..

ali to se ne odnosi na statistiku koju svi moramo polozit ko razliku predmeta?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 11:06 
Aktivan

dmode je napisao/la:

prvo moraš položiti rimsko i političku ekonomiju da bi mogao izaći na g1..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 13:53 
Početnik

A ako sada upisem dole, kada mi je prvi rok za poloziti rim i politicki? Mislim ovaj Rim sam stvarno naucio.. I znaci onda kada bi tokom godine tj na prvom roku dao rim, mogao bi iste akademske godine davati predmete s trece?

U ri to nemogu, jer nemogu uopce slusati predmete s trece dok ne polozim rim..

HVALA NA ODGOVORIMA SVIMA, ČASTIM PIVOM AKO SE PREBACIM!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 17:13 
-Admin-

luj0 je napisao/la:
A ako sada upisem dole, kada mi je prvi rok za poloziti rim i politicki? Mislim ovaj Rim sam stvarno naucio.. I znaci onda kada bi tokom godine tj na prvom roku dao rim, mogao bi iste akademske godine davati predmete s trece?

U ri to nemogu, jer nemogu uopce slusati predmete s trece dok ne polozim rim..

HVALA NA ODGOVORIMA SVIMA, ČASTIM PIVOM AKO SE PREBACIM!

Ali Rim ti je s prve godine, prvi rok za polagati to bi bio u 12mj, kao i političku. A tek onda možeš polagati g1 koje je kod nas na 2 godini. Ali ti ne možeš ni ovdje biti 3 godina kad se prebaciš jer da bi bio treća godina moraš dat uvjet, tj položit predmete s 2 godine koje ne možeš polagati dok nisi rješio Rim koji je na prvoj godini. Odnosno, ni kod nas ne možeš slušat predmete s treće dok ne položiš Rim.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 17:51 
Početnik

Znaci ja bi ovu godinu mogao poloziti polit. i rim s prve i gp s druge.. bez mogucnosti icega s trece? Jer mi gospodja u referadi rekla suprotno u 6 mj.. Nista sutra za split i vidjeti kod njih.. na blef, valjda cu nekoga uloviti jer referadu dobiti je lutrija

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 19:36 
Početnik

E Lujo , ajde javi onda ovdje kakvo je stanje i da li možeš upisati što s treće...Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 20:32 
Početnik

Krecem u 5 iz Ri kako stvari stoje za ST, nigdje nisam nasao kada radi referada, stara obavjest je od 9,30 pa se nadam tako doci dole. Napisem tu sta sam saznao

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 20:55 
-Admin-

luj0 je napisao/la:
Znaci ja bi ovu godinu mogao poloziti polit. i rim s prve i gp s druge.. bez mogucnosti icega s trece? Jer mi gospodja u referadi rekla suprotno u 6 mj.. Nista sutra za split i vidjeti kod njih.. na blef, valjda cu nekoga uloviti jer referadu dobiti je lutrija

Ali kako ti možeš imati išta upisano s treće godine kad još imaš nepoloženih ispita s prve? jer kod nas uz nepoložene ispite s prve godine ni nemožeš biti treća godina niti imati išta upisano s treće godine već možeš biti samo druga godina ako imaš još ispita s prve! a referada ti radi od 9.30 do podne ipo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 21:05 
Početnik

Hmm pa neznam, zato i razmisljam o prebacivanju u St, jer kada sam krajem 6 mj pricao sam s nekom gosp u referadi, mi je tako rekla, upravo zato me to odusevilo i razmisljam o prelasku na pravst.. Jbg ako je ovako ni ne isplati mi se studirati dolje.

Uglavnom ovako mi je rekla gospodja, upisujes zaostatke koje imas, znaci rim, pol, i gp1 te ostale predmete sa 3 godine do 60 ects

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 21:15 
Početnik

MOLIM POMOĆ.Zanima me što ste napisali u molbi kad ste se ispisivali u Zg?Molim da mi se odobri ispis sa fakulteta zbog.....?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2012 22:08 
Početnik

Viditi cu sta ce meni reci, iako mislim da samo napises da ides u split =)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2012 01:34 
Početnik

pozdrav ekipa iz splita :) naime namjeravam se prebaciti u st pa imam par pitanja (pročitala sam sve skoro na forumu al nesto nisam nasla pa da pitam ):
1) da li je prije ispisivanja iz zg potrebno pisat molbu pf st , pa da mi je odobre ...( cisto da se ne desi da se ispisem, a dole se nemogu upisat)...ako da, dokad se mora molba poslat ??

2) jel stoji da se moram ispisat do 30.9 ???

3) kad se dole mogu upisat, kad počinju upisi...??

4) moze netko napisat kad sve u splitu imamo rokove za ispite ( da li je kao u zg- 11, dva u 2, 4, dva u 6, 7, dva u 9 + dekanski ako ga odobre ??? ) i da li za izvanredne ima sto vise rokova??

5)moze netko napisat ects bodove s 4, jesu predmeti dvosemestralni, gledala sam na stranici faxa al ne kužim, jer se neki predmeti ponavljaju u oba semestra ...( nadam se da neću ispast glupa...:// ) :)

eto, jedno VELIKO HVALAAAAA!!!! nadam se da se vidimo ! :))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2012 14:14 
Aktivan

1) ne
2) to trebaš u zg pitat
3) upisi su počeli
4) rok imaš u 12, 2 u 2mj, 4mj, 2 u 6/7mj, 2 u 9mj
neki znaju stavit predrok u 5mj
apsolventi imaju 11mj, 3mj
5) piše ti na str od faxa
za predmete napisane u oba semestra zbrojiš bodove iz oba (npr tp je 10 ects itd...)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2012 22:10 
Početnik

lujo, jesi bio danas? što su ti rekli??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2012 06:10 
Početnik

Bio u ST, uglavnom rekli mi da upisujem predmete sa prve i druge i da u godini moram imati 60 ects-a tako da punim s predmetima s trece do 60 ects :bow

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2012 12:00 
Početnik

luj0 je napisao/la:
Bio u ST, uglavnom rekli mi da upisujem predmete sa prve i druge i da u godini moram imati 60 ects-a tako da punim s predmetima s trece do 60 ects :bow

savršenoooooooo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2012 15:01 
Početnik

Do kad se možemo prebaciti? Znam da ispisnica mora biti sa 30.9., ali da li upis na ST fax mogu odraditi početkom listopada..nekad tijekom prvih tjedan-dva? Referada mi se ne javlja, a volio bih znati da li sad do kraja tjedna moram hitno do Splita ili mogu i idući...??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2012 15:23 
Početnik

megi, ne moras do kraja ovog, samo je bitno da se ispises u ova dva dana! u st mozes i pocetkom drugog tj :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 525 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: