Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 02 pro 2020 03:29.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 srp 2009 18:37 
Početnik

Da li je moguće.......koja je shema

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2009 18:46 
김정일

devil je napisao/la:
Dali je moguće.......koja je shema

Nije.
Trebalo bi početi ispočetka, neke predmete bi ti vrlo vjerojatno priznalo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2009 13:21 
Aktivan

Jel se priznaje Uvod u građansko pravo sa Upravnog prava u Zagrebu ovdje bar kao GP1 ili GP2, literatura je jednaka kao na Pravnom fakultetu u Zagrebu(znači i kao u Splitu) a prof.- ispitivač je bio sa PF u Zagrebu? Literatura:
Klarić, P. i Vedriš, M.: Građansko pravo, 9. izdanje, Zagreb, 2006. (osim poglavlja Vrijednosni papiri)
Gavella, N. - Stipković, Z.- Belaj, V.- Josipović, T. - Gliha, I.: Stvarno pravo, Narodne novine, Zagreb, 2007.
Klarić, P.: Odštetno pravo, Narodne novine, 2003.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2009 11:32 
No life

tresnjica je napisao/la:
Jel se priznaje Uvod u građansko pravo sa Upravnog prava u Zagrebu ovdje bar kao GP1 ili GP2, literatura je jednaka kao na Pravnom fakultetu u Zagrebu(znači i kao u Splitu) a prof.- ispitivač je bio sa PF u Zagrebu? Literatura:
Klarić, P. i Vedriš, M.: Građansko pravo, 9. izdanje, Zagreb, 2006. (osim poglavlja Vrijednosni papiri)
Gavella, N. - Stipković, Z.- Belaj, V.- Josipović, T. - Gliha, I.: Stvarno pravo, Narodne novine, Zagreb, 2007.

ne priznaje se.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2009 18:19 
Aktivan

nekistudent je napisao/la:
tresnjica je napisao/la:

ne priznaje se.

kako znaš?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2009 20:44 
No life

vrlo jednostavno, jedno je:
uvod u građansko pravo,
a drugo je građansko pravo

o tome da je ista literatura necemo ni pocet jer u protivnom bi mi na temelju literature bili vec svi visestruki doktori znanosti :popcorn:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2009 20:52 
Sega mega kul forumaš bez života

:cerek: :cerek: ko kaže da nismo :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2009 15:14 
Početnik

Diplomirala sam prije 4 godine više i odlučila upisati visoku. Toliko malo priznaju da je tužno. Priznaju djelomično ustavno pravo a kad dođeš kod profesora to ne prolazi nego moraš sve nanovo polagati. Meni se je to dogodilo i s stat.inf. i metodologijom. Imam rješenje gdje mi piše da će mi cijeli ispit biti priznat nakon što položim metodologiju međutim na ispitu nije bilo tako nego sam morala polagati i pravnu inf.,.......

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2009 17:40 
No life

Antonela11 je napisao/la:
Diplomirala sam prije 4 godine više i odlučila upisati visoku. Toliko malo priznaju da je tužno. Priznaju djelomično ustavno pravo a kad dođeš kod profesora to ne prolazi nego moraš sve nanovo polagati. Meni se je to dogodilo i s stat.inf. i metodologijom. Imam rješenje gdje mi piše da će mi cijeli ispit biti priznat nakon što položim metodologiju međutim na ispitu nije bilo tako nego sam morala polagati i pravnu inf.,.......

znas u cemu je stvar, na upravnome pravu se uci skoro sve kao i na pravnome studiju ali se ne ulazi u dubinu materije. Nije da recimo radite samo opci dio gradanskoga prava nego ga odradite cijeloga ali ne ulazite toliko u bit problema kod pojedinih instituta. To je za upravnoga pravnika sasvim dovoljno jer ce on i onako preuzeti odredene upravne poslove na kojima ce ta opca znanja koja je stekao na studiju koristiti da bi se specjalizirao za odredene poslove. Medutim, ako se zelis prebacivati nastaje ociti problem, nema nekog dijela gradiva kojeg si odradila na razini pravnoga studija tako da ti se ne moze priznati ispit djelomicno, a ne moze se priznati ni cjeli jer ipak ga nisi polozila na razini koja se zahtjeva za mag.jur. Tako te se dovodi u situaciju da na jednoj strani nije pravedno da si ti ucila za odredene ispite i da ti se taj rad ne priznaje ali isto tako ne bi bilo ni pravedno da ti se priznaje ispit jer bi to omalovazavalo rad onih koji su ga na pravnom studiju polagali i morali ga nauciti na jednoj visoj razini. Kompromisnog rjesenja nema jer bi opcije da
1)polazes samo detalje gradiva a ne ono opcenito sta si vec polagala ili
2) da polazes samo dio gradiva bez obzira sto si polozila vec cjelo gradivo uz nesto drugacije kriterije
bile same po sebi kontradiktorne.

Ostaje ti zapravo jedino opcija da cekas hoce li se uvest jos ove 2 godine diplomskog za upravno pravo i ako ti one po mom misljenju nece bit neka korist (opet ne smis zastupat stranke,postat odvjetnik,sudac ili javni biljeznik itd.)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2009 17:49 
김정일

Ustvari, nikome bi ne savjetovao da studira trogodišnji upravno pravni studij, koji je relativno težak u odnosu na slične trogodišnje škole.
Radije zapet malo, studirat par godina više, i završit ovaj od pet godina.
Situacija poslje faksa je takva da i upravnih pravnika i pravnika ima poprilično, i poslodavci za poslove upravnih pravnika mahom zapošljavaju pravnike.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2010 16:07 
Aktivan

Mene zanima jel netko ima vlastitog iskustva(ne mišljenje) sa priznavanjem predmeta GP sa Upravnog/Poreznog studija u Zagrebu na Pravnom fakultetu u Splitu? Literatura je opširnija na Upravnom/Poreznom u Zg. nego na PFST(+Gavella knjiga i obvezno)a prof. jednako strogo ocjenjuju kao na PFZG...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2010 14:28 
Početnik

Ima li netko iskustva sa prebacivanjem sa pravnog na upravni trogodišnji studij?
Očistila sam prvu i dala obiteljsko iz druge!Zanima me sve o prelasku na višu?
Ako netko ima volje i zna nesto o tome, molila bih savjete i upute za moju dilemu?
Hvala!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ruj 2010 18:33 
Aktivan

veruska je napisao/la:
Ima li netko iskustva sa prebacivanjem sa pravnog na upravni trogodišnji studij?
Ako netko ima volje i zna nesto o tome, molila bih savjete i upute za moju dilemu?
Hvala!!

to i mene isto zanima, i ako netko ima volje može li napisati...? :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2010 07:29 
Početnik

vdgg90 je napisao/la:
veruska je napisao/la:
Hvala!!

to i mene isto zanima, i ako netko ima volje može li napisati...? :please:

Ja mislim da se ne može prebacivat, već ste se trebali na upisnom roku upisat kao brucoš na Upravno pravni studij. Tako sam morala napravit prošle godine, a imala sam položeno iste predmete kao i Vi. Priznali su mi engleski i teoriju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2010 18:16 
Početnik

Inso je napisao/la:
Ustvari, nikome bi ne savjetovao da studira trogodišnji upravno pravni studij, koji je relativno težak u odnosu na slične trogodišnje škole.
Radije zapet malo, studirat par godina više, i završit ovaj od pet godina.
Situacija poslje faksa je takva da i upravnih pravnika i pravnika ima poprilično, i poslodavci za poslove upravnih pravnika mahom zapošljavaju pravnike.

Nažalost istina, iz osobnog iskustva znam.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2010 12:43 
Aktivan

pitam gospođu na referadi jel moguće prebacivanje sa pravnog na upravno-pravni studij i ona mi kaže da nije, da moram na državnu maturu... dok gospodin iza njoj govori da nije u pravu jer je to moguće, da je dekan tako odlučio. :wtf
Stvarno mi nije jasno šta sad moram napravit.? :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2010 13:16 
Početnik

vdgg90 je napisao/la:
pitam gospođu na referadi jel moguće prebacivanje sa pravnog na upravno-pravni studij i ona mi kaže da nije, da moram na državnu maturu... dok gospodin iza njoj govori da nije u pravu jer je to moguće, da je dekan tako odlučio. :wtf
Stvarno mi nije jasno šta sad moram napravit.? :wh

Otići kod tajnika i pitati ga.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2011 15:42 
Početnik

jeli moguće prebacivanje sa sveučilišnog studija na stručni i koji su uvjeti?inače ja sam 2 godina stanje mirovanja zbog rođenja djeteta.....sad san u teškoj nedoumici da li se prebacit na stručni ili ostat tu di jesam neznan ni sama šta mi je pametno..plizzz help...tnx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2011 01:33 
Aktivan

lani je mojoj priji rekla ova u referadi da za to treba imat sada državnu maturu,al najbolje je otić u tajnika pitat..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 sij 2012 17:31 
Aktivan

hej, imam par tehničkih pitanja, pa ak ima netko dobre volje.... :bow
Zanima me da li se ispiti prijavljuju preko studomata?
koliko košta školarina? i plaćanje je odjednom ili?
koliko imate rokova? i gdje to mogu saznat?
kako izgledaju ispiti? pismeni pa usmeni? ili samo jedno od toga?
tnx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2012 11:18 
Forumaš

1-da
2-odjednom,detaljnije o školarini imaš pod temom školarina
3-raspored rokova imaš na stranici fakulteta
4-većina ispita je usmena,ako i postoji pismeni nakon toga slijedi usmeni

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2012 14:33 
Aktivan

jane doe je napisao/la:
1-da
2-odjednom,detaljnije o školarini imaš pod temom školarina
3-raspored rokova imaš na stranici fakulteta
4-većina ispita je usmena,ako i postoji pismeni nakon toga slijedi usmeni

hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2013 21:24 
Početnik

ljudi moji, trebam pomoc!! ne znam gdje bih stavila ovaj post jer nema bas ta tema ili nisam vidjela :/

uglavnom druga sam godina upravnog prava u ZG i razmisljam da se prebacim u ST! zasto!? zato sto mi se neda vise gubiti zivce ovdje,nisu normalni. zanima me imali netko ovdje da se prebacio ili zna nekoga tko je? koliko je laksi studij u ST od onog u ZG? ne ocekujem da ne moram uciti ali ako vec naucim nesto i ako odgovorim na 8 od 10 pitanja svojim rjecima iz odredenog predmeta da mi ne krizaju apsolutno sve sa izjavom-nedovoljna strucna terminologija a bit je pogodena! koji drek je to!?

enivej,bila bih vam jako zahvalna jer nemam koga drugog pitati...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ožu 2014 19:34 
Početnik

zanima me da li netko zna dali je moguće prebaciti se sa integriranog studija prava u st ,na isti takav stručni studij ,hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lip 2015 13:30 
Početnik

pozz druga sam godina pravnog fakulteta u splitu izvanredan sam student i sad me zanima jeli moguce se prebaciti na upravni studij izvanredno naravno bez ponovnog upisa ili kakoo i kad..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: